[ تجهیزات نقشه برداری ] > راهنمایی در مورد خرید دوربین >خرید GPS و تجهیزات نقشه برداری ◕

makanmajid

عضو جدید
دوست عزیز من با دوربینی که اشاره کردین یک سال مداوم کار کردم. دوربین خوبیه ولی باید با دوربینهای جدید سری فلکس لاین لایکا مدلهای TS02/06/09 مقایسه کرد که هم خیلی سریع و هم خیلی دقیق و کاربردی تر هستن. با تشکر MAKNN

mostafa solaris

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان با تجربه
من تازه در این سایت عضو شدم.
بنده در حال حاضر یک دوربیت نیوو دارم و قصد خرید یک توتال تا قیمت 3 میلیون و کمتر رو دارم اگر میشود در مورد چند مدل دوربین که امتحانش رو با این قیمت پس داده و با تجربه شما عملکردی خوبی داره رو معرفی بفرمایید.
من رشتم عمران هست و از دوربین برای کارهای برداشت و تفکیک و از این دست کارها استفاده میکنم.
سلام
منم رشتم عمران یه دوسالی هست نفشه برداری میکنم پیشنهاد میکنم سر کیسه را شل کنید و یه TS02-R400 بگیری چون ارزون ترین مدل لایکا.
شما اهل کدوم شهر مازندرانید؟
اگر کسی به شما پیشنهاد کار بده قبول میکنید؟

rasoul2023

عضو جدید
سلام
در مورد دقت بالا ، می خواستم بپرسم دقت دوربین لایکا بهتره یا نیکون ؟ البته فکر کنم کار با لایکا خیلی راحت تر باشه

این دقت در مدلهای مختلف فرق میکنه . برای مثال DTM522 دقت بالایی نسبت به لایکا 407 داره اما با TS09 دقت مطلوب تری نسبت به DTM 522 نیکون داره .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

skyplex

کاربر فعال
اگر من دوربینم را به کسی بدهم تا با اون کار کنه چند درصد خق الزحمه گیر طرفین باید بیاد؟

esmaelyazdani

عضو جدید
به عقیده بنده بایستی حتما توتال رو داشته باشی. تئودولیت در کار پیاده سازی و برداشت مصیبت عظماست. نوع دوربینش رو میتونی از سایت های شرکت های سازنده و دیدن مشخصاتشون تعیین کنی. من Nikon 502 رو بهت پیشنهاد میکنم. برای عملیات خاکی(شامل خاکبرداری و خاکریزی) و به دست آوردن حجم عملیات خاکی هم ترازیاب نیازه. در مورد نرم افزار هایی که باید بهشون مسلط باشی باید بگم که اگه بگردی و یک نفر مسلط رو پیدا کنی بهتره. مگر اینکه وقت داشته باشی. همون نرم افزار هایی که دوستمون گفت کفایت میکنه.
ببین دقت کاری که میخوای انجام بدی چقدره.منظورم محاسبه حجم عملیات خاکیه.یه دفعه بین کارفرما و پیمانکار اختلافی پیش اومد که منو بعنوان حکم انتخاب کردن و قرار شد که هرچی من گفتم طرفین قبول کنن.رفتم سر کار با حضور طرفین و کل مسیر که 3 کیلومتر کانال بود رو برداشت کردم.با توتال 407.و محاسبات هم با sdr map انجام دادم و وقتی حجم عملیات رو محاسبه کردیم میانگین اون چیزی بود که طرفین بدست آورده بودن.منظورم این بود وقتی میخوای حجم بدست بیاری ضرورتی نداره که بخوای ترازیابی کنی.یه جا هست که باید دقت کارت بالا باشه مثل مترو خب اونوقت باید ترازیابی درجه دو انجام بدی و برای اینکار هم بهترین گزینه nak2 است که قیمت نو 2500 و دست دوم 1500 است.با نیوهای 200 ، 300 تومنی بخوای ترازیابی کنی دقتش تعریفی نداره و زیاد فرقی نمیکنه با کاری که با توتال انجام بدی.در مورد راهسازی باز هم بستگی به اهمیت کار و دقت مورد نیاز داره که از سوی کارفرما یا مشاور بهت اعلام میشه.در کل توی ایران کسی برای کار نقشه برداری اهمیتی قائل نمیشه و مهم پولیه که این وسط رد و بدل میشه پس زیاد خودت رو درگیر این مسائل نکن.مثلا اگه تو یه مسیر شیب جاده 0.5 تا 2 درصد هم اینور اونور بشه زیاد مهم نیست و پیمانکار و کارفرما یه جوری با هم کنار میان اما وای به روزی که با هم به اختلاف بخورن،اونموقعه که همه کاسه کوزه ها سر نقشه بردار میشکنه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

