تعمیرات پکیج

navid100

عضو جدید
اطللاعاتی در مورد تعمیرات پکیج های خانگی میخواستم اگه کسی داره بزاره؟ ممنون

iman650737

عضو جدید
بچه ها کسی در مورد تعمیر یا کتاب آموزشی پکیج های دیواری(ترجیحا الکسیا ) داره؟
ممنون میشم کمک کنید

mersad20

کاربر فعال
اخه سوالت يك كتابه و يك دوره شش ماهه هست دوست من جزئي تر سوال كن تا بشه جواب داد

behzaddehghan

عضو جدید
اگه جزوه آموزش بوتان مي خواي بايد بري كلاسش ثبتنام كني تا يادت بدن
هر سال بر گزار ميشه

tabadolhararat

عضو جدید
بچه ها کسی در مورد تعمیر یا کتاب آموزشی پکیج های دیواری(ترجیحا الکسیا ) داره؟
ممنون میشم کمک کنید
الکسیا یکی از مدل پکیجهای ایران رادیاتور میباشد .1 .جنس هیدرولیکهای ان پلاستیکیست 2.دارای شیر گاز مبین دار 3.تمامی این مدل بدون فن میباشد 4. 2 مبدل هستند

mehdi7689

عضو جدید
شرکت بوتان یه جزوه اموزشی کامل داره که فقط وفقط به نمایندگیهاش که سالانه چند نفر رو میفرستنددوره اموزش میده که خیلی هم جزوه توپیه وگرنه نگرد که نیست .دوست عزیز سعی میکنم واست پیداش کنم میهن تاسیسات

armia1988

عضو جدید
سلام درمورد تعمیر پکیج های دیواری هرکی سوالی داره بپرسه در خدمتم
ترجیحا ایران رادیاتور بوتان اریستون و ایساتیس
اگه ممکنه کد خطاهاش را هم بگید تا دقیق راهنماییتون کنم

yummy

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی تو اصفهان تعمیر کار پکیج شافیتکس (Choffitexue &Murye )( اگه اشتباه انگلیسیشو نوشتم شما ببخشید) سراغ نداره
پکیچ من تو خونه مشکل جرقه زدن فندک داشت که با یکی از دوستام که الکترونیک کار بود مشکلش حل شد ارور 70-80 رو میداد
2 روز خوب کار کرد ولی دوباره همون ارور رو میده و دوباره باز فندکش نمیزنه-
ممکنه از چی باشه

armia1988

عضو جدید
سلام شما پکیجتون ایران رادیاتوره
اگه میشه ببینید مدلش elexia هستش یا mx2
این پکیج ها فندک ندارن این عیب مال عدم تشخیص شعله هستش ممکنه ماله جرقه زن یا الکترود یون باشه
اگه یه کم فنی باشی میتونم راهنماییت کنم خودت درستش کنی
وگرنه با دفتر خدمات ایران رادیاتور تماس بگیر اگه نتونستن درست کنن خبر بده
شرمنده من خودم تهرانم وگرنه درخدمتت بودم

آخرین ویرایش:

farhadsafari

عضو جدید
سلام عزیزان هر سئوالی در مورد پکیج میخواهید من در خدمتتون هستم.

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
هر سئوالی داری من در خدمتم.
سلام
من چند تا پکیج زمینی MI3 لوله و ماشین سازی نصب کردم یکیش نمیدونم چرا یکسره هوا میگیره هر روز دوبار فشار میره بالا باید از شوفاژها هواشو خالی کنی با اینکه خودم تجربه زیادی تو تاسیسات دارم هنوز نتونستم عیبشو پیداکنم آبم کم نمیکنه...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MRZ691

عضو جدید
با عرض سلام :
برای بالارفتن فشار یک دلیل به ذهن من میرسه ، لطفاً کنترل کنید ؛ خوشحال میشم منو از نتیجه آن مطلع کنید :
منبع انبساط پکیج ها از نوع « بسته دیافراگمی » می باشد . چنانچه لاستیک دیافراگم سوراخ بشه ، فشار سیستم بالا خواهد رفت
در خصوص هواگیری مداوم ، نحوه اجراء شبکه لوله را کنترل کنید . همانگونه که عرض کردم ، پکیج ها دارای سیستم انبساط بسته هستند با توجه به ثابت بودن اجزاء ( ارتفاع استقرار مخزن در بدنه پکیج ) تا حد معین و محدودی می توانند در سیستم فشار مورد نیاز را تامین نماید . ممکن است در طراحی و اجراء این محدودیت لحاظ نشده باشد لذا فشار سیستم توان پر کردن کامل شبکه را ندارد ؛ بنابر این سیستم هوا می گیرد .

