تاپیک جزوات ارشد ساخت و تولید

god.fsl

عضو جدید
سلام
من الان ترم6 مکانیک ساخت و تولید رو تمام کردم و 119واحد پاس کردم تا حالا با معدل کل 16.6!:) میخام واسه ارشد شروع کنم بخونم.میشه راهنماییم کنید؟
میشه جزواتی که برای دروس تخصصی مهمند رو بهم لینک بدید و کتابهایی که باید تهیه کنم رو بفرمایید؟
واقعا از سردرگمی دارم روانی میشم:(
ممنون

آخرین ویرایش:

god.fsl

عضو جدید
جزوه دکتر رازفر

به نظرم کتابش که کامل تر و بهتره ولی در هر صورت برای اینکه از دستش ندید میزارم

من خودم به شخصه کتابشا می خونم شما خوددون می دونین

همه هم کتابشا تایید می کنند.

دانلود قسمت اولش

دانلود قسمت دومش

همانطور که مشخصه از این درس و اونیورسال که به هم مرتبط هستند حدود 2-3 تا سوال میاد.

لینک قسمت دوم از سرور حذف شده!:( دوستان محبت میکنند اگر دارند فایل رو آپ کنن بصورت کامل یا همون پارت2 رو.ممنون

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام
من الان ترم6 مکانیک ساخت و تولید رو تمام کردم و 119واحد پاس کردم تا حالا با معدل کل 16.6!:) میخام واسه ارشد شروع کنم بخونم.میشه راهنماییم کنید؟
میشه جزواتی که برای دروس تخصصی مهمند رو بهم لینک بدید و کتابهایی که باید تهیه کنم رو بفرمایید؟
واقعا از سردرگمی دارم روانی میشم:(
ممنون

مهندس سلام از اول اینتاپیک رو بخونی از سردر گمی درمیای

اون جزوه هم
http://www.4shared.com/rar/2FCsdelk/dr_razfar_ability_to_machining.html

http://s4.picofile.com/file/7813937525/dr_razfar_ability_to_machining_part1.rar.html

آخرین ویرایش:

بامداد 2

عضو جدید
سلام
کتاب ساخت و تولید ارکان دانش رو نمی تونم پیدا کنم . توو کتاب فروشی ها نیس. چی کار کنم ؟ از کجا بخرم ؟

dash @li

کاربر بیش فعال
بچه ها بودجه بندی رو نیگاه کنین

فایل ضمیمه

سلام
کتاب ساخت و تولید ارکان دانش رو نمی تونم پیدا کنم . توو کتاب فروشی ها نیس. چی کار کنم ؟ از کجا بخرم ؟

سلام والا منم رفتم کتاب فروشی گفت دیگه چاپ نمیشه ولی کتاب سپاهان خیلی بهتره اونو بگیر .

آخرین ویرایش:

بامداد 2

عضو جدید

١١٧٠٠٠ريال

مرجع کامل مجموعه دروس تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ساخت وتولید

ناشر : آذریون نويسنده : مهندس جواد شهبازی کرمی - مجید ولی پور مترجم : ندارد

١٣٨٧, ويرايش اول, چاپ اول شابك : ٩٧٨٩٦٤٦٨٣٦١٨١ وزن و نوع جلد : ٥٠٠

گرم، نرم

سلام دوستان کتاب انتشارات آذریون هم کتاب خوبیه .

یست منابع دروس ساخت و تولید در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

