* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

ehsan4476

عضو جدید
[FONT=&quot]با سلام [/FONT]

[FONT=&quot]مهندس جان تحلیلی که هدف است خیلی پیچیده نیست یک ستون بتن مسلح را تحت بار محوری و برشی(که نیروی برشی کوچک است و برای [/FONT]imperfection[FONT=&quot] اعمال می شود) قرار می دهم،هدفم بدست آوردن نمودار بار تغییر مکان انتهای ستون است که از رویش حداکثر بار قابل تحمل ستون را بخوانم.[/FONT]

[FONT=&quot]مشکل اینجاست که نمودار بار تغییر مکان به صورت خطی بدست می آید و وارد ناحیه غیر خطی نمی شود. برای حل نیز از روش [/FONT]arc[FONT=&quot]-[/FONT] length[FONT=&quot] استفاده می کنم.[/FONT]​
نيروي برشي منجر به چه مقدار جابجايي در راستاي افق مي شود؟ (نسبت به ابعاد ستون)
از arc-length وقتي استفاده كنيد كه حل متوقف شد. يعني به آستانه كمانش رسيديد.

reza20211

عضو جدید
تحلیل میل گاردان کامپوزیتی

تحلیل میل گاردان کامپوزیتی

سلام .دوستان اگه کسی اطلاعاتی راجع تحلیل استوانه های کامپوزیتی در انسیس داره بگه.باتشکر

ایران33

عضو جدید
کمک در نصب ansys

کمک در نصب ansys

با سلام
من در نصب ansys وقتی فایلlicense ساخته شده را بار گذاری میکنم
برنامه قبول نمیکند

ایران33

عضو جدید
با سلام
من وقتی بخواهم بعد نصب ansys فایل license را که ساخته ام بارگذاری کنم برنامه به ان ایراد میگرد
با وجود اینکه ادرس نصب برنامه را تغییر دادم
با تشکر

ایران33

عضو جدید
کمک در نصب ansys

کمک در نصب ansys

با سلام
من وقتی بخواهم بعد نصب ansys فایل license را که ساخته ام بارگذاری کنم برنامه به ان ایراد میگرد
با تشکر

masood85

عضو
نيروي برشي منجر به چه مقدار جابجايي در راستاي افق مي شود؟ (نسبت به ابعاد ستون)
از arc-length وقتي استفاده كنيد كه حل متوقف شد. يعني به آستانه كمانش رسيديد.

سلام
ابعاد ستون 50*50 سانتیمتر و از 8تا میلگرد 18 هم استفاده شده.مقدار نیروی برشی 500kg است ولی جابه جایی در حدود 3mm تولید می کند که کم است ،نیروی محوری نیز 100 تن می باشد.

جمله دومتان را خوب نفهمیدم بیشتر توضیح می دهید

haibe22

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من از ANSYS 13 Workbench استفاده می کنم وقتی که می خوام مش بندی مدلم رو انجام بدم در قسمت Geometric مدل رو می تونم از جای دیگه ایمپورت کنم ولی وقتی که روی قسمت مش می رم نمی تونه body رو بخونه و پیغام خطا می ده.در صورتیکه اگه از فایلهای توتوریال استفاده کنم ایرادی نمی گیره . لطف کنید راهنمایی نمایید. با تشکر

ehsan4476

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من از ANSYS 13 Workbench استفاده می کنم وقتی که می خوام مش بندی مدلم رو انجام بدم در قسمت Geometric مدل رو می تونم از جای دیگه ایمپورت کنم ولی وقتی که روی قسمت مش می رم نمی تونه body رو بخونه و پیغام خطا می ده.در صورتیکه اگه از فایلهای توتوریال استفاده کنم ایرادی نمی گیره . لطف کنید راهنمایی نمایید. با تشکر
Geometry‌ رو در محيط Design Modeler بررسي كرديد؟ اونجا ميشه ايراد ها رو بررسي و رفع كرد

ehsan4476

عضو جدید
سلام
ابعاد ستون 50*50 سانتیمتر و از 8تا میلگرد 18 هم استفاده شده.مقدار نیروی برشی 500kg است ولی جابه جایی در حدود 3mm تولید می کند که کم است ،نیروی محوری نیز 100 تن می باشد.