moatamed

کاربر ممتاز
با عرض سلام :
برای بالارفتن فشار یک دلیل به ذهن من میرسه ، لطفاً کنترل کنید ؛ خوشحال میشم منو از نتیجه آن مطلع کنید :
منبع انبساط پکیج ها از نوع « بسته دیافراگمی » می باشد . چنانچه لاستیک دیافراگم سوراخ بشه ، فشار سیستم بالا خواهد رفت
در خصوص هواگیری مداوم ، نحوه اجراء شبکه لوله را کنترل کنید . همانگونه که عرض کردم ، پکیج ها دارای سیستم انبساط بسته هستند با توجه به ثابت بودن اجزاء ( ارتفاع استقرار مخزن در بدنه پکیج ) تا حد معین و محدودی می توانند در سیستم فشار مورد نیاز را تامین نماید . ممکن است در طراحی و اجراء این محدودیت لحاظ نشده باشد لذا فشار سیستم توان پر کردن کامل شبکه را ندارد ؛ بنابر این سیستم هوا می گیرد .

سلام
ممنون از توضیحاتتون
اخه این بالا رفتن فشار در اثر هوا گرفتنه چون وقتی که هواگیری از روی شوفاژها انجام میدم فشار به فشار قبلی برمیگرده
حتی سیستم اب هم کم نمیکنه بلکه همون مقدار کمی اب که هنگام هواگیری خارج میشه هر چند روز یه بار فشار به حدود نیم بار میرسهو کمی بعد از هواگیری اب میزنم که فشار حدود 1 بار بشه

armia1988

عضو جدید
سلام
من چند تا پکیج زمینی MI3 لوله و ماشین سازی نصب کردم یکیش نمیدونم چرا یکسره هوا میگیره هر روز دوبار فشار میره بالا باید از شوفاژها هواشو خالی کنی با اینکه خودم تجربه زیادی تو تاسیسات دارم هنوز نتونستم عیبشو پیداکنم آبم کم نمیکنه...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای پیدا کردن علتش باید چند تا فاکتور از جمله جنس رادیاتورها و اینکه جند وقته نصب شدن و نوع لوله کشی و قدرت پمپ مدار گرمایش و سالم بودن سیستم منبع انبساط و... درنظر گرفته بشه که باید بررسی بشه اما برای رفع این عیب اولا شیرهای برگشت رادیاتورها را یه مقدار کمتر باز کن و اگر خوب نشد شیر هواگیری اتوماتیک که انتهای رادیاتورها نصب میشه ببند تا خودکار هوای رادیاتورها را خالی کنه

moatamed

کاربر ممتاز
برای پیدا کردن علتش باید چند تا فاکتور از جمله جنس رادیاتورها و اینکه جند وقته نصب شدن و نوع لوله کشی و قدرت پمپ مدار گرمایش و سالم بودن سیستم منبع انبساط و... درنظر گرفته بشه که باید بررسی بشه اما برای رفع این عیب اولا شیرهای برگشت رادیاتورها را یه مقدار کمتر باز کن و اگر خوب نشد شیر هواگیری اتوماتیک که انتهای رادیاتورها نصب میشه ببند تا خودکار هوای رادیاتورها را خالی کنه
سه تا پکیج زمینی مشابه هم هر کدوم با ظرفیت 28000 کیلوکالری برساعت برای آپارتمان 160 متر مربعی شامل 6 بلوک شوفاژ 20 پره ترمو ایران رادیاتور سال اوله که رادیاتورها کارمیکنه
درسته رادیاتور الومینیومی ایران مقداری سال اول هوامیگیره
ازاین سه واحد دوتاش مشکل نداره فقط یک واحد مشکل داره و اونم یه مدتی خوب بوده حدود 10 روزه اینطوری شده...؟

