تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

arash59b

عضو جدید
یه گسترش دارم که سایزش تقریبا برابر کاغذ A2 ، ولی میخام اونو با پرینتر A4 ، به صورت یک به یک پرینت بگیرم . اینکار رو با کمی زحمت انجام دادم . شما راهی سراغ ندارین که اینکارو به صورت اتومات انجام بده ، یعنی به محاسبه نیازی نداشته باشه، و خودش کنار هم بچینه بطوری که روی هم افتادگی (over lab) نداشته باشه . اگه داخل خود کتیا بشه اینکارو انجام داد یا اگه نرم افزاری دیگه هست که بتونه اینکارو انجام بده لطفا معرفی کنید.

تو خود کتیا رو نمی دونم ولی کلا برنامه PosteRazor مخصوص این کار است

یعنی صفحات بزرگ رو برای پرینتر به تعدادی صفحات A4 تبدیل می کنه.

هنوز منطزر نظرات دوستان در این مورد یاموارد مشابه هستم؟

همیشه در انتظار موارد مشابه هستیم ، شما چطور؟

عشق کتی

عضو جدید

_ آیا مسئله over lap رو حل میکنه ، یعنی یک به یک خروجی میده ؟ بعد از پرینت نمیخام قیچی کاری کنم ، فقط میخام کنار هم بذارم و بچسبونم .

_ PosteRazor برای gpj مگه نیست ؟ آیا برای نقشه هم میشه ازش استفاده کرد .

_ من یه ورژن ازش دارم که کار نمیکنه (نصب نمیشه ) . ورژن جدید یا قابل نصب اگه داری بذار(plz) .

mehd0551

عضو جدید
یه گسترش دارم که سایزش تقریبا برابر کاغذ A2 ، ولی میخام اونو با پرینتر A4 ، به صورت یک به یک پرینت بگیرم . اینکار رو با کمی زحمت انجام دادم . شما راهی سراغ ندارین که اینکارو به صورت اتومات انجام بده ، یعنی به محاسبه نیازی نداشته باشه، و خودش کنار هم بچینه بطوری که روی هم افتادگی (over lab) نداشته باشه . اگه داخل خود کتیا بشه اینکارو انجام داد یا اگه نرم افزاری دیگه هست که بتونه اینکارو انجام بده لطفا معرفی کنید.
به سختی میشه حاشیه ها را از بین برد اما تبدیل کن به پی دی اف بعد حاشیه ها را هم ازش حذف کن دوباره پرینت بگیر این یه راحش بود یه راحشم تو تنظیمات کتیا 16 چند سال پیش یه چیزی دیدم البته درست یادم نیست چطوری بود همون صفحه که برا پرینت باز میشد میرفتی تو تنظیماتش میگفتی کاغذ A4 ولی نقشه اصلی An(هرچی سایز نقشه بود) حالا پرینت >>>>>>اونم تو کادر پرینت میگرفت با حاشیه ولی نقشه یه تیکه بود تو تنظیماتشم میتونستی بگی صفحه های کناری را برات شماره بده تا شکل پازل بچینیشون کنار هم یه چک بکن ببین میشه اگه نشد تا یه راه دیگه پیدا کنیم با دوستان.

mehd0551

عضو جدید
فنر

فنر

میخوام یه فنر رسم کنم که بتونم باز و بسته شدنش را با یه مهره تنظیم کنم یعنی زمانی که مهره فاصله تا مبدا 8 سانت باشه فنر در حالت باز باشه و زمانی هم که کمتر شد فنر همین طور هی فشرده تر بشه فقط به گونه ای باشه که بخوام فاصله مهره را تنظیم کنم و فنر خودش دنبالش بیاد.(لطفا در صورت امکان با توضیح کامل چون تا حالا این کار را نکردم)تشکر فراوان

عشق کتی

عضو جدید

مهندس ممنون ، مشکل حل شد .

