تعبیر غللللللللللللط از عشق

hak68

عضو جدید
تعبیر غلط از عشق

متاسفانه اول زمانی که صحبت از عشق به میان می آید، اولین چیزی که از مفهوم این کلمه به ذهن جوان خطور می کند، علاقه به جنس مخالف است. جوان تصور می کند عشق، به علاقه بین پسر و دختر منحصر می گردد. از آنجا که نیاز به عشق و محبت یک نوع نیاز دوره جوانی است، جوان اقناع این نیاز را بیش از هر کس دیگر، در جنس مقابل جستجو می کند. در حالی که اولا این عشق ها پایه و اساس محکمی ندارد و حتی چنانچه به ازدواج بینجامد در اغلب موارد با شکست و ناکامی مواجه می گردد. چرا که زمانی که جوان با حقایق زندگی و انواع مسوولیت های آن مواجه می شود میزان اختلاف نظرها زیادتر شده این عشقی که زائیده هیجان های زو دگذر جوانی بوده به خصومت می گراید و اغلب به طلاق منتهی می شود یا موجد ناسازگاری های مداوم خانوادگی می گردد. ثانیا چون در دوره جوانی لذایذ و خواسته های نفسانی در حد اعلای خود است این امر یعنی وجود عشق های صوری و بی پایه موجب ایجاد انحرافات اخلاقی و وارد شدن خدشه به سلامت روحانی جوان است. اهل عالم باید به ایجاد روابط محبت آمیز و صمیمانه باکل ابنا بشر چه زن و مرد مامور باشند و زیستن بر مبنای اصول روحانی و دارا بودن زندگی انسانی امریست به غایت مشکل امروز جوان باید به مبارزه همه جانبه با مفاسد مشغول گردد و این عظیم ترین و بزرگ ترین امتحانی است که یک جوان با آن مواجه است.
نظر شما راجب این موضوع چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برگرفته شده از مجاه الکترونیکی ویستا
http://www.vista.ir/?view=context&id=92215

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق فقط باید الهی باشه که بدست آوردنش خیلی سخته
عشقای زمینی که چیزی نیستن
ممنون بابت تاپیک زیباتون :gol::gol::gol:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
این چیزی که این روزها بهش عشق
اصلا" عشق نیس اصلا"
در حقیقت خودخواهی هست جنس مخالف رو میبینه اونو به خاطر زیبایی یا پول یا شهوت جنسی میخاد و اسمش رو میزاره عشق
عشق یه معنای بسیار بالایی داره که هر کسی قادر به درک اون نیست

hak68

عضو جدید
این چیزی که این روزها بهش عشق
اصلا" عشق نیس اصلا"
در حقیقت خودخواهی هست جنس مخالف رو میبینه اونو به خاطر زیبایی یا پول یا شهوت جنسی میخاد و اسمش رو میزاره عشق
عشق یه معنای بسیار بالایی داره که هر کسی قادر به درک اون نیست
دقیقآ منم قصدم از ایجاد این تایپک رساندن این مطلب بود که هر دو تاتون واضح توضیح دادید
ببینید یه عده آدم چجوری واژه عشق و خراب کردن
واژه ای که به نظر من دارای ارزش و تقدس زیادیست
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
دقیقآ منم قصدم از ایجاد این تایپک رساندن این مطلب بود که هر دو تاتون واضح توضیح دادید
ببینید یه عده آدم چجوری واژه عشق و خراب کردن
واژه ای که به نظر من دارای ارزش و تقدس زیادیست
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالم به هم میخوره از این عشق های بی ربط امروزی (این عشقی که این ها بهش میگن عشق درحقیقت یه شهوت هست که بعد از ارضا شدن میبینی از اون به اصطلاح خودشون عشق چیزی نمونده)
ارزش و تقدسی که عشق داره غیر قابل توصیفه
عشق فقط عشق حضرت عباس هست به برادرش امام حسین - عشق حضرت فاطمه به حضرت امام علی - و ...........

