تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

aidin_kolka

عضو جدید
مشكل نصب كتيا CATIA V5R18

مشكل نصب كتيا CATIA V5R18

:crying:سلام دوست عزیز!
به شدت کمک احتیاج دارم خواهش می کنم زود جواب بدید
من کتیا sp3 دریا گرفتم نصب می شه اما وقتی بازش می کنم 2 تا error می ده:
1.no warm start available
وقتی هم محیطی رو انتخاب می کنم می گه:
2.clike ok to terminate
واقعا خسته شدم انقد باهاش ور رفتم
شدیدا هم لازمش دارم!!!!!!!!!!!!!:(:cry: :crying::w04::w20:

رستارتRestart كردن حين نصب.
اين مشكل در ويندوز هاي آپديت نشده پيش مي آيد و در ويندوز هاي نسخه هاي اخير كه ارائه شده است چنين مشكل پيش نخواهد آمد.
راه حل:
1- دانلود فايل پچ لينك و نصب در ويندوز
2- آپديت كردن ويندوز
3- نصب ويندوز نسخه آپديت شده و يا نسخه هاي اخير

راه حل اول بهتر از همه مي باشد.با دانلود فايل 722 كيلو بايتي اين مشكلتان حل خواهد شد.
WindowsXP-KB926255-x86-ENU.exe
اين فايل را از سايت ماكروسافت مي توان بصورت رايگان دانلود كرد.

mehrdadeng

عضو جدید
سید جان یه قولایی در مورد اموزش مدل سازی 206 داده بودی .اگه لطف کنی بزاری ممنون می شم.:smile:

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستان
کسی میتونه به صورت parametric از نحوه طراحی چرخدنده برام فیلم تهیه کنه؟

mehrdadeng

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
کسی میتونه به صورت parametric از نحوه طراحی چرخدنده برام فیلم تهیه کنه؟
منظورت از پارامتریک دقیقا چیه؟اگر نحوه طراحی چرخدنده و ایجاد منحنی انولوت رو می خوای چند صفحه قبل تر یه پست گذاشتم که می تونی دانلود کنی

mehrdadeng

عضو جدید
توی صفحه 2 سید فایل اماده شده همون چرخدنده رو گذاشته فکر کنم بشه با تغییر پارامتر ها تو نمودار درختی چرخدنده مورد نظرت رو به دست بیاری
راستی نمی دونی سید کجاست؟کارم گیره

nas302

عضو جدید
سلام
گفتي سوال بپرسيد من يه سوال دارم
چطور ميشه يه فنر رو حول يه فنر ديگه ُSwept كرد.

aidin_kolka

عضو جدید
استفاده از قابليت هاي catia V5R18

بدون شرح

aidin_kolka

عضو جدید

بدون شرح

آخرین ویرایش:

aidin_kolka

عضو جدید

بدون شرح

aidin_kolka

عضو جدید

بدون شرح

aidin_kolka

عضو جدید

بدون شرح

موسی

عضو جدید
سلام.
یه سوال کلی : سالید و کتیا هر دو از یک شرکت هستند . کتیا تمام کارهای سالید رو انجام میده و حتی خیلی بیشتر ، اما من سر در نمی یارم چرا عمده کارهایی که به صورت مشترک انجام میدن و هیچ فرقی ندارن اسمشون متفاوت ؟مثلا دستور extruod و pad هر دو یک کار انجام میدن اما اسمشون فرق داره.ضمنا محیط کاری کتیا زیاد دلچسب نیستuser enemy !! البته این نظر من !!!
در حالی که محیط سالید user friendly .
شما نمیدونید علت این تفاوت چیه؟

aidin_kolka

عضو جدید
جواب

جواب

با سلام
نرم افزار کتیا بسیار قبل تر از سالید نوشته شده اما چون کارکردن با این نرم افزار در زمان های گذشته سخت تر از الان بوده مسئولان این شرکت سالید رو که محیط کاربری آسانتری داشت رو به بازار عرضه کردن که البته در این مورد گویا نرم افزار سالید رو از شرکت دیگری خریداری کرده و با نام شرکت خودشان وارد بازار کردن که این مساله باعث شد از لحاظ ذهنی و کاربردی کاربران راحت تر بتونند با کتیا کار کنند.....که الان هم سعی میکنند با توجه به استقبال از سالید هم تغییرات رو درش ایجاد کرده و به علاقمندانشون ارائه بدن.
...در مورد تفاوت نام ها خوب اکز اسمشون یکی بود که به سالید هم میگفتن کتیا دیگه;)

aidin_kolka

عضو جدید
بدون شرح

بدون شرح

http://www.www.www.iran-eng.ir/H:\traktor\looder11.jpg

آخرین ویرایش:

smmoosavian

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همگی خیلی ببخشید که یه مدت نتونستم بیام .
من فعلا درگیر درس و دانشگاه و کلاس و ترم 7 و ... هستم و خیلی دلم می خواد
به قولم عمل کنم . انشاء الله به زودی ...
عیدتون هم مبارک !

