تاپیک رفع اشکال درس مدار های الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد

saghi.h

عضو جدید
سلام
اگه یک سلف و یک خازن با هم سری شده باشن و اندازه هر دو شونم 1 باشه ورودی مدارمونم sint باشه اگه بخوایم z معادل اون سلف و خازنو بدست بیاریم تو حوزه فازور چون w=1 رزونانس بوجود میادو z=0 میشه،ولی اگه لاپلاس بگیریم میشه z=s+1/s حالا اگه ازش لاپلاس معکوس بگیریم میشه تابع ضربه +تابع پله،چرا دوتا Z برابر نمیشن؟

Kaka_s

عضو جدید
سلام
اگه یک سلف و یک خازن با هم سری شده باشن و اندازه هر دو شونم 1 باشه ورودی مدارمونم sint باشه اگه بخوایم z معادل اون سلف و خازنو بدست بیاریم تو حوزه فازور چون w=1 رزونانس بوجود میادو z=0 میشه،ولی اگه لاپلاس بگیریم میشه z=s+1/s حالا اگه ازش لاپلاس معکوس بگیریم میشه تابع ضربه +تابع پله،چرا دوتا Z برابر نمیشن؟

به خاطر اینکه منبع سینوسیه و تو حالت دایمی سینوسی باید مدار تحلیل بشه و تحلیل لاپلاس جواب درست نمیده. منبع سینوسی باشه باید مدارو فازوری تحلیل کرد. مثلا یه خازن تو حوزه فار=زور میتونه مانند یک سلف منفی عمل کنه در حالیکه تو حوزه لاپلاس خازن نمیتونه مثل هیچ سلفی عمل کنه چون s تو مخرجه.

saghi.h

عضو جدید
به خاطر اینکه منبع سینوسیه و تو حالت دایمی سینوسی باید مدار تحلیل بشه و تحلیل لاپلاس جواب درست نمیده. منبع سینوسی باشه باید مدارو فازوری تحلیل کرد. مثلا یه خازن تو حوزه فار=زور میتونه مانند یک سلف منفی عمل کنه در حالیکه تو حوزه لاپلاس خازن نمیتونه مثل هیچ سلفی عمل کنه چون s تو مخرجه.

تو کتاب جبه دار نوشته در صورتی که فرکانس های طبیعی داخل نیم صفحه باز چپ صفحه فرکانس مختلط باشه وقتی که ورودی سینوسی باشه پاسخ حالت دائمی داره،یعنی اگه فرکانس ها این شرطو نداشته باشن با وجود ورودی سینوسی مدار پاسخ حالت دائمی سینوسی نداره!!!!! من فکر می کردم فقط باید ورودی سینوسی باشه و حالت گذرا تموم شده باشه تا بشه از راه فازوری حل کرد

major7

عضو جدید
با سلام
من کتاب هدتنی میخونم و تا اینجا چنتا سوال برام پیش اومده ممنون میشم کمکم کنید

1-صفحه 7 سوال 1-3.الف- با توجه به مفهوم v و جهت جریان i ، اگر در شاخه ای iv>0 باشد ، آیا این شاخه از بقیه مدار انرژی میگیرد؟

2-صفحه 16 سوال 1-6 .ب- آیا در مدار غیر فشرده، ولتاژدر دو شاخه موازی، مساوی است ؟( احتمالا نه ، چرا؟)

3-صفحه 19 مثال 1-4 - تو این مثال اشکال من اینه با چه توجیهی 1'i1=i , و یا 2'i3 = i

آخرین ویرایش:

Kaka_s

عضو جدید
با سلام

1-صفحه 7 سوال 1-3.الف- با توجه به مفهوم v و جهت جریان i ، اگر در شاخه ای iv>0 باشد ، آیا این شاخه از بقیه مدار انرژی میگیرد؟

2-صفحه 16 سوال 1-6 .ب- آیا در مدار غیر فشرده، ولتاژدر دو شاخه موازی، مساوی است ؟( احتمالا نه ، چرا؟)

3-صفحه 19 مثال 1-4 - تو این مثال اشکال من اینه با چه توجیهی 1'i1=i , و یا 2'i3 = i

دوست عزیز عکس بذار بفهمیم چیو میگی بتونیم کمک کنیم.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام

سلام.

