تصویر شناسی معماری

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

مهندیس جان میشه یکم راهنمایی کنی حداقل بگو کار بریش چی؟:w12::w12:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حدس میزنم یه پل معلقه که طراحشم لابد سانتیاگو کالاتراواس! البته کاملا حدسیه ها! و الا قبل از این ندیده بودمش!

mahdis-arch

عضو جدید
من همون مهندیسم!

من همون مهندیسم!

رمز عبورمو فراموش کردم و...
جوابpleiades-archکاملا درسته:biggrin:
چشم آقا مهران خودوم موگوم:پاویون فیلیپس لوکوربوزیه!

پیوست ها

• 6-philips-pavilion.jpg
    0 بایت · بازدیدها: 0
  • pavilionBig.jpg
    pavilionBig.jpg
    15.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

takmemar

عضو جدید
يه سوال آسون:smile::
27:
نام بنا و معماراش؟!

آخرین ویرایش:

takmemar

عضو جدید
اسم عکس وقتی save اش کردم:
Renzo_Piano_Richard_Rogers_Centre_Pompidou
;)

خيلي زرنگيا!!!... ولي اين ساختمان خيلي معروفه!!:cool:
خب اشكال نداره:whistle: حالا واسه زيادتر شدن اطلاعاتتون راجع به اين بنا بايد بگم:
-مركز فرهنگي ژرژ پمپيدو توسط راجرز و پيانو و آوو آروپ و همكاران با همكاري پيتر رايس و با الهام از پروژه ي سال 1960 گروه آرشيگرام،گروهي از معماران ايده آل گرا،طراحي و اجرا شد!
-اين ساختمان بايد قابل انعطاف مي بود و براي كاربري مجموعه اي از فعاليتهاي فرهنگي شامل:كتابخانه،موزه،فضاهاي نمايشگاهي،مركز تحقيقات ،سينما،تئاتر وتالار موسيقي طراحي مي شد.
-چنين نيازهاي عملكردي موجب شدبهترين وجذابترين طرح با قرار گرفتن كل تاسيسات مكانيكي ساختمان و مسير حركتي افراد در بخش بيروني تامين گردد.
-اين طرح داراي يك دهانه ي باز و بدون ستون به طول 44.8 متر با 6 متر فضاي بيروني بود كه با سازه اي مناسب پوشانده شده بود.
منبع: معمار+مهندس=ساختار (تاليف:ايوان مارگوليوس ترجمه:دكتر محمود گلابچي)

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
دیدم جواب درسته .
پس سوال بعدی.

نام بنا و نام معمار؟
29

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب درسته

خوب نمیدونستم آسونه ! :sweatdrop::child:

آخرین ویرایش:

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیز بانمک!

یه چیز بانمک!

جلال آل احمد این موزه را اینگونه توصیف می‌کند:
«موزه راحتی بود و دلباز و خسته نکننده و بوی نانگرفته. و خلا مدام دم دست و همه چیز به جای خود. و مارپیچ و دایره‌ای در بالا پهن و در پایین باریک شونده، عین دوکی، از راس پهن تر بر زمین و مضافاتش همه با هم جور. مثلاً آسانسورش بجای مربع یا مستطیل، نیمدایره بود و قوس مانند. و جمعا خوب بود.»

منبع :ویکی پدیا فارسی

arefe_1368

عضو جدید
اینم یه بنای ایرانی...نام بنا و نام معمار رو بگید؟

پیوست ها

• New Picture.png
    New Picture.png
    44.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arefe_1368

عضو جدید
نام معمار فرهاد احمدي
فرهنگسراي دزفول
:redface:
بله درسته!
خاستم این سوال بهونه ای بشه تا با این معمار خوب کشورمون اشنا بشیم اینم یه چند خطی در باره فرهاد احمدی:
فرهاد احمدی ورودی سال 1348 خورشیدی است و در سال 1356 از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی دریافت نموده است و هم اکنون عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی می باشد. او فعایت های حرفه ای مستقل خود را از دهه 60 آغاز کرد. وی از جمله معماران معاصر ایران به شمار می رود که طرح های خود را با گرایش آکادمیک و مبتنی بر اصول نظری تبیین شده ای طراحی می نماید و با تاکید بر زمین مداری و پیوند محیط با فضا، معماری خاصی را پدید آورده است. به طور کلی فرهاد احمدی در طی دو دهه ی گذشته در کنار آموزش معماری و مسئولیت های دیگر حدود سی طرح ارائه کرده است، که اغلب آنها در حد ملی بوده و مضمون فرهنگی داشته اند. ;)http://onsa.persianblog.ir/post/297