تحصیل در رشته هوافضا(نتایج ارشد88)

hossein0782

عضو جدید
سلام دوستان
الان که نتایج کنکور رو میدیم فهمیدم که تو رشته هوافضا دانشگاه خواجه نصیر قبول شدم.
با توجه به اینکه لیسانسمو مکانیک سیالات خوندم وهیچ اطلاعی از هوافضا - موقعیت کاریش و ... ندارم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید که برم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟/:que::(

z.alavi

کاربر فعال
با اینکه لیسانستون را سیالات گرفتید، کنکور ارشد هوا فضا براتون سخت نبود؟ به هر حال یک سری از درسهای سیالات با هوافضا تفاوت داره، آنها را چه کار کردید؟ من کمکی به شما نمیتونم بکنم، اما شما به من میتونید کمک کنید، چون من هم یک همچنین تصمیمی دارم و نیاز به راهنمایی فراوان دارم.

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
الان که نتایج کنکور رو میدیم فهمیدم که تو رشته هوافضا دانشگاه خواجه نصیر قبول شدم.
با توجه به اینکه لیسانسمو مکانیک سیالات خوندم وهیچ اطلاعی از هوافضا - موقعیت کاریش و ... ندارم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید که برم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟/:que::(
سلام تبریک میگم بهتون
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید:w23:

hossein0782

عضو جدید
سلام تبریک میگم بهتون
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید:w23:

با اینکه لیسانستون را سیالات گرفتید، کنکور ارشد هوا فضا براتون سخت نبود؟ به هر حال یک سری از درسهای سیالات با هوافضا تفاوت داره، آنها را چه کار کردید؟ من کمکی به شما نمیتونم بکنم، اما شما به من میتونید کمک کنید، چون من هم یک همچنین تصمیمی دارم و نیاز به راهنمایی فراوان دارم.

راستش من کنکور مکانیک هم شرکت کردم ولی متاسفانه نتونستم رتبه مناسبی کسب کنم. در مورد سختی ، من فقط درسهایی که با مکانیک مشترک بودنو بلد بودم و مطالعه ای برای هوافضا نداشتم. با توجه به اینکه به گرایش تبدیل علاقه زیادی دارم منتظرم که نتایج آزاد هم بیاد .

smh

عضو جدید
سلام دوستان
سلام من هم دقيقا شرايطم مثل مشا ست ليسانس مكانيك و الان هم مكانيك پرواز خواجه نصير قبول شدم
نمي دونم برم يا نرم

mehrdadabd

عضو جدید
Air

Air

من هم مثل شما ها مکانیک خوب نشدم اما آیرودینامیک امیرکبیر (شبانه) قبول شدم
راستی شما ها هوافضا امیرکبیر را ترجیح می دهید یا مکانیک (تبدیل انرژی) علوم تحقیقات؟؟؟؟

hossein0782

عضو جدید
راستی شما ها هوافضا امیرکبیر را ترجیح می دهید یا مکانیک (تبدیل انرژی) علوم تحقیقات؟؟؟؟

منم منتظر نتایج آزاد هستم تا خدا چی بخواد
یه سوال داشتم میشه ارشدو هوافضا بخونبم وبرای phd مکانیک تبدیل؟؟

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته به خودت بستگی داره ، ببین رتبه و نام دانشگاه در کجا هست ، مخصوصا در رشته مورد نظرت
بعد انتخابت رو انجام بده

jimbo 2008

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم خواجه نصیر تا چه رتبه ای قبول می شن؟شبانه ی امیرکبیر چه طور؟

z.alavi

کاربر فعال
شما یک طوری حرف می زنید،انگار قبولی دانشجویان مکانیک تو هوافضا راحت تر از قبولی آنها توی خود گرایشهای مکانیک هست.واقعا اینطوره؟
بقیه ی گرایش های هوافضا را هم شماها میتونستید قبول شید؟
این که میگن امیرکبیر معدل بالای 16 را بدون کنکور برای هوافضا میگیره،چه جوریه؟!صحت داره؟

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که میگن امیرکبیر معدل بالای 16 را بدون کنکور برای هوافضا میگیره،چه جوریه؟!صحت داره؟

