تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

shahrokhblash

عضو جدید
برای ایجاد ترسیم فنر یک راه اینه که در 3D Sketch موضوع Helix را Convert کنی و بعد شروع کنی ادامه فنر را مدل کردن
اگر کار کردن با این روش سخته واست سعی کن موقع کشیدن مارپیچ زاویه Start را طوری تنظیم کنی که ابتدای آن از یک Plane پیش فرض شروع شود سپس ترسیم انتهای فنر را با قیدpierce بر روی مارپیچ مقید کن و در آخر هم از دستور Composite Curve می بایست استفاده کنی
مشکل ترسیم فنر نیست مشکل پلن 2 هست که دقیقا در کجا صفحه و با چه زاویه ای نصبت به ترسیمه فنر نسبت به ان قرار بگیره تا پس از ترسیم قلاب انتهای اون رو با یه کمان به فنر متصل کنم

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
متاسفانه باز هم در ترسیم مشکل دارم با عرض معذرت این دو صفحه 1 و 2 :redface:
مشاهده پیوست 177087مشاهده پیوست 177088
مشکل من قسمت فنری به قلاب متصل نمیشه در امتداد انتهای فنر باید قلاب قرار بگیرد و بعد توسط یک کمان این
دو بهم متصل می شوند
باسپاس

مشکل ترسیم فنر نیست مشکل پلن 2 هست که دقیقا در کجا صفحه و با چه زاویه ای نصبت به ترسیمه فنر نسبت به ان قرار بگیره تا پس از ترسیم قلاب انتهای اون رو با یه کمان به فنر متصل کنم
سوال و تصاویر گنگ است لطفا تصویر بهتری از مطلبتون وبه طور کامل (گام 1 و 2 آموزش کتاب) قرار دهید تا بهتر راهنمایی شوید. مورد سوال شما برای من نامشخصه...

aminshafiee

عضو جدید
سلام
میخواستم ببینم از عزیزان کسی هست که آموزش کامل کار با قسمت mution ( متحرک سازی) سالیدورکس رو جایی دیده باشه ؟؟؟:cry:

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام
میخواستم ببینم از عزیزان کسی هست که آموزش کامل کار با قسمت mution ( متحرک سازی) سالیدورکس رو جایی دیده باشه ؟؟؟:cry:
1-خود سالید یه tutorial درباره MOTION STUDY داره
برو تو help--> solidwork tutorials --> design analysis --> Solidworks Motion
در ضمن کافیه تو گوگل سرچ کنید MOTION STUDY solidworks
2-یه فیلم در آپارات ببینید
3-اینم یه pdf
4-اینجا هم هفت هشتا هست بـبـیـنـیـد:eek:

آخرین ویرایش:

mer30fery

کاربر ممتاز
فنر قلاب دار

فنر قلاب دار

متاسفانه باز هم در ترسیم مشکل دارم با عرض معذرت این دو صفحه 1 و 2 :redface:
مشاهده پیوست 177087مشاهده پیوست 177088
مشکل من قسمت فنری به قلاب متصل نمیشه در امتداد انتهای فنر باید قلاب قرار بگیرد و بعد توسط یک کمان این
دو بهم متصل می شوند
باسپاس
سلام
چیزی که من برداشت کردم اینه:
عکس بـبـیـنـیـد

spring.jpg

فیلم بـبــیــنــیــد 14MB

فایل بـگـیـریـد از ضمیمه.

شاد باشید:)

پیوست ها

• spring.rar
    14.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahrokhblash

عضو جدید
سلام
چیزی که من برداشت کردم اینه:
عکس بـبـیـنـیـد

مشاهده پیوست 177446

فیلم بـبــیــنــیــد 14MB

فایل بـگـیـریـد از ضمیمه.

شاد باشید:)

دست درد نکنه اما مشکل من تو پلن یک هست برای first reference و second reference کدوم نقطه رو وارد کنم هر کاری می کنم پلن برعکس انتخاب میشه!!!! من این قسمت مشکل دارم
واقعا چه ماجرای شد!!! من طبق راهنمای کتاب خط بالای و نقطه مشترک سه خط انتحاب می کنم ولی برعکس پلن انتخاب میشه!!(جالب اینجاست من قسمت assembling کتاب رسیدم خیلی راحت بعد تو این قسمت موندم :surprised:)
بازم سپاسگذارم:redface:

mer30fery

کاربر ممتاز
دست درد نکنه اما مشکل من تو پلن یک هست برای first reference و second reference کدوم نقطه رو وارد کنم هر کاری می کنم پلن برعکس انتخاب میشه!!!! من این قسمت مشکل دارم
واقعا چه ماجرای شد!!! من طبق راهنمای کتاب خط بالای و نقطه مشترک سه خط انتحاب می کنم ولی برعکس پلن انتخاب میشه!!(جالب اینجاست من قسمت assembling کتاب رسیدم خیلی راحت بعد تو این قسمت موندم :surprised:)
بازم سپاسگذارم:redface:
فیلم واضح نیست؟ آیا؟
خب فایلش هم هست که. هنوز مشکل پابرجات.؟
دیگه نمیدونم تو این عکس هم پلن1 نمایش داده شده
ببینید:
plane1.jpg
دیگه از این واضح تر؟

shahrokhblash

عضو جدید
فیلم واضح نیست؟ آیا؟
خب فایلش هم هست که. هنوز مشکل پابرجات.؟
دیگه نمیدونم تو این عکس هم پلن1 نمایش داده شده
ببینید:
مشاهده پیوست 177459
دیگه از این واضح تر؟
عکس واضح و فیلم هم واضح هست من دقیقا همین کار می کنم اما!!
این فایل:
http://saeedsaghary1365.persiangig.com/document/spring%26hook.rar/download