armia1988

عضو جدید
رادیاتورهای الومینیومی خیلی زود هوا میگیرن مخصوصا مدل ترموو مخصوصا تعداد پره های زیاد
اتفاقا سال اول نباید تندتند هوا بگیره وسالهای بعد بخاطر واکنش شیمیایی بین جنس رادیاتور که الومینیومه و جنس مبدل پکیج که مسی هستش این اتفاق میفته البته من راجع به mi3اطلاع دقیقی ندارم و چون اون دوتا داره درست کار میکنه پس این علت کاملا غلطه
پس مشکل توی لوله کشی اون واحد هستش.احتمالا لوله کشی مدار برگشت جایی حالت سیفونی داره و چون قدرت پمپ ثابت هستش وباید مقدار ثابتی اب به دستگاه برگردونه ولی اون حالت سیفونی شکست ایجاد میکنه واز حجم ابی که پمپ میخواد کم میکنه و داخل اون قسمت پشت پمپ یه مقدار خلا ایجاد میشه ویا شاید از ایرونت یه مقدار هوا وارد مدار کنه
برای حل مشکلت همون کارهایی که گفتم انجام بده شیر برگشت ها را با اچار الن مخصوص ببند بعدش یه دور باز کن فقط یه دور تا حجم ابی که وارد رادیاتور میشه با حجم ابی که پمپ میخواد برگردونه تقریبا یکسان باشن
اگه هم خوب نشد چاره ای نیست باید شیر هواگیری اتومات بزاری
دوست عزیز یه چیز دیگه را اول بررسی کن که شیر رفت رادیاتور گرم تره یا شیر برگشت؟اصولا باید شیر بالا داغ تر باشه احتمالا نصاب پکیج لوله یا شیلنگ رفت و برگشت رادیاتورها را برعکس بسته باشه

آخرین ویرایش:

masood_pack

عضو جدید
سلام
یه پگیج elexia قدیمی ایران رادیاتور دارم ، خیلی چکه میکنه ، پوشش پکیج رو که باز کردم ، دیدم آب با فشار داره از اون پمپ اصلی هیدرولیک میاد بیرون (فکر کنم بهش میگن هیدرولیک راست)
این پمپ همون پمپیه که ورودی آب سرد داره و بالاش هم دیافراگم و کنتاکتور هست .
خشک اش کردم و با چشب هل ترک رو گرفتم ولی هنوز چگه میکنه ، خیلی کمتر شده ولی تو ۳ تا ۴ ساعت کل آب مخزن خالی میشه .
پکیج کلا ۲ سال نیست کار میکنه (چند سال خاموش بوده) و بقیه جاهاش به نشر سالم میرسه ، چکار کنم ؟ میشه این پمپ هیدرولیک رو عوض کرد ؟ کسی سراغ داره ؟
یا برم برای خرید پکیج جدید .
ممنون میشم راهنماییم کنید .

moatamed

کاربر ممتاز
سلام
یه پگیج elexia قدیمی ایران رادیاتور دارم ، خیلی چکه میکنه ، پوشش پکیج رو که باز کردم ، دیدم آب با فشار داره از اون پمپ اصلی هیدرولیک میاد بیرون (فکر کنم بهش میگن هیدرولیک راست)
این پمپ همون پمپیه که ورودی آب سرد داره و بالاش هم دیافراگم و کنتاکتور هست .
خشک اش کردم و با چشب هل ترک رو گرفتم ولی هنوز چگه میکنه ، خیلی کمتر شده ولی تو ۳ تا ۴ ساعت کل آب مخزن خالی میشه .
پکیج کلا ۲ سال نیست کار میکنه (چند سال خاموش بوده) و بقیه جاهاش به نشر سالم میرسه ، چکار کنم ؟ میشه این پمپ هیدرولیک رو عوض کرد ؟ کسی سراغ داره ؟
یا برم برای خرید پکیج جدید .
ممنون میشم راهنماییم کنید .
سلام
به نظر من شما اگه با خدمات پس از فروش دفتر مرکزی شرکت تولیدی مذکور تماس بگیرین بهترین کاره چون متاسفانه اکثر تعمیرکارا علمی کاررو بلد نیستن و ممکنه تشخیص اشتباه بدن و ....