دوست من...1- شما نباید از روی مفهوم وی ضرب در ای یا همون توان لحظه ای نظر بدی چون وقتی توان لحظه ای منفی هست لزوما به معنای اکتیو بودن نیست چه بسا که داره انرژی رو میده که از قبل در خودش ذخیره کرده ... و باید از روی مفهوم w انتگرال توان لحظه ای برای همه ی زمان ها اظهار نظر کنی... ضمنا جهت قراردادی این هست که جریان به صر مثبت المان وارد بشه..اون وقت اگه مثبت بشه حاصل انتگرال میگیم پسیو و اگه منفی بشه میتونه اکتیو باشه..البته در حالت خاص که اون شاخه مقاومت باشه میدونیم توانایی ذخیره سازی انرژِی نداره و جواب این سوال میتونه مثبت باشه و لی در حالت کلی نه..چون اگه سلف و خازن باشه باید انتگرال بگیریم...

2- اینو نمیدونم...

3- راستش از این مباحث بهتره رد شی... ولی ببینید وقتی سر زمین یه مدار عوض میشه درسته ولتاژ هر شاخه عوض میشه ولی اختلاف پتانسیل بین نقاط هیچ تغییری نمی کنه ... پس جریان یه شاخه هم که اختلاف پتانسیل بین نقاط هستش ثابت میمونه حالا میخواد زمینو هر جا بگیریم.

major7

عضو جدید
ممنونم جنابpaydar91 امیدوارم پایدار باشید
صفحه 32 قسمت الف - خط 4و 5 رو اصلا متوجه نشدم توضیح میفرمایین ؟

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنونم جنابpaydar91 امیدوارم پایدار باشید
صفحه 32 قسمت الف - خط 4و 5 رو اصلا متوجه نشدم توضیح میفرمایین ؟

ممنونم دوست عزیز...

ببنید وقتی ظرفیت خازنی صفر بشه طبق همون رابطه جریان و ولتاژ خازن چون جریان صفر میشه یعنی خازن مدار باز میشه

وقتی ولتاژ دو سر خازن ثابت بشه مشتقش صفر میشه و مدار باز میشه (واسه همین توی حالت دائمی خازن مدار باز میشه )

اون یکی دیگه رو نمیدونم.

major7

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز...

ببنید وقتی ظرفیت خازنی صفر بشه طبق همون رابطه جریان و ولتاژ خازن چون جریان صفر میشه یعنی خازن مدار باز میشه

وقتی ولتاژ دو سر خازن ثابت بشه مشتقش صفر میشه و مدار باز میشه (واسه همین توی حالت دائمی خازن مدار باز میشه )

اون یکی دیگه رو نمیدونم.

خب طبق همون رابطه ولتاژ جریان خازن ،اگه vثابت بشه ،مشتقش صفر میشه و در نتیجه جریان خازن هم صفر میشه دیگه ، و جریان صفر ینی مدار باز -- اما تو کتاب نوشته اتصال کوتاه میشه

آخرین ویرایش:

major7

عضو جدید
ببینید من اینطوری از متن کتاب برداشت کردم که گفته
اگر c=0 ، انگاه i=0 , و شاخه مدار بازه (اینو قبول دارم)
اگر c= بینهایت یا v=ثابت ( مشتق v=0) یا خازن بدون ولتاژ اولیه باشه ، خازن اتصال کوتاهه (اینجا سوال و مشکل دارم)

چون اگه مشتق v برابر با 0 بشه طبق رابطه ولتاژ جریان خازن i خازن برابر با صفره و i برابر با صفر مگه معنی اتصال باز رو نمیده ؟(نوشته اتصال کوتاهه) یا در مورد صفر بودن ولتاژ اولیه خازن ،چرا باید اتصال کوتاه باشه ؟

Paydar91

کاربر ممتاز
ببینید من اینطوری از متن کتاب برداشت کردم که گفته
اگر c=0 ، انگاه i=0 , و شاخه مدار بازه (اینو قبول دارم)
اگر c= بینهایت یا v=ثابت ( مشتق v=0) یا خازن بدون ولتاژ اولیه باشه ، خازن اتصال کوتاهه (اینجا سوال و مشکل دارم)

