تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
من تازه ترم اول مکانیک هستم و میخواستم که نرم افزاری در این دروه یاد بگیرم که در ترم های بعد بدردم بخوره و کمکم کنه(ضمنا گرایش هم فعلا معلوم نیست)

کدوم نرم افزار رو یاد بگیرم؟ ممنون میشم کمکم کنید
درود
با توجه به اینکه ترم اول هستید و گرایشتون مشخص نشده بهتون پیشنهاد میکنم از این فرصت استفاده کنید و یه نرم افزار طراحی یک نرمافزار تحلیلی و حتی الامکان نرم افزار های تاسیساتی رو یاد بگیرید.
طراحی: سالید یا کتیا
تحلیلی: انسیس یا آباکوس
نرم افزار کریر هم برای کسی که میخواد تاسیسات رو بره نیازه

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام
من تازه ترم اول مکانیک هستم و میخواستم که نرم افزاری در این دروه یاد بگیرم که در ترم های بعد بدردم بخوره و کمکم کنه(ضمنا گرایش هم فعلا معلوم نیست)

کدوم نرم افزار رو یاد بگیرم؟ ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوست عزیز:gol:
قبولی شما رو تو رشته معظم مکانیک تبریک میگم

به عنوان یک مهندس مکانیک با هر گرایشی بهتره یک نرم افزار طراحی رو یا بگیرید
سالید ورکز و کتیا هردوش خوب
ولی از اونجا که سالید بسیار محیط کاربر پسندی(user firend) داره پیشنهاد میکنم از سالید شروع کنید
برای شروع میتونید از این تاپیک استفاده کنید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/569393-مرجع-آموزش-های-تصویری-Solid-Works

هر سوالی در مورد سالید داشتید میتونید همین جا بپرسید

براتون آرزوی موفقیت دارم
شاد باشید:gol:

mamad74

عضو جدید
یه منبع چیزی برای آموزش کتیا و سالید میشه معرفی کنید
اگه تصویری آمورش داده باشه که خیلی بهتره
سی دی های آموزشی هم بود اشکال نداره فقط یه چیزی باشه که بتونم از روی اون یاد بگیرم ممنونم

mer30fery

کاربر ممتاز
یه منبع چیزی برای آموزش کتیا و سالید میشه معرفی کنید
اگه تصویری آمورش داده باشه که خیلی بهتره
سی دی های آموزشی هم بود اشکال نداره فقط یه چیزی باشه که بتونم از روی اون یاد بگیرم ممنونم

تاپیک: مرجع آموزش های تصویری Solid Works

تصویری زبان انگلیسی
اگر زبانتون خوب نیست با دیدن هم میتونید یاد بگیرید

aminshafiee

عضو جدید
سلام،صبح همگی دوستان بخیر

هدف از گذاشتن این تاپیک تشکر فراوان از عزیزانی که صبورانه به پرسش های دوستان به ویژه خودم جواب میدن و اون روی دیگه تشکرمم از اون عزیزانی که سوالایی رو مطرح میکنن که شاید کمتر بهش توجه میکنیم و البته خیلی کارآیی داره

پیشاپیش اعیاد پیش رو مبارک;)

" چیزهای خوب نصیب کسانی می شود که صبر میکنند،چیزهای بهتر نصیب کسانی که تلاش میکنند"

divoone1985

عضو جدید
سلام چرا این سوالو اینجا مطرح می کنید؟ چه میزان دقت برای مدل سازی تون لازم دارید؟ در حد انیمیشن می خواید؟

میزان دقت خیلی بالا نمیخوام. در حقیقت میخوام رفتار جسم شناور رو با حرکت سیال ببینم نه رفتار سیال رو.
امکانش هست تو سالید این کارو انجام داد؟ یا باید از نرم افزار دیگه ای استفاده کرد؟ چه نرم افزاری؟

mehrdad70

عضو جدید
سلام من میخاستم یه pentagonal بکشم(چند وجهی)
توپ 40تیکه رو بلدم بکشم که تقریبا از 40 وجه شش ضلعی و پنج ضلعی تشکیل شده.
حالا میخام یه 200 وجهی( شش ضلعی و پنج ضلعی )بکشم تو سالید، اندازه هاشم مهم نیست کسی میتونه کمک کنه
سوال دومم اینه که grabcad چرا کار نمیکنه