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
سلام آقا سید کجایی بابا مردیم از بس روی گل شما رو ندیدیم. چه کردی؟ 206 به کجا رسید؟
من تو طراحی پارامتریک چرخدنده مشکل دارم میتونی از نحوه طراحی فیلم تهیه کنی؟

mehrdadeng

عضو جدید
چه عجب اینورا .چقدر اشنا می زنی!!!!!
نمی گی چند نفر کارشون گیره :cry:
حالا که اومدی ی سر به صفحات قبل بزن مشکلات رو ببین .چندتا مشکل دیگه هم هست:D

aidin_kolka

عضو جدید
نحوه ایجاد متن برجسته در محیط CATIA

نحوه ایجاد متن برجسته در محیط CATIA

1- وارد محیط Drafting شده و با استفاده از ابزار Text یک متن را می نویسیم.(نوع فونت Tahoma و اندازه آنرا 10 انتخاب میکنیم.)
2- حال این فایل را با پسوند dxf ذخیره میکنیم.
3-مجددا همان فایل را در کتیا از طریق openfile باز میکنیم.
4- حال میتوانیم تک تک حروف یا همه انها را انتخاب و با استفاده از ctrl+cآنرا کپی کرد.
5- وارد محیط sketch میشویم ومتن را در آنجا paste میکنیم.
6- وارد محیط part میشویم و با استفاده از دستور pad به آن بعد میدهیم.

inmo

عضو جدید
salam doosteaziz mamnon az rahnamaeeatoon!
man too stifner moshkel daram!
ye sathe saf dar nazar begirid k ye ye ostovane amood bar oon gharar dare
hala age bekhaim stifner beine in do ta bezanim too part momas bar sathe ostovane nemishe!
ye zare miad paintar!
ellat chie?
sorry farsi nadashtam!:smile:

mehrdadeng

عضو جدید
hala age bekhaim stifner beine in do ta bezanim too part momas bar sathe ostovane nemishe!
ye zare miad paintar!
ellat chie?

جاهایی مثل اینجا که با stifner نمی شه کار کرد بهتره لچکت رو با surface ها بسازی و بعد با دستور sew surface اونو به پارت بدوزی.با اینکار پیچیده ترین شکل ها رو می تونی ایجاد کمنی

hamidas

عضو
سی دی آموزشی طراحی گیربکس در نرم افزار Catia بصورت مولتی مدیا ( قابل توجه دانشجویان مکانیک )

سی دی آموزشی طراحی گیربکس در نرم افزار Catia بصورت مولتی مدیا ( قابل توجه دانشجویان مکانیک )

هر کسی این CD را می خواد ایمیل بزنه
eng_books@yahoo.com

aidin_kolka

عضو جدید
علت خطاي دستور stineffer

علت خطاي دستور stineffer

ye zare miad paintar!
ellat chie?
چرا در زمان استفاده از دستور stineffer نميتوان خطي را كه جهت ترسيم لچكي بكار ميرود را بر لبه استوانه مماس كرد و همواره كمي به سمت داخل استوانه وارد ميشود؟ يعني چرا زماني كه قيد اندازه به خط ميدهيم و فاصله يك نقطه ابتدا يا انتهاي خط را از محور استوانه برابر شعاع استوانه وارد ميكنيم تا خط بر لبه استوانه مماس باشد در زمان اجراي دستور stineffer پيغام خطا ميدهد و بايست مقدار اين اندازه كمتر از شعاع محور باشد؟
در رابطه با دستور stineffer من سه حالت را مد نظر قرار دادم :
زماني كه دو مكعب عمود برهم موجود باشند كه در اين صورت مشكلي جهت رسم لچكي وجود ندارد و ميتوان خط ترسيمي جهت بدست آوردن لچكي را بر لبه ها مماس كرد.(نواحي مشخص شده)
http://www.www.www.iran-eng.ir/G:\4.bmp

زماني كه يك استوانه و يك مكعب بر هم عمودند و زماني كه دو استوانه به هم عمودند ؛ در اين صورت اگر ابتدا و انتهاي خط را بر لبه استوانه مماس كنيم هنگام اجراي دستور stineffer پيغام خطا ميدهد و بايد فاصله ابتدا و انتهاي خط را در شكل 3 (چون هر دو سمت استوانه است) از محور استوانه وفاصله نقطه نزديك لبه بالايي استوانه را در شكل 2 از محور استوانه؛ كمتر از شعاع استوانه باشد .و قابل ذكر است كه مقدار اين اندازه به نوعي با ضخامت لچكي نيز در ارتباط است.http://www.www.www.iran-eng.ir/G:\2.bmp

شكل 2
http://www.www.www.iran-eng.ir/G:\3.bmp
شكل 3
حال سئوال اينجاست كه چرا اين مشكل پيش ميايد؟ نمايي بصورت شماتيكي رسم كرده ام كه ميتواند بوضوح باين سئوال پاسخ دهد. زماني كه يك سر از خط بر لبه استوانه مماس باشد اين حالت كه در شكل نشان داده شده اتفاق ميفتد و لچكي وقتي بعد ميگيرد؛ در فضاهاي خالي دچار اشتباه ميشود و چون كامل روي سطح استوانه نمي نشيند و فقط با يك نقطه درگير است پيغام خطا ميدهد.http://www.www.www.iran-eng.ir/G:\1.bmp

آخرین ویرایش:

sita

عضو جدید
سلام
یه پروژه که از چند قطعه که با هم یه کار خاصی رو انجام بدند برای کتیا میخوام اگه لطف کنید برام بفرستید ممنون میشم آخه این ترم cad cam دارم و برای پروژه باید یه چیزی اراعه بدم
ضمنا اگه زود برام بفرستید ممنون میشم

sita

عضو جدید
یه پروژه که از چند قطعه که با هم یه کار خاصی رو انجام بدند برای کتیا میخوام اگه لطف کنید برام بفرستید ممنون میشم آخه این ترم cad cam دارم و برای پروژه باید یه چیزی اراعه بدم خیلی ها قبلا چنین چیزی رو در دوران دانشگاهشون به اساتیدشون اراعه داده اند و شاید دم دستشون باشه (امیدوارم که نگید ...) خواهش میکنم اگه دارید دریغ نکنید .
ضمنا در قبال اون هم میتونم تبلیغات شما را در سایتمون قرار بدم و در آینده هم از خجالت شما در میام انشا اله

ضمنا یه کمی عجله دارم همین هفته باید موضوعشو بگم