ا توجه به اینکه دروس ساخت و تولید در کنکور ارشد دارای منابع مشخصی نیست و عموما داوطلبلان گروه ساخت و تولید در انتخاب منابع دچار سردرگمی میشوند بنده تصمیم گرفتیم لیستی از منابع مفید دروس ساخت و تولید را معرفی کنم . ضمنا از دوستان تقاضا دارم که حتما اگر منابع مفیدتری سراغ دارند در اینجا ذکر کنند.
ماشین ابزار: کتاب ماشینهای ابزار و روشهای تولید – مدرسان شریف .( این کتاب کپی کامل جزوه اونیورسال مهندس شبگرد استاد دانشگاه تبریز هست. البته خیلی چیزای اضافی هم داره)
قالب پرس: بهترین گزینه جزوه قالبهای پرس دکتر ملایی دانشگاه امیرکبیر هست.
علم مواد: به نظر بنده به جزوه نمیشه اعتماد کرد زیرا علم مواد خیلی گسترده هست و باتوجه به اینکه ازعلم مواد در کنکور زیاد سوال طرح میشه(در حدود 4تا) بهتر است کتاب تویسرکانی انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان را مطالعه کنیم.
ماشینهای کنترل عددی: عالی ترین گزینه کتاب مهندس لطفی انتشارات دیباگران هست.
سیستم های اندازه گیری دقیق: کتاب سیستم های اندازه گیری دقیق حریرپوش انتشارات آذریون کامل ترین مرجع برای این درس می باشد.
تولید مخصوص: جزوه تولید مخصوص دکتر امیرعبدالله فکر کنم واسه دانشگاه تبریز باشه . جزوه بسیار بسیار عالی هستش . اگه به این جزوه مسلط شوید قطعا تمام سوالات تولید مخصوص را خواهید زد .( البته اگه مثل کنکور 90 فقط یک سوال مسخره از این درس ندهند)
هیدرولیک و نیوماتیک: حمیدرضا رستمی انتشارات فنی و حرفه ای( اگر دوستان منبع بهتری سراغ دارند حتما ذکر کنند)
مدیریت تولید: در این زمینه کتاب خیلی زیاد هست اما چند روز پیش با یک کتاب مواجه شدم که فوق العاده بود. کتاب مدیریت تولید پوران پژوهش. البته این کتاب واسه گروه مدیریت نوشته شده ولی کار ما ساختی ها را راه میندازه. واقعا کتاب خوبی هست.

در آخر باید عرض کنم که کتابهای جامعی هم وجود دارند که تمام این دروس را به طور خلاصه جمع آوری کرده اند مثل کتاب ساخت و تولید نشر ارکان، نشر سپاهان و نشر آذریون که به نظر من فقط بانک تست این کتابها به درد می خوره و برای آمادگی کنکور توصیه نمیشوند چون هم زیاد غلط دارند و هم کامل نیستند.

و اما دروس دیگه ای مثل توانایی ماشینکاری، عملیات حرارتی، جوشکاری و ریخته گری قبلا در لیست سازمان سنجش بودند که الان 3 سال هست که حذف شده اند و ازشون سوال نمیاد لزومی هم نداره مطالعه کنید

به نقل از این وب سایت:

http://www.bijanshabani.blogfa.com/post/13/-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C

سلام اين كتاب رو مي فروشن ؟ كتاب فروشي ها آيا ؟ :)

بامداد 2

عضو جدید
کتاب ارشد سپاهان همینه

دروس تخصصی ساخت وتولید+CD(ارشد/خواجه زاده/سپاهان/KA)
کد کتاب :
131424
ناشر :
سپاهان‏
نویسنده :
محسن خواجه زاده/مسعودفرحناکیان
شابک :
9789642541997
سال انتشار :
1389
نوبت چاپ :
1
تاریخ ثبت :
1389-04-28
قیمت :
141,000 ریال

کتاب ساخت و تولید ارکان

سلام اينا توو شهر ما پيدا نمي شن :) چي كار كنم ؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
منابع ارشد ساخت و تولید

منابع ارشد ساخت و تولید

دوستانی که قصد شرکت در کنکور ساخت و تولید رو دارن یک بار دیگه منابع رو بهشون معرفی میکنم:
معرفی منابع ارشد ساخت و تولید:
انیورسال :
کتاب مرجع: هر کتابی با موضوعیت فرایند های سنتی براده برداری
جزوه: دکتر رازفر دانشگاه امیرکبیر
توانایی ماشینکاری:
کتاب مرجع: اصول ماشینکاری و ابزار شناسی تالیف دکتر رازفر
قالب پرس:
کتاب مرجع: گام به گام طراحی قالب های برش انتشارات نشر طراح + طراحی قالب و قیود نشر طراح هر دو کتاب تالیف عبدالله ولی نژاد
جزوه : دکتر ملایی دانشگاه امیرکبیر
اندازه گیری:
کتاب مرجع: هر کتابی با موضوعیت مترولوژی و اندازه گیری
جزوه: اندازه گیری دکرت عبدالله دانشگاه امیرکبیر
علم مواد:
کتاب مرجع: علم مواد تالیف آقای تویسرکانی
CNC:
کتاب مرجع: ماشین های کنترل عددی تالیف مهندس لطفی
هیدرولیک و پنوماتیک
کتاب مرجع: کاربرد هیدرولیک وپنوماتیک تالیف دکتر رضاعی و دکتر باصری
تولید مخصوص:
کتاب مرجع: هرکتابی با موضوعیت فرایند های ماشینکاری غیر سنتی مثل کتاب آقای مصطفی عرب و یا بیغال
جزوه درسی: دکتر عبدالله دانشگاه امیرکبیر
مدیریت تولید:
دکتر الوانی یا دکتر متقی و یا هرکتابی با این موضوعیت
علاوه بر کتب بالا کتاب مهندسی تولید و فناوری ترجمه دکتر بشارتی انتشارات دانشگاه تهران
به همراه یک کتاب حاوی تست و نکته که پیشنهاد بنده کتاب ساخت و تولید انتشارات سپاهان تالیف دکتر رازفر و فرحناکیان است.

