تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehdibande

عضو جدید
سلام دوستان لطفا"سنسوری را معرفی کنید که به صدای خاصی حساس باشه و بتونه یک رله را فعال کنه؟؟؟؟

behnam1988

عضو جدید
فکر نمي کنم سنسوری وجود داشته باشه که به يه صدا حساس باشه .
برای اين کار بايد از پردازش صدا استفاده کنی و خودت صدای مورد نظرت رو تشخيص بدی

mehdibande

عضو جدید
من توی یه فیلم دیدم که طرف یه بمب را به وسیله صدای تلفن همراه منفجر کرد!!!!

iman.khnasiri

عضو جدید
اصل داستان مربوط به مدار يه مبدل ديجيتال به آنالوگه كه فركانسه وروديش 100khz بايد باشه اما نميتونم از 741 استفاده كنم چون فركانسه كاريش از 6khz بيشتر نيستوفكر كنم بايد يه مدار قبل 741 بزارم كه فركانسو كم كنم اما دقيقن نمي دونم چجوري؟ واضح تر شد؟

سلام
در کتابخانه pspice بگرد و opamp با فرکانس ورودی بیشتر پیدا کن یا مبدل فرکانسی استفاده کن!

gem

عضو جدید
بستگی داره واسه آزاد بخوای بخونی یا دولتی. به نظر من اگه نمونه سوالات ده سوال پیش کنکور ارشد را بخونیحتما قبول می شی البته به شرط اینکه خوب بفهمی شون

lovely_girl

عضو جدید
سلام من تازه از رشته الکترونیک فارغ التحصیل شدم. کسی میتونه به من کمک کنه که برای وارد شدن به بازار کار چه دوره های آموزشی میتونه به من کمک کنه؟مثلا plc ؟uotocad?

samly65

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان بویژه اساتید عزیز
دوستانی که پروژه های میکروکنترلرهای AVR را میخواهند >>اینجا<< کلیک کنند .

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
سلام من تازه از رشته الکترونیک فارغ التحصیل شدم. کسی میتونه به من کمک کنه که برای وارد شدن به بازار کار چه دوره های آموزشی میتونه به من کمک کنه؟مثلا plc ؟uotocad?

دوره هاي آموزشي رو حتي اگه ياد بگيريد در صورتي كه به كار نبريد از ياد مي بريد و فقط عمر عزيزتونو هدر داديد.

بهترين روش اينه كه سر كار بريد و درحين كار كردن براي رفع نياز از آموزش كمك بگيريد.
حتي ممكنه كاري كه قراره انجام بديد آموزش خاصي نياز داشته باشه كه در هيچ كلاسي گفته نشه.

اگه مي خواهيد تمام الكترونيك را از اول تا آخر ياد بگيريد به اينجا رجوع كنيد كه روش آموزش پروژه ايه و شما بايد تمام پروژه ها را تا آخر خودتون انجام بديد. حتي خريد قطعاتشو:

http://irelec.persianblog.ir

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
اصل داستان مربوط به مدار يه مبدل ديجيتال به آنالوگه كه فركانسه وروديش 100khz بايد باشه اما نميتونم از 741 استفاده كنم چون فركانسه كاريش از 6khz بيشتر نيستوفكر كنم بايد يه مدار قبل 741 بزارم كه فركانسو كم كنم اما دقيقن نمي دونم چجوري؟ واضح تر شد؟

مي تونيد از اينها بجاي 741 استفاده كنيد

OP27
NE5534

ايندو در فركانس 100 كيلو به راحتي كار مي كنند و قيمتي هم ندارند.

مهندس تمام

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام،می شه به من کمک کنید
به نظر شما بهترین گرایش مهندسی برق چیه؟
(آخه تو فکر تغییر رشته هستم)
ممنون

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
بهترین و بدترین نداریم
اگه تئوری دوست داری به ترتیب
مخابرات
کنترل
الکترونیک
قدرت
و اگه پول دوست داری برعکس

سلام
من میحواستم بخاری ماشین را اتومات کنم از الکترونیک هم انچنانین چیزی سر در نمیارم کمکم میخواستم راجع به انتخاب سنسور و نحوه گرفت اطلاعات آن و... میخوام دما در 3 حالت یعنی در سه در جه قابل تنظیم بتشه (باید از سه سنسور مجزا استفاده کنم؟)
میخوام غیر از این کار روشن و خاموش کردن بخاری دمای داخل را نیز گزارش کنند در این رابطه کمک کنید ممنون میشم

aliturk

عضو جدید
در خاست اطلاعات در مورد آیفن های ساختمانی

در خاست اطلاعات در مورد آیفن های ساختمانی

:cool:سلام من یک طرح ابتکاری در مورد کار کرد نوین آیفن های ساختمانی دارم اگه اطلاعاتی در مورد کارکرد تخصصی آنان دارید نقشه هم باشد خیلی به درد می خورد با تشکر .....

