تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کمک کمک...

کمک کمک...

سلام دوستان من یه جزوء خوب و قابل فهم مدارالکتریکی ر1و2 میخوام اگه کسی بتونه کمکم کنه واقعا ممنون میشم.چون خیلی کار گیره.
یا معرفی کنید یا...

خیلی متشکرم

ninazh

عضو جدید
salam.man hamreshteetoon hastam.be (saf.elecom @gmail.com) ye mail bezanin ta baratoon sakhtemane dakheli op-amp beferestam.saeed fallah

مسعود88

عضو جدید
سلام
بچه ها من دنبال یه جزوه ی کامل برای بلوتوث و یه دونه هم برای مایکروویو می گردم .
در مورد تاریخچه ,چگونگی کاربرد , سیستمی که باعث می شه یه همچین چیزی کار کنه و از این جور چیزا در مورد این دو موضوع و حالا هر چیز دیگه ای که به ذهنتون برسه .
دستتون درد نکنه . هر کی داشت به من خبر بده .
راستی همون طور که می بینین من عضو تازه کارم اگه سوتی دادم به بزرگیتون ببخشید دیگه .

simicolon_ict

عضو جدید
سلام
من چه طوري ميتونم طرحي رو كه دارم به مرحله ساخت برسونم ؟در زمينه الكترونيك.
ايده دارم اما نمي دونم چه جوري بشه ساخت
يه جايي كه در مورد الكترونيك مشاوره مرحله به مرحله بده سراغ دارين؟

kham00sh

عضو جدید
استفاده ی عملی از منحنی مشخصه ترانزیستور

استفاده ی عملی از منحنی مشخصه ترانزیستور

سلام.............
چه طور میشه از منحنی مشخصه ی ترانزیستور اون را بایاس کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
این سوال رو استادمون ازم خواسته........
هرکی دانشش رو داره کمک کنه......
ممنون..........

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
سلام
من چه طوري ميتونم طرحي رو كه دارم به مرحله ساخت برسونم ؟در زمينه الكترونيك.
ايده دارم اما نمي دونم چه جوري بشه ساخت
يه جايي كه در مورد الكترونيك مشاوره مرحله به مرحله بده سراغ دارين؟

همينجا جاي خوبيه. طرحتونو بفرماييد بنده راهنماييتون مي كنم.

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
سلام.............
ممنون..........
اگه منحني مشخصه ترانزيستور معلوم باشه باياس كردنش كه خيلي ساده ميشه. شما يك نقطه روي منحني مشخصه انتخاب مي كنيد. اگه قراره تقويت كننده بسازيد اين نقطه وسط منحني خواهد بود. وقتي نقطه انتخاب شد جريان كلكتور و ولتاژ كلكتور -اميتر معلوم ميشه و با مقاومت ها مي تونيد باياس رو طرح كنيد.

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
سلام.............
ممنون..........
اگه منحني مشخصه ترانزيستور معلوم باشه باياس كردنش كه خيلي ساده ميشه. شما يك نقطه روي منحني مشخصه انتخاب مي كنيد. اگه قراره تقويت كننده بسازيد اين نقطه وسط منحني خواهد بود. وقتي نقطه انتخاب شد جريان كلكتور و ولتاژ كلكتور -اميتر معلوم ميشه و با مقاومت ها مي تونيد باياس رو طرح كنيد.

m_seifi_s

عضو جدید
سوال من این است که چه طور می شود و از کجا می شود قطعاتی که در کتابخانه orcadوجود ندارد راتهیه کنیم به عنوان مثال XR-2206را:que:

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
اگه منظورتون از تهيه كردن همون ترسيم كردنه براحتي مي تونيد قطعات جديدي به اركد اضافه كنيد

آخرین ویرایش:
با سلام:
من میخوام راجع به اینورتر و مدار داخلی اینورتر بدونم.طرز کار اینورتر همراه با نمودار ها و مدار داخلی اون برام خیلی اهمیت داره.

shabaviz

عضو جدید
سلام
من طراحی مدار و برنامه یک ساعت وتقویم دیجیتال با میکروپروسسور AVR ,8051 را احتیاج دارم
(مدار و برنامه پروگرام میکرو)
:cry::cry:

آخرین ویرایش:

shadab81

عضو جدید
با سلام
من به یک سری اطلاعات در زمینه برق به صورت اطلاعات پایه ای نیاز دارم! کسی میتونه به من کمک کنه؟ مفاهیم پایه مدارها و کرنش سنج ها رو در ابزارآلات مهندسی میخوام.
متشکرم

