ترمودینامیک واسه ترم 3 بهتره بردارم یا نه ؟ با توجه به اینکه دینامیک و مقاومت هم دارم؟؟؟؟؟؟؟؟

Sable

عضو جدید
ترمودینامیک واسه ترم 3 بهتره بردارم یا نه ؟ با توجه به اینکه دینامیک و مقاومت هم دارم؟؟؟؟؟؟؟؟

crb7

عضو جدید
سلام.ترمودینامیک خیلی درس آسونیه . به نظر من از یه درس عمومی هم آسونتره .معدلتو میاره بالا بردار.

hanifzade

عضو جدید
راست میگین من که شنیدم ترمودینامیک خیلی سخته!!همپای دینامیکه....میشه در مورد سختیه ریاضی مهندسی هم بگین منم ترم 3 هستم و دینامیک و مقاومت1 و ترمو میخوام بگیرم

crb7

عضو جدید
نه بابا دینامیک کجا ترمودینامیک کجا!!!!!!! ریاضی مهندسی کلا به استاد بستگی داره اگه سخت گیر باشه از دینامیک هم سختتر میشه

Sable

عضو جدید
به نظرتون ترمو وردارم یا مبانی مهندسی برق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

.SHaDi

عضو جدید
منم دارم هم ریاضی مهندسی و ترمودینامیک و مکانیک سیالات و معادلات هم دارم..:(

M.ARIABOY

عضو جدید
گرایشت چیه؟؟ مهمه
ترمو میتونه درس آسونی باشه میتونه سختم باشه، ما رنج نمراتمون بین 4-16 بود
سیالات و ترمو خیلی شبیه همن، اگه باهم برداری راحت میشه پاس کرد، که برا این ترمت سنگین میشه

M.ARIABOY

عضو جدید
مبانی برم راحته،البته اگه استادش عین استاد ما نخواد بهتون برق درس بده،مارو که....
شادی جان یکم باید درس بخونی، من تم 3 مثل تو بودم با این فرق که جای ریاضیات مهندسی استاتیک و روش داشتم
sableجان مبانی برق یه درس راحت برای مکانیکاست
ترمو درس فراریه و خیلی مباحثش شبیه همن،ولی اگه یاد بگیری نمره بیاره،فقط مرین میخواد

storm

عضو جدید
سلام.ترمو رو حتما ور دار.مبانی برق هم حتی می تونی سال اخر پاس شون کنی.ولی ترمو و سیالات برای بچه های سیالاتی درس باز کن هست.ترمو درس روان و خوبی که قابل فهم هستش و تو زندگی روزانه هم با هش در ارتباط هم هستیم

.SHaDi

عضو جدید
ممنون...
درسای دیگم دارم...نقشه کشی و الی 2 و کارگاه و ی ازمایشگاه.........
فکر کنم این ترم خیلی درسام سنگینه..
من استاتیک ترم بعد برمیدارم
منم الان ترم 3 هستم..

M.ARIABOY

عضو جدید
استاتیک مقاومتو دینامیکو باز میکنه ،بعدش فقط طراحی اجزا میمونه ،که تا ترم 6 وقت هست

Sable

عضو جدید
استاتیک مقاومتو دینامیکو باز میکنه ،بعدش فقط طراحی اجزا میمونه ،که تا ترم 6 وقت هست
ما هنوز تعیین گرایش نکردیم ولی میخوام سیالات بخونم پس بهتره ترمو بردارم نظرتون در مورد علم مواد چیه؟ چه ترمی بردارم بهتره؟

myfy

عضو جدید
ما هنوز تعیین گرایش نکردیم ولی میخوام سیالات بخونم پس بهتره ترمو بردارم نظرتون در مورد علم مواد چیه؟ چه ترمی بردارم بهتره؟

اگه می خوای سیالات بخونی سعی کن حتما ترمو رو پاس کنی!
علم مواد هر وقت بخوای می تونی پاس کنی چون واسه سیالاتی ها فقط پیش نیاز روشه که اونم اختیاریه!