mehdi amiry

عضو جدید
سلام من میخاستم یه pentagonal بکشم(چند وجهی)
توپ 40تیکه رو بلدم بکشم که تقریبا از 40 وجه شش ضلعی و پنج ضلعی تشکیل شده.
حالا میخام یه 200 وجهی( شش ضلعی و پنج ضلعی )بکشم تو سالید، اندازه هاشم مهم نیست کسی میتونه کمک کنه
سوال دومم اینه که grabcad چرا کار نمیکنه

سلام
مدل کردن توپ با پنج و شش ضلعی فقط 32 قطعه بوجود میاد.
من فکر میکنم برای بوجود اوردن مدل توپ 200 قطعه ایی باید از چند وجهی های بالاتر استفاده کرد. مثلا 10و 11 وجهی
در ضمن سایت grabcad برای ای پی های ایرانی مسدود شده و باید از ف ی ل ت ر ش ک ن استفاده کنی

امیر 1224

عضو جدید
میزان دقت خیلی بالا نمیخوام. در حقیقت میخوام رفتار جسم شناور رو با حرکت سیال ببینم نه رفتار سیال رو.
امکانش هست تو سالید این کارو انجام داد؟ یا باید از نرم افزار دیگه ای استفاده کرد؟ چه نرم افزاری؟
اگه بیشتر انیمیشنش برات مهمه نرم افزاری مثل 3D mAX خیلی میتونه بهت کمک کنه ولی اگه دقیقتر می خوای باید بری سراغ نرم افزارهای مدل سازی عددی مثل Fluent، CFX، COMSOL و غیره
تا اونحایی که میدونم توی سالید تحلیل های سیالاتیش برای یک هندسه ثابته یعنی اونی که می خوای را من توی سالید ندیدم

dehghan27

عضو جدید
با سلام
کمک فوری میخوام . تو قسمت Dimension ، زمانی که اندازه اصلی رو پاک میکنی و میخوای اندازه فرضی در Dimension text بزنی ، تلورانس رو چطوری میتونم داشته باشم ؟ لطفا دقیق راهنمایی کنید ممنون میشم

mehrdad70

عضو جدید
سلام
مدل کردن توپ با پنج و شش ضلعی فقط 32 قطعه بوجود میاد.
من فکر میکنم برای بوجود اوردن مدل توپ 200 قطعه ایی باید از چند وجهی های بالاتر استفاده کرد. مثلا 10و 11 وجهی
در ضمن سایت grabcad برای ای پی های ایرانی مسدود شده و باید از ف ی ل ت ر ش ک ن استفاده کنی

این عکس رو ببین دقیقا میخام همینو طراحی کنم (از 6ضلعی وچنتا 5 ضلعی تشکیل شده)
http://upload7.ir/imgs/2014-10/52298103122094555584.png

Asghar_

عضو جدید
سلام....

دوستان میخواستم یه آموزش ویدئوئی خوب برای سالید ورک معرفی کنین....ممنون میشم راهنمایی کنین...باتشکر

reza parsian

عضو جدید
بهترین آموزش در زمینه solid works

بهترین آموزش در زمینه solid works

سلام....

دوستان میخواستم یه آموزش ویدئوئی خوب برای سالید ورک معرفی کنین....ممنون میشم راهنمایی کنین...باتشکر

با سلام رضا پارسیان مهر هستم. بهترین آموزش در زمینه solid works آموزش linda و solid works profesorبه زبان اصلی میباشد. که مجموعه ای بی نظیر می باشد. وکاملا قابل فهم میباشد .وتمامی سمپل ها به همراه فیلم آموزشی موجود میباشد.و انمیشن سازی composer -تحلیل تنش حرارت- سیالات قالب سازی cad cam و غیره رو داراست. جهت تهیه به لینک زیر را در مرور گر خود کپی کنید . نمونه کارهای انمیشن من در صفحه facebook من موجود است ببینید سالید چه میکنه نام صفحه فیسبوک من: reza parsian mehr
http://3dlearning.shopingfa.com/آموزش-جامع-سالید-ورک-(زبان-اصلی)-PR72249.aspx