dash @li

کاربر بیش فعال
ساختیاش

دوستانی که کتاب ارکان رو می خوان و می دونیم که چاپ نمیشه میتونم کمک شون کنم در هر صورت اگر دسترسی ندارین بهم بگین ان شالله کارم صواب باشه نه کباب.....

چطور ارشد بخونین
سر فصل دروس ارشد ساخت وتولید تربیت
چون این فایل را در ذخیره های pico fileام دیدم سریع گذاشتمش
http://s3.picofile.com/file/7480304187/arshad.rar.html

آخرین ویرایش:

بامداد 2

عضو جدید
ساختیاش

دوستانی که کتاب ارکان رو می خوان و می دونیم که چاپ نمیشه میتونم کمک شون کنم در هر صورت اگر دسترسی ندارین بهم بگین ان شالله کارم صواب باشه نه کباب.....

چطور ارشد بخونین
سر فصل دروس ارشد ساخت وتولید تربیت
چون این فایل را در ذخیره های pico fileام دیدم سریع گذاشتمش
http://s3.picofile.com/file/7480304187/arshad.rar.html

سلام دوست ه بزرگوار لینک آخر ارکان نیس. اشکال داره

بامداد 2

عضو جدید
جزوه دکتر رازفر

به نظرم کتابش که کامل تر و بهتره ولی در هر صورت برای اینکه از دستش ندید میزارم

من خودم به شخصه کتابشا می خونم شما خوددون می دونین

همه هم کتابشا تایید می کنند.

دانلود قسمت اولش

دانلود قسمت دومش

همانطور که مشخصه از این درس و اونیورسال که به هم مرتبط هستند حدود 2-3 تا سوال میاد.

لینک قسمت دوم از سرور حذف شده!:( دوستان محبت میکنند اگر دارند فایل رو آپ کنن بصورت کامل یا همون پارت2 رو.ممنون

فایل ایراد داره . خب وقته عادمو می گیرین :(

بامداد 2

عضو جدید
در اینجا فقط دروس تخصصي رو مورده بررسي قرار ميديم مثل ماشين ابزار و هيدروليك و قالبسازي و

....

هشدار مهم به داوطلبان

:

به هیچ وجه بسته های آموزشی موسساتی مثل سنجش و دانش یا پارسه یا ماهان را به طور کامل نخرید

.

در واقع از هیچ موسسه ای پک کامل کتاب ها را تهیه نکنید،چون هر کدام از موسسات تنها چند کتابشان قابل اعتبار است و حرفی برای گفتن دارد
خوب اولین درسی رو که می خاییم مورده بررسی قرار بدیم درس

علم مواد

هست

.:

منبع و مرجع و رفرنس و .. این درس به نظر من همون علم مواد استاد تویسرکانی هست.کتابی کاملا جامع و دقیق ولی خیلی سنگین.!! اگر کسی در دوران تحصیل درس علم مواد رو خیلی خوب فهمیده و بر تمام مسائل واقف شده همون بهتر که این کتاب رو از اول بخونه ولی برای کسانی که این درس رو فقط پاس کردند مثل خود من! چند نکته به درد بخور رو عارض میشم

.

ساختار اتمی جامدات: از این قسمت کم سوال میاد ولی اگر هم بیاد یه شکل میدن که باید تشخیص داده بشه مثلا مکعب مرکز داره یا اورتورومبیک ساده هست یا

.....
صفحات کریستالی: صد در صد یه سوال از اینجا هست .((عدد کوئوردیناسیون هم مهمه

))
عیوب کریستالی: خیلی مهمه.(تغییر شکل پلاستیکی و الاستیکی هم مهمه

)
رفتار مواد در مقابل نیروهای ضربه ای و دینامیکی یه مروری بشه تستهای انحرافی در این موارد میدن
چدنها: صد درصد دو تا تست داریم .مخصوصا چدن مالبیل و داکتیل رو خوب بخونیم

.
در کل بیشتر از اینها سوال میاد ولی باز می گم اگر نمی خایین و نمی تونید یه جزوه درسی پیدا کنید و فقط این موضوعات رو خوب نگاه کنید

.