هادی معیت

عضو جدید
کسی اطلاعات در مورد دوربین( SANDING(STONEX داره

کسی اطلاعات در مورد دوربین( SANDING(STONEX داره

کسی اطلاعات در مورد دوربین( SANDING(STONEX داره​

هادی معیت

عضو جدید
خرید دوربین نقشه برداری کارکرده

خرید دوربین نقشه برداری کارکرده

از دوستان کسی دوربین نقشه برداری کارکرده مناسب واسه فروش داره (اگه داشتین مشخصات فنی
و میزان کارکردش وقیمت فروشتون رو هم بگین لطفا):gol:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
Pentax W-800

Pentax W-800

سلام
pentax w-800 قیمتش چنده؟

reza2011

عضو جدید

مشخصات توتال استیشن پنتاکس ژاپن مدل W-800

. مجهز به ویندوز CE با تمام قابلیتهای ویندوز
2. دارای نرم افزار Microsoft Office
3. دارای نرم افزار CAD و قابلیت نمایش ترسیمی نقاط و پشتیبانی از فرمت DXF
4. کنترل و دسترسی به توابع دوربین از طریق کامپیوتر
5. بزرگنمایی 30 برابر
6. کمپانساتور سه محوره
7. فوکوس سه حالته ( اتوماتیک - سریع- دستی )
8. راهنمای گرافیکی در هنگام پیاده سازی و مکان نمای هوشمند
9. صفحه نمایش لمسی و صفحه کی برد دو طرفه
10. حافظه داخلی 128 MB با ذخیره سازی 25 میلیون نقطه
11. قابلیت اتصال کارت حافظه SD تا ظرفیت 2 گیگابایت و امکان استفاده از کارت CF
12. دارای پورت خروجی USB/RS232 و قابلیت تبادل اطلاعات دو طرفه با کامپیوتر
13. قابلیت فاصله یابی بدون رفلکتور بیش از 300 متر
14. فاصله یابی لیزری ( با رفلکتور شیت 800 متر- با مینی منشور 1600 متر- با تک منشور 4000 متر- با سه منشور 5000 متر )
15. نقطه لیزر مرئی ( لحظه ای و دائمی ) و شاقول لیزری
16. برنامه های متنوع نقشه برداری
17. QUICK CODE
18. استاندارد ضد آب و گرد و غبار IP54
19. قابلیت Upgrade و تعویض نرم افزارهای دستگاه
20. CD نرم افزار و CONVERTOR
21. دارای سیستم اتوفوکوس موتورایز
22. مجهز به توابع جامع و کامل نقشه برداری مسیر مانند:
- قوس دایره ای و کلوتوئید برای مسیر افقی
- قوس دایره ای و سهمی برای مسیر قائم
- امکان تعریف سطح مقطع
- امکان تعریف مسیر به صورت دستی و یا نرم افزار ProSt و LandXML

براي دريافت قيمت با شماره 88320984 در تهران تماس بگير ... :)

R.FARZI

عضو جدید
نوع دوربین

نوع دوربین

سلام دوستان
من میخوام 1 دوربین نقشه برداری بخرم ،صرفاً برای برداشت و تفکیک زمین ، نمیخوام زیاد پول خرج کنم ،لطفا راهنماییم کنید چی بخرم:D

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
من بودم یا Leica407 دست دوم میگرفتم با قیمت 4.000.000 تومان
یا گزینه کاملا منطقی تر Leica TS 02 از نوع ساده. با قیمت 6.600.000 تومان
به خاطره ارزونی دورو بره دوربینهای توتال چینی اصلا نرو که یه روزی بد پشیمون میشی.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
توتال میخوام عزیز،حدود سه تومان میخوام خرج کنم

با سلام

با این سه میلیون میشه دوربین چینی خرید.
زمانی که می خواستم دوربین بگیرم در مورد دوربینها خیلی تحقیق کردم
نتیجه این شد که توی دوربینها اول لایکا دوم نیکون و در رده های بعد تریمبل ، پنتکس ، سوکیا و در این اواخر هم ژئو مکس به بازار اومده بود که گفته میشد توسط کارخانه لایکا ساپورت میشه
در دوربینهای چینی سندینگ منوهاش مثل لایکا می مونه قیمتش ام فکر کنم حول و حوش همون سه تومنه اما توصیه نمی کنم بخری برای اینکه تجربه یکی از دوستان این بود که در هوای گرم ظهر تابستان که باهاش کار می کنی اطلاعات دقیقی بهت نمیده و در روال کار دچار مشکله.