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
با سلام
من به یک سری اطلاعات در زمینه برق به صورت اطلاعات پایه ای نیاز دارم! کسی میتونه به من کمک کنه؟ مفاهیم پایه مدارها و کرنش سنج ها رو در ابزارآلات مهندسی میخوام.
متشکرم
من تو اين زمينه تخصص دارم اما فرصت ندارم مقاله اي بنويسم تا استفاده بفرماييد.
اگه زبانتون خوبه توي نت بوفور يافت ميشه:
http://zone.ni.com/devzone/cda/tut/p/id/4172

اگه زبانتون خوب نيست كه ... بي خيال

mregold60

عضو جدید
سلام دوستان .
من فوق دیپلم برق الکترونیک هستم . اوائل به الکترونیک علاقه مند بودم ولی وقتی رفتم دانشگاه زیاد خوشم نیومدش .من امسال کاردانی به کارشناسی هم ازاد قبول شدم که افتادم برای ترم مهر . حالا دو دل هستم نمیدونم برم کارشناسی رو ادامه بدم یا نه؟ میترسم سخت باشه وسط را بمونم . من کلا به رشته معماری علاقه داشتم . نمیدونم چیکار کنم .به نظر شما ارزش داره لیسانس الکترونیک رو بگیرم یا نه؟

moein

عضو جدید
سلام دوستان .
من فوق دیپلم برق الکترونیک هستم . اوائل به الکترونیک علاقه مند بودم ولی وقتی رفتم دانشگاه زیاد خوشم نیومدش .من امسال کاردانی به کارشناسی هم ازاد قبول شدم که افتادم برای ترم مهر . حالا دو دل هستم نمیدونم برم کارشناسی رو ادامه بدم یا نه؟ میترسم سخت باشه وسط را بمونم . من کلا به رشته معماری علاقه داشتم . نمیدونم چیکار کنم .به نظر شما ارزش داره لیسانس الکترونیک رو بگیرم یا نه؟
مهندس خود رشته برق که همیشه با ارزش بوده و هست!
و در رابطه با موقعیت کاریش اگه عملی کار کرده باشی همه جا کار هست.
اما مهم اینجاست شما ازش خوشت نمیاد
لذا همانطور که بزرگان هم گفته اند >>>>> علاقه شرط اول هستش
من حاضرم این انگیزه رو در شما ایجاد کنم

moein

عضو جدید
دوستان کسی میتونه راجع به دستگاه بلوک زنی کاملا اتوماتیک اطلاعاتی بده!
اینکه چند تا موتور میخوایم
قدرت موتورها
سرعت نامی
توان مصرفی
و ....
که کنترلرش هم PLC باشه
و هیچ اپراتوری دخالت نداشته باشه!!!

mregold60

عضو جدید
مهندس خود رشته برق که همیشه با ارزش بوده و هست!
و در رابطه با موقعیت کاریش اگه عملی کار کرده باشی همه جا کار هست.
اما مهم اینجاست شما ازش خوشت نمیاد
لذا همانطور که بزرگان هم گفته اند >>>>> علاقه شرط اول هستش
من حاضرم این انگیزه رو در شما ایجاد کنم

سلام دوست عزیز .
حرفتون درسته مهندسی برق با ارزشه ولی چون من رفتم سربازی بعد اینه فوق دیپلمم رو گرفتم و بعد از سربازی دانشگاه دوباره قبول شدم احساس میکنم دیگه حس خوندن برق رو ندارم . برق که خداییش سخت هستش تو مقطع کارشناسی درسته اینو که قبول داری یه جورایی حس میکنم دیگه حوصله مدار و الکترونیک خوندن رو ندارم نمیدونم چجوری تو خودم انگیزه ایجاد کنم . میترسم برم توش و نتونم تا آخر ادامه بدم . بازم ممنونم از کمکت

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان:question:
من گرایش قدرتم اما مجبوری باید الکترونیک پاس کنیم:surprised:
به نظر شما الکترونیک 1:cry:
بخش دیود ها راحت تر هستش:crying:
یا
ترانزیستور:cry:
فعلا که دیود ها تا تونستند ما رو پیچوندند

sepide_86

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان:question:
من گرایش قدرتم اما مجبوری باید الکترونیک پاس کنیم:surprised:
به نظر شما الکترونیک 1:cry:
بخش دیود ها راحت تر هستش:crying:
یا
ترانزیستور:cry:
فعلا که دیود ها تا تونستند ما رو پیچوندند

الكترونيك به اين شيريني دلت مياد اين جور بگي؟!;) هم بخش ديودا و اون سه تا فصل اول ميرعشقي راحته هم ترانزيستور؛به نظر من البته بخشاي ترانزيستورش خيلي بهتره!ولي واقعا الكترونيك اونم الكترونيك 1 درس شيرينيه خودتو نترسون تا نمره ي خوب ازش بگيري...;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا