تقویم فارسی

query

عضو جدید
سلام دوستان عزیز خسته نباشید
چه طوری میتونم کنترل calender رو فارسی کنم یعنی شمسی ؟
خیلی ممنونم

query

عضو جدید
خيلي ممنون از شما اما اين سايت باز نميشه....
راه ديگه اي وجود نداره ؟

targol_1985

عضو جدید
به این سادگی ها نیست . بایستی خودتون یک تقویم فارسی بنویسید یا از نمونه های نوشته شده استفاده کنید.
ممنون و یک سوال ، من asp.net رو با vb.net کار می کنم ، از این تقویم می تونم استفاده کنم؟
کامپوننتش رو اد کردم ولی وقتی درگش می کنم روی صفحه فقط یک کادر آبی رنگ نمایش داده میشه و هنگامی که برنامه رو اجرا می کنم چیزی نشون نمیده

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارتباطی بهVB و C# نداره .
شما این موارد رو چک کن :
1 - اضافه کردن رفرنس به dll تقویم .
2 - اضافه کردن خط زیر به ابتدای صفحه ای که قصد استفاده از تقویم در آنرا دارید :
<%@ Register Assembly="PersianDateControls 2.0" Namespace="PersianDateControls" TagPrefix="pdc" %>
-3 اضفه کردن خطوط زیر به صفحه و Customization با توجه به پروژه خودتون :
کد:
<pdc:PersianDateTextBox ID="PersianDateTextBox" runat="server" DefaultDate="1363/10/22"
            IconUrl="~/Calendar.gif" 
            Width="130px"></pdc:PersianDateTextBox>
   <pdc:PersianDateValidator ID="PersianDateValidator1" runat="server" ControlToValidate="PersianDateTextBox"></pdc:PersianDateValidator>
        <pdc:PersianDateScriptManager ID="PersianDateScriptManager" runat="server" CalendarCSS="PickerCalendarCSS"
            CalendarDayWidth="50" FooterCSS="PickerFooterCSS" ForbidenCSS="PickerForbidenCSS"
            ForbidenDates="[0,11,22],[0,12,29],[0,0,13]" ForbidenWeekDays="5,6" FrameCSS="PickerCSS"
            HeaderCSS="PickerHeaderCSS" SelectedCSS="PickerSelectedCSS" WeekDayCSS="PickerWeekDayCSS"
            WorkDayCSS="PickerWorkDayCSS">
        </pdc:PersianDateScriptManager>
4 - اضافه کردن عکس Calnder.jpg به پروژه و مقداردهی خاصیت IconUrl
5 - اضافه کردن فایل Stylesheet.css به پروژه و لینک آن به صفحه و احیانا" تغییر برخی خصوصیات آن.

targol_1985

عضو جدید
ممنون از پاسختون
منظورتون از اضافه کردن رفرنس به dll همون اد کردن dll؟
موارد بالا رو چک کردم
اون کدی رو که در مورد 3 بود اطلاعی ازش نداشتم ، اضافه کردم تا حدودی مشکلم حل شد ، الان تقویم نمایش داده میشه اما امکان انتخاب یک روز برام وجود نداره ، و فقط می تونم در بین ماه ها و سال ها حرکت کنم. می خوام با کلیک بر روی یک روز خاص ، تاریخش رو بکشم بیرون و روی یک لیبل یا هر چیز دیگه ای ثبت کنم ، در واقع برای درج تاریخ در بانک می خوام.

و همچنین اینکه ظاهرش حس می کنم بهم ریختست ، و در ضمن توی textbox هر تاریخی رو وارد می کنم ، میگه تاریخ نامعتبر است

targol_1985

عضو جدید
ارتباطی بهVB و C# نداره .
شما این موارد رو چک کن :
1 - اضافه کردن رفرنس به dll تقویم .
2 - اضافه کردن خط زیر به ابتدای صفحه ای که قصد استفاده از تقویم در آنرا دارید :
<%@ Register Assembly="PersianDateControls 2.0" Namespace="PersianDateControls" TagPrefix="pdc" %>
-3 اضفه کردن خطوط زیر به صفحه و Customization با توجه به پروژه خودتون :
کد:
<pdc:PersianDateTextBox ID="PersianDateTextBox" runat="server" DefaultDate="1363/10/22"
            IconUrl="~/Calendar.gif" 
            Width="130px"></pdc:PersianDateTextBox>
   <pdc:PersianDateValidator ID="PersianDateValidator1" runat="server" ControlToValidate="PersianDateTextBox"></pdc:PersianDateValidator>
        <pdc:PersianDateScriptManager ID="PersianDateScriptManager" runat="server" CalendarCSS="PickerCalendarCSS"
            CalendarDayWidth="50" FooterCSS="PickerFooterCSS" ForbidenCSS="PickerForbidenCSS"
            ForbidenDates="[0,11,22],[0,12,29],[0,0,13]" ForbidenWeekDays="5,6" FrameCSS="PickerCSS"
            HeaderCSS="PickerHeaderCSS" SelectedCSS="PickerSelectedCSS" WeekDayCSS="PickerWeekDayCSS"
            WorkDayCSS="PickerWorkDayCSS">
        </pdc:PersianDateScriptManager>
4 - اضافه کردن عکس Calnder.jpg به پروژه و مقداردهی خاصیت IconUrl
5 - اضافه کردن فایل Stylesheet.css به پروژه و لینک آن به صفحه و احیانا" تغییر برخی خصوصیات آن.

با اینکه دکمه تشکر رو زدم ولی تشکرم گویا ثبت نشده .