تاپیک سوالات کنترل

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
درس کنترل فازی راجب چیه؟

سلام دوست عزیز

زمانیکه شبیه سازی یک سیستم از لحاظ ریاضیات بسیار پیچیده می شه و عملاً نوشتن معادلات یک سیستم امکان پذیر نیست از روش منطق فازی استفاده می شه. در این روش یک سری قوانین تعریف میشه و بر اساس اون قوانین رفتار یک سیستم شبیه سازی میشه.

در سیستم های کنترلی که اساس کنترل آنها بر اساس منطق فازی هست رو سیستم های کنترل فازی می گویند.

روش فازی یکی از روشهای بسیار جالب می باشد. یادگیریش به همه دوستان پیشنهاد میشه. در ضمن پروفسور لطفی زاده پدر این تئوری هستش.

**eli

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

سلام دوستان عزیز
لطفا یه موضوع واسه پایان نامه الکترونیکی کنترولی بهم پیشنهاد بدین

amaz5360

عضو جدید
آیا کسی نرم افزار ProSave را میشناسد؟

آیا کسی نرم افزار ProSave را میشناسد؟

من اطلاعاتی در مورد نرم افزار وکابل رابط آن برای اتصال TP27 زیمنس به آن و نحوه انتقال برنامه توسط آن را میخواهم لطفا اگر کسی میتواند کمک کند

amintahghighi

عضو جدید
با سلام
در صورت امکان نسخه فارسی کتاب سیستم های کنترل دیجیتال اوگاتا را روی سایت بگذارید.
با تشکر

amintahghighi

عضو جدید
با سلام و خدا قوت
اگر امکان دارد نسخه فارسی کتاب الکترونیک صنعتی بیم بهارا را روی سایت بگذارید
با تشکر

hosseinassar

مدیر ارشد
با سلام
در صورت امکان نسخه فارسی کتاب سیستم های کنترل دیجیتال اوگاتا را روی سایت بگذارید.
با تشکر

با سلام و خدا قوت
اگر امکان دارد نسخه فارسی کتاب الکترونیک صنعتی بیم بهارا را روی سایت بگذارید
با تشکر

سلام
به خاطر قانون کپی امکان گذاشتن کتاب های فارسی نیست

• Like
واکنش ها: sh85

amintahghighi

عضو جدید
با سلام
اگه امکان داره نسخه اصلی را روی سایت بگذارید.
فکر کنم این یکی مشمول قانون کپی نباشه انشالا.
با تشکر

tuelc86

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

از دوستان کسی می تونه منو در رابطه پروتکل های fcs راهنمایی بکنه ؟ در ضمن اگر کسی کتاب کامل محمدرضا ماهر رو دررابطه با فیلدباس داره لطف کنه بذاره رو سایت(ممنون از کمکتون)

tuelc86

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

از دوستان کسی می تونه منو در رابطه پروتکل های fcs راهنمایی بکنه ؟ در ضمن اگر کسی کتاب کامل محمدرضا ماهر رو دررابطه با فیلدباس داره لطف کنه بذاره رو سایت(ممنون از کمکتون)

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
سلام من رشتم مكانيكه اطلاعاتي درمورد كرونارينگ در خطوط انتقال مي خواستم ممنون

wall_E

عضو جدید
سلام دوستان ،ممنونم برای تاپیکتون ...واقعا احتیاج بود... من روی پایان نامم کار می کنم ... و اطلاعاتی در مورد سنسورها ی حرکتی و نحوه ی شبکه کردن ان ها لازم دارم ... ممنون می شم اگه کمکم کنید ....با تشکر....

زر خانیم

عضو جدید
سلام دوستان ،ممنونم برای تاپیکتون ...واقعا احتیاج بود... من روی پایان نامم کار می کنم ... و اطلاعاتی در مورد سنسورها ی حرکتی و نحوه ی شبکه کردن ان ها لازم دارم ... ممنون می شم اگه کمکم کنید ....با تشکر....
سلام
سوالتونو تو این قسمت مطرح کنین
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/243297-%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1?p=3482930#post3482930

morshedlo63

عضو جدید
شبکه صنعتی

شبکه صنعتی

سلام به دوستان در مورد شبکه صنعتی dust net اطلاعات لازم دارم اگه کسی مطلبی داره ممنون مشم مرسی

alib2000

عضو جدید
سلام
مفهوم دستور slimدر نرم افزار متاب چيه؟
اين دستور در جعبه افزار كنترل متلب قرار داره
لطفا راهنمايي كنيد
ممنون

mortezafathi

عضو جدید
سلام
یه مشکل دارم در رابطه با اینورتر abb acs550.کنترل دور با ولوم هست و با یک سوییچ run می شه.مشکل اینه که وقتی سوییچ رو وصل می کنیم و هنوز دور بهش ندادیم 16 آمپر keypad نمایش میده.هر کاری کردم کالیبره نشد لطفا اگر اطلاعات دارید کمک کنید. ممنون.