دانشگاه امیرکبیر شرایطی را برای پذیرش بدون کنکور دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی ارشد گذاشته که تو سایت دانشگاه در هنگام ثبت نام اعلام میکنه.فکر می کنم چند ماه دیگه دوباره اطلاعیه رو بزنه
آدرس دانشگاه www.aut.ac.ir

sepideh Aero

عضو جدید
منم منتظر نتایج آزاد هستم تا خدا چی بخواد
یه سوال داشتم میشه ارشدو هوافضا بخونبم وبرای phd مکانیک تبدیل؟؟
Only GOD!
salam doostan be hamatoon tabrik migam
man sale akhare karshenasi aero space hastam az khaje nasire toosi
shayad natoonam khoob rah namaie konam
amma ta haddi shayad be dard bokhore
baraie hava faza kar hast
amma n ghadr tablighate manfi ziad shode hich kas hatta maha bavaremoon shode kar nist
amma agar toonestid ie karshenas arshade hava faza be man moarefi konid ke alan bikare
pas man ghabool mikonam kar nist
halle tamrinaie ma alan aksaran sare karan
amma khob alaghe ziadi baiad dashte bashid
alaki nemishe be hamchin reshte sakhti oomad
dar zemn
inaie ke az mecanik bian vasashoon bazi darsaro jobrani mizaran
negaran nabashan
agar shahrestani hastin khab gah daghighan too hayate danesh gast
behtarin va bozorg tarin khab gah ham male danesh kade hava fazast
amma age tehrani hastino mashin ham nadarin pas az hamin alan begam ke khodetoono vase sharayete sakht amade konid
danesh kade hava faza khaje nasir khak sefid hast va baraie kasaye ke dar gharbe tehran zendegi mikonan vaghean rafto amad sakhte
dar akhar begam ke mishe arshad hava faza khoond va phd mecanik
amma baiad ghavi bood
dar zemn hava faza 3 daste reshte dare
1-reshte haie jamedati
2-reshtehaie sayallati
3-reshtehaie controli va mohandesi fazaie
va aksare ostadaie ma ham mecaniki boodan ke mamoolan payan namehashoon hava fazaie boode
amma ostadaie khoobian
faghat vahshat nak nomre midan
omidvaram movafagh bashin
bye

hossein0782

عضو جدید
Only GOD!
salam doostan be hamatoon tabrik migam
man sale akhare karshenasi aero space hastam az khaje nasire toosi
shayad natoonam khoob rah namaie konam
amma ta haddi shayad be dard bokhore
baraie hava faza kar hast
amma n ghadr tablighate manfi ziad shode hich kas hatta maha bavaremoon shode kar nist
amma agar toonestid ie karshenas arshade hava faza be man moarefi konid ke alan bikare
pas man ghabool mikonam kar nist
halle tamrinaie ma alan aksaran sare karan
amma khob alaghe ziadi baiad dashte bashid
alaki nemishe be hamchin reshte sakhti oomad
dar zemn
inaie ke az mecanik bian vasashoon bazi darsaro jobrani mizaran
negaran nabashan
agar shahrestani hastin khab gah daghighan too hayate danesh gast
behtarin va bozorg tarin khab gah ham male danesh kade hava fazast
amma age tehrani hastino mashin ham nadarin pas az hamin alan begam ke khodetoono vase sharayete sakht amade konid
danesh kade hava faza khaje nasir khak sefid hast va baraie kasaye ke dar gharbe tehran zendegi mikonan vaghean rafto amad sakhte
dar akhar begam ke mishe arshad hava faza khoond va phd mecanik
amma baiad ghavi bood
dar zemn hava faza 3 daste reshte dare
1-reshte haie jamedati
2-reshtehaie sayallati
3-reshtehaie controli va mohandesi fazaie
va aksare ostadaie ma ham mecaniki boodan ke mamoolan payan namehashoon hava fazaie boode
amma ostadaie khoobian
faghat vahshat nak nomre midan
omidvaram movafagh bashin
bye

باسلام وتشکر از اینکه اینطور کامل جواب سوالها رو دادید.
می خواستم در مورد درسهای جبرانی سوال کنم معمولا چند واحد می باشد با توجه به اینکه تعداد واحدهای ارشد بین 28-32 واحد میباشد در ضمن من در نوبت شبانه پذیرفته شده ام در مورد شهریه؟؟ وام ؟؟ هم اطلاعاتی دارید؟؟
با تشکر فراوان و آرزوی موفقیت یرای شما

صابر.

عضو جدید
اولا با تمام وجود به شما عرض می کنم آفرین. دوما تبریک می گم. سوما اصلاشما چه گرایشی قبول شدی چون خیلی مهمه. سوما رو که گفتم پس چهارما من در رابطه با پیشران خواجه نصیر خیلی حرف های امید وار کننده ای شنیدم اگر شماهم پیشرانی هستید که خوشا به حالتون اگر نه به قسمت سوما درست جواب بدید.

hossein0782

عضو جدید
اولا با تمام وجود به شما عرض می کنم آفرین. دوما تبریک می گم. سوما اصلاشما چه گرایشی قبول شدی چون خیلی مهمه. سوما رو که گفتم پس چهارما من در رابطه با پیشران خواجه نصیر خیلی حرف های امید وار کننده ای شنیدم اگر شماهم پیشرانی هستید که خوشا به حالتون اگر نه به قسمت سوما درست جواب بدید.