احمدجان بابت جوابتون ممنون
یه مشکل دیگه اینکه من خیلی از الکترونیک سر در نمیارم اما میخوام این کار ر ا خودم انجام بدم به نظر شما از پس این بر میام اگه جواب مثبت یه کم توضیحات دقیق تری راجع به نحوه انجام این کاتر بدید مثلا نحوه برمه ریزی یک میکرو کنترلرو........

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
مهران جان
الكترونيك بسيار ساده است ولي هر كار ساده هم نياز به مدتي شاگردي داره. بايد يه استاد پيدا كني و مدتي زير دستش نگا كني تا ياد بگيري

احمد جان سلام
بابت کمکی که به من کردی ممنونیه مطلب راجع به کار با میکروکنترلر ها گیر اوردم (فکر کنم توی همین سایت بود) که حسابی درباره کار با این قطعه منا توجیح کرد و اصل اصول کار دستم اومد خلاصش اینکه فهمیدم کجا چه خبره حالا یه سوال دیگه من با خوندن کتاب های راجع به برنامه نویسی میتونم خودم برنامه های ساده ای مثل این کارری که میخوام بکنم درا انجام بدم یا حتما نیاز به کلاس رفتن و....هست؟
بازم بابت لطفت ممنون
راستی یه پی ام بهت دادم جواب ندادی:(

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
کلاس ها خوب نیستن اما اگه کسی رو می شناسی که می تونی کنارش بشینی و کار عملی رو ببینی خیلی سرعت کارت بالا می ره.
اگه هم نه باید آروم آروم از روی کتابها و سایتها پیش بری

m-67

عضو جدید
کمک

کمک

سلام.من برای نصب پروتیوس7 مشکل دارم.کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jalil14ms

عضو جدید
سلام.چند تا سوال در مورد فازمتر الکترونیکی دارم

سلام.چند تا سوال در مورد فازمتر الکترونیکی دارم

درمورد ساختار و طرز کار فازمتر الکترونیکی سوال دارم.ممنون:)

MAHDI_1035

عضو جدید
پروژه برای درس آزمایشگاه مدار

پروژه برای درس آزمایشگاه مدار

با سلام
برای درس آزمایشگاه مدار یک روژه یا مقاله با هر موضوعی که باشه می خوام.
یک دنیا ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه.:)

barghamadi

عضو جدید
لطف كنيد در مورد بدست آوردن اختلاف فاز بين دو سيگنال سينوسي با AVR اگه كسي كار كرده كمكم كنه:cry:

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
چند تا روش هست كه يكيش همين روشيه كه asiabadboy‌ خودمون گفت البته با opamp چندان جالب نيست و بهتره از مقايسه كننده استفاده كني كه ولتاژ اشباع خروجي كندش نمي كنه. مثل LM393

البته وقتي از يك سيگنال سينوسي صحبت مي كنيد بايد رنج ولتاژ و فركانس رو بگيد تا روش بهينه رو بهتون بگم.
روش دمودلاسيون هم براي فركانسهاي بالا يكار ميره كه از يك ضرب كننده استفاده ميشه. همونطور كه مي دونيد حاصل ضرب دو سيگنال سينوسي پس از ضرب شدن در هم حاصلشون يك سينوسي و يك ولتاژ DC ميشه كه با ***** پايين گذر مي تونيد DC رو جدا كنيد. اين ولتاژ DC‌ دقيقا متناسبه با اختلاف فاز(البته غير خطي)
كلي روش ديگه هم هست كه اگه كارتو بهتر بيان كني خواهم گفت

farvahr_mr

عضو جدید
سلام

سلام

من یه پروژه در مورد اسیلاتورای صوتی دارم اگه کسی بتونه مطلبی بهم بده واقعا ممنون می شم

سلاممن دوباره با این سوالات اکابریم اومدمیه شماتیک از مداری میخوام که برق220 را به 7.5 ولت تبدیل کنهو یه سوال اینکه چطوری میشه فهمید چه مقاومتی چقدر ولتاژ را کاهش میده فرمول داره؟ اگه داره چیه و چطوری حساب میکنیممیخوام برق 3 ولت را دو ولت کنم میخوام ببینم از کجا بفهمم که چه مقاومتی استفاده کنمالبته با عرض پوزش از اساتید چیکار کنم بی سوادم بی سوادیم دوایی جز پرسش نداره

ashein

عضو جدید
کمک کمک کمک

کمک کمک کمک

سلام به همگی
من کمک می خوام من ebook حسابی الکترونیک می خوام طراحی و آنالیز
نمی دونین کچل شدم چراش بمونه همچنان کمک می خوام:confused::cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا