تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

Masoud_IEC

عضو جدید
آقا مسعود سلام
آقا امروز از حضورت استفاده کردم.ممنون
کی گفته که 180 دقیقه هست؟به نظرت یعنی قراراه سخت تر بشه؟بهتره اصلا" بهش فکر نکنیم.
آقا یه زحمت.راستش من کتاب مبحث 19 رو اصلا" تدارم.تو سایتم که سرچ کردم تو 4share گذاشته بود که اونم نتونستم دانلود کنم.به نظرت چکار کنم؟سایت دیگه ای رو می شناسی که بتونم کتاب رو ازش دانلود کنم و بعد هم اون چند صفحه رو پرینت بگیرم.
دوستان کسی فایل این کتاب رو داره؟

سلام
تو راهنمای ازمون نوشته شده 180 مینه ، نه به خودت استرس وارد نکن ، تا یه حدی میتونن سخت بگیرن ، از 83 بیشتر که نمیشه !
با این سایت میتونی راحت دان کنی :
http://www.4server.info/

حواستو جمع کن ویرایش 89 باشه هااااااااااااااااا

آخرین ویرایش:

Masoud_IEC

عضو جدید
منم کارتمو گرفتم، یعنییی چرا!؟:cry:
آخه همینجوریشم وقتش زیاد بود! یعنی تعداد سوالا رو زیاد کردن یا سخت تر کردن یا هر دو:w22:

وا ویلاست جمعه !
نه سوالات 60 تان ! راهنمای ازمون که یه فابل ورد هست رو مطالعه کنید .

آقا اینا به کنار ، نگرانم مثل شهریور 91 7 تا سوال عتیقه از راهنمای 13 بیاد و کل وقتمون بره به نظر شما بشینیم کل دل روده این کتابو بریزیم رو چنتا برگ آچار ؟!

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من از مباحث فقط مبحث13و15 رو مطالعه کردم.بنظرتون برای سایر مباحث توی این زمان کم چی رو بخونم.در مورد راهنمای مبحث 13 هم اگه بگید کجاش مهمه ممنونتون میشم.

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام دوستان
من از مباحث فقط مبحث13و15 رو مطالعه کردم.بنظرتون برای سایر مباحث توی این زمان کم چی رو بخونم.در مورد راهنمای مبحث 13 هم اگه بگید کجاش مهمه ممنونتون میشم.

والا این راهنما میتونه خطرناک ظاهر بشه ! بعضی از جاها اومده قاطی کرده ولی شما سعی کن کلشو یه دور بزنی !

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
والا این راهنما میتونه خطرناک ظاهر بشه ! بعضی از جاها اومده قاطی کرده ولی شما سعی کن کلشو یه دور بزنی !

ممنون مهندس میشه در مورد خلاصه نویسی توضیح بدی چون من هر چی میخوام خلاصه بنویسم باز میبینم کل مبحث رو توی برگه آچار نوشتم.

elc85

عضو جدید
اینطور نیستا! هر لینکی رو بزنی میره سر همون پستی که مدنظره، دو تا شون که منابع دانلود سوالاست، آخری هم خوبه، هم آزمون آنلاین، هم اطلاعات
اگه منظورتون لینکهای اون یکی پُسته، اکثرشون همه اش مهمه، البته من خودمم کامل نخوندم، واسه همین پرینت گرفتم که ببرم سر آزمون، فقط از کتابه که نوشتم توی فهرست راحت پیدا میشه هر چی مدنظرتون باشه، البته خیلی مهم نیست، می تونید در مورد جدول IP توی گوگل یه سرچ کنید، دیگه لزومی به کتاب نیست اصلا

نکته اش اینه که اون جریان 1000 که از مدار بالاییش هم می گذره تغییر می کنه، اون وقت افت ولتاژ اونجا هم بیشتر می شه و کلا میشن 14.3
چطور تغییر می کنه؟متاسفانه من خیلی تو درک این سوال مشکل دارم شاید بچه های قدرتی بهتر بتونن اینجور مفاهیمو درک کنن

p_farahbakhsh

عضو جدید
من مبحث 13 با راهنماشو خوندم اونم نه زیادا فقط یه دور اونم سرسری!کتاب کلهرم قبلا خوندم یه نگاهی کردم! به نظرتون الان برم کتاب شایقیو بخرم میتونم برسونم بخونم؟ این کتاب حدودا چند صفس؟ از کجا میتونم تهیش کنم؟ فروزش داره یا باید خود نظام مهندسی برم؟