در این درس فقط موارد تستی امتحانی که تکرار شده رو می گم

:
-پدیده نفوذ
-عوامل موثر بر نفوذ
-کاربرد پدیده نفوذ
-انواع عملیات حرارتی
1)همگن سازی
2)تنش زدایی یا تنش گیری
3)بازیابی و تبلور مجدد
4)آنیل کردن
5)کروی کردن
-تبدیل مارتنزیتی
-باینیت
-نمودارهای تبدیل دما و زمان
-سختی پذیری یا تمپرینگ
-مارتمپرینگ
-سخت کردن سطحی
-سخت کردن القایی

بهترین منبع همان تویسرکانی خودمونه ولی من به شما یا پیشنهاد دارم جزوه علم مواد مدرسان شریف قسمت عملیات حرارتی رو حتما بخوانیم خیلی کامل و زیبا در 30 صفحه نوشته و تمام مطالب ذکر شده رو با تستهای فراوان بیان کرده.این درس از درسهایی هست که میشه ازش امتیاز گرفت

.

کتاب گلعذار هم برای این درس منبع مناسبیه و لی برای کنکور حجمش زیاده

کتاب های دکتر سید علی صدوق ونینی نیز کتاب های خوبیه حجمش کمه ولی کسی کتابشو می فهمه که سر کلاساش رفته باشه وگر من که سر کلاسشم بودم چیز زیادی نمی فهمیدم حتما باید نکته برداری می شد. ولی در مورد عملیات دکتر صدوق می تونم بگم کتاب جامعیه وحجم کمی داره .

هیدرولیک و پنوماتیک

در مورده این درس باید عرض کنم

:

منابع خیلی پراکنده هست و بهترین منبع همون داکیومنتهای شرکت فستو هستند که به فارسی ترجمه شده اند ولی منابع فستو خیلی حجیم و پیچیده هستند و واقعا به درده کنکور ارشد نمیخورند

.

برای این مهم باید عرض کنم کسانی که استاد تجربی و عملی هیدرولیک و پنوماتیک هستند تمام تستها را می توانند جواب بدهند یعنی کلیت تستهای این درس مفهومی هست

.

معمولا چند تا تست ازپمپ ها و فرمولهای پمپ می دهند که زیاد سخت نیست

یکی دو تا از تستها همیشه تحلیل مدار هست که مدار زیاد سخت نیست و یک تست دیگر آشنایی با شکل سمبلی شیرها هست که توصیه می کنم این جزوه رو فقط مطالعه کنید

.

از تحلیل مدار خطی پنوماتیکی هم یک سوال می آید 100 درصد

.

از انباره ها و کاربرد آن حتما تست هست همیشه یک تست در این مورد هست

.

بقیه تست ها هم بیشتر در مورد بازده سیال و پمپ ها و فشار های وارده هستند که مربوط به فرمول های هیدرولیک می باشند

.
کتاب هیدرولیک صنعتی دکتر مدینه جلد یک و کتاب هیدرولیک و پنوماتیک نشر طراح بهترین های بازار هستند ولی خیلی وقت گیر اما خوندنشو حتما توصیه می کنم مخصوصا کتاب دکتر مدینه که فصل یک و دو اون فرمولها رو کلا بازگو کرده است

.

جزوه کاربرد سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک نوشته مهدی رضایی ((طراح سوال کنکور))انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر هم جزوه کاملیه

.

کلا درس مفهومی هست بس سعی کنیم به جای آنکه حفظ کنیم تا می توانیم مفهومی درک کنیم

.

و کتاب کاربرد سیستمهای هیدرولیک و نیوماتیک دکتر رضاعی از امیرکبیر رو هم یه توجهی کنید خوبه بد نیست

.

کتاب احمد رضا مدینه هم خوبه ولی برای کنکور حجمش زیاده.

اونیورسال عمومی

در این مورد خیلی کم سوال میدن به قوله معروف کمی قدیمی شده ولی وب 89 سوال اولشون در این باب بود پس مجبوریم یه نگاهی بکنیم

.

منابع در این مورد زیاده حتی جزوه درسی خودتون یا تایپیک ماشین افزار این تالار

.

ولی کسانی که قانع نیستند می تونند به کتاب ماشین افزار مدرسان شریف یه سری بزنند

.

اگر وقت ندارین فقط این موضوعات رو پیگیری کنید

:

پیچ زنی و انحراف مرغک تراش و سنگ زنی و نحوه محاسبه دوره ماشین و جعبه تقسیم و محاسبات چرخ دنده

.

