تاپیک سوالات قدرتی

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
من یک تازه واردم که نمیدونم کجا باید سوال کنم
با نرم افزار Ansoft.Maxwell.3D.2D.&.RMxprt.v11.1. مشکل پیدا کردم و یک راهنمای آموزشی یا فایل مثال های حل شده را میخواهم
خواهش میکنم یکی به من کمک کنه

راهنمای انگلیسی به دردتون می خوره؟

vishkak

عضو جدید
برق سه فاز و تکفاز

برق سه فاز و تکفاز

از دوستان اگر کسي کتابي درباره مباني برق سه فاز و تکفاز ميشناسه معرفي کنه.
ممنون

pow_eng

عضو جدید
سنسور اثر هال

سنسور اثر هال

با استفاده از سنسور اثر هال ميشه شاري كه توسط جريان 1 آمپر(هم DC هم AC) بوجود مياد را سنس كرد؟ من از يه 3505
استفاده كردم و سيمي كه جريان 1 آمپر ازش مي گذشت را روي سنسور هم گذاشتم اما هيچي ولتاژ خروجيش افزايش پيدا نكرد

pow_eng

عضو جدید
سنس جريان

سنس جريان

به نظر شما با يه سنسور اثر هال ميشه يه جريان 1 آمپري DC يا AC را سنس كرد؟البته بدون وجود هسته فريت.

shahrezai

عضو جدید
ک...............م.................ک

ک...............م.................ک

:que: کککککککممممممممممممممممککککککککککککککککککککک!؟
من دانشجوی کشاورزی هستم یه پوروژه برای فضایی سبز داریم که محاسبه کابل برق و تعداد روشنایی و تعداد پرژکتور دفنی و تعدادی ال.ای.دی و پرژکتور آبی برای درون استخر وپنج عدد موتور آب کشی و تعداد تابلو برق آن به من داده شده .حالا نمیدونم باید چه شکلی حساب کنم و چی میخواد یا به چه شکل باید انجام شود لطفن یکی منو از این وضعیت سر در گمی در آورد اگه میشه جواب را به ایمیلم بزنید. ILIYA4187@YAHOO.COM لطفاٌ یکی جواب بده کککککککککککککککککککککممممممممممممممممممممممکککککککککککککککککک

eskan

عضو جدید
سلام دوست من.
اگه در مورد خطوط انتقال و توزیع به دنبال مطلب میگردی ، این لینک میتونه اطلاعات خوبی در اختیار شما بذاره.
دانلود

با سپاس و احترام

eskan

عضو جدید
مصرف داخلی عموما در پست های فشار قوی از طریق شارژرها م باطری ها انجام میشود.در نبود شارژرها این باطری ها هستند که بصورت اتوماتیک وارد مدار شده و مصرف داخلی پست را تامین میکنند.اصولا مصرف داخلی چیزی مستقل از رله ها است.چون مصرف داخلی ما توسط AC تامین میشود. ولی رله ها توسط DC فرمان میگیرند.
لطفا سوالتون رو کاملتر و واضحتر بپرسید تا بتونم کمکتون کنم.
با سپاس و احترام

eskan

عضو جدید
با سلام
مصرف داخلی پست ها توسط برق AC وتغذیه رله ها توسط DC انجام میشود.
برق ac از ترانسهای قدرت گرفته میشود ولی dc توسط شارژرها و باطریهای های موجود در پست تغذیه میشود.
لطفا سوالتون رو واضح تر بپرسید تا پاسخ کاملتری بشنوید.
با سپاس و احترام

MILAD AHWAZI

عضو جدید
در مورد پروژه پایانی دانشجویان مهندسی برق گرایش قدرت اگر قصد ادامه تحصیل دارید موضوعات زیر رو

پیشنهاد می کنم

1 – موضوع کنترل توان راکتیو برای علاقه مندان به گرایش سیستم

2 – موضوع درایو موتور القایی و کلا درایو ماشین ها برای علاقه مندان به گرایش ماشین و الکترونیک قدرت

MILAD AHWAZI

عضو جدید
از hosseinassar هم بی نهایت سپاسگذارم که داره اینهمه به دوستان کمک کی کنه . ان شااله موفق باشی .

simpatico4949

عضو جدید
کمک درمورد مدار فرمان موتور تکفاز

کمک درمورد مدار فرمان موتور تکفاز

سلام
من یه مشکلی دارم و اینه که یک موتور بالابر داریم که قبلا به صورت کلید غلطکی استفاده میشده ولی الان میخواهیم اونو به صورت کنتاکتوری به کار ببریم
یه مدار طراحی کردم میخواستم ببینم درست هست یا نه:

من این مدار رو وصل کردم و به موتور نیز متصلش کردم ولی فقط در یک جهت موتور کارکرد یعنی یکی از سوئیچ ها موتور رو بالا میبرد ولی سوئیچ دیگر فقط کنتاکتورها رو قطع و وصل میکرد
من خودم فکر نمیکنم مشکلی از مدار باشه فکر کنم سر سیم پیچ هایی که از موتور آمده بیرون و به تخته کلم وصل شده جابجا شده باشه، کسی میدونه که سرهای موتور رو چطوری باید نامگزاری کرد؟

mohamad12490

عضو جدید
سلام . اگه یه نرم افزار برای طراحی مدارات تابلوهای روشنایی و یا یه تحقیق در مورد کابلهای فشار متوسط برام پیدا کنید ممنون میشم.

simpatico4949

عضو جدید
اگه کنتاکت بسته کنتاکتور اول رو از میسر کنتاکتور دوم بردارید احتمالا درست می شه

نه مشکل از اون نیست
اصلا اونو نمیشه برداشت چون کار حفاظت رو داره انجام میده
مشکلم حل شد سرهایی که از موتور امده بود روی تخته کلم جابجبا بود
ممنون

المینا

عضو جدید
لطفا راهنماییم کنید

لطفا راهنماییم کنید

سلام
موضوع پروه من بررسی منبع تغذیه کامپیوتروکاربرد مبدل باک در اونه.
اگه اطلاعاتی در این زمینه داشتید لطفا بهم بگید.:gol:

المینا

عضو جدید
سلام.
میشه به من در مورد منبع تغذیه کامپیوتر وارتباطش با مبدل باک کمک کنید.
کتاب یا وب سایت یاهر چیز دیگه که بتونه بهم کمک کنه.
موضوع پروژه امه.
ممنون

rasti1

عضو جدید
طرح توجيهي در زمينه برق

طرح توجيهي در زمينه برق

دوستان در زميته استفاده از اترژي هاي غير قسيلي در توليد انرژي الكتريسيته لطفا منو راهنمائي كنيد;)

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام.
میشه به من در مورد منبع تغذیه کامپیوتر وارتباطش با مبدل باک کمک کنید.
کتاب یا وب سایت یاهر چیز دیگه که بتونه بهم کمک کنه.
موضوع پروژه امه.
ممنون

http://www.pcnetwork.ir/showthread.php/12719-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-(%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-PSU)-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D8%B5%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%86

برای ثابت نگه داشتن ولتاژ خروجی از مبدل باک و برای ثابت نگه داشتن جریان از مبدل بوست
و برای ثابت نگه داشتن جریان و ولتاژ از باک بوست استفاده می شود

آخرین ویرایش:

hosseinassar

مدیر ارشد
دوستان در زميته استفاده از اترژي هاي غير قسيلي در توليد انرژي الكتريسيته لطفا منو راهنمائي كنيد;)

انرژی های غیر فسیلی خیلی هستند مثل خورشیدی ، بادی، هسته ای ، زمین گرمایی....
شما چه اطلاعاتی می خوای؟

MILAD AHWAZI

عضو جدید

شما فکر کنم اگر یه نگاه به منابع و مراجع درس تولید و نیروگاه بندازید فکر کنم کاملترین اطلاعات

رو بدست بیارین . درس تولید و نیروگاه جزو دروس ترم های اخر گرایش قدرت هست . توی اینترنت

هم جزوه تولید و نیروگاه هست . حالا شما سوالتونو واضح تر بگین من که زیاد متوجه نشدم .

mehdi arabnejhad

عضو جدید
اگه يه موتور با پارامترهاي خاص روشن باشه يه جريان و يه تواني از شبكه مي كشه حالا اگه به جاي اين موتور موتوري بزاريم كه
همه پارامترهاش مثل توان اكتيو و جريان و غيره با موتور اولي يكي باشه فقط كسينوس في اون كمتر باشه چه اتفاقي ميفته؟طبق
فرمول P=VIcosfتوان كشيده شده از شبكه كمتر ميشه؟ يا بايد توان را در اين فرمول ثابت بزاريم و در نتيجه جريان كشيده شده از شبكه بيشتر
ميشه؟
ba kahesh cosf ,sinf ziad mishe afzayesh sinf mojeb afzayesh tavan reaktive mishe Q=VIsinf ama bazde motor kahesh peyda mikone. zemnan bayad tavan masrafi ro sabet dar nezar gereft

eskan

عضو جدید
سلام Rasti1
فکر کنم این لینک خیلی به کارتون بیاد.مطالب خوبی از داخل مقالاتش میتونین بکشین بیرون.
لطفا سوالتون رو واضحتر مطرح کنید تا من ، یا میلاد و یا حسین گلم بتونیم بیشتر کمکتون کنیم.
با سپاس و احترام

pouya6721

عضو جدید
اگه يه موتور با پارامترهاي خاص روشن باشه يه جريان و يه تواني از شبكه مي كشه حالا اگه به جاي اين موتور موتوري بزاريم كه
همه پارامترهاش مثل توان اكتيو و جريان و غيره با موتور اولي يكي باشه فقط كسينوس في اون كمتر باشه چه اتفاقي ميفته؟طبق
فرمول P=VIcosfتوان كشيده شده از شبكه كمتر ميشه؟ يا بايد توان را در اين فرمول ثابت بزاريم و در نتيجه جريان كشيده شده از شبكه بيشتر
ميشه؟

با تشكر

عزیز دل مگه میشه!:eek:
cosf هر دستگاه یا موتور رو همان جریانی که دستگاه مصرف میکنه بوجود میاره.
پس اگه جریان و توان اکتیو ثابت بمونه یعنی اینکه کوسینوس فی نیز ثابت مونده.;):)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

tomaselson

عضو جدید
درخواست پروژه

درخواست پروژه

با سلام و تبریک سال نو به دوستان
من دنبال یه پروژه در مورد تجهیزات پست و یا طراحی پست هستم
اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون می شم
این ادرس ایمیل منه:tomaselson@gmail.com
با تشکر