کمک

کمک

دانشجوی ترم دو برق کنترل هستم .از دوستان می خوام به من بگن چیکار کنم تا وقتی چهار سال درسم تموم شد یه مهندس با سواد باشم.چه دوره کلاسایی لازم هست که بگذرونم.:)

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشجوی ترم دو برق کنترل هستم .از دوستان می خوام به من بگن چیکار کنم تا وقتی چهار سال درسم تموم شد یه مهندس با سواد باشم.چه دوره کلاسایی لازم هست که بگذرونم.:)

سلام
ورودتون رو به باشگاه مهندسان ایران خوش آمد میگم
اولین چیزی که لازم است بدونید تعریف کنترله:
کنترل اقیانوسی است به عمق یک متر
رشته کنترل وسعت زیادی داره وسعتی که شاید انتهایی براش یافت نشه.پس بنابراین هرچیزی که یاد بگیرید کمه.در بازار کار کنترل
هم کار برای اون کسی هست که چیز بیشتری بلد است.
بنظر من اول اینکه شما با همون رفرنس های دانشگاه جلو برید خوبه
میکرو کنترلرAVR & PIC & ARM
PLC هرچی بیشتر بهتر
HMI
درایورها
الکترونیک صنعتی
شبکه های صنعتی(بحث فوق العاده گسترده)
سنسورها
کنترلر ها
متلب
و...........
تا صبح میشه نوشت.خیلی زیاده من هرچی بگم بازم هست.اما اینا مهمترین هاست
اگه کمک دیگه ای خواستید من درخدمتم
موفقو موید باشید

mohammad farhadi

عضو جدید
plc

plc

سلام ميخوام برنامه اي بنويسم با پي ال سي 7كه يك استپ موتور 10 دور بزنه وبعد دريك نقطه مشخص بايسته:(

automation2010

عضو جدید
دوستان در مورد ***** کالمن اطلاعات،کتاب و یا جزوه میخوام
کسی اگر حل المسائل کتاب شناسایی سیستم رو نداره؟
از لطفتون ممنونم

smp113

عضو جدید
دوستان در مورد ***** کالمن اطلاعات،کتاب و یا جزوه میخوام
کسی اگر حل المسائل کتاب شناسایی سیستم رو نداره؟
از لطفتون ممنونم

سلام
چند تا فایل فارسی و لاتینه که میتونید از این لینک دریافت کنید:
kalman.rar
چندتا مقاله هم هست که فکر نکنم به کارتون بیاد
امیدوارم مفید باشه
یا علی(ع)

msadeghz

عضو جدید
سلام
آقا فرق بین پروسه های پیوسته و بچ چیه؟
کنترلشون مگه با هم فرق داره؟!!‏

amintahghighi

عضو جدید
با سلام
اگه کسی از دوستان می تونه منو راهنمایی کنه.
سوال من این است که چطور می تونم یک کنترلر تناسبی انتگرالی تو mفایل متلب طراحی کنم که هم باگ نداشته باشه و هم بتونم با تغییر ضرایب کنترلر مقدار خروجی را بهینه کنم.
سیستم حلقه بسته همراه با اغتشاش پله.
یعنی دو ورودی داریم
یکی تابع پله ورودی و دیگری اغتشاش پله.
در ضمن کنترلر در فضای گسسته z است به همراه یک نگه دار مرتبه صفر.اگه خواستین شمای کلی مدار را هم باستون بذارم.
با تشکر.

sinafar667

عضو جدید
با سلام
اگه کسی از دوستان می تونه منو راهنمایی کنه.
سوال من این است که چطور می تونم یک کنترلر تناسبی انتگرالی تو mفایل متلب طراحی کنم که هم باگ نداشته باشه و هم بتونم با تغییر ضرایب کنترلر مقدار خروجی را بهینه کنم.
سیستم حلقه بسته همراه با اغتشاش پله.
یعنی دو ورودی داریم
یکی تابع پله ورودی و دیگری اغتشاش پله.
در ضمن کنترلر در فضای گسسته z است به همراه یک نگه دار مرتبه صفر.اگه خواستین شمای کلی مدار را هم باستون بذارم.
با تشکر.

شماتیکش رو رار بدین شاید تونستم کمکتون کنم
درضمن خود سایت متلب هم میتونه کمکتون کنه که باید با ***** شکن وارد سایت بشین چون آی پی ایران رو نمیگیره

آخرین ویرایش:

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
طراحی آبزرور غیر خطی

طراحی آبزرور غیر خطی

سلام. یه سیستم غیر خطی دارم می خوام براش آبزرور غیر خطی طراحی کنم. فعلا مشکلم روی مدل کردنه سیستمه. دینامیک خام سیستم و measurement هام به صورت زیره:
مشاهده پیوست 61607
همون طور که می بینید خروجی دومم مشتق زمانیه یکی از حالت هاست. حالا می خوام بدونم باید حالت های جدید تو سیستمم در نظر بگیرم؟ چه جوری؟ چندتا؟ استادم می گه یه حالت سوم در نظر بگیر که ماهیتش همون مشتقه x_2 اه و نویز در نظر بگیرش.

یه سوال دیگه هم دارم. تو فیل تر کالمن تعمیم یافته اگه برای خروجی ها(y ها) نویز در نظر نگیریم، ضریب K تو observer صفر می شه؟
مرسی.

آخرین ویرایش:

mohammad_ma

عضو جدید
با سلام و خسته نباشيد
توضيح مختصر و مفيدي درباره كنترل وفقي ميخام خودم مهندسي مكانيك هسم ميخام يه در باره كنترل وفقي يه بخش مختصر در پايان نامه بيارم با تشكر

sinafar667

عضو جدید
از دوستان گزامی کسی اطلاعاتی در مورد سیستم های کنترلی کوره (القایی) داره؟؟؟؟؟

mohsen.bargh

عضو جدید
salam.
manabe arshade kontorol:
1-mashin1 va 2
2-kontorol khati
3-madar 1 va 2
4-riazi mohandesi,amaro ehtemale mohandesi,moadelat
5-elektronik 1 va 2
6-signalha va sistem
7-zaban omomi va takhasosi