خیلی ممنون
من مجموعه مھندسي ھوافضا ||مھندسي ھوا-فضا (دقیقا مطابق دفترچه) قبول شدم
نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
خیلی ممنون
من مجموعه مھندسي ھوافضا ||مھندسي ھوا-فضا (دقیقا مطابق دفترچه) قبول شدم
نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میرید تو کار موشک و ماهواره و اینها. البته، سراغ دارم کسایی رو که مهندسی فضایی خوندن و الان تو کار طراحی هواپیما و توی شرکت های خصوصی مشغول هستند. فوق لیسانس هوافضا با لیسانس این رشته خیلی فرق می کنه. یه لیسانس هوافضا در واقع همه چی بلد هیچی بلده. از هر چیزی یه خرده یاد گرفته. اما توی فوق لیسانس به صورت تخصصی در یه زمینه فقط کار می کنن و تبحر پیدا می کنن. از نظر من که گرایش بدی نیست چون خودم هم همین گرایش قبول شدم.

smh

عضو جدید
دوستان لطفا نظرتون را هم دربازه ي مكانيك پرواز خواجه نصير و كلا رشته مكانيك پرواز بگيد .ممنون

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
دوستان لطفا نظرتون را هم دربازه ي مكانيك پرواز خواجه نصير و كلا رشته مكانيك پرواز بگيد .ممنون

از نظر من مکانیک پرواز بهترین گرایش هوافضاست. بازار کارش هم الان خوبه چون الان رو آوردن به ساخت اتوپایلوت که خوراک بچه های مکانیک پروازه.

am2mk

عضو جدید
مكانيك در هوافضا؟!!!

مكانيك در هوافضا؟!!!

سلام
امين هستم دانشجوي سال آخر مكانيك جامدات و قصد شركت در كنكور ارشد دارم.
چند سوال داشتم
1- تعداد كل شركت كننده هاي مكانيك چند نفرن؟ هوافضا چه طور؟(در كنكور ارشد)
2-آيا براي بچه هاي مكانيك رشته هوا فضا ستاره دار هست؟ يعني ميشه در هر دو كنكور شركت كرد؟(اينطور كه دوستان ميگن بايد بشه)
3-اين دوستمون كه مكانيك بود رشتش و هوا فضا قبول شد اگه ممكنه رتبه در مكانيك(طراحي كاربردي و سيالات و انرژي) و نيز هوافضا(كه نميدونم گرايشهاشو) بگيد؟
پيشاپيش از كمكتون ممنونم

ramin parpanchi

عضو جدید
كارشناسي ارشد آزاد و سراسري 88 (كمك فوري)

كارشناسي ارشد آزاد و سراسري 88 (كمك فوري)

سلام به همگي
من مهندسي هوافضا گرايش فضايي پژوهشگاه هوافضا تهران روزانه قبول شدم از طرفي مهندسي مكانيك گرايش تبديل انرژي دانشگاه آزاد تهران جنوب قبول شدم.
كسي اطلاع از اين پژوهشگاه داره؟چه جور دانشگاهي است اين پژوهشگاه؟
من واقعا مردد شدم كه كدام رو بروم؟ آيا واسه رشته هوافضا با اين گرايش بعد از فاغ التحصيلي كار هست؟
بعد از فارغ التحصيلي كجا بايد مشغول شد؟ چون اين طور كه من شنيدم واسه اين رشته كار نيست يا اگر هم باشد يا بايد بري سپاه استخدام شوي يا بايد بروي وزارت دفاع، كه محيط هر جفتش نظامي است. ممنوع الخروجي و... دارد. از طرفي من شنيدم به علت تحريم ايران ، اين رشته را براي ادامه تحصيل و ... در خارج از كشور هيچ يك از دانشگاه هاي خارج و كار حتي اگر شريف هم درس خوانده باشي قبول ندارند چون توي اين رشته شديدا ايران را تحريم كرده اند.

حالا گذشته از اين حرفها من چيكار بايد كنم ؟ كدام را بروم؟ شديدا دو دل شدم كه كدام رو بروم؟
(البته به هر جفتش هم علاقه دارم) خواهشا من را راهنمايي كنيد كه كدام را بروم بهتر است (از همه جوانب)؟ اگه كسي اطلاع درستي در اين زمينه داره لطفا منو راهنمايي كنه؟

راستي آيا مي شود هر دو رشته را بطور هم زمان خواند؟ يعني آيا من مي توانم بطور هم زمان هم هوافضا بخونم و هم مكانيك؟ با توجه به اينكه من ثبت نام سراسري 16 ام است لطفا منو سريعا راهنمايي كنيد؟

ramin parpanchi

عضو جدید
سلام به همگي
من مهندسي هوافضا گرايش فضايي پژوهشگاه هوافضا تهران روزانه قبول شدم از طرفي مهندسي مكانيك گرايش تبديل انرژي دانشگاه آزاد تهران جنوب قبول شدم.
من واقعا مردد شدم كه كدام رو بروم؟ آيا واسه رشته هوافضا با اين گرايش بعد از فاغ التحصيلي كار هست؟
بعد از فارغ التحصيلي كجا بايد مشغول شد؟ چون اين طور كه من شنيدم واسه اين رشته كار نيست يا اگر هم باشد يا بايد بري سپاه استخدام شوي يا بايد بروي وزارت دفاع، كه محيط هر جفتش نظامي است. ممنوع الخروجي و... دارد. از طرفي من شنيدم به علت تحريم ايران ، اين رشته را براي ادامه تحصيل و ... در خارج از كشور هيچ يك از دانشگاه هاي خارج و كار حتي اگر شريف هم درس خوانده باشي قبول ندارند چون توي اين رشته شديدا ايران را تحريم كرده اند.

حالا گذشته از اين حرفها من چيكار بايد كنم ؟ كدام را بروم؟ شديدا دو دل شدم كه كدام رو بروم؟
(البته به هر جفتش هم علاقه دارم) خواهشا من را راهنمايي كنيد كه كدام را بروم بهتر است (از همه جوانب)؟ اگه كسي اطلاع درستي در اين زمينه داره لطفا منو راهنمايي كنه؟

راستي آيا مي شود هر دو رشته را بطور هم زمان خواند؟ يعني آيا من مي توانم بطور هم زمان هم هوافضا بخونم و هم مكانيك؟ با توجه به اينكه من ثبت نام سراسري 16 ام است لطفا منو سريعا راهنمايي كنيد؟

am2mk

عضو جدید
تهران جنوب؟/

تهران جنوب؟/

سلام به همگي

سلام دوست عزيز من دانشجوي مكانيك جامدات علوم تحقيقاتم
اين قضيه كاملا بستگي به خودتون داره
يه عده همين كه اسم امير كبير رو ميشنون سريع ميگن خوب امير كبير هوا فضا
ولي به خودتون مربوط ميشه اگه همه محدوديت هاي هوا فضا مشكلي براتون نداره خوب هوافضا

smh

عضو جدید
دوستان هوافضا من مي خواستم بدونم كه كلا وضعيت تحصيل در خارج براي رشته هوافضا چه طوريه ؟
و به نظر شما سخت ترين گرايش هوافضا چيه ؟
يه سوال ديگه داشتم
از كدوم گرايش هوافضا مي شه براي دكتري در رشته ي مكانيك يا برق شركت كرد ؟و آيا اين كار امكان پذير است يا نه؟؟؟
ممنون مي شم جواب بديد

ya heidar

عضو جدید
سلام
امين هستم دانشجوي سال آخر مكانيك جامدات و قصد شركت در كنكور ارشد دارم.
چند سوال داشتم
1- تعداد كل شركت كننده هاي مكانيك چند نفرن؟ هوافضا چه طور؟(در كنكور ارشد)
2-آيا براي بچه هاي مكانيك رشته هوا فضا ستاره دار هست؟ يعني ميشه در هر دو كنكور شركت كرد؟(اينطور كه دوستان ميگن بايد بشه)
3-اين دوستمون كه مكانيك بود رشتش و هوا فضا قبول شد اگه ممكنه رتبه در مكانيك(طراحي كاربردي و سيالات و انرژي) و نيز هوافضا(كه نميدونم گرايشهاشو) بگيد؟
پيشاپيش از كمكتون ممنونم
سلام در مورد سوال دوم تون بله می شه من خودم هردورو شرکت کردم:)

Mova_aircraft

عضو جدید
بهترین گرایش هوافضا

بهترین گرایش هوافضا

سلام

به نظر من بهترین گرایش این رشته مکانیک پروازه .

Bozorg_Arteshdar

عضو جدید
من 373 هوا فضا آوردم
میشه بگین کجاها میشه قبول شد
اول روزانه بهشتی بزنم یا شب خواجه
پژوهشگاه چی؟

bolandparvaz

عضو جدید
سلام ممکنه کسی منو راهنمایی کنه و بگه گرایشهای هوافضا کدومش به جامدات و کدوم به سیالات نزدیکه؟ممنون

بالا