جمله دومتان را خوب نفهمیدم بیشتر توضیح می دهید
ارتفاع رو ننشتيد. ولي 3 ميليمتر خيلي كمه. نيروي برشي رو كم كنيد. يا از update geometry استفاده كنيد.
موقع حل Arclength رو فعال نكنيد. صبر كنيد تا يه حل انجام بشه و از كمانش مطمئن بشين.

haibe22

عضو جدید
Geometry‌ رو در محيط Design Modeler بررسي كرديد؟ اونجا ميشه ايراد ها رو بررسي و رفع كرد

فکر می کنم تو ورژن 13 این مشکل باشه چون تو محیط workbench چه محیط static model و چه محیط mesh رو وقتی اجرا می کنم ابتدا مدل رو ازم می خواد که مشکلی نیست یعنی اینکه با کلیک روی geometry جواب ok که همون تیک است رو نشون می ده ولی وقتی به مرحله بعد یعنی محیط mesh می خوام برم خطایی رو میده که یک فایل قبلا ساخته شده است" Ansys*********.mbp has been writen" رو نشون میده

Peyman M

عضو جدید
دوستان در ورزن 12در قسمتFluid Flowوقتی شکل ایر فول بعد از طراحی میخوام مش کنم د ر لبه حمله(قسمت انحنای شکل) به صورت مربع و یا نوک تیز میشود.
کسی میتونه بگه چطور مش کنم تا شکل از حالت هندسی خودش خارج نشه....؟؟؟؟شکل زیر یکیشه.منتها بعد انالیز.

پیوست ها

• velocity zoom.jpg
    velocity zoom.jpg
    9.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • CFX.jpg
    CFX.jpg
    3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

ehsan4476

عضو جدید
فکر می کنم تو ورژن 13 این مشکل باشه چون تو محیط workbench چه محیط static model و چه محیط mesh رو وقتی اجرا می کنم ابتدا مدل رو ازم می خواد که مشکلی نیست یعنی اینکه با کلیک روی geometry جواب ok که همون تیک است رو نشون می ده ولی وقتی به مرحله بعد یعنی محیط mesh می خوام برم خطایی رو میده که یک فایل قبلا ساخته شده است" Ansys*********.mbp has been writen" رو نشون میده
اين مشكل مربوط به ANSYS 13 64bit است. بايد از نسخه 32bit استفاده كنيد. در نسخه 64bit انتقال مدل از geometry به model ايراد داره. البته با نصب يك نرم افزار جانبي به طور اتفاقي اين مشكل حل شد.
البته الان SP2 در بازار هست شايد اين مشكل رو نداشته باشه.
در پيغامي كه ميده ميگه ايرادات مورد نظر در فايلي با پسوند dmp (و نه mbp) ذخيره شده .

r.yosef

عضو جدید
مکانیک شکست در انسیس

مکانیک شکست در انسیس

با عرض سلام و خسته نباشید
من مثال ماکروی مکانیک شکست کتاب آقای جاهد مطلق رو نوشتم اما قسمت جی انتگرالش جواب نمیده.کسی می تونه کمکم کنه؟:(

ehsan4476

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید
من مثال ماکروی مکانیک شکست کتاب آقای جاهد مطلق رو نوشتم اما قسمت جی انتگرالش جواب نمیده.کسی می تونه کمکم کنه؟:(
اين ماكرو مربوط به زمانيه كه در ANSYS‌ محاسبات J Integral نبود. يعني 8-9 سال قبل!
الان با استفاده از مجموعه دستورات Cint مي تونيد به راحتي اين محاسبات رو انجام بدين.

ایران33

عضو جدید
سلام
من انسیس 12 رانصب کردم لاینسس هم نصب کردم ولی وقتی بخواهد برنامه تجرا بشود این ارور مینویسه
Could not connect to any license server.
The server is down or is not responsive.
لطفا کمک کنید ممنون

mdshirazi

عضو
آقا من با نصب یک کارت مجازی مشکل fffffffffام رو حل کردم ولی هنوز سیستم ام flexim ام رو قبول نمی کنه و می گه flexim سیستم با flexim کرک سازگار نیست
لطفا راهنمایی کنید

mfmechanics

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز. نرم افزار Ansys 13 ارائه شده توسط شرکت دریاسافت رو تهیه کنید و نرم افزار انسیس رو به راحتی هرچه تمامتر نصب کنید. قطعا مشکلی براتون پیش نمیاد. من همین دو روز پیش نصبش کردم.

