تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

javad master

عضو جدید
سلام دوستان با 536 قدرت به نظرتون برم دانشگاه اصفهان روزانه سیستم یا راه اهن علم و صنعت؟اگه پیشنهاد بهتری دارید که قبول میشم ممنون میشم راهنمایی کنید

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

ببخشید ، الان اونجا رو مطالعه کردم .
هزینه آزاد کردن مدرک ارشد روزانه برای رفتن چقدر میشه ؟ اینو ننوشته بود .:confused:

فکر میکنم همون پولی که شبانه ها میدن رو باید بدید.
در واقع اوناییکه روزانه میخونن با پول دولت درس میخونن و اوناییکه شبانه هستن پول خودشونو میدن پس برای آزاد کردنم فکر کنم همون پولو باید پرداخت کنید.فکر میکنم البته :D

saeedgom

عضو جدید
سلام دوستان
کسی اخرین رتبه قبولی دانشگاه تبریز و سهند تبریزو میدونه؟؟ البته تو الکترونیک

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فایل واسه کنکور ۹۰ه که توش رتبه، درصد و محل قبولی ۱۷۹۰ هست. فکر نکنم تفاوت خیلی زیادی با امسال داشته باشه، شاید امسال کمی رتبه‌ بهتری بخواد ولی بازم حدودی میتونید رتبه قبولی هر جایی رو بفهمید
مشاهده پیوست برق(1).rar

nafise05

عضو جدید
سلام دوستان
تبریک میگم به همه عزیزانی که رتبه های خوبی آوردن، من 703 مخابرات شدم، نمی دونم کجا می تونم قبول شم، احتمالا فقط پنجشنبه جمعه ها بتونم برم، اگه میشه راهنمایی کنید کجا بزنم خوبه
مجازی و پردیس خودگردان سطح علمیشون قابل قبوله؟ برای مخابرات ترجیحا گرایش سیستم کلا کدوم دانشگاه ها خوبن، از نظر محل جغرافیایی هم فقط تهران و کرج و همون نزدیکها امکانش هست برم
راستی عید همگی مبارک:w40::w14::w40:

zam_13

عضو جدید
سلام به همگی
اگه دوره روزانه یه دانشگاه قبول بشیم و نریم سال بعد از شرکت در ازمون ارشد محروم میشیم. میخواستم ببینم برای دوره شبانه هم اینجوریه؟
یعنی اگه دوره شبانه قبول شیم و نخواهیم بریم باز هم سال بعد رو از دست میدیم؟
ممنون لطفا راهنمایی کنید

dr.iman

عضو جدید
سلام به همگی
اگه دوره روزانه یه دانشگاه قبول بشیم و نریم سال بعد از شرکت در ازمون ارشد محروم میشیم. میخواستم ببینم برای دوره شبانه هم اینجوریه؟
یعنی اگه دوره شبانه قبول شیم و نخواهیم بریم باز هم سال بعد رو از دست میدیم؟
ممنون لطفا راهنمایی کنید
تنها دوره روزانه هست که محرومیت داره وگرنه تمامی دوره های شبانه ,غیر انتفاعی و پیام نور محرومیت ندارند.
در ابتدای دفترچه توضیح داده

juvefans

کاربر ممتاز
1- برای رشته قدرت ، علم وصنعت بالاتر هست یا تربیت مدرس ؟

2- شروع ترمهای شبانه از مهر هست یا بهمن ؟

dr.iman

عضو جدید
1- برای رشته قدرت ، علم وصنعت بالاتر هست یا تربیت مدرس ؟

2- شروع ترمهای شبانه از مهر هست یا بهمن ؟
1- من شنیدم که علم و صنعت از لحاظ امکانات پژوهشی و آزمایشگاهی که در اختیار دانشجو قرار میدن بالاتره
2- از مهر شروع میشه مگر اینکه در توضیحات ذکر شده باشه که از نیمه دوم شروع میشه