آخرین ویرایش:

Asghar_

عضو جدید
با سلام رضا پارسیان مهر هستم. بهترین آموزش در زمینه solid works آموزش linda و solid works profesorبه زبان اصلی میباشد. که مجموعه ای بی نظیر می باشد. وکاملا قابل فهم میباشد .وتمامی سمپل ها به همراه فیلم آموزشی موجود میباشد.و انمیشن سازی composer -تحلیل تنش حرارت- سیالات قالب سازی cad cam و غیره رو داراست. جهت تهیه به لینک زیر را در مرور گر خود کپی کنید . نمونه کارهای انمیشن من در صفحه facebook من موجود است ببینید سالید چه میکنه نام صفحه فیسبوک من: reza parsian mehr
http://3dlearning.shopingfa.com/آموزش-جامع-سالید-ورک-(زبان-اصلی)-PR72249.aspx

ترجیح میدم فارسیشو بخرم....

reza parsian

عضو جدید
با سلام انمیشن سازی در سالید ورکز وجود داره اونم به صورت کاملا صنعتی .در ورژن 2014 کد فعال سازی آن موجود است و بانام سالید ورکز کامپوزر شناخته می شود .انمیشن سازی composer -تحلیل تنش حرارت- سیالات قالب سازی cad cam و غیره رو داراست. جهت تهیه به لینک زیر را در مرور گر خود کپی کنید . نمونه کارهای انمیشن من در صفحه facebook من موجود است ببینید سالید چه میکنه نام صفحه فیسبوک من: reza parsian mehr
تهیه آموزش از لینک زیر:

http://3dlearning.shopingfa.com/آموز...)-PR72249.aspx

reza parsian

عضو جدید
توصیه

توصیه

فارسی مجموعه سالید بسیا ناقص ودر برخی مجموعه ها واقعا کلاه برداری یست .ببینید من 8سال با سالید کار میکنم .کتابهای بسیاری در زمینه سالید مطالعه کردم .وبه مدلسازی اکتفا شده و در موارد تخصصی واقعا سواد لازم به کار برده نشده وفقط جنبه تجاری دارند. حال خود دانید

Asghar_

عضو جدید
فارسی مجموعه سالید بسیا ناقص ودر برخی مجموعه ها واقعا کلاه برداری یست .ببینید من 8سال با سالید کار میکنم .کتابهای بسیاری در زمینه سالید مطالعه کردم .وبه مدلسازی اکتفا شده و در موارد تخصصی واقعا سواد لازم به کار برده نشده وفقط جنبه تجاری دارند. حال خود دانید

ممنون...ولی من نمیخوام زیاد تخصصی و سنگین باشه ...من سیالات هستم و میخوام مباحث سیالاتی و حرارتیشو کار کنم...نظر شما باز چیه؟...ممنون میشم راهنمایی کنین...

dehghan27

عضو جدید
یه مهندس پیدا نشد جواب ما رو بده. تو قسمت dimension text وقتی یه اندازه فرضی وارد میکنی برای قسمتی که اندازه واقعیش نیست چطور میشه تلورانس گذاشت؟؟؟؟

mer30fery

کاربر ممتاز
یه مهندس پیدا نشد جواب ما رو بده. تو قسمت dimension text وقتی یه اندازه فرضی وارد میکنی برای قسمتی که اندازه واقعیش نیست چطور میشه تلورانس گذاشت؟؟؟؟
سلام
یه راهش اینه که به جای پاک کردن عبارت <DIM> در dimension text بهتره برای تغییر اندازه اسمی از گزینه primary value تیک گزینه override value رو فعال کنید و عدد مورد نظر تون رو تو باکس primary وارد کنید
تا بتونید بر روی اندازه از تلرانس استفاده کنید.

divoone1985

عضو جدید
اگه بیشتر انیمیشنش برات مهمه نرم افزاری مثل 3D mAX خیلی میتونه بهت کمک کنه ولی اگه دقیقتر می خوای باید بری سراغ نرم افزارهای مدل سازی عددی مثل Fluent، CFX، COMSOL و غیره
تا اونحایی که میدونم توی سالید تحلیل های سیالاتیش برای یک هندسه ثابته یعنی اونی که می خوای را من توی سالید ندیدم

آره. منم نتونستم برای جامد متحرک چیزی پیدا کنم تو سالید. تو comsol ظاهرا این قابلیت وجود داره. ولی نتونستم کسی رو پیدا کنم که کمکم کنه.

ali-sharif1

عضو جدید
سلام دوستان...