به سختی میشه حاشیه ها را از بین برد اما تبدیل کن به پی دی اف بعد حاشیه ها را هم ازش حذف کن دوباره پرینت بگیر این یه راحش بود یه راحشم تو تنظیمات کتیا 16 چند سال پیش یه چیزی دیدم البته درست یادم نیست چطوری بود همون صفحه که برا پرینت باز میشد میرفتی تو تنظیماتش میگفتی کاغذ A4 ولی نقشه اصلی An(هرچی سایز نقشه بود) حالا پرینت >>>>>>اونم تو کادر پرینت میگرفت با حاشیه ولی نقشه یه تیکه بود تو تنظیماتشم میتونستی بگی صفحه های کناری را برات شماره بده تا شکل پازل بچینیشون کنار هم یه چک بکن ببین میشه اگه نشد تا یه راه دیگه پیدا کنیم با دوستان.

تو یه فرصت این مواردو بررسی میکنم ، نتیجه اش رو میگم.

hossein21

عضو جدید
سلام
اگر سیستمی cpu در اندازه حداقل سخت افزار مورد نیاز کتیا باشه خیلی کند عمل میکنه 1.8 ghz
مرسی

mehd0551

عضو جدید
سلاماگر سیستمی cpu در اندازه حداقل سخت افزار مورد نیاز کتیا باشه خیلی کند عمل میکنه 1.8 ghzمرسی
اگه منظورت اینه که خیلی کند عمل میکنه که آره چون زمانی که سیستم بالا میاد مواردی همچون خود ویندوز آنتی ویروس و بستگی به سیستم شما مواردی که روش نصب شده باشه را میخونه بعد میایی کتیا رو راه بندازی میبینی راه نمیفته یا خیلی کنده .اگه هم اطلاع رسانی کردی که {{اگر سیستمی cpu در اندازه حداقل سخت افزار مورد نیاز کتیا باشه خیلی کند عمل میکنه 1.8 ghz}} خیلی ممنون از این که اطلاع رسانی کردی چون ممکن بود من گیج بشم که چرا سیستمم هنگ میکنه.به نظر من زیر 2و2 اصلا کتیا نصب نکنه چون این قدر داغ میشه که cpu ،برد را میسوزونه اون وقت باید یه برد هم بگیری.

yones66

عضو جدید
در صفحه ای که موازی است تیغه است و در موقعیت تیغه قرار دارد یک اسکچ ترسیم کنید و درون اسکچ مرز بالای تیغه که خطی است که از لبه پایین شروع و سپس به یک کمان تبدیل شده و در انتها به لبه استوانه بالایی می رسد را ترسیم کنید. فقط به همین خطوط نیاز است ولی نکته این است که حتما انتهایی این خطوط را به لبه های جسم قیدگذاری کنید. امتداد این خطوط حتما باید به جسم ختم شود وگرنه دستور STIFFENER خطا می دهد. دستور STIFFENER را اجرا کنید و اسکچ را به آن بدهید. جهت امتداد دادن را هم چک کنید که به سمت جسم باشد. فضای بین این خطوط و جسم توسط این دستور بر مبنای ضخامتی که همان ضخامت دیواره است پر می شود. البته اینکار را توسط دستور PAD و دقیقا با همین اسکچ هم انجام دهید که البته نیاز به تنظیم های بیشتری دارد.

رفتار این دو دستور در قطعاتی مشابه در فایل ضمیمه نشان داده شده است:

V5R18

مشاهده پیوست 138305

مشاهده پیوست 138306

بخش های قهوه ای دستور PAD و بخش های زرد STIFFENER هستند.

مهندس جان با تشکر از راهنماییتون ولی من هر چی نکات بوده رو بکار بردم ولی نتیجه نگرفتم نهایتا از یکی از اشکال شما که شبیه شکل من بود تیغه رو بررسی کردم و تنها کاری که تونستم بکنم این بود که تیغه رو عین شکل شما زدم و نهایتا با استفاده از دستور پوکت بهش فرم دادم. باید بگم من تیغه زیاد زدم ولی این یکی خیلی منو اذیت کرد و اصلا فکرشو نمیکردم که اینقده اعصاب خوردکن باشه.