به نظرم جزوه تبریز دکتر شبگرد منبع مناسبی باشه و جزوه دکتر راز فر امیر کبیر هم است.

درس توانایی ماشین ابزار

بهترین کتابی که دیدم کتاب رازفر بوده و بهترین منبع هم برای این درس کتاب بوث روید بوده که به فارسی هم ترجمه شده.

درس مترولوژی یا اندازه گیری

بهترین منبع برای این درس هندبوک مترولوژی هست که به زبان انگلیسی هست ولی خوب دردسر ترجمه رو داره .کتاب پارسی سیستمهای اندازه گیری حریرپوش هم خوبه ولی خیلی از مباحثش در سطح کنکور ارشد نیست.جزوه های دانشگاههای تبریز و اصفهان و امیر کبیر هم هستند اما کتاب مترولوژی نشر طراح خوبه و می تونه منبع مفید و نسبتا جامعی در کتابهای پارسی باشه .سوالاتی که بیشتر در این زمینه میدهند در این مورده

:

خطاهای اندازه گیری –مباحث آماری اندازه گیری-راپورترها –دقت اندازه گیری در کولیس و میکرومتر و ساعت اندازه گیری-کمپراتورها-اندازه گیری زبری سطح

البته جزوه ای که خودم قرار دادم کتاب گالیر و شات بولت توی قسمت مترولوژی یکی از منابع ارشد است که اساتید معتبر مثل دکتر امیر عبدالله و دکتر داوودی هم از این منبع برای تدریس استفاده می کنند.چون دکتر امیر عبدالله تدریسش رو دیدم و جزوه دکتر داوودی رو هم دیدم می گم.

درس

cnc

همون اول راحتتون کنم یه سوالهای پرتی میدن در این مورده که عقل جن هم بهشون نمی رسه. اصلا در این مورد دنبال کتاب نباشید برای راحتی خیال همان جزوه 50 صفحه ای ماشین های کنترل عددی مدسان شریف روبخونید .زیاد رو این مبحث وقت نزارید

.

البته یکی از درسهایی که بلد باشین حتما نتیجه خوبی توی کنکور می گیرین البته اگر هم که توی فنی و حرفه ای کار کرده باشین براتون راحته

سلام آقاي مهندس . خسته نباشيد و ممنون . اين ها رو از كجا گير بيارم آخه . من جايي ندارم برم بخرم اينها رو :)
اونايي ك محبت كردي و در پ خ فرستادي رو دارم مي خوونم . اما به قول خودتون اونا براي جمع بندي خوبه . چي كار كنم مي خام اين كاملا رو بخونم :) كمك كنين لدن اگه امكانش هست برام ارسال كنين :)

dash @li

کاربر بیش فعال
مهندس سختش نكن بدبخت شيم

مهندس سختش نكن بدبخت شيم

سلام آقاي مهندس . خسته نباشيد و ممنون . اين ها رو از كجا گير بيارم آخه . من جايي ندارم برم بخرم اينها رو :)اونايي ك محبت كردي و در پ خ فرستادي رو دارم مي خوونم . اما به قول خودتون اونا براي جمع بندي خوبه . چي كار كنم مي خام اين كاملا رو بخونم :) كمك كنين لدن اگه امكانش هست برام ارسال كنين :)
سلام مهندس به نظرم جزواتي كه دوست عزيز مون اقا ايمان و بنده حقيرروي سايت گذاشتيم خيلياش عاليند به خصوص جزوات سيستم و اونيورسالي كه كهاقا ايمان گذاشتند از هر منبعي معتبر ترند ازشون پرينت بگيرين يخونينبراي برخي دروس ديگه هم جزوات مناسبي قرار داده شده براي تهيه بعضي از كتب هم هر وقت كه بي كار شدين مي تونين تهران كتاب فروشي ها تهيشون كنينكتاب تويسركاني هم كتابژمعروفيه توي اكثر كتاب فروشي هاي دانشگاهي گير مياد كتاب رازفر و لطفي و و رضاعي مي موننند كه بايد كتاب فروشيهاي خاصي بخرين كه شما هم سه ساعت بتا تهران فتصله نداري مي توني برات سفاوش بدي برخي از بچه هازتوي شهر هاي دور كه كتاب فروشي هن ندارند چيكار كنند براي همينه زكهراين تاپكك راه افتاد تا به همه دوستان كمك بشه.موفق باشين

