تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

andysaeed

عضو جدید
لطفا یکی ج منم بده...این رشته ها چه رتبه ای میخواسته در سالهای گذشته
فناوری ماهواره(دانشگاه های تهران)
راه آهن برقی و کنترل علایم
فتونیک
مکاترونیک دانشگاه های تهران
مرسی

javad master

عضو جدید
سلام دوستان 536 قدرت کجا قبول میشم ؟روزانه تهران نمیارم؟
راه اهن برقی روو میشناسید یه راهنمایی بکنید کسی رو میشناسید که رفته باشه؟

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
لطفا در مورد گرایش 8:درس ها،بازار کار،محل های موجود برا کار، و رتبه های دانشگاه های قبولی یه اطلاعاتی بدین!
رتبه 600 و 1100 در این گرایش کجاها قبول میشه؟ سوال اخر:
گرایش 1 بهتره یا گرایش 8؟
؟؟؟؟؟:surprised:

hoomif

عضو جدید
سلام دوستان 536 قدرت کجا قبول میشم ؟روزانه تهران نمیارم؟
راه اهن برقی روو میشناسید یه راهنمایی بکنید کسی رو میشناسید که رفته باشه؟

راه آهن علم و صنعت . و هسته ای بهشتی.
شبانه هسته ای شریف و امیرکبیرم میاری.
بهترین جا برای شما شبانه فردوسی سیستم هستش.

monajo

عضو جدید
اگه به مدارات مجتمع و کارای نرم افزاری علاقه داری گرایش 1
اگه کارای عملی و فنی رو ترجیح میدی گرایش 8 کلی محیطش حلاقانه است
از نظر بازار کار گرایش 1
گرایش 8 هنوز نتونسته مث 1 بشه ;)
این نظره منه البته!
درسها رو هم برو سرچ کن دیگه

hamed_mir

عضو جدید
سمنان روزانه قبول میشم؟میتونم مهندسی هسته ای شهید بهشتی یا شبانه امیر کبیر مهندسی هسته ای قبول شم؟یا گرایش های ضریب 5 و 6 یکی از دانشگاههای تهران قبول شم؟ممنون میشم سوالاتمو کامل جواب بدید
با رتبه 1200 قدرت
با این رتبه بهترین دانشگاه کدومه؟

pop206

عضو جدید
سلام . ایا استفاده از نرم افزار انتخاب شهر و دانشگاه ویزه داوطلبان کارشناسی ارشد رایگان است :que:

EECi

مدیر بازنشسته
ببخشید دانشگاه شاهد تهران...جوش چطوره ؟محدودیت داره؟ مرسی
سلام
جوش مثل بقیه دانشگاه ها بود . از نظر پوشش محدودیتی برای پسرا نداره ( ولی خب در حد متعارف ، مثلا شما اون تیپ های خاص رو دیگه نمی تونید در این دانشگاه ببینید !)
برای خانم ها فکر کنم چادر اجباری هست ( البته فقط این مورد رو شنیدم و خودم ندیدم در روز مصاحبه ( کلا خانمی ندیدم اون روز !))

در کل جوش مثبت هست و کسی که بخواد درس بخونه به اساتید خوب دسترسی داره .
کلا امتیاز دانشگاه های تهران این هست که به منابع علمی و ازمایشگاهی همدیگه و پژوهشکده ها و سازمان های دولتی زیادی ، دسترسی دارن

موفق باشید

bargh93

عضو جدید
سلام به همگي
بين كنترل علم و صنعت و تربيت مدرس خيلي شك دارم ، ممنون ميشم نظراتتون رو بگين
و اينكه با 390 كنترل انتخاب ديگه اي هم دارم؟ (روزانه وشبانه فرقي نميكنه واسم)

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام به همگي
بين كنترل علم و صنعت و تربيت مدرس خيلي شك دارم ، ممنون ميشم نظراتتون رو بگين
و اينكه با 390 كنترل انتخاب ديگه اي هم دارم؟ (روزانه وشبانه فرقي نميكنه واسم)

فک میکنم تربیت مدرس کنترلش بهتر باشه

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
لطفا در مورد گرایش 8:درس ها،بازار کار،محل های موجود برا کار، و رتبه های دانشگاه های قبولی یه اطلاعاتی بدین!
رتبه 600 و 1100 در این گرایش کجاها قبول میشه؟ سوال اخر:
گرایش 1 بهتره یا گرایش 8؟

سلام دوستم...این لینک رو توی ویکیپدیا دیدم که چارت دروس مکاترونیک هست:
http://roboticseng.persiangig.com/.uJdbnG2OHp/document/arshad mecatronics.pdf
یکی از دوستای من پارسال رتبش نزدیکه 700 800 بود شبانه امیرکبیر قبول شد
اینکه 1(الکترونیک) بهتره یا 8(مکاترونیک) دیگه سلیقه ای هست، ولی فک میکنم کلا هیچ ربط خاصی به هم نداشته باشن

dadash masoud

عضو جدید
مکاترونیک همون ارشد رباتیکه .دانشگاه ما داره.
مکانیک جامدات +برق کنترل=مکاترونیک

zam_13

عضو جدید
با سلام
دوستان من موقع انتخاب رشته میتونم از رشته های دیگه با همون کدرشته هم رشته انتخاب کنم یا نه؟
مثلا مهندسی فوتونیک یا نانو فناوری که با همون کدرشته ( 1251 ) و با ضریب گرایش 1 تو دفترچه هست رو میتونم انتخاب کنم ؟