kuchuluuu

عضو جدید
من مبحث 13 با راهنماشو خوندم اونم نه زیادا فقط یه دور اونم سرسری!کتاب کلهرم قبلا خوندم یه نگاهی کردم! به نظرتون الان برم کتاب شایقیو بخرم میتونم برسونم بخونم؟ این کتاب حدودا چند صفس؟ از کجا میتونم تهیش کنم؟ فروزش داره یا باید خود نظام مهندسی برم؟
سلام دوست من
اگه می خوای امتحان بدی حتما" باید نمونه سوالای سالای قبل رو نگاه کنی.خوندن کتابا به تنهایی اصلا" فایده نداره.پس صبح زود برو کتاب شایقی رو بگیر و شروع کن به خوندن و تست زدن.مبحث 15 رو حتما" بخون آخه هم آسونه هم چندتا سوال ازش میاد که وقتی کتاب شایقی رو بخونی فرم سوالاش دستت میاد.بعدم تمامی زیرمجموعه سرفصل ها رو تو کتابت یا برگه جدا یادداشت کن که مطالبو سریعتر پیدا کنی.ولی از الان دیگه باید بکوب بخونی.انشالله همه قبول میشیم.
دوستان خدا با ماست .لبخند بزنید
:D

tyler

عضو جدید
سوال 27 :
Zt+Zc = (0.0376+0.0148j)+(0.045+0.0319j) = 0.0675

Isc = 220/0.0675 = 3258 A

1.25In <= 3258 ---> In = 2606A
الان اشتبام کجاس؟!!

Masoud_IEC

عضو جدید
سوال 27 :
Zt+Zc = (0.0376+0.0148j)+(0.045+0.0319j) = 0.0675

Isc = 220/0.0675 = 3258 A

1.25In <= 3258 ---> In = 2606A
الان اشتبام کجاس؟!!

0.00376 ، چون تو اتصال کوتاه حلقه رو در نظر میگیریم یعنی در واقع (zc=zph+zpe) و از طرفی 4 رشته کابل با هم برابرند پس مقاومت داده شده 2 برابر میشه ،بعدش باید اندازه این مقدار رو تو مخرج کسر فرمول جریان اتصال کوتاه بزاری که میشه :
|zsc|=|zt+zph+zpe|

p_farahbakhsh

عضو جدید
سلام دوست من
اگه می خوای امتحان بدی حتما" باید نمونه سوالای سالای قبل رو نگاه کنی.خوندن کتابا به تنهایی اصلا" فایده نداره.پس صبح زود برو کتاب شایقی رو بگیر و شروع کن به خوندن و تست زدن.مبحث 15 رو حتما" بخون آخه هم آسونه هم چندتا سوال ازش میاد که وقتی کتاب شایقی رو بخونی فرم سوالاش دستت میاد.بعدم تمامی زیرمجموعه سرفصل ها رو تو کتابت یا برگه جدا یادداشت کن که مطالبو سریعتر پیدا کنی.ولی از الان دیگه باید بکوب بخونی.انشالله همه قبول میشیم.
دوستان خدا با ماست .لبخند بزنید
:D

خیلی ممنون از راهنماییتون.

tyler

عضو جدید
سوال 11 سال 86 به نظرتون اشتباه نیست؟

طول مسیر حرکت :

30=3*10

ارتفاع چاهک با سرعت 1.6 متر :
1.6 متر

ارتفاع بالاسری با سرعت 1.6 متر :
3.8 متر

جمع کل =
30+1.6+3.8=35.4 متر

پس چطوری گفته 35.9 متر؟

Masoud_IEC

عضو جدید

طول مسیر حرکت :

30=3*10

1.6 متر

3.8 متر

جمع کل =
30+1.6+3.8=35.4 متر

پس چطوری گفته 35.9 متر؟

حق با شماست ، از بیخ و بن غلطه

لطفا سوال های 48 و 49 خرداد 89 رو هم یه توضیحی بدین.

48:
موقع وصل ترانس قدرت قطع کلید 1،3،4 یکی هست و از طرفی مجموعه شامل سیم طولانی نیست پس از این فرمول ساده استفاده میکنیم:
Isc=Sn/1.73.Un.Uk

kuchuluuu

عضو جدید
مشاهده پیوست Mabhas 19.pdfمشاهده پیوست Mabhas 19.pdf
سلام
تو راهنمای ازمون نوشته شده 180 مینه ، نه به خودت استرس وارد نکن ، تا یه حدی میتونن سخت بگیرن ، از 83 بیشتر که نمیشه !
با این سایت میتونی راحت دان کنی :
http://www.4server.info/

حواستو جمع کن ویرایش 89 باشه هااااااااااااااااا

آقا مسعود سلام
اگه میشه یه نگاه بنداز ببین این کتابه با چیزی که تو داری خیلی فرق داره یا نه؟
مشاهده پیوست Mabhas 19.pdf

kuchuluuu

عضو جدید

طول مسیر حرکت :

30=3*10

1.6 متر

3.8 متر

جمع کل =
30+1.6+3.8=35.4 متر

پس چطوری گفته 35.9 متر؟
سلام دوست من.کی گفته که میشه 35.9؟ تو شایقی 35.4 درآورده که درسته.

Masoud_IEC

عضو جدید
مشاهده پیوست 184000مشاهده پیوست 184000

آقا مسعود سلام
اگه میشه یه نگاه بنداز ببین این کتابه با چیزی که تو داری خیلی فرق داره یا نه؟
مشاهده پیوست 184000
متاسفانه فرق داره ، مخصوصا قسمت برق
سلام دوست من.کی گفته که میشه 35.9؟ تو شایقی 35.4 درآورده که درسته.