چون اگه مشتق v برابر با 0 بشه طبق رابطه ولتاژ جریان خازن i خازن برابر با صفره و i برابر با صفر مگه معنی اتصال باز رو نمیده ؟(نوشته اتصال کوتاهه) یا در مورد صفر بودن ولتاژ اولیه خازن ،چرا باید اتصال کوتاه باشه ؟

دوست من توی کتاب بعضی جاها دقیق مشخص نیست که جمله ای که نوشته شده مربوط به قبل ویرگول هستش یا بعدش... من درستشو به شما گفتم دیگه ..توی کتاب جابه جا شده... اگه خازن هم بی نهایت باشه امپدانسشو تصور کن c تو مخرجه پس عدد تقسیم بر بی نهایت میشه صفر یعنی امپدانس یا مقاومتش صفر میشه و اتصال کوتاه میشه... پس فقط وقتی خازن بی نهایت باشه شما بخون اتصال کوتاه میشه و بقیه حالت هاشو هم که گفتم و خود شما هم میدونستی و گفتی...

ببینید این کتاب زوایای پنهان زیادی داره... وقتی ولتاژ اولیه خازن صفر نباشه شرایط اولیه رو با یک منبع ولتاژ با خازن مدل می کنیم... حالا وقتی که خازن قراره اتصال کوتاه بشه وقتی این اتفاق می افته که شرایط اولیه صفر باشه و اون جا توی کتاب نوشته شده وقتی شرایط اولیه صفره...چون درست ترش و کامل ترش این هست که اگه شرایط اولیه باشه و قرار باشه خازن هم اتصال کوتاه بشه خب بشه ولی اون منبع ولتاژ که باید مدل بشه و منظور این بوده..

نمیدونم شما برای کنکور امستال میخونید یا سال بعد... اگه برای امسال میخونید این که شروع کردید به خوندن خط به خط کتاب از الان به مشکل می خورید و اگه واقعا وقت زیادی دارید مثال های کتاب با روش های خودتون حل کنید... اگه هم برای کنکور سال بعد می خونید که اشکال نداره.این مواقع درسو ادامه بدید می بینید توی صفحات بعد متوجه مشکلاتتون میشید...

39003013

عضو جدید
سلام دوستان
من کتاب پارسه رو از سایت دانلود کردم و سه فصل اول اون تایپ شده (با رنگ مشکی و قرمز) و بسیار با کیفیته اما فصل چهار تا هفت اون اسکن شده هست. خواستم ببینم کسی از دوستان این چند فصل رو بصورت تایپ شده مثل سه فصل اول داره ؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من کتاب پارسه رو از سایت دانلود کردم و سه فصل اول اون تایپ شده (با رنگ مشکی و قرمز) و بسیار با کیفیته اما فصل چهار تا هفت اون اسکن شده هست. خواستم ببینم کسی از دوستان این چند فصل رو بصورت تایپ شده مثل سه فصل اول داره ؟

نسخه ای که تو نت هست اینجوریه متاسفانه .

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
قسمته که میخوام بپرسم هیچ ارتباطی به حل گذشته و بعد مساله نداره ! چطور قسمت زیر رو که مشخص کردم مشتق گرفته و تابع بر حسب u , دلتا بدست امده؟ یکی ممکنه این مشتق رو بگیره برای من

Reza system 94

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال درس مدار های الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد

سلام دوستان
قسمته که میخوام بپرسم هیچ ارتباطی به حل گذشته و بعد مساله نداره ! چطور قسمت زیر رو که مشخص کردم مشتق گرفته و تابع بر حسب u , دلتا بدست امده؟ یکی ممکنه این مشتق رو بگیره برای من
سلام
تو سیگنالم این کارو میکردیمuploadfromtaptalk1419600864072.jpg

13600

عضو جدید
سلام دوستان
این شکل زیر یکی از سوالای مدار آزمون نیروگاه اتمی بود و جریان i(t رو در زمانی که کلید در t=0 باز میشه خواسته بود و گفته بود در زمان قبل از صفر مدار به پایداری رسیده. متاسفانه با وجود اینکه فصل دوم کتاب پارسه رو خوب خوندم ولی بازم قاطی کردم آخر نفهمیدم وقتی میخوایم جریان i(t یا ولتاژ رو حساب کنیم دقیقا باید مراحل رو چطور بریم جلو مثلا کی باید مدار رو تو صفر منفی رسم کنیم و کی تو بی نهایت کجا این منبع رو باید صفر کنیم کجا بذاریم ؟ خلاصه میخوام دوستان اگه منبع خوبی سراغ دارید معرفی کنید که خوب و با جزئیات توضیح داده باشه متاسفانه هر جزوه خوبی هم یه جای کار مطلب رو رها میکنه و زیاد به جزئیات نمی پردازه
madar.jpg