mamila

عضو جدید
درسته، عشق چیزی است که درک و فهمش ساده نیس و با این هواها فرق داره

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

sudi63

عضو جدید
تاپیک جالبیه راستش منم تو وبلاگم یه پستی برای شناخت دوست داشتن و دوست داشته شدن و عشق واقعی . . .گذاشتم دلم میخواست نظرات هم نسلیهای خودمو بدونم خوشحال میشم به اونجام یه سر بزنید
به نظرم عشق پاک واقعی خودتو فقط بخاطر خودت بخواد و واقعا دوستت داشته باشه خیلی کم شده خیلی . . .متاسفانه . . .

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
تاپیک جالبیه راستش منم تو وبلاگم یه پستی برای شناخت دوست داشتن و دوست داشته شدن و عشق واقعی . . .گذاشتم دلم میخواست نظرات هم نسلیهای خودمو بدونم خوشحال میشم به اونجام یه سر بزنید
به نظرم عشق پاک واقعی خودتو فقط بخاطر خودت بخواد و واقعا دوستت داشته باشه خیلی کم شده خیلی . . .متاسفانه . . .
به خاطر خودت یعنی چی؟؟
این خود چیه؟؟

sudi63

عضو جدید
به خاطر خودت یعنی چی؟؟
این خود چیه؟؟

بد گفتم؟؟!!!!
معشوق دیگه!!!!
الان خیلی کم میشه متوجه شد اون دختر یا پسری که میاد میگه عاااااااشقتم واقعا عاشق اون شخصه یا عاشق پول و سرمایه و . . .
امیدوارم تونسته باشم جواب سوالتونو واضح داده باشم:smile:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بد گفتم؟؟!!!!
معشوق دیگه!!!!
الان خیلی کم میشه متوجه شد اون دختر یا پسری که میاد میگه عاااااااشقتم واقعا عاشق اون شخصه یا عاشق پول و سرمایه و . . .
امیدوارم تونسته باشم جواب سوالتونو واضح داده باشم:smile:
اون شخصه یعنی چی؟؟
یعنی عاشق به چی توجه میکنه؟؟
عشق باید در چه موردی باشه؟؟

sudi63

عضو جدید
اون شخصه یعنی چی؟؟
یعنی عاشق به چی توجه میکنه؟؟
عشق باید در چه موردی باشه؟؟

بذار واست مثال بزنم:
فرض شما مهندسی هستی که کار عالی و با درآمد خوب داری که هیچ از نظر مالی هم وضعیت خوبی داری خونه و ماشین و . . . حالا دخملی به نام x میاد بهت میگه دوستت داره حتی یه لحظه هم به فکرت نمیاد که آیا اون دخمل x واقعا منو دوست داره یا عاشق شرایطی که با این سن دارم!!!!

تا حالا شده به کسی که دوستت داره بگی من از ثروت واین سرمایه ای که پدرم برای فرزندانش تلاش کرده و بدست آورده چیزی نمیخوام؟؟؟ و میخوام با زحمت و تلاش خودم بدست بیارم؟؟؟ حتما بگید شاید جوابی متفاوتی شنید . . .

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بذار واست مثال بزنم:
فرض شما مهندسی هستی که کار عالی و با درآمد خوب داری که هیچ از نظر مالی هم وضعیت خوبی داری خونه و ماشین و . . . حالا دخملی به نام x میاد بهت میگه دوستت داره حتی یه لحظه هم به فکرت نمیاد که آیا اون دخمل x واقعا منو دوست داره یا عاشق شرایطی که با این سن دارم!!!!

تا حالا شده به کسی که دوستت داره بگی من از ثروت واین سرمایه ای که پدرم برای فرزندانش تلاش کرده و بدست آورده چیزی نمیخوام؟؟؟ و میخوام با زحمت و تلاش خودم بدست بیارم؟؟؟ حتما بگید شاید جوابی متفاوتی شنید . . .
درود بر شما