این سوال کلا مشکل داره، شایقی اومده برا خودش یه گزینه ساخته !

kuchuluuu

عضو جدید
لطفا سوال های 48 و 49 خرداد 89 رو هم یه توضیحی بدین.
سلام
یه سوال در مورد همین سوال 49:اصلا" اگر در شینه مربوط به تغذیه موتور اتصالی بوجود بیاد این اتصالی چه ربطی به موتور داره؟تو این حالت که جریان از ترانس یا دیزل کشیده میشه.پس چرا تو سوال جریان Q3 رو خواسته؟؟؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال در مورد همین سوال 49:اصلا" اگر در شینه مربوط به تغذیه موتور اتصالی بوجود بیاد این اتصالی چه ربطی به موتور داره؟تو این حالت که جریان از ترانس یا دیزل کشیده میشه.پس چرا تو سوال جریان Q3 رو خواسته؟؟؟
سلام . بازم صورت سوال واضح نیست . اما اگر فالت یا اتصالی در شینه بوجود بیاد که دارای مصرف موتوری هست . اون موتور تبدیل به ژنراتور میشه و به اون نقطه جریان زیادی وارد میکنه . حدودا جریانی نزدیک به جریان رتور قفل شده موتور

tyler

عضو جدید
مشکل سوال چیه؟یعنی میگی 35.4 اشتباهه؟

نه - 35.4 درسته منتها تو گزینه ها نیست.سوالهای سال 86 جواباش ایناین:
الف:33متر ب:34.5متر ج:35.5متر د:35.9متر
که بعد تو پاسخنامش گفته گزینه چهار.
تو کتاب شایقی(من ندارمش)احتمالا گزینه ها رو دستکاری کرده تا یه جواب درست در بیاره.

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام

منظور سوال اینه که اگر اتصالی بعد از کلید 3 و طرف موتور اتفاق بیوفته چطور میشه (بهتر بود سوال رو واضح تر می دادن )
خوب در این صورت با توجه اینکه ما باید کمترین جریان اتصال کوتاه رو برا تنظیم رله کلید انتخاب کنیم پس حالت تغذیه بوسیله دیزل رو یعنی uk=12% رو درنظر میگیریم و از فرمول زیر امپدانس مسیر از سر موتور تا دیزل رو حساب میکنیم :

Zsc=uk.10.ul.ul\s

آخرین ویرایش:

Masoud_IEC

عضو جدید
بچه ها یادتونه قبلا راجب سوال 28 خرداد 89 بحث میکردیم من امروز روش کار کردم این شد:
چون گفته وسیله فیوزه پس در واقع سیستم تبدیل به TT میشه یعنی :
Ra.Ia<=50
داریم :
k.In<=Ia=====3.5.25<=Ia=======87.5<=Ia
پس :
Ra.Ia<=50===Ra<=50/87.5=====Ra<=0.57
پس مقاومت الکترود اگه 0.5 باشه میشه بدنه رو وصل کرد ، یعنی گزینه 1

نظرتون ؟

kuchuluuu

عضو جدید
بچه ها یادتونه قبلا راجب سوال 28 خرداد 89 بحث میکردیم من امروز روش کار کردم این شد:
Ra.Ia<=50
داریم :
پس :

نظرتون ؟
مسعود جان سلام
یعنی 25=2/50 اشتباهه؟
چرا میگی سیستم تبدیل به TT میشه؟میشه بیشتر توضیح بدی؟ممنون

Masoud_IEC

عضو جدید
مسعود جان سلام
یعنی 25=2/50 اشتباهه؟
چرا میگی سیستم تبدیل به TT میشه؟میشه بیشتر توضیح بدی؟ممنون

با توجه به صفحه 237 راهنما و 240،اگه میگفت وسیله حفاظتی جریان تفاظلی که با همین مقاومت 2 اهم میشد بدنه رو به زمین وصل کرد.

elham218

عضو جدید
سلام دوستان

نفیسه خانوم تو تایپیک قبای ی ادرس سایتی رو دادن که توش مشخصات کابلها برای نام گذاری داشت.

از دیروز خیلی دنبال کردم ولی پیدا نکردم
کسی اون ادرس سایته رو بلده ؟

یا میدونه صفحه چند تایپیک قبلیه؟
:gol:

tyler

عضو جدید
سلام دوستان

نفیسه خانوم تو تایپیک قبای ی ادرس سایتی رو دادن که توش مشخصات کابلها برای نام گذاری داشت.

از دیروز خیلی دنبال کردم ولی پیدا نکردم
کسی اون ادرس سایته رو بلده ؟

یا میدونه صفحه چند تایپیک قبلیه؟
:gol:

این نیس؟

www.simiacable.com

nafise05

عضو جدید
Ra.Ia<=50
داریم :
پس :

نظرتون ؟
فک می کنم درسته، اون موقع من فک می کردم چون الکترود انفرادی برای TN ممنوعه باید اون گزینه رو انتخاب کنیم، بعد که اون بخش راهنما رو مرور کردم دیدم اگه دستگاهی از حوزه ولتاژ همبندی خارج باشه میشه از الکترود مستقل استفاده کرد

بالا