بامداد 2

عضو جدید
سلام مهندس به نظرم جزواتي كه دوست عزيز مون اقا ايمان و بنده حقيرروي سايت گذاشتيم خيلياش عاليند به خصوص جزوات سيستم و اونيورسالي كه كهاقا ايمان گذاشتند از هر منبعي معتبر ترند ازشون پرينت بگيرين يخونينبراي برخي دروس ديگه هم جزوات مناسبي قرار داده شده براي تهيه بعضي از كتب هم هر وقت كه بي كار شدين مي تونين تهران كتاب فروشي ها تهيشون كنينكتاب تويسركاني هم كتابژمعروفيه توي اكثر كتاب فروشي هاي دانشگاهي گير مياد كتاب رازفر و لطفي و و رضاعي مي موننند كه بايد كتاب فروشيهاي خاصي بخرين كه شما هم سه ساعت بتا تهران فتصله نداري مي توني برات سفاوش بدي برخي از بچه هازتوي شهر هاي دور كه كتاب فروشي هن ندارند چيكار كنند براي همينه زكهراين تاپكك راه افتاد تا به همه دوستان كمك بشه.موفق باشين

مرسي ممنون :)

dash @li

کاربر بیش فعال
بحث خوبی دیدم گفتم بزارم همه دوستان ببینند

بحث خوبی دیدم گفتم بزارم همه دوستان ببینند

باکسِ ساخت‌ و تولیدتحلیل‌های زیر از باکس ساخت و تولید کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک توسط مهندس ایمان معصومی آماده شده و در اختیار دوستان قرار داده می‌شود.امیدواریم که برای داوطلبان کنکور ارشد مکانیک مفید واقع شود.
باکس ساخت و تولید در کنکور کارشناسی ارشد متشکل از 8 درس ماشین ابزار، قالب پرس، اندازه‌گیری، ماشین‌های کنترل عددی، علم مواد، هیدرولیک و پنوماتیک، تولید مخصوص و مدیریت تولید است.در این بخش به بررسی فراوانی سوالات کنکور تک تک این دروس خواهیم پرداخت.
1-ماشین ابزار (3 تست 15٪)
این درس خود شامل دو درس انیورسال و توانایی ماشینکاری است هرساله از مباحث درس انیورسال یک تست و از مباحث توانایی ماشینکاری 2 تست مطرح میشود این روند تقریبا ثابت بوده است.
2-قالب پرس (3 تست 15 ٪)
از این درس حداقل 2 تست هر ساله مطرح می شود البته برخی از سال ها 3 تست مطرح شده است سال 89 و90 سه تست و سال های 91 و 92 دو تست مطرح شده است.
3-اندازه‌گیری (3 تست 15٪)
این درس هر ساله حداقل 2 تست دارد البته برخی سال ها مباحث کنترل کیفی به عنوان اندازه گیری مطرح شده است مثل کنکور سال 91 در واقع میتوان گقت اکثرمواقع 3 تست از این درس مطرح می‌شود.
4-علم مواد (3 تست 15٪)
از دروس فوق العاده مهم که هر ساله به طور مفهمومی از آن سوال داده میشود علم مواد است معمولا 3 تست از این درس داده میشود البته گاهی اوقات از مباحث شکلدهی و ریخته گری نیز سوال در قالب این درس داده شده است.در کنکور 90 و 92 این موارد به چشم می‌خورد.
5-ماشین های کنترل عددی CNC ( دو تست 10%)
از مباحث ساده کنکور که هر ساله 2 تست مطرح می شود می توان به راحتی به سوالات این بخش پاسخ داد.البته در کنکور 92 از این درس 3 تست مطرح شده بود.ضمن آنکه سوالات این درس در کنکور های 90 و 91 از این درس تست های اشتباه طرح شده بود.
6-تولید مخصوص (2 تست 10٪)
جز دروس سنگین و پر مطلب بین دروس ساخت وتولید است ولی معمولا 2 تست بیشتر از این درس مطرح نمی شود.در کنکور 90 یک تست و در کنکور 91 و 92 دو تست از این درس آمده بود.
7-هیدرولیک و پنوماتیک (2 تست 10٪)
جز دروسی که اکثر دانشجوبان در پاسخگوی به سولات آن دچار مشکل هستند معمولا 2 تست مطرح می شود در سال 92 دو تست و در کنکور 91 سه تست مطرح شده بود.
8-مدیریت تولید (2 تست 10٪)
این درس منبع مشخصی برای مطالعه ندارد لذا طراحان کنکور به طور سلیقه ای از آن سوال طرح می کنند از این درس چند سال است تست مطرح می شود معمولا 2 تست بیشتر مطرح نمی شود.سال های 89 و 90 از این درس تست مطرح نشد و دلی در کنکور 91 و 92 هر کدام دو سوال مطرح شده بود.
دروس مهم و پر تاثیر:

• ماشین ابزار
  • علم مواد
  • قالب پرس
  • اندازه گیری

B a h m a N

عضو جدید
دوستان كدوم فصل هاي كتاب علم مواد تويسركاني را بايد بخونيم؟همه فصل ها لازمه آيا؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزيز

سلام دوست عزيز

دوستان كدوم فصل هاي كتاب علم مواد تويسركاني را بايد بخونيم؟همه فصل ها لازمه آيا؟

سلام
كتاب تويسركاني علم مواد از فصل سه كه حدود صفحات بيست تا اخر عمليات حرارتي رو بايد خوند كه حدود صفحه سيصد و بيست
تقريبا سيصد صفحه بايد خوند كه مهمترين قسمت ها قبلا گفته شده از ابتداي تاپيك رو بخونين متوجه ميشين
فصل سه و چدن ها و صفحات لغزش و سختي سنجي ها مهمترين فصل هامي باشن.
موفق باشين

nasrin.z13

عضو جدید

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزيز

سلام دوست عزيز

سلام.تو کتاب جامع ارشد سپاهان رازفر هست همه این جزوه هاش؟

دوستان دقت كنند كه كتاب سپاهان خوندنش لازمه ولي كافي نيست
اين كتاب ها بيشتر يه خلاصه خوب و نكته دار با تست ها و نحوه تست زدن رو ياد مي گيرين
براي اين كه درس رو به كفايت و جامعي ياد بگيرين حتما يه جزوه خوب يا كتاب بخونين اين جزوه
كه دوست خوبمون اقا ايمانرقرار دادند از بهترين جزوه هاي درسي ايرانه
خوندنشه خيلي بهتون كمك ميكنه
بنا براين سعي كنين جزوات و كتب مناسب و خوب كه همه تاييد و تاكيد
بر خوندشون رو دارند رو داشته باشين
موفق باشين.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوستان دقت كنند كه كتاب سپاهان خوندنش لازمه ولي كافي نيست
اين كتاب ها بيشتر يه خلاصه خوب و نكته دار با تست ها و نحوه تست زدن رو ياد مي گيرين
براي اين كه درس رو به كفايت و جامعي ياد بگيرين حتما يه جزوه خوب يا كتاب بخونين اين جزوه
كه دوست خوبمون اقا ايمانرقرار دادند از بهترين جزوه هاي درسي ايرانه
خوندنشه خيلي بهتون كمك ميكنه
بنا براين سعي كنين جزوات و كتب مناسب و خوب كه همه تاييد و تاكيد
بر خوندشون رو دارند رو داشته باشين
موفق باشين.
صحبت های علی آقا قابل تاییده بنده هم بار ها گفتم واسه ساخت و تولید به کتب محدود مقید نیشید سعی کنید گستره منابعتون رو وسیع تره کنید( خیلی لفظ قلم شد!!!):cool:

nasrin.z13

عضو جدید
سلام
كتاب تويسركاني علم مواد از فصل سه كه حدود صفحات بيست تا اخر عمليات حرارتي رو بايد خوند كه حدود صفحه سيصد و بيست
تقريبا سيصد صفحه بايد خوند كه مهمترين قسمت ها قبلا گفته شده از ابتداي تاپيك رو بخونين متوجه ميشين
فصل سه و چدن ها و صفحات لغزش و سختي سنجي ها مهمترين فصل هامي باشن.
موفق باشين
درسته که عملیات حرارتی از سال 90 به اینور ازش سوالی نیومده؟یا سوال میاد ازش ولی نه دیگه جدا و در قالب سوالای علم مواد؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دانلود جزوه قالب پرس امیرکبیر+مازندران

دانلود جزوه قالب پرس امیرکبیر+مازندران

دانلود قسمت اولمشاهده پیوست 1.pdf
قسمت های بعدی در صورت رضایت از جزوات و به مرور زمان بارگذاری خواهد شد
موفق باشید;)

پیوست ها

• 21.pdf
    3.2 مگایابت · بازدیدها: 5

dash @li

کاربر بیش فعال
درسته که عملیات حرارتی از سال 90 به اینور ازش سوالی نیومده؟یا سوال میاد ازش ولی نه دیگه جدا و در قالب سوالای علم مواد؟