yones66

عضو جدید
کمک در مورد لاینس کتیا v6 نسخه 2009

کمک در مورد لاینس کتیا v6 نسخه 2009

PHP:
دوستان مهندس ضمن تبریک روز مهندس هر چند دیره ولی تبریک میگم به همگی . من راسیتش رو محیط کاری خیلی تعصب دارم هر چند مهم نیست شاید بگم سالید ورک محیط طراحیش جذابه و همینطور کتیا البته نسخه v6 که با اون ترکیب رنگ صفح کاریش و انواع نور پردازیش. من نسخه کتیا v6 البته 2009 رو نصب کردم و وقتی واردش شدم واقعا شیفته ش شدم. محیطش جذابتر شده البته من نسخه 2013 رو خریدم ولی نتونستم نصب کنم(که اگه اموزش نصبشو یک نفر تصویری بذاره عالیه). اما دردم اینه این نسخه 2009 که من دارم کلا 2 تا سی دی هستش و یکیش خود برنامه و دیگری هلپش. ببینید مشکل من تو لایسنس هاشه چون وقتی باز کردم دیدم اکثر محیط ها رو نداره من از دوستان خواهش دارم اگر کسی کمکی میتونه بکنه در مورد لاینسهاش ممنون میشم. محیطهای شیپ و پارت رو داره ولی کامل نیستن. من دلم میخواد که همه محیطهاشو داشته باشم و بتونم باهاشون ور برم.

arash59b

عضو جدید
دوستان مهندس ضمن تبریک روز مهندس هر چند دیره ولی تبریک میگم به همگی . من راسیتش رو محیط کاری خیلی تعصب دارم هر چند مهم نیست شاید بگم سالید ورک محیط طراحیش جذابه و همینطور کتیا البته نسخه v6 که با اون ترکیب رنگ صفح کاریش و انواع نور پردازیش. من نسخه کتیا v6 البته 2009 رو نصب کردم و وقتی واردش شدم واقعا شیفته ش شدم. محیطش جذابتر شده البته من نسخه 2013 رو خریدم ولی نتونستم نصب کنم(که اگه اموزش نصبشو یک نفر تصویری بذاره عالیه). اما دردم اینه این نسخه 2009 که من دارم کلا 2 تا سی دی هستش و یکیش خود برنامه و دیگری هلپش. ببینید مشکل من تو لایسنس هاشه چون وقتی باز کردم دیدم اکثر محیط ها رو نداره من از دوستان خواهش دارم اگر کسی کمکی میتونه بکنه در مورد لاینسهاش ممنون میشم. محیطهای شیپ و پارت رو داره ولی کامل نیستن. من دلم میخواد که همه محیطهاشو داشته باشم و بتونم باهاشون ور برم.

v6 فقط تحت سرور کار می کنه یعنی شما نمی تونی روی یک سیستم نصبشون کنی البته نصبش تحت شبکه و سرور هم بسیار سخت است

2009 هم می تونی نصب کنی ولی نمی تونی هیچ فایلی رو توش سیو کنی.

AFROUZ-E

عضو جدید
برداشت من از دستور face face fillet این هست که دو وجه انتخابی رو با پیوستگی مماسی برون یابی می کنه و یک گوی با شعاع r رو روی این دو وجه می غلتونه. مقطع های دایره ای بر روی صفحه های عمود بر فصل مشترک دو وجه انتخاب شده ساخته می شوند. و سطح به دست آمده در پایان با وچه های دیگر trim می شه.

در تصویر اول این قاعده صدق می کنه:
خط قرمز: فصل مشترک دو وجه بنفش و آبی
صفحه فیروزه ای: صفحه عمود بر فصل مشترک
منحنی زرد: کمان دایره به شعاع تعیین شده در دستور

ولی در مورد این مثال که پیوست هم کرده ام، قاعده درست نیست:

کد:
http://www.linkfreak.org/t7H8DC5A2huh74D/ff%20fillet%202_V5R19.rar

یعنی من دستور رو بد فهمیده ام؟

yones66

عضو جدید
v6 فقط تحت سرور کار می کنه یعنی شما نمی تونی روی یک سیستم نصبشون کنی البته نصبش تحت شبکه و سرور هم بسیار سخت است

2009 هم می تونی نصب کنی ولی نمی تونی هیچ فایلی رو توش سیو کنی.

دوست عزیز لایسنس رو برام بگو یعنی چون تحت سبکه س نمیشه لایسنسهاشو کامل کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yones66

عضو جدید
برداشت من از دستور face face fillet این هست که دو وجه انتخابی رو با پیوستگی مماسی برون یابی می کنه و یک گوی با شعاع r رو روی این دو وجه می غلتونه. مقطع های دایره ای بر روی صفحه های عمود بر فصل مشترک دو وجه انتخاب شده ساخته می شوند. و سطح به دست آمده در پایان با وچه های دیگر trim می شه.

