[ تجربیات ] - بهترین کتاب های کنکور ارشـــد مهندسی شیمی

ziiizooo

عضو جدید
سلام من دارم مصمم میشم یه بار دیگه بخونم کسی راهنمایی داره برام!

بزارین نتیجه ها بیاد .بعد تصمیم بگیرین.واقعا اگه تا جایی امکان داره همین امسال برین.نزارین برای سال بعد.دقیقا من پارسال این موقع خوب نداده بودم کنکور رو و با خودم همین فکر شما رو کردم و خیلیم مصمم بودم.ولی خیلی سخت هست.زیاد دربارش فکر کنید.ارشد اون جوری که بچه ها بزرگش کردن نیست. کلا یک سال و نیم می خواین برین سر کلاس های دانشگاه .ارزششو اونقدر نداره که 2 سال پشتش بمونین.من خودم پارسال تصمیم گرفتم امسال بترکونم.تو آزمون ها ی پارسه هم خیلی خیلی خوب می شدم.جوری که همه میگفتن زیر 50 میشی کنکور رو.ولی اونقدر هم خوب ندادم کنکور رو.یعنی می خوام بگم کنکور ارشد حساب کتاب نداره که خیلی بخونیو حتما شریف بیاری.چون هر سال سوالها سلیقه ای شده و پراکندگی خوبی نداره.یهو شانس شما بزنه و اون قسمت رو خوب بلد نباشید میشین همون بلایی که امسال سر جرم سر من اومد.من پارسه هامو همیشه بالای 50.60 میزدم جرمشو.ولی کنکور رو 40 اینا می زنم.دوستامم که پارسال قبول شده بودن بهم میگفتن ارشد هیچ خبری نیست.ولی حسابی فکر کنید و بعد تصمیم بگیرین.البته چون خانومها مشکل سربازیو وخیلی چیزای دیگرو ندارن یکم شرایطشون برای خوندن سال دوم راحت تر هستش

آخرین ویرایش:

mahsa-shimi

عضو جدید
بزارین نتیجه ها بیاد .بعد تصمیم بگیرین.واقعا اگه تا جایی امکان داره همین امسال برین.نزارین برای سال بعد.دقیقا من پارسال این موقع خوب نداده بودم کنکور رو و با خودم همین فکر شما رو کردم و خیلیم مصمم بودم.ولی خیلی سخت هست.زیاد دربارش فکر کنید.ارشد اون جوری که بچه ها بزرگش کردن نیست. کلا یک سال و نیم می خواین برین سر کلاس های دانشگاه .ارزششو اونقدر نداره که 2 سال پشتش بمونین.من خودم پارسال تصمیم گرفتم امسال بترکونم.تو آزمون ها ی پارسه هم خیلی خیلی خوب می شدم.جوری که همه میگفتن زیر 50 میشی کنکور رو.ولی اونقدر هم خوب ندادم کنکور رو.یعنی می خوام بگم کنکور ارشد حساب کتاب نداره که خیلی بخونیو حتما شریف بیاری.چون هر سال سوالها سلیقه ای شده و پراکندگی خوبی نداره.یهو شانس شما بزنه و اون قسمت رو خوب بلد نباشید میشین همون بلایی که امسال سر جرم سر من اومد.من پارسه هامو همیشه بالای 50.60 میزدم جرمشو.ولی کنکور رو 40 اینا می زنم.دوستامم که پارسال قبول شده بودن بهم میگفتن ارشد هیچ خبری نیست.ولی حسابی فکر کنید و بعد تصمیم بگیرین.البته چون خانومها مشکل سربازیو وخیلی چیزای دیگرو ندارن یکم شرایطشون برای خوندن سال دوم راحت تر هستش

ممنونم از پاسختان
فقط میترسم جوابا بیاد یه جا قبول شم و برم
نمیدونم :(

paeez-banoo

عضو جدید
سلام :(
من یه چیزی بگم؟
میشه لطفن واسه هر درس یه کتاب معرفی کنید که ما گیج نشیم :(
بابا نمایشگاه کتاب نزدیکه.لطفن ار هر درس بهترین کتابو معرفی کنین.
اینجوری میایم میبینیم واسه هر درس یه عالمه کتاب معرفی کردین و بهمون استرس وارد میشه :(