سلام والا کنکور ساخته دیگه نحوه توزیع سوالات زیاد مشخص نیست که بگیم از این مبحث میاد یا نه ولی کلا متالورژی و عملیات حرارتی با هم دیگه توی کنکور میان پس بهتره خونده بشه کلا توی تویسر کانی هم یه فصل بیشتر نیس پس خوندنش بهتره چون از این درس اصولا سه تا سوال میاد که بهتره خوب و مفهومی خونده بشه سوالات ساخت اینکه چه مبحث یا کتابی بخونی مشخص نیس بر اساس تجربه دوستان این منابع رو پیشنهاد دادند که واقعا جواب داده برای درس متالورژی و عملیات کتاب تویسر کانی هست یه کتاب دیگه هم هست که متالورژی فیزیکی اونره البته همون تویسرکانی قشنگتره بخونی بهتره منبع رو هم سعی کنین عوض نکنین که داغون میشین
مثلا هیدرولیک واقعا کتاب رضاعی و باصری عالیه عینا سوالات کنکور توشه این منابعی که دوستان گفتن عالیند اگه بخونین زیاد به جزوه خاصی هم نیازی نیس
برای درس سی ان سی یل ماشین های کنترل عددی هم مهندس لطفی انتشارات دیباگران تهران
برای تولید مخصوص هم کتاب مهدوی نژاد دانشگاه تهران
برای توانایی ماشین ابزار هم کتاب راز فر جهاد دانشگاهی امیرکبیر
برای باقی درسا که جزواتی که آقا ایمان قرار دادند عالیند
جزوه دکتر مولایی قالب پرس
جزوه سیستم دکتر عبدالله
جزوه اونیورسال دکتر رازفر

آخرین ویرایش:

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام یکی از دوستان این منابع رو پیشنهاد داد

سلام یکی از دوستان این منابع رو پیشنهاد داد

[h=2]منابع کارشناسی ارشد ساخت و تولید[/h] 1

سلامدر این پست قصد معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید را داریم. بنا به تجربه شخصی خودم و جستجو بین سایت های مختلف منابع زیر را به شما دوستان معرفی می کنم. دوستان سعی کنید برای هر درس از یک منبع استفاده کنید چون تعدد منابع باعث سر در گمی بیشتر شما می شود.1- دروس ریاضی:ریاضی 1 و 2 : نویسنده: مسعود آقاسي – انتشارات نگاه دانشمعادلات گاجریاضی مهندسی کریمی2- استاتیک و مقاومت: نویسنده: دکتر نایی(هیئت علمی دانشگاه تهران) – انتشارات پوران پژوهش3- قالب پرس: نویسنده: مهندس جواد شهبازی کرمی – مدرسان شریف4- هیدرولیک و نیوماتیک: نویسنده: دکتر سید مهدی رضاعی و دکتر حمید باصری – جهاد دانشگاهی5- تولید مخصوص: نویسنده: J.A. Mc GEOUGH – مترجم: مهندس فرزاد بیغال – نشر طراح6- ماشین های کنترل عددی کامپیوتری (CNC): نویسنده: مهندس محسن لطفی7- اندازه گیری دقیق: مولفان: محمد جواد حرير پوش-محمدتقي محمود زاده – انتشارات آذریون8- توانایی ماشین کاری: نویسنده: دکتر محمدرضا رازفر – انتشارات صنعتی امیرکبیر9- علم مواد: مطالعه دو کتاب جامع معرفی شده کافی می باشد در صورت لزوم می توانید از کتاب حسين تويسركاني – انتشارات صنعتي اصفهان استفاده کنید.10- ماشین ابزار: کتاب های جامع معرفی شده در قسمت پایین کافی می باشند اما برای درک بیشتر بهتر بنا به نظر خود می توانید از کتاب ماشین ابزار مدرسان شریف (کارشناسی) استفاده کنید.[h=1]کتابهای جامع (فوق العاده مهم)[/h]1- کتاب ساخت و تولید ارکان اصفهان (دانش پزوهان برین) – نویسنده: مهدی راستی، علی رفیعی، محمد سجاد مهدیه2- کتاب دروس تخصصی ساخت و تولید – نویسنده: دکتررازفر، خواجه زاده، فرحناکیان – ارشد سپاهانتوجه : دوستان می توانند از مطالب وبلاگ راهنمای آزمون ورودی کارشناسی ارشد که رتبه 3 ساخت و تولید کارشناسی ارشد می باشد بهره ببرند.

منبع
http://proeng.ir/منابع-آزمون-کارشناسی-ارشد-ساخت-و-تولید/

mohandes_ali

عضو جدید
کتب ساخت و تولید رازفر و شهبازی تهران پیدا میشه.اما ارکان مفت نمی ارزه

بالا