مورد دیگه ای که برای خرید دوربین ها باید مد نظر داشته باشی این هستش ......
استاندارهای حفاظت نفوذپذیری توتال استیشن

نقشه برداران ممکن است بارها در شرایط بارش باران یا طوفان شدید گرد و غبار قرار گرفته باشند و این سؤال برایشان پیش آمده باشد که این شرایط روی دستگاه تأثیری دارد؟ در مشخصات توتال استیشن یک پارامتر به صورت IP - - با یک عدد بیان می شود (مثل IP54) که نشان دهنده استاندارد میزان نفوذپذیری عوامل محیطی نظیر گرد و غبار و رطوبت به داخل دستگاه (برای تمام دستگاه های الکترونیکی) می باشد. این استاندارد از سال 1989 تعریف شده و آخرین نسخه آن تحت ISO 9001 با گواهی IEC60529 به صورت زیر بیان شده است. کلمه اختصاری IP مخفف Ingress Protection به معنی حفاظت نفوذ، همراه با یک عدد دو یا سه رقمی بکار می رود. اولین رقم از سمت چپ میزان حفاظت در مقابل نفوذ ذرات جامد و گرد و غبار به داخل دستگاه می باشد. رقم دوم میزان حفاظت در مقابل نفوذ مایعات نظیر آب و باران و ... را نشان میدهد. در صورتی که عدد سه رقمی بیان شود، عدد سوم، میزان حفاظت دستگاه در مقابل ضربات مکانیکی مد نظر است. بالاترین استاندارد IP68 می باشد و دستگاه هایی که تنها حفاظت در مقابل رطوبت را داشته باشند، به صورت IPX- با یک عدد مثل IPX 5 بیان می شوند. در جدول زیر با این اعداد و ارقام بیشتر آشنا می شویم:
مقدار

عدد

رقم دوم از چپ

حفاظت رطوبت

رقم اول از چپ

حفاظت گرد و غبار

0

بدون حفاظت

بدون حفاظت

1

ریزش قطرات عمودی آب
برای ذرات بزرگتر از 50 میلیمتر درشتی
2

ریزش آب تا زاویه 15 درجه از بالا به طرفین
برای ذرات بزرگتر از 12 میلیمتر درشتی
3

ریزش آب تا زاویه 60 درجه از بالا به طرفین
برای ذرات بزرگتر از 2.5 میلیمتر درشتی
4

برای ریزش آب از تمام جهات
برای ذرات بزرگتر از 1 میلیمتر درشتی
5

برای ریزش آب با فشار کم از تمام جهات
برای ذرات گرد و غبار معلق در هوا
6

برای ریزش آب با فشار زیاد از تمام جهات
مطلق ذرات جامد کوچکتر از یک میلیمتر
7

قرار گرفتن دستگاه در عمق 30 تا 100 سانتی به مدت حداکثر 30 دقیقه
-

8

قرار گرفتن دستگاه در عمق بیشتر از یک متر و در مدت طولانی
-

در انتها با بعضی دستگاه ها از شرکتهای مختلف و استاندارد محیطی آنها آشنا می شویم. البته این استاندارد برای مدلهای مختلف دستگاه های یک شرکت ممکن است فرق داشته باشد. اما یکی از عوامل ارزان بودن دوربینهای چینی، پائین بودن IP آنها می باشد. اکثر آنها تا حد IPX 4 محافظت می شوند و بعضی از آنها استاندارد مشخصی ندارند.
Untitled-1.jpgامیداوارم مفید واقع بشه:gol:
منبع:

http://geoinfo.blogsky.com/1387/04/04/post-297/

آخرین ویرایش:

free surveyer

عضو جدید
توتال میخوام عزیز،حدود سه تومان میخوام خرج کنم
اگه مدت زمان اجرای کار مد نظرتون قابل ملاحضه ست، پیشنهاد میکنم 1 تومن بیشتر خرج کنی و به قول یکی از دوستان یه 407 دست دوم ولی سرحال بخری. اما اگر کاریه که موقتی و زودگذره، که اصلاً ارزش نداره خرید کنی. یه توتال اجاره کن.

yazdanpak

عضو جدید
نظر تان راجع به دوربین توتال focus 5 ساخت شرکت spectre precision چیه

نظر تان راجع به دوربین توتال focus 5 ساخت شرکت spectre precision چیه

focus 5

kimiagar_mobile

عضو جدید
خريد دوربين

خريد دوربين

با سلام خدمت مهندسين محترم
قصد خريد دوربين توتال دارم.دوستان كسي هست كمكم كنه؟
ممنون ميشم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
بالا