dr.iman

عضو جدید
سلام
کسی میدونه بین ماشین شبانه شریف و شبانه قدرت امیر کبیر کدوم یک ارجحیت دارد؟

monajo

عضو جدید
سلام
کسی میدونه بین ماشین شبانه شریف و شبانه قدرت امیر کبیر کدوم یک ارجحیت دارد؟
من دیشب تو جلسه مشاوره شنیدم که اگه لیسانس اتون الکترونیکه ماشین از قدرت بهتره واستون و برعکس اگه قدرت هستید ماشین براتون بهتره
از نظر علمی شریف صنعتی تره نسبت به امیر کبیر ولی با اختلاف کم
از نظر بازار کار ماشین اینده خوبی داره
موفق باشید

dr.iman

عضو جدید
من دیشب تو جلسه مشاوره شنیدم که اگه لیسانس اتون الکترونیکه ماشین از قدرت بهتره واستون و برعکس اگه قدرت هستید ماشین براتون بهتره
از نظر علمی شریف صنعتی تره نسبت به امیر کبیر ولی با اختلاف کم
از نظر بازار کار ماشین اینده خوبی داره
موفق باشید
من لیسانسم هم قدرت بوده و در زمینه سیستم هم علاقه بیشتری دارم هم تسلط بیشتری روی موضوعات.
حالا سوال بنده اینه که آیا شبانه شریف ماشین رو در ارجحیت قرار بدم یا قدرت امیر کبیر را؟
ممنون

Armin-Z

کاربر ممتاز
اینو تست کردید؟به نظر معقول نیست.من با 1350 الک گفته الک شهید بهشتی روزانه!!

به نظر من هم خیلی ضعیفه! من بهترین رتبم برای کنترل هست بعد کل پیشنهاد هاش الک و قدرته!!!
اصن چه کاریه درصد میپرسه! ما که رتبه رو میدونیم خودمون!!!

zam_13

عضو جدید
با سلام
کسی نیست سوال مارو جواب بده ؟ لطفا راهنمایی کنید :
من موقع انتخاب رشته میتونم از رشته های دیگه با همون کدرشته هم رشته انتخاب کنم یا نه؟
مثلا مهندسی فوتونیک یا نانو فناوری که با همون کدرشته ( 1251 ) و با ضریب گرایش 1 تو دفترچه هست رو میتونم انتخاب کنم ؟

EECi

مدیر بازنشسته
با سلام
کسی نیست سوال مارو جواب بده ؟ لطفا راهنمایی کنید :
من موقع انتخاب رشته میتونم از رشته های دیگه با همون کدرشته هم رشته انتخاب کنم یا نه؟
بله شما می تونید همه گرایش هایی که کد 1251 را داره ، انتخاب کنید(البته اون گرایش هایی که مجاز به انتخاب رشته شدید )

موفق باشید

آخرین ویرایش:

monajo

عضو جدید
من لیسانسم هم قدرت بوده و در زمینه سیستم هم علاقه بیشتری دارم هم تسلط بیشتری روی موضوعات.
حالا سوال بنده اینه که آیا شبانه شریف ماشین رو در ارجحیت قرار بدم یا قدرت امیر کبیر را؟
ممنون
من اگر جای شما بودم (اگه آدمی هستید که پشتکار زیاد دارید)قطعا شریف رو بالاتر از امیرکبیر می زدم چون هم رنک بین المللی اش تفاوت زیاد داره هم جو دانشگاهش صنعتی تر و آزاد تر از امیرکبیر هست
هم هیئت علمی خوبی داره قدرتش

nafise05

عضو جدید
دوستان عزیز، خواهش می کنم کمک کنید، بنده شاغل هستم و می خواستم بدونم کدوم دانشگاه های تهران برنامه کلاسی دانشجویان ارشد رو طوری طرح می کنن که روزهای کمتری درگیر کلاس باشن، ترجیحا پنج شنبه ها و یکی از روزهای دیگه، مخابرات سیستم می خوام برم، آیا غیرانتفاعی یا مجازی برای شاغل ها بهتره؟ نوبت دوم یا همون شبانه چطور؟ رتبه ام 703؛ خیلی ممنونم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوستان عزیز، خواهش می کنم کمک کنید، بنده شاغل هستم و می خواستم بدونم کدوم دانشگاه های تهران برنامه کلاسی دانشجویان ارشد رو طوری طرح می کنن که روزهای کمتری درگیر کلاس باشن، ترجیحا پنج شنبه ها و یکی از روزهای دیگه، مخابرات سیستم می خوام برم، آیا غیرانتفاعی یا مجازی برای شاغل ها بهتره؟ نوبت دوم یا همون شبانه چطور؟ رتبه ام 703؛ خیلی ممنونم

تازگیا دانشگاها برنامه هارو طوری میچینن که از شنبه تا 4شنبه درگیر کلاس باشی طوری که نتونی غیر از درس خوندن کار دیگه ای انجام بدی!

nafise05

عضو جدید
تازگیا دانشگاها برنامه هارو طوری میچینن که از شنبه تا 4شنبه درگیر کلاس باشی طوری که نتونی غیر از درس خوندن کار دیگه ای انجام بدی!
ممنونم، درسته، شریف رو می دونم این طوری هست، البته نکه من توقع داشته باشم شریف قبول شم! در مورد نوبت دوم ها فشرده تر نمی کنن کلاسها رو؟ یا غیرانتفاعی و پردیس خود گردان؟

navidba

عضو جدید
کسی می دونه ماشین دانشگاه تهران تا چند میگیره؟....ماشینو بالاتر بزنم یا سیستم امیرکبیر؟..

بالا