masood85

عضو
CivilFEM

CivilFEM

كسي از دوستان در مورد CivilFEMكه بر روي انسيس نصب مي شود اطلاعاتي دارد؟

mdshirazi

عضو
با سلام
با تشکر
سلام
دقت کنید که تنها یک کارت شبکه بر روی دستگاه شما enableباشد و در تمام مراحل نصب به ایترنت وصل نشوید.
باشد که پیروز باشید

ehsan4476

عضو جدید
سلام
من انسیس 12 رانصب کردم لاینسس هم نصب کردم ولی وقتی بخواهد برنامه تجرا بشود این ارور مینویسه
Could not connect to any license server.
The server is down or is not responsive.
لطفا کمک کنید ممنون
اگه كامپيوتر به شبكه وصله، كابل شبكه رو بكشين يا كارت شبكه رو disable كنيد. من چندين بار اين همين پيغام رو در يك كامپيوتر متصل به شبكه دريافت كردم و به همين نحو حل كردم. البته بعد از اجراي ANSYS ميتونيد دوباره كارت شبكه رو enable كنيد.
اگر با لپ تاپ كار مي كنيد حتما دقت كنيد كه در هنگام ايجاد فايل لايسنس، كارت شبكه wireless رو disable كنيد. چون ممكنه اشتباها IP‌ اين كارت در فايل لايسنس قرار بگيره.
از منوي start/ ansys licence manager نرم افزار LICAdmin Utility رو اجرا كنيد. ابتدا گزينه stop و بعد گزينه start رو بزنيد

crane

عضو جدید
1.انسیس ورژن 13 اش میتونه از گمبیتم ایمپرت کنه؟
2.من شنیدم ایجاد هندسه ی انسیس ضعیفه.به نظرتون ازICME استفاده کنم؟

rmi-ansys

عضو جدید
سلام به همه
یه سوال ساده و خنده‌دار، ولی شما بهم نخندید آآآ :biggrin: خوب یادم رفته
در Ansys Classic، از کجا می‌توانستیم سیستم واحد را تعیین کنیم؟؟ مثلا اینکه Iso است یا ... ؟
:gol:

masood85

عضو
ارتفاع رو ننشتيد. ولي 3 ميليمتر خيلي كمه. نيروي برشي رو كم كنيد. يا از update geometry استفاده كنيد.
موقع حل Arclength رو فعال نكنيد. صبر كنيد تا يه حل انجام بشه و از كمانش مطمئن بشين.

با سلام و ممنون از پاسختون
ارتفاع 3 متر است.در یک تحلیل جابه جایی 1 سانتی متر را در بالای ستون ایجاد کردم،سپس در فایل دیگر از update geometry استفاده کردم و 1 سانتی متر جابه جایی وارد مساله شد (در منوی تغییر شکل کنترل شد).حال در این ستون دارای imperfection بار ثقلی وارد کردم،پس از تحلیل تغییر مکان در راستای بار ثقلی ایجاد شد ولی به جای اینکه جابه جایی بالای ستون از 1 سانتی متر بیشتر شود به 2 میلیمتر کاهش یافت.دلیل این کاهش چیست؟
آیا پس از استفاده از update geometry بایستی تنطیمات خاصی را انجام داد که در بارگذاری، 1 سانتیمتر mperfection در نظر گرفته شود و بار بر روی ستون آپدیت شده وارد شود؟

farshid992006

عضو جدید
سلام دوستان من تازه دارم کار با ansys زو یاد میگیرم
اما 1 مشکل برام پیش اومده الان
وقتی که چیزی توی برنامه می کشم با اولین zoom in یا zoom out اون چیز ناپدید میشه و فقط نقاطی که کشیدم باقی میمونن
مشکل از کجاست

mdshirazi

عضو
مشاهده پیوست 61348

راهنمای نصب نرم افزار انسیس 13 روی سیستم 64 بیتی ویندوز 7

در این راهنمای مصور سعی شده تمامی مراحل نصب را به دقت توضیح داده شود ( لطفا تمام مراحل را کاملا شبیه این راهنما عمل کنید تا هیچ مشکلی پیش نیاید)

این راهنما حاصل سالها تجربه اینجانب می باشد.
نصرپدیا

ممنون امید وارم کمک کنه!
!

iran-eng1

عضو جدید
با سلام امروز یه آموزش از فلوئنت 12 برای شما دوستان خوب آماده کردم این آموزش بر پای Ansys 12 تنظیم شده همانطور که می دانید در نسخه 12 Ansys نرم افزار Fluent هم اضافه شده که آموزش استفاده از آنرا برای شما آماده کردم جالب توجه که دیگر نیاز به Gambit در این نسخه ندارید و با AnsysWork bench می توانید مدل خود تان را بسازید. برای اطلاعات بیشتر فایل آموزشی را دانلود کنید

دانلود کنید.

دانلود فایل آموزشی (MultiMedia )

دانلود صورت مسئله حل شده

پسورد : www.menoblog.blogfa.com

دوست عزیزم فایل هایی که واسه دانلود گذاشتی حذف شدن و این پیغام رو میده

متاسفم ، فایل حذف شده است

آموزش فارسی انسیس از قسمت پنجم به بعد حذف شده

لطف کنید دوباره آپلودش کنید

با تشکر