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

هر چه زودتر، بيشتر حفظيه و فرمول كمي داره كم پيدا ميشه از اين درسا.

link_mech

عضو جدید

به نظر من
بهترین حالت برداشتن ترمو و مبانی و علم مواد همزمان در ترم 3 هستش،اگه واسه ارشد خوندن برنامه دارید و یا قصد 8ترمه تموم کردن دارید،اگرم نه میتونید مبانیو بذارید واسه بعد اما اگر به سیالات علاقه دارید حتما ترمو رو بردارید هم پیشنیاز اصلی درسای دیگس و هم اینکه درس فوق العاده راحت و شیرینی هست که تو تمام درسای دیگه سیالات هم کاربرد داره،
علم مواد هم درس حفظیه که اصلا ربطی به سیالات نداره و یکی از دروس اصلی برای گرایش ساخت و تولیده پیشنهاد میکنم هر چه زودتر از شر درسای اینچنینی راحت شید تا به درسای مورد علاقتون برسید.
موفق باشید!;)

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
ترمو رو بردارین سخت نیس ریاضی مهندسی باید کار کنین برداشتنشون باهم مشکلی ایجاد نمیکنه ترمم که نسبتا طولانیه!

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه سیالات هستی حتما ترمو رو بگیر! چون پیش نیاز تمام درسای تخصصیته
اگه میخوای ترم های بالا مجبور نشی 20 تا 20 تا پاس کنی,همین الان به خودت سختی بدی بهتره
هر ترم هم سعی کن کمتره 18واحد نگیری, سعی کن درسی رو هم نیفتی(به خصوص دینامیک) چون روی روحیه ات تاثیر میزاره و دلسردت میکنه.

>kardo<

عضو جدید
سلام.ترمودینامیک خیلی درس آسونیه . به نظر من از یه درس عمومی هم آسونتره .معدلتو میاره بالا بردار.
فک نکنم ترمو پاس کرده باشی درس شیرینی هست ولی آسون نیست
کدوم دانشگاه درس خوندی؟
ترمودینامیک رو هرچی زودتر برداری بهتره چون پایه خیلی از واحدای دیگه ست و پیشنیازشونه
مشکلی نداره میتونی هم با دینامیک و مقاومت برداری ترم سوم من هم همینطوری بود
برنداشتنشون مساوی با یه ترم عقب افتادنه
راست میگین من که شنیدم ترمودینامیک خیلی سخته!!همپای دینامیکه....میشه در مورد سختیه ریاضی مهندسی هم بگین منم ترم 3 هستم و دینامیک و مقاومت1 و ترمو میخوام بگیرم
زیاد به این حرفا توجه نکن بستگی به تلاش و نحوه درس خوندنت داره
ترمو فقط با تمرین حل کردن زیاد میشه از پسش بر بیای
ریاضی مهندسی رو میشه ترمای بعد هم گرفت من خودم ترم 3 با ترمو دینامیک مقاومت و سیالات برداشتم
ریاضی مهندسی به نحوه تدریس استاد خیلی بستگی داره
سلام.ترمو رو حتما ور دار.مبانی برق هم حتی می تونی سال اخر پاس شون کنی.ولی ترمو و سیالات برای بچه های سیالاتی درس باز کن هست.ترمو درس روان و خوبی که قابل فهم هستش و تو زندگی روزانه هم با هش در ارتباط هم هستیم
درسته ترمو یکی از درسای اساسی و پایه ای هستش
مبانی برق رو میتونی سال آخر برداری
اگه سیالات هستی حتما ترمو رو بگیر! چون پیش نیاز تمام درسای تخصصیته
اگه میخوای ترم های بالا مجبور نشی 20 تا 20 تا پاس کنی,همین الان به خودت سختی بدی بهتره
هر ترم هم سعی کن کمتره 18واحد نگیری, سعی کن درسی رو هم نیفتی(به خصوص دینامیک) چون روی روحیه ات تاثیر میزاره و دلسردت میکنه.

سیالات و جامدات نداره بهتره که ترمو رو ورداره