در تصویر اول این قاعده صدق می کنه:
خط قرمز: فصل مشترک دو وجه بنفش و آبی
صفحه فیروزه ای: صفحه عمود بر فصل مشترک
منحنی زرد: کمان دایره به شعاع تعیین شده در دستور

کد:

دوست عزیز پاسخی که بهت میتونم بدم اینه که کاربرد اصلی این نوع فیلت پر کردن دو سطح انتخابی با توجه به زاویه بینشون هست. اگه دقت کنی تو هردو شکلت این قانون رعایت شده. کما اینکه مثال دومت مال خود هلپ کتیا هستش و اگه بخونیش خوب متوجه میشی.

mehd0551

عضو جدید
برداشت من از دستور face face fillet این هست که دو وجه انتخابی رو با پیوستگی مماسی برون یابی می کنه و یک گوی با شعاع r رو روی این دو وجه می غلتونه. مقطع های دایره ای بر روی صفحه های عمود بر فصل مشترک دو وجه انتخاب شده ساخته می شوند. و سطح به دست آمده در پایان با وچه های دیگر trim می شه. در تصویر اول این قاعده صدق می کنه:خط قرمز: فصل مشترک دو وجه بنفش و آبیصفحه فیروزه ای: صفحه عمود بر فصل مشترکمنحنی زرد: کمان دایره به شعاع تعیین شده در دستور
کد:
همون طور که دوستمون گفتن تو هلپ کیادر موردش توضیح داده امااگه دقت کنی طول کمان سمت چپت با کمان سمت راست قاعده و راس مخروطها با هم برابر نیستند علت اصلیش فقط همینه.

عشق کتی

عضو جدید

فایل xml که شما برای کرک v6 2009 استفاده میکنی ، فقط همین محیطهارو در اختیارت قرار میده ، اونهم بدون سیو .
به غیر از این کرک ، نمونه ای دیگه ای هم من ندیدم.

mehd0551

عضو جدید
سلامیه مجموعه مونتاژی دارم که شامل 5 یا 6 پروداکت دیگه داخخلش هست بین اعضای این مجموعه ها را چطوریمیتونم قید بزارم تو حالت عادی (انتخاب پروداکت سر شاخه )موفق نشدم آیا بایدکار خاصی انجام بدم تا قید را قبول کنه یا نه من دارم اشتباه میرم قید هایی را هم که امتحان کردم شامل قیداندازه و قید COINCIDENCEE CONSTRAINT بودن ؟

arash59b

عضو جدید
سلامیه مجموعه مونتاژی دارم که شامل 5 یا 6 پروداکت دیگه داخخلش هست بین اعضای این مجموعه ها را چطوریمیتونم قید بزارم تو حالت عادی (انتخاب پروداکت سر شاخه )موفق نشدم آیا بایدکار خاصی انجام بدم تا قید را قبول کنه یا نه من دارم اشتباه میرم قید هایی را هم که امتحان کردم شامل قیداندازه و قید COINCIDENCEE CONSTRAINT بودن ؟

نکته مهم تو قیدگذاشتن اینه که حتما باید قیدی که می خوای بین اعضا بزاری پروداکتشون فعال باشه (فعال یعنی دور پروداکت کادر آبی باشه)

عکس زیر دقت کن

پ.ن1: خودمونیم خیلی انجمن مزخرفیه با این اپلودرشون. ادم بره عکس شو تو سایت های دیگه آپ کنه سنگین تره.
پ.ن2: اقا اون فایل اموزشی رو هر جا خودت می دونی بگو اپ کنم

yones66

عضو جدید
نکته مهم تو قیدگذاشتن اینه که حتما باید قیدی که می خوای بین اعضا بزاری پروداکتشون فعال باشه (فعال یعنی دور پروداکت کادر آبی باشه)

عکس زیر دقت کن

پ.ن1: خودمونیم خیلی انجمن مزخرفیه با این اپلودرشون. ادم بره عکس شو تو سایت های دیگه آپ کنه سنگین تره.
پ.ن2: اقا اون فایل اموزشی رو هر جا خودت می دونی بگو اپ کنم