Kaka_s

عضو جدید
سلام دوستان
این شکل زیر یکی از سوالای مدار آزمون نیروگاه اتمی بود و جریان i(t رو در زمانی که کلید در t=0 باز میشه خواسته بود و گفته بود در زمان قبل از صفر مدار به پایداری رسیده. متاسفانه با وجود اینکه فصل دوم کتاب پارسه رو خوب خوندم ولی بازم قاطی کردم آخر نفهمیدم وقتی میخوایم جریان i(t یا ولتاژ رو حساب کنیم دقیقا باید مراحل رو چطور بریم جلو مثلا کی باید مدار رو تو صفر منفی رسم کنیم و کی تو بی نهایت کجا این منبع رو باید صفر کنیم کجا بذاریم ؟ خلاصه میخوام دوستان اگه منبع خوبی سراغ دارید معرفی کنید که خوب و با جزئیات توضیح داده باشه متاسفانه هر جزوه خوبی هم یه جای کار مطلب رو رها میکنه و زیاد به جزئیات نمی پردازه
مشاهده پیوست 228836

این سوال که ناقصه منبع وابسته مقدارش و اینکه جریان i کجاست مشخص نشده. کتاب مدار آقای زرگر و آقای تقوی خوب هست. زرگر درسنامه قوی تری داره و تقوی راه حلهای متنوع تری استفاده کرده.

13600

عضو جدید
این سوال که ناقصه منبع وابسته مقدارش و اینکه جریان i کجاست مشخص نشده. کتاب مدار آقای زرگر و آقای تقوی خوب هست. زرگر درسنامه قوی تری داره و تقوی راه حلهای متنوع تری استفاده کرده.

سلام آره سوال ناقصه چون سوالای آزمون خیلی ایراد داشت. جریان رو که اصلا مشخص نکرده بود و منبع جریان وابسته رو هم خودم عددشو فراموش کردم اما سوالم کلی بود و حل این مسئله خاص رو نمی خواستم و فقط دنبال یه آموزش کامل و بی نقص هستم مهم نیست چقدر وقت صرفش کنم مهم اینه که بی نقص یادش بگیرم. بهر حال ممنون از راهنماییتون حتما این جزوه ها رو می خونم.

13600

عضو جدید

بخش سوم جزوه مدارهای الکتریکی نوشته شده در کلاسهای کنکور کارشناسی ارشد موسسه مدرسان شریف در لینک زیر تقدیم می گردد. یکی از مشخصات این جزوه سادگی و روانی تدریس مهندس کریمان می باشد . به طوریکه پیچیده ترین مباحث تا آنجا که ممکن است با زبان و ادبیاتی ساده و در عین حال منطقی بیان شده است . این بخش به مدارات مرتبه دوم اختصاص دارد . گرچه بخش تبدیل لاپلاس در کتب رسمی مدار بعد از این فصل است ولی مهندس کریمان به علت کاربرد تبدیل لاپلاس در این بخش به صورت مختصر قبل از شروع فصل اصول تبدیل لاپلاس و کاربرد آن در به دست آوردن فرکانسهای طبیعی مدارهای مرتبه دوم را تدریس نموده اند.

جزوه مدارهای الکتریکی کلاس آمادگی برای کنکور ارشد مهندس کریمان قسمت دوم (مدارهای مرتبه اول1) دانلود رایگان
جزوه مدارهای الکتریکی کلاس آمادگی برای آزمون ارشد برق مهندس کریمان قسمت سوم (مدارهای مرتبه اول2) دانلود رایگان

بخش چهارم جزوه مدار در لینک زیر تقدیم می گردد . کتب معروف و مرسوم مدار و حتی کتب کنکوری بسیار حجیم می باشد . و اگر جزوه کم حجم مدار پیدا شود معمولا از حل تشریحی تستهای کنکور در آن خبری نیست . بزرگترین مزیت جزوه مدار مهندس کریمان این است که در عین کامل بودن و حل تشریحی تستهای سال گدشته و بیان نکات مهم درسی حجم کم و قابل قبولی دارد