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام :(
من یه چیزی بگم؟
میشه لطفن واسه هر درس یه کتاب معرفی کنید که ما گیج نشیم :(
بابا نمایشگاه کتاب نزدیکه.لطفن ار هر درس بهترین کتابو معرفی کنین.
اینجوری میایم میبینیم واسه هر درس یه عالمه کتاب معرفی کردین و بهمون استرس وارد میشه :(
سلام حرارت راهیان بد نیس
ترمو راهیان
سیالاتو نمیدونم چی خوبه
جرم من راهیان خووندم خیلیم خوب بود
سینتیک باز راهیان
ریاضی هم پارسه
موفق باشی

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و اینکه ترمو راهیان خیلی خیلی خوبه ریاضیه پارسه هم ساده و روانه
اگه جرم چیزی بلد نیستی واسه بار اول جرم + عمل پارسه رو بخخون اونم ساده گفته
معادلات دیفرانسیلم چیزی نخوون که یه تست بیشتر ازش نمیاد:razz:

BULGARIA

کاربر بیش فعال
و اینکه ترمو راهیان خیلی خیلی خوبه ریاضیه پارسه هم ساده و روانه
اگه جرم چیزی بلد نیستی واسه بار اول جرم + عمل پارسه رو بخخون اونم ساده گفته
معادلات دیفرانسیلم چیزی نخوون که یه تست بیشتر ازش نمیاد:razz:

معادلات دیفرانسیل بخونید هرسال یه سوال آبکی میدن حیفه نخونیدش مطالبش زیاد نیس:معادلات جدایی پذیر-همگن-کامل-مرتبه اول و برنولی کافیه همینا-

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معادلات دیفرانسیل بخونید هرسال یه سوال آبکی میدن حیفه نخونیدش مطالبش زیاد نیس:معادلات جدایی پذیر-همگن-کامل-مرتبه اول و برنولی کافیه همینا-
در اون حد که آره منظورم اون معادله دیفرانسیلا خفنه که نیم ساعت باید بشینی فک کنی از کدوماس تازه بعدشم باید یه ایده ای داشته باشی یا ابداع کنی واسه حلش ;)
البته این چند سال اخیر فک کنم هر چی دادن از همون مواردیه که اشاره کردی.بیشتر تو کنکور گاز میاد این معادلات لعنتی:razz:

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به دوستانم توصیه میکنم اگه توی آزمون آزمایش شرکت میکنن معمولن بین هر دو آزمون 2 هفته فاصله هس 2 روزه آخر رو فقط جرم و عمل بخوونن(یعنی یه دور کامل) خیلی تاثیر داره من خودم این جوری تونستم مطالبشو تو ذهنم نگه دارم

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
لطفا این جزوه ها رو به من هم بدین چون من شهرستانم و نمیتونم کلاسها رو شرکت کنم
آقا پویا قبلا لطف کردن و تو تاپیک گذاشتن فایلها رو..........
از این لینک استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

Rain Girl

عضو جدید
من دوتا از کتاب های پارسه رو تو نت برای دانلود پیدا کردم ولی نمیدونم همون کتاب های اصلیه یا نه.
میخوام اگه این ها نیست از نمایشگاه تهیه کنم.
میشه کسایی که کتاب هارو دارن چک کنن ببینن همین هاست؟

انتقال جرم و عملیات
http://wdl.persiangig.com/pages/dow...sfer_Parse(www.chemengiust.samenblog.com).rar

مکانیک سیالات
http://dl1.duka.ir/mas/EBooks/Textbooks/Mechanic/Parse_Fluid_Mechanics_(Duka.IR).zip

m@hdi13579

کاربر فعال
من دوتا از کتاب های پارسه رو تو نت برای دانلود پیدا کردم ولی نمیدونم همون کتاب های اصلیه یا نه.

انتقال جرم و عملیات
http://wdl.persiangig.com/pages/dow...sfer_Parse(www.chemengiust.samenblog.com).rar

مکانیک سیالات
http://dl1.duka.ir/mas/EBooks/Textbooks/Mechanic/Parse_Fluid_Mechanics_(Duka.IR).zip

سلام
نه یکی نیستند

آخرین ویرایش:

ziiizooo

عضو جدید

انتقال جرم و عملیات
http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://chemengiust.persiangig.com/Mass%20Transfer/Mass%20Transfer_Parse%28www.chemengiust.samenblog.com%29.rar

مکانیک سیالات

نه.این کتاب اصلی نیست.کلا کتابهای جرم وحرارتوکنترل و ریاضی کتاب هستند که بیرون می فروشند و کتابهای کاملی هستند.کتابهای سیالات و راکتور و ترمو دینامیک به صورت جزوه کتاب هستند که قیمت نخورده اند و خیلی کامل نیستند.بیشتر به درد مرور می خوره.در مورد جزوه بهتون بگم که جزوه های پارسه رو نت زیاده ولی اینی که آقا پویا گذاشته کاملترین جزوه پارسه هست و یک جورایی شما میتونید به جای کتاب ازش استفاده کنید.چون خیلی کامل هست و توی خود پارسه الان دارن این جزوه ها رو میفروشند.ولی یک کتاب برای هر درس بگیرید تا بتونید برای تست زدن ازش استفاده کنید

mahsa-shimi

عضو جدید
نه.این کتاب اصلی نیست.کلا کتابهای جرم وحرارتوکنترل و ریاضی کتاب هستند که بیرون می فروشند و کتابهای کاملی هستند.کتابهای سیالات و راکتور و ترمو دینامیک به صورت جزوه کتاب هستند که قیمت نخورده اند و خیلی کامل نیستند.بیشتر به درد مرور می خوره.در مورد جزوه بهتون بگم که جزوه های پارسه رو نت زیاده ولی اینی که آقا پویا گذاشته کاملترین جزوه پارسه هست و یک جورایی شما میتونید به جای کتاب ازش استفاده کنید.چون خیلی کامل هست و توی خود پارسه الان دارن این جزوه ها رو میفروشند.ولی یک کتاب برای هر درس بگیرید تا بتونید برای تست زدن ازش استفاده کنید

من ترمورو از روی کتاب پارسه خوندم اخر فهمیدم چه کلایی سرم رفت ولی جزوه راکتورش عالی بود جرم هم جزوش از کتابش بهتر بود کتاب یکم تشریحی بود مخصو صا فصل 1
راستی رو فیسبوک اقای سمیعی گهر خواندم دکتر میرزازاده رفته حیف شد

Rain Girl

عضو جدید
ممنون.
من این کتاب هارو از نمایشگاه خریدم؛ به نظرتون چطوره؟
حرارت - جهش - بابایی
راکتور - راهیان - خداکرمی
ریاضی - پارسه - طاهری
کنترل - پارسه - میرزازاده
جرم - پارسه - میرزازاده
ترمو2 - راهیان - باغبان زاده

سیالات و عملیات و ترمو 1 رو نمیدونم چی بگیرم. ؟

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنون.
حرارت - جهش - بابایی
ریاضی - پارسه - طاهری
جرم - پارسه - میرزازاده

به جرات میتونم بگم بهترین ها رو خریدی......
ترمو1 میگن پوران خیلی خوبه.........هرچند مدرسان هم بدک نیست!
مکانیک خودم پارسه رو به راهیان ترجیح میدم.
عملیات رو هم پارسه جمع و جور گفته.
کلا برا عملیات و مکانیک متاسفانه کتاب خیلی خوب و تاپی وجود نداره تو بازار......

آخرین ویرایش:

*mehrnaz*

عضو جدید
ممنون.
حرارت - جهش - بابایی
ریاضی - پارسه - طاهری
جرم - پارسه - میرزازاده

سلام.
منم از نمایشگاه خرید کردم البته چندتایی هم قبلا داشتم.
تقریبا همین کتابها هست فقط برای سیالات مدرسان گرفتم.
برای ترمو هردو جلد راهیان و برای عملیات هم راهیان.
برای کنترل و زبان نمیدونستم چی بخرم؟؟؟

و یه مشکل بزرگ اینکه من تغییر رشته دارم میدم و کلا فقط برای حرارت(هولمن) و ترمودینامیک(ون وایلن) کتاب رفرنس دارم.
برای چه درسایی باید حتما رفرنس بخرم؟
درسی مثل جرم و عملیات اصلا نداشتم!
تصمیم دارم برم کلاس پارسه ولی شنیدم آقای سمیعی گهر خودشون هم کلاس جداگانه دارن کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟
نمیدونم جای سوالم درسته یا باید توی تاپیک دیگه ای بپرسم؟!

