تعطیلی مدارس شهر کمبریج امریکا در روز عید قربان

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعطیلی مدارس شهر کمبریج امریکا در روز عید قربان

اندیشه - مدارس عمومی شهر کمبریج در ایالت ماساچوست امریکا از این پس هرسال عید قربان به ‌عنوان یکی از مناسبت های مهم در تقویم اسلامی تعطیل می‌شوند.
به گزارش مهر به نقل از منابع اینترنتی، براساس تصمیم مقامات نظام آموزشی شهر ماساچوست قرار است هرساله روز عید قربان مدارس شهر کمبریچ ماساچوست تعطیل شوند.
مارک مک گرون عضو کمیته کمبیریج که از تصویب این سیاست حمایت کرده گفت: مردم این شهر باید از باورهای نادرست علیه مسلمانان و توصیف آنها به ‌عنوان تروریسم اجتناب کنند.
وی اظهار داشت: مدارس این شهر برای عید کریسمس و مناسبت های یهودی تعطیل بودند از این رو مسلمانان نیز باید از این حق برخوردار می‌شدند.
بسیاری از ساکنان این شهر هیچ مخالفتی با تعطیلی مدارس در روز عید قربان نداشته‌اند.
ابی راثچایلد در گفتگویی با پایگاه خبری 22 نیوز گفت: تعطیلی مدارس در این مناسب مسلمانان ایده خوبی است. من یک فرد دینی هستم و از فرصت هایی که برای عبادت و مراسم در اختیار ادیان مختلف قرار داده می‌شود حمایت می‌کنم.
این تعطیلی برحسب نیاز مسلمانان و جمعیت رو به رشد آنها در این شهر تصویب شده است، چراکه براساس اظهارات ناظر مدارس شهر کمبریج جمعیت مسلمانان این شهر رو به رشد است.