من تازه دارم سالید ورک رو یاد میگیرم....تو محیط پارت رفتم یه مدل سه بعدی رو open کنم و ایمپورت هم کرد ولی نمیدونم چرا کادر Open ازبین نمیره....فک میکنم میگه باز فایلای دیگه رو ایمپوت کنم..

ممنون میشم توضیح بدین....باتشکر

ali-sharif1

عضو جدید
دوستان یه سوال دیگه داشتم ...من کلا به نظرم یاد گرفتن سالید بهتر و راحتتر از کتیا هست خواستم برای مدلسازی راحت تر(و یاد گرفتن یه نرم افزار جدید تر از گمبیت)، سالید رو یاد بگیرم...خواستم بدونم فایل سالید رو به راحتی میشه برای مش زنی داخل گمبیت ایمپورت کرد؟چطوری؟

دردسر داره؟

برای مش زنی سراغ چه نرم افزاری برم بهتره؟.....ورک بنچ چطوره؟

ممنون میشم راهنمایی کنین...باتشکر

امیر 1224

عضو جدید
دوستان یه سوال دیگه داشتم ...من کلا به نظرم یاد گرفتن سالید بهتر و راحتتر از کتیا هست خواستم برای مدلسازی راحت تر(و یاد گرفتن یه نرم افزار جدید تر از گمبیت)، سالید رو یاد بگیرم...خواستم بدونم فایل سالید رو به راحتی میشه برای مش زنی داخل گمبیت ایمپورت کرد؟چطوری؟

دردسر داره؟

برای مش زنی سراغ چه نرم افزاری برم بهتره؟.....ورک بنچ چطوره؟

ممنون میشم راهنمایی کنین...باتشکر

فکر خوبی کردی رو همین حساب پیشنهاد میدم کلا گمبیت رو بیخیال شی و مشم بری سراغ به قول خودت ورک بنچ
فایل سالیدم توی ورک بنچ مستقیم ایمپورت میشه ولی برا گمبیت باید step ذخیرش کنی

ali-sharif1

عضو جدید
فکر خوبی کردی رو همین حساب پیشنهاد میدم کلا گمبیت رو بیخیال شی و مشم بری سراغ به قول خودت ورک بنچ
فایل سالیدم توی ورک بنچ مستقیم ایمپورت میشه ولی برا گمبیت باید step ذخیرش کنی

مدلسازی پره توربین و اجسام پیچیده شبیه به توربین با سالید راحتتر از گمبیت هست؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدلسازی پره توربین و اجسام پیچیده شبیه به توربین با سالید راحتتر از گمبیت هست؟

آره، اما زمان import کردن به فلوئنت فقط گمبیت هماهنگی لازم رو داره و حتی اگر یک مش از بی نهایت مشی که زدین ایراد داشته باشه فلوئنت به هیچ صراطی مستقیم نیست برخلاف نرم افزار هایی مثل ABAQUS. البته این ضعف فلوئنت به قوتش که سرعت زیاده می ارزه.

ali-sharif1

عضو جدید
سلام دوستان...من یه مدل سه بعدی داخل سالید کشیدم ولی با فرمت STEP نمیدونم چرا قبول نمیکنه ولی با فرمت IGES قبول کرد ولی در گمبیت صفخات مجازی میشن که این خوب نیست!!!

ممنون میشم راهنمایی کنین که صفحات مجازی تشکیل نشه...من تقریبا گمبیت رو بلدم و میدونم صفحات مجازی مشکل ایجاد میکنه...

برای فرمت IGES ،کادرش به صورت زیر هست ..رو Native که میزارم ایمپورت میکنه ولی صفحات مجازی تولید میکنه.....

برای فرمت STEP نیز به صورت زیر هست...چی رو تغییر بدم.....

لطف کنین راهنمایی کنین...

یاعلی