ziiizooo

عضو جدید
ممنون.
حرارت - جهش - بابایی
ریاضی - پارسه - طاهری
جرم - پارسه - میرزازاده

بهترین کتابارو گرفتی.ترمو 1 هم همون راهیان بگیر.میمونه عملیات که همه کتابها مزخرف هست فرقی نمیکنه چی بگیری ولی خواستی بگیری به نظر من راهیانو بگیر نه به خاطر درسش بلکه به خاطر تستاش.چون من هم پوران رو دارم و هم راهیان رو .راهیان تستها رو تا سال 72 داره ولی پوران تا سال 75.برای همین مجموعه تست راهیان بیشتر از پوران ست

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.

و یه مشکل بزرگ اینکه من تغییر رشته دارم میدم و کلا فقط برای حرارت(هولمن) و ترمودینامیک(ون وایلن) کتاب رفرنس دارم.
تصمیم دارم برم کلاس پارسه ولی شنیدم آقای سمیعی گهر خودشون هم کلاس جداگانه دارن کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

نگران نباش دوست عزیز منم امسال تغییر رشته دادم کنکور مهندسی شیمی دادم.اقای سمیعی گهر اگه کلاس جداگانه داشته باشن میتونید از فیس بوقشون پی گیری کنید
چون کلاسای پارسه دیگه خوب نیست اساتید برتر و به نامش همه رفتن.برای جرم و عملیات رفرنس لازمه (هرچند من نخوندم)
شما رشته اصلی تون چیه؟

*mehrnaz*

عضو جدید
نگران نباش دوست عزیز منم امسال تغییر رشته دادم کنکور مهندسی شیمی دادم.اقای سمیعی گهر اگه کلاس جداگانه داشته باشن میتونید از فیس بوقشون پی گیری کنید
چون کلاسای پارسه دیگه خوب نیست اساتید برتر و به نامش همه رفتن.برای جرم و عملیات رفرنس لازمه (هرچند من نخوندم)
شما رشته اصلی تون چیه؟
اتفاقا چند نفر گفته بودن که کلاسای پارسه نظم نداره.
مهندسی هسته ای(علوم تحقیقات)
پس باید برم برای انتقال جرم هم کتاب بگیرم :(
برای زبان هم کتابی نخریدم فکر کردم شاید 504 کافی باشه،بیشتر نمیتونم براش وقت بذارم.

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا چند نفر گفته بودن که کلاسای پارسه نظم نداره.
مهندسی هسته ای(علوم تحقیقات)
پس باید برم برای انتقال جرم هم کتاب بگیرم :(
برای زبان هم کتابی نخریدم فکر کردم شاید 504 کافی باشه،بیشتر نمیتونم براش وقت بذارم.

زبان یه درس ضریب یکه .به نظرم شما روی درسای دیگه کار کنید به جای زبان نتیجه ی بهتری بگیرید

m@hdi13579

کاربر فعال
چند نفر از دوستام سالهای گذشته رتبه های یک رقمی و دو رقمی آوردن هم توی کنکور و هم توی المپیاد مهندسی شیمی و الان دارن ارشدو شریف میخونن
باهاشون که مشورت کردم گفتن بیشتر تمرکزتو بزار روی مفهومی کار کردن حتی شده تا آخر تابستون سعی کن درسا رو مفهومی یاد بگیری اون وقت توی دو سه ماه میتونی تست کار کنی و مطالبی که یاد گرفتی برات تثبیت میشه
در بین منابعشون هم برای هر درس در کنار منبع تستی یک رفرنس هم پیشنهاد کردن

من خودم هم از بعد از عید همین روشو در پیش گرفتم البته این ترم چون 20 واحد دارم فقط تونستم سه درس از درسای ارشد که بین واحد هام هست یعنی عملیات 1 راکتور و کاربرد ریاضیات تا حد نسبتا مطلوبی پیش ببرم تا اینجا که خوب بوده و خدا رو شکر باقیش هم توکل به خدا
به شما هم پیشنهاد میکنم همین کارو انجام بدید
این طوری پایه درساتون هم قوی میشه و برای ارشد خیلی بدردتون میخوره

m@hdi13579

کاربر فعال
ممنون.
حرارت - جهش - بابایی
ریاضی - پارسه - طاهری
جرم - پارسه - میرزازاده

نظر شما و بقیه محترمه اما به نظر من
به جز سیالات که مدرسان
و ریاضیات که پارسه
و ترمو 1 که پوران1
و حرارت که کتاب آقای بابائی خوبه توی بقیه درسا
راهیان از بقیه بهتره
و طبق تجارب دیگران امتحانشو پس داده

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام.

به نظر من به جای کلاسای کنکوری
میتونید با مشورت با دانشجوهای دیگه از سایر دانشگاه ها توی درسایی که ضعیف هستید سر کلاس های استادای تاپ اون رشته که قدرت بیان بالایی دارن شرکت کنید
توی مشخصاتتون گفتید که تهرانی هستید
و این یعنی مزیت استفاده از دانشگاه ها و استادای بهتر نسبت به سایر شهر ها
اگه مفهوم درس خوب براتون جا بیفته خوندن کتابهای مرجع یا کنکوریخیلی براتون راحت و سریع تر پیش میره

من خودم اینو امتحان کردم و الان خدا خدا میکنم ترم بعد درس ترمو 2 با اون استادی که مد نظرمه ارائه بشه
البته اول ترم باید از استاد اجازه بگیرید و معمولا استادا هم اجازه میدن

mahsa-shimi

عضو جدید
سلام.

منم پارسال وضعیت شما را داشتم و میخواستم از شیمی به مهندسی شیمی تغییر رشته بدم
منم سر کلاسهای شخصی اقای سمیعی گهر رفتم خیلی خوب درس می داد و از اون بهتر برنامه کلاس بود
اول درس را به صورت طبقه بندی شده میده بعد تمام تست های کنکور رو حل و بررسی کامل کرد و در اخر دوباره همه درس ها و تست ها را دوره کرد من امسال رتبه 330 اوردم . مشاوره های خیلی خوبی هم میداد( بعد کلاس حدود 30 دقیقه )
البته تو همین سایت هم میتونی از تجربیات دوستان استفاده کنی تاپیک های مفیدی برای کنکور داره
فقط بهت بگم باید زود شروع کنی یعنی از تابستان (اول مرداد) و برنامه ریزی داشته باش
در ضمن حرف های اقا ی aziizo , pooya هم خیلی مفیده

آخرین ویرایش:

mahsa-shimi

عضو جدید
سلام.

---------------

منم اول کار میخواستم رفرنس بخوم ولی اقای سمیعی به شد مخالف این موضع بود مثلا گفت بجای رفرنس جرم کتاب یا جزوه دکتر میرزازاده رابخون واقعا هم عالی بود

861087518

عضو جدید
منم اول کار میخواستم رفرنس بخوم ولی اقای سمیعی به شد مخالف این موضع بود مثلا گفت بجای رفرنس جرم کتاب یا جزوه دکتر میرزازاده رابخون واقعا هم عالی بود
حالا من كه پارسال همه كتاباي كنكوري خوندم برم سراغ رفرنس؟
طبق صحبتاي ايشون كه فايلش گوش دادم ميگن كه براي بالاي 60%تسلط بريد سراغ رفرنسا
ميشه منو راهنمايي كنيد البته براي سال 95 ميخوام كنكور بدم فعلا خددددددددددددمت
ممنون

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه توصیه ی کوچولو به دوستان میکنم اگه سوال 119 راکتور سال 93 بازم تکرار شد شما حتمن گزینه ای رو انتخاب کنید که میگه راکتور mixed باشه:razz: والا!
ما که رفت تو پاچمون!:D

BULGARIA

کاربر بیش فعال
یه توصیه ی کوچولو به دوستان میکنم اگه سوال 119 راکتور سال 93 بازم تکرار شد شما حتمن گزینه ای رو انتخاب کنید که میگه راکتور mixed باشه:razz: والا!
ما که رفت تو پاچمون!:D

من بازم بازگشتی میزنم حمزه سنجش حالش خوش نی:biggrin:

بالا