hamid20222

عضو جدید
دستورات منحنی های تحلیلی و مصنوعی

دستورات منحنی های تحلیلی و مصنوعی

سلام بچه های کسی از دستورات منحنی های تحلیلی و مصنوعی توی سالید چیزی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه کسی چیزی میدونه یه مقدار کمکم کنه یا سایتی میشناسید بهم معرفی کنید....:cry:

mer30fery

کاربر ممتاز

aminshafiee

عضو جدید
ممنون ...منظور من از از motion قسمتیه که مثلا شما یه نقشه اسمبلی آماده کردی حالا میخوای بهش حرکت بدی ..مثلا پیچ سفت بشه،فنر بالا پایین بره،چرخ دنده درگیر بشه و ... نه قسمت تحلیل cosmos motion

aminshafiee

عضو جدید
سلام به همگی

میخوام ببینم از مهندسین عزیز کسی هست که نقشه کشو طراحی کرده باشه؟
مشغول انجام یه پروژه تابلو برقم و قراره روش چند تا کشو کار کنم ...من بیشتر دنبال خود مکانیزم کشو هستم
لطفا سایت معرفی نکنین،چون توی سایتایی که من پیدا کردم نقشه هاش با پسوند step بود Guide GRASS Economy Framed.jpg

مهندس number1

عضو جدید
کمک در نرم افزار سالید

کمک در نرم افزار سالید

من تازه شروع کردم به یادگیری سالید.هنگام رسم خطوط و دایره ها با مشکل مواجه هستم.
مثلاً برای رسم یک خط از روی محیط دایره هر کاری می کنم نمی تونم به طور صحیح خط رو مماس بر دایره کنم.:mad: یا اینکه بعد از رسم یک خط می خواهم یک دایره از یک سر این خط رسم کنم ولی هر کاری می کنم باز هم نمی تونم درست مرکز دایره رو منطبق بر خط کنم.:mad:
راه کار شما برای حل این مشکل چیه؟

mehran_mo

کاربر فعال
اول برو به options بعد در قسمت sketch قسمت relations/snaps را انتخاب کن.

شکل زیر: اینجا قسمتهایی که میخوای نشون بده را انتخاب میکنی. گزینه tangant را تیک بزن هر موقع ابزار Line را ببری نزدیک دایره خودش نقطه tangant را بهت نشون میده و بعد از کلیک کردن خودش خط را از نقطه مماس با دایره رسم می کنه.

http://upload7.ir/images/88103934527631517690.jpg

mehrdad70

عضو جدید
سلام چطوری میشه نقشه وقطعاتی که تو سالید 2011 به بالا کشیده شده رو تو سالید 2010 آورد؟
سالید 2010 تو سیستم نصب دارم نمیتونم فایلای 2011به بالا رو اجرا کنم.

aminshafiee

عضو جدید
این امکان وجود نداره...هر نرم افزاری تنها میتونه ورژن های پایین تر از خودشو نشون بده...مثلا با سالید 2013 میتونی نقشه های کشیده شده تو سالید 2012و2011و2010 و همینطور رو به پایین رو ملاحظه کرد
اما یه راه وجود داره که نقشه هایی که تو ورژن های بالاتر سالید کشیدی رو تنها بتونی تو ورژن های پایین تر سالید به نمایش بزاری و نمیتونی روشون تغییرات بدی و اون اینه که نقشه هاتو با فرمت stp ذخیره کنی

آخرین ویرایش:

CNC

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که یک قطعه مکانیکی رو با سالید آنالیز کرده باشه؟؟؟؟
اگر امکانش هست اینجا بذارش ..... یا اگر سایتی میشناسید دراین زمینه لطفا دریغ نکنید.....
ممنون از لطف همتون.

nak

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که یک قطعه مکانیکی رو با سالید آنالیز کرده باشه؟؟؟؟
اگر امکانش هست اینجا بذارش ..... یا اگر سایتی میشناسید دراین زمینه لطفا دریغ نکنید.....
ممنون از لطف همتون.
نوع تحلیلت چیه؟
اگه تحلیل استاتیکی خطیه میشه. هندسه چیه؟ beam یا shell یا solid ؟
تحلیل های غیر خطیش ضعیفه

• Like
واکنش ها: CNC

nak

عضو جدید
سلام چطوری میشه نقشه وقطعاتی که تو سالید 2011 به بالا کشیده شده رو تو سالید 2010 آورد؟
سالید 2010 تو سیستم نصب دارم نمیتونم فایلای 2011به بالا رو اجرا کنم.
تنها راهش اینه که توی سالید 2011 با پسوندایی مثل igs و stp ذخیره کنی و توی 2010 ایمپورت کنی.
با این کار درخت طراحی رو از دست خواهی داد

CNC

عضو جدید
نوع تحلیلت چیه؟
اگه تحلیل استاتیکی خطیه میشه. هندسه چیه؟ beam یا shell یا solid ؟
تحلیل های غیر خطیش ضعیفه
اصلا مهم نیست فقط یه قطعه ای باشه که تحلیل روش انجام شده باشه حالا تحلیل استاتیکی بود چه بهتر.
قطعه هم زیاد آبکی و ساده نباشه ....
ممنون

aminshafiee

عضو جدید
خیلی ممنونم nak عزیز
با این حساب به طور معمول برای ورقی با ضخامت 3-4 میلی متر این ضریب روی 0.5 باشه خوبه