جزوه مدارهای الکتریکی کلاس آمادگی برای کنکور ارشد برق مهندس کریمان قسمت چهارم (مدارهای مرتبه دوم) دانلود رایگان

تحلیل مدارهای جریان متناوب به کمک تئوری فازور موضوع اصلی بخش پنجم جزوه مدارهای الکتریکی مهندس کریمان می باشد . این فصل حزو بخشهاس ساده مدار بوده و داوطلبان به راحتی با تسلط به تحلیل مختلط مدار می توانند تستهای این فصل را حل نمایند

جزوه مدارهای الکتریکی کلاس آمادگی برای کنکور ارشد برق مهندس کریمان قسمت پنجم (مدارهای جریان متناوب) دانلود رایگان

http://barghghodrat.ir/1390-11-18-19-08-18/1390-11-18-19-10-13/1390-11-22-11-25-46.html?start=10

سلام دوستان
لینک دانلود بالا از کار افتاده . کسی لینکهای دانلود رو نداره بذاره؟

13600

عضو جدید
نکات تستی درس مدارهای الکتریکی . بخونید اگر مشکلی داشتین بپرسین . با همین نکات 20 درصد می زنید:

مدارهای دودریچه ای یا همان دوقطبیها یک تست از آزمون کارشناسی ارشد را هرساله به خود اختصاص می دهند . با یک نکته ساده که همان جایگذاری مقادیر عددی به جای پارامترهای مدار است این تستها بسیار راحت حل می شوند . در جزوه زیر این نکته آموزش داده شده و یک تست مربوط به آزمون کارشناسی ارشد سراسری برق سال 1387 و یک تست دیگر هم مربوط به سال 1388 با این روش حل شده است.

نکات تستی درس مدارهای الکتریکی برای آزمون کارشناسی ارشد ( دوقطبی ها ) دانلود رایگان

معادلات حل از بخشهای مهم در درسهای مدارهای الکتریکی و سیستمهای کنترل خطی می باشد . به طورخلاصه دراین معادلات وابستگی میزان تغییرا ت پارامترهای مدار به مقادیرلحظه ای پارامترها مدل می شود . با اجرای یک نکته ظریف می توان تستهای این بخش را در درس مدارهای الکتریکی با سرعتی بسیار بالاتر از حل معمولی به جواب رساند . درحل معمولی برای به دست آوردن ماتریس حالت ابتدا معادلات حالت مدار باید به دست آید . در این روش احتیاجی به بدست آوردن معادلات حالت نداریم بلکه از تحلیل لحظه صفراستفاده کرده و با به دست آوردن ولتاژسلف و جریان خازن مدار با مقایسه با چهارگزینه به جواب می رسیم . درجزوه زیر این روش به تفصیل توضیح داده شده است و یک تست از آزمون کارشناسی ارشد برق سال 1389 با این روش حل شده تا طریقه استفاده از آن برای دانشجویان عزیز روشن گردد. تست سال 91 نیز با این روش با سرعت باورنکردنی حل می شود.سرعت حل تست از پارامترهای اساسی برای کسانی است که همواره در آزمونها با کمبود وقت مواجه می شوند

نکات تستی درس مدارهای الکتریکی برای آزمون کارشناسی ارشد ( ماتریس حالت ) دانلود رایگان

در هرمدار الکتریکی می توان در حین تحلیل مدار به جای منابع ولتاژ و یا جریان از یک مقاومت معادل استفاده کرد به طوریکه دراثر این معادلسازی همه ولتاژها و جریانهای مدارثابت می ماند . روش محاسبه این مقاومت درجزوه زیر آموزش داده شده است و یک تست از کنکور کارشناسی ارشد برق دانشگاه سراسریسال 1390 با این روش حل شده است .