دوست عزیز اگر انجمن مزخرفه خب شما میتونید نیاید کسی شما رو مجبور نکرده . شخص بنده خیلی از مشکلاتم حل شده چون ماشالله اینجا همه واردن و استاد. شما اگه پیشنهادی داری برا بهتر شدن به مدیر سایت اطلاع بده و اینکه توهین کردن به انجمن خلاف مقررات سایته و شما دوست عزیز این قانون رو تایید کردی وقتی ثبت نام کردی پس نه اینجا جای این حرفاست و نه انجمن انجمن مزخرفیه چون توهین به انجمن توهین به همه مهندسان این سایت و کاربران اونه. امیدوارم درک کرده باشید چی میگم دوست عزیز.

mehd0551

عضو جدید
دوست عزیز اگر انجمن مزخرفه خب شما میتونید نیاید کسی شما رو مجبور نکرده . شخص بنده خیلی از مشکلاتم حل شده چون ماشالله اینجا همه واردن و استاد. شما اگه پیشنهادی داری برا بهتر شدن به مدیر سایت اطلاع بده و اینکه توهین کردن به انجمن خلاف مقررات سایته و شما دوست عزیز این قانون رو تایید کردی وقتی ثبت نام کردی پس نه اینجا جای این حرفاست و نه انجمن انجمن مزخرفیه چون توهین به انجمن توهین به همه مهندسان این سایت و کاربران اونه. امیدوارم درک کرده باشید چی میگم دوست عزیز.
سو تفاهم نشه من یه چیزی خواستم قرار بود برا من بزارن با توجه به قدیمی بودن برنامه نشد اینجا آپلودش کنن و گرنه حرف شما درست هرکی دوست نداشته باشه نمیاد همه اینجا هستن تا کتیا را یاد بگیرن یکم اگه دوستان دقت کنن به تارخ شروع تایپیک و اینکه تو صفحه اول همیشه تایپیک آپ دیت بوده متوجه میشن دوستانی که اینجا هستند همیشه آن لاین سر میزنن به سایت یه جورایی همه هم دیگه را میشناسیم و مشکلاتمون را با هم حل می کنیم دوستان خوبی هم برا هم باشیم بهتر تا افراد غریبی باشیم که فقط میایم و میریم .با عرض معذرت از تمام دوستان لطفا کسی به این تایپیک و دوتا قبلی جواب نده .تشکر

arash59b

عضو جدید
منظور من امکانات و راحتی کار با ابزار انجمن بود نه خود انجمن

هیچ انجمن دیگه ای اجازه اپلود فایل نمیده ولی اینجا اومدن مثلا به کاربرها امکانات بدن بدتر باعث رنجش و مشکل برای کاربر می شن

اولا که فقط عکس می شه اپلود کرد تازه همون رو هم اینقدر بی کیفیت و کوچیک می کنه که به درد دیدن نمی خوره، وقتی نمی تونن امکانات رو درست بدن بهتره ندن.

(اونم از نوع ویرایش گر متن شون..)

در ضمن اگه تو همون پست دقت کنید بلافاصله بعد از گفتن کلمه.... دلیلش رو گفتم.

خلاصه اگه منظورم رو اشتباه رسوندم پوزش می خوام.

عشق کتی

عضو جدید
منظور من امکانات و راحتی کار با ابزار انجمن بود نه خود انجمن

هیچ انجمن دیگه ای اجازه اپلود فایل نمیده ولی اینجا اومدن مثلا به کاربرها امکانات بدن بدتر باعث رنجش و مشکل برای کاربر می شن

اولا که فقط عکس می شه اپلود کرد تازه همون رو هم اینقدر بی کیفیت و کوچیک می کنه که به درد دیدن نمی خوره، وقتی نمی تونن امکانات رو درست بدن بهتره ندن.

(اونم از نوع ویرایش گر متن شون..)

در ضمن اگه تو همون پست دقت کنید بلافاصله بعد از گفتن کلمه.... دلیلش رو گفتم.

خلاصه اگه منظورم رو اشتباه رسوندم پوزش می خوام.

آقا یه صلوات بلند ختم کنین برسه به روح همه .

عشق کتی

عضو جدید
برای انتقال داده ها از v5-6 به v6 باید طوری باشه که فایلها تو محیط live shape (وی سیکس )بدرستی چیده بشن و دیگه نیاز به کار زیاد روی اونها نباشه . یکسری از تنظیمات فکر کنم ، مربوط به این صفحه میشه . آیا در مورد Dl name ها کسی اططلاعاتی داره ؟ به نظر یک شاخه ای هستن که برای امنیت فایلها ایجاد میشن یا یه چیزی شبیه به اینها !

مشاهده پیوست 138524

آخرین ویرایش:

عشق کتی

عضو جدید
سو تفاهم نشه من یه چیزی خواستم قرار بود برا من بزارن با توجه به قدیمی بودن برنامه نشد اینجا آپلودش کنن و گرنه حرف شما درست هرکی دوست نداشته باشه نمیاد همه اینجا هستن تا کتیا را یاد بگیرن یکم اگه دوستان دقت کنن به تارخ شروع تایپیک و اینکه تو صفحه اول همیشه تایپیک آپ دیت بوده متوجه میشن دوستانی که اینجا هستند همیشه آن لاین سر میزنن به سایت یه جورایی همه هم دیگه را میشناسیم و مشکلاتمون را با هم حل می کنیم دوستان خوبی هم برا هم باشیم بهتر تا افراد غریبی باشیم که فقط میایم و میریم .با عرض معذرت از تمام دوستان لطفا کسی به این تایپیک و دوتا قبلی جواب نده .تشکر

مهندس از این عکسا اگه سوء تفاهم ایجاد نمیکنه ، بده یه چنتا ما هم بزنیم درودیوار .

kariq

عضو جدید
سلام به همه مهندس های گرامی
برای استفاده از سطح چکار باید بکنیم. من فایل ابر نقاط رو تبدیل به سطح کردم ولی نمی دونم چطور باید ازش خروجی گرفت تا بتونیم قطعه رو بسازیم.

mehd0551

عضو جدید
ماکرو

ماکرو

سلام به مهندسین گل در زمینه ماکرو اطلاعات اگه دارید بدید همه جوره کل اینترنت را گشتم امروز اما هیچی پیدا نکردم اونایی هم که پیدا کردم بلد نبودم یعنی چه بیایید هرچی دارید بزارید اینجا تا یه منبع کوچیک هم اگه شده درست کنیم به درد همه بخوره.کلا من در زمینه ماکرو نویسی هیچی بلد نیستم اما میخوام تا عید یه منابع درست و حسابی به دست بیارم عیدم را بزارم برا یادگیری چند تا نرم افزار .تشکر

arash59b

عضو جدید
سلام به مهندسین گل در زمینه ماکرو اطلاعات اگه دارید بدید همه جوره کل اینترنت را گشتم امروز اما هیچی پیدا نکردم اونایی هم که پیدا کردم بلد نبودم یعنی چه بیایید هرچی دارید بزارید اینجا تا یه منبع کوچیک هم اگه شده درست کنیم به درد همه بخوره.کلا من در زمینه ماکرو نویسی هیچی بلد نیستم اما میخوام تا عید یه منابع درست و حسابی به دست بیارم عیدم را بزارم برا یادگیری چند تا نرم افزار .تشکر

سلام

چند پست قبل کتاب و سایت مرتبط با ماکرو رو گزاشتم.

hamid.mov

عضو جدید
سلام دوستان
میخام کتیا R21 رو توی ویندوز8 نصب کنم( 64 بیتی) چند بار امتحان کردم ولی نشد.بعد از کپی کردن کرک، بالا نمیاد و ارور میده .نمیدونم مشکلش چیه R19 هم همین مشکل رو داره .مجبورشدم16نصب کنم کسی میدونه مشکل چیه.میتونه ازویندوز8 باشه؟

arash59b

عضو جدید
سلام دوستان
میخام کتیا R21 رو توی ویندوز8 نصب کنم( 64 بیتی) چند بار امتحان کردم ولی نشد.بعد از کپی کردن کرک، بالا نمیاد و ارور میده .نمیدونم مشکلش چیه R19 هم همین مشکل رو داره .مجبورشدم16نصب کنم کسی میدونه مشکل چیه.میتونه ازویندوز8 باشه؟

احتمالا از عدم نصب FrameWork است. چون این ویندوز 8 این برنامه رو بصورت پیش فرض داره ولی نصبش نمی کنه

یه سرچی تو سایت ها بزنی طریقه فعال کردنش رو اموزش دادن

ورژنی که باید نصب کنی باید بالای 3.5 باشه