نکات تستی درس مدارهای الکتریکی برای آزمون کارشناسی ارشد ( معادلسازی منابع) دانلود رایگان

تابع تبدیل در یک مدارالکتریکی به صورت حاصل تقسیم تبدیل لاپلاس پاسخ به تبدیل لاپلاس ورودی تعریف می شود . نکته تستی این بخش این است که از آن جاییکه تحلیل مدار در حوزه فرکانس مختلط که همه پارامترها تابعی از فرکانس مختلط هستند بسیار وقت گیر است چرا که محاسبات باید به صورت تابعی از پارامتر s به دست آید می توانیم به جای s عدد دلخواهی را قرار دهیم و معادلات مداری را حل کنیم . به این ترتیب یک مداربسیارساده مقاومتی با عناصر معلوم خواهیم داشت که به سرعت تحلیل می گردد . توجه کنید که هر عددی که به جای s جایگذاری می کنید در چهارگزینه نیز به جای s باید آن را جایگذاری نمایید .در جزوه زیر این روش توضیح داده شده است و یک تست از کنکور سراسری سال 1388 به عنوان نمونه با این روش حل شده است . برای کسب مهارت سعی کنید تستهای تابع تبدیل را با این روش حل کنید سرعت این روش بسیار بالاتر از حل معمولی می باشد

نکات تستی درس مدارهای الکتریکی برای آزمون کارشناسی ارشد ( تابع تبدیل ) دانلود رایگان

http://barghghodrat.ir/1390-11-18-19-08-18/1390-11-18-19-10-13/1390-11-22-11-25-46.html

و همینطور لینکهای جزوات بالا

soroush.

عضو جدید
سلام
دلیله اینکه v=is/2 رو متوجه نمی شم ؟ مگه جریان مقاومت v/2 نیست؟

1.jpg

--------------------
اگر ما منبع جریان سینوسی داشتیم سلف و خازن اتصال کوتاه و مدار باز میشه؟(مثلا با فرکانس 2)

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
تاپیک رفع اشکال درس مدار های الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد

سلام
دلیله اینکه v=is/2 رو متوجه نمی شم ؟ مگه جریان مقاومت v/2 نیست؟

مشاهده پیوست 228919

--------------------
اگر ما منبع جریان سینوسی داشتیم سلف و خازن اتصال کوتاه و مدار باز میشه؟(مثلا با فرکانس 2)

سلام
از روي سوال نوشته اون رابطه رو
روي سوال گفته به ازاي كدوم كا ولتاژ نصف جريان ميشه اونم ولتاژو مساوي نصف حريان كرفته بعد كارو بايد پيدا كني
اگه سينوسي باشه كه بايد ببري حوزه فازوري بعد حل كني

Sent from my iPhone using Tapatalk

soroush.

عضو جدید
سلام
از روي سوال نوشته اون رابطه رو
روي سوال گفته به ازاي كدوم كا ولتاژ نصف جريان ميشه اونم ولتاژو مساوي نصف حريان كرفته بعد كارو بايد پيدا كني
اگه سينوسي باشه كه بايد ببري حوزه فازوري بعد حل كني

Sent from my iPhone using Tapatalk

پارسه در مورد سوال کنکوز زیر اینطوری جواب داده ، فکر میکنم باید تو محیط فازور ببری بعد مزدوج امپدانس رو با امپدانس N برقرار کنی ؟!

3.jpg

2.jpg

ehsan0641

کاربر بیش فعال
پارسه در مورد سوال کنکوز زیر اینطوری جواب داده ، فکر میکنم باید تو محیط فازور ببری بعد مزدوج امپدانس رو با امپدانس N برقرار کنی ؟!

مشاهده پیوست 228920

مشاهده پیوست 228921

بلههههههههههه
والا این اولین باریه که این نظریه و همچین جوابی میبینم!
در حالت تحریک دی سی هست که خازن مدار باز و سلف اتصال کوتاه هست که تو اون حالت توان مفید داریم فقط
جواب این سوال کزینه 4 میشه
پیشنهاد میکنم این جزوه رو دور بنداز تا بدتر گیجت نکرده.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
بلههههههههههه
در حالت تحریک دی سی هست که خازن مدار باز و سلف اتصال کوتاه هست که تو اون حالت توان مفید داریم فقط

چطور تشخیص دادید که تحریک دی سی هست؟

soroush.

عضو جدید
بلههههههههههه
میشه راهنمایی کنید

Kaka_s

عضو جدید
دوستان الان با این حلی که نوشتم به R=1 میرسم که!!! کجای تحلیلم اشتباس؟circuitttttttttttt.jpg

بالا