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من با تحقیقاتی کردم فهمیدم سیستم تهران حتی خواجه نصیر هم نمیارم.علاقه ام به سیستم بیشتره.بنظر شما بهتره الکترونیک قدرت یا ماشین خواجه نصیر بخونم یا بیام سیستم صنعتی اصفهان؟

afba

عضو جدید
سلام به همگی
همگی خسته نباشین و تبریکات بابت رتبه های خوبتون
امیدوارم نتیجه زحماتتون و گرفته باشین.
بچه ها من پارسال تو شرایط شما بودم و دنبال امارگیری از رتبه ها و استادا و دانشگاه ها....
توصیه میکنم خوب تحقیق کنید تا دو فردای دیگه خدایی نکرده افسوس نخورین کاش یک صدم زحمتی که قبل کنکور کشیدم واسه رتبه خوب برا انتخاب رشته م وقت میذاشتم.
من مدار سیستم مدرس رو اوردم پارسال.رتبه های کلاسمونم روزانه ها از 340/350 تا 450/460 ایناست.شبانه هم که امسال نداره.
گروه مدار و سیستم اش مداری هستن بیشترو انالوگی کار میکنن استاد دیجیتالی نداره تقریبا.بیشتر RF کار هستن.
یه استاد سیستمی داریم که فوق العاده هستند به اسم دکتر کبیر.که روی پردازش تصویر و این تیپ چیزا کار میکنن.

نیمه هادی هم گروه خیلی قوی هست.استادای سخت گیر و کار بلد دارن.مثه دکتر احمدی و دکتر مروج
امار رتبه نیمه هادی هارو ندارم ولی بالاتر از مدارسیستمی ها هستن.

مخابراتش خوبه رتبه های حدود 200

قدرتش مدام مقاله میدن بچه هاشون.شنیدم گروه خوبی دارن

باز اگر کمکی ازم ساخته باشه من در خدمتم

pop206

عضو جدید
سلام . بین گرایش ارشد الکترونیک کدوم بهترند ؟ رتبه الک 440 شده و سوال دیگه این که من 450 مخابرات 550 کنترل شدم بین این 3 رشته اول کدوم را انتخاب کنم و کجا ؟ (فقط روزانه )

juvefans

کاربر ممتاز
سلام به همگی
همگی خسته نباشین و تبریکات بابت رتبه های خوبتون
امیدوارم نتیجه زحماتتون و گرفته باشین.
بچه ها من پارسال تو شرایط شما بودم و دنبال امارگیری از رتبه ها و استادا و دانشگاه ها....
توصیه میکنم خوب تحقیق کنید تا دو فردای دیگه خدایی نکرده افسوس نخورین کاش یک صدم زحمتی که قبل کنکور کشیدم واسه رتبه خوب برا انتخاب رشته م وقت میذاشتم.
من مدار سیستم مدرس رو اوردم پارسال.رتبه های کلاسمونم روزانه ها از 340/350 تا 450/460 ایناست.شبانه هم که امسال نداره.
گروه مدار و سیستم اش مداری هستن بیشترو انالوگی کار میکنن استاد دیجیتالی نداره تقریبا.بیشتر RF کار هستن.
یه استاد سیستمی داریم که فوق العاده هستند به اسم دکتر کبیر.که روی پردازش تصویر و این تیپ چیزا کار میکنن.

نیمه هادی هم گروه خیلی قوی هست.استادای سخت گیر و کار بلد دارن.مثه دکتر احمدی و دکتر مروج
امار رتبه نیمه هادی هارو ندارم ولی بالاتر از مدارسیستمی ها هستن.

مخابراتش خوبه رتبه های حدود 200

قدرتش مدام مقاله میدن بچه هاشون.شنیدم گروه خوبی دارن

باز اگر کمکی ازم ساخته باشه من در خدمتم

برای گرایش قدرت ، بین تربیت مدرس یا علم وصنعت کدام رو پیشنهاد میدید ؟ من کسی رو نمیشناسم که بتونم ازش بپرسم ، لطفا راهنمایی بفرمایید .:gol:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
ویزه داوطلبان کارشناسی ارشد
.منبع:مدرسان شریف.

نحوه گزينش «نرم‌افزار انتخاب شهر و دانشگاه» سازمان سنجش به صورت ستوني و از بالا به پايين است. به عبارت ديگر اين نرم‌افزار از بالا به پايين هر كدام از دانشگاه‌هايي كه داوطلب انتخاب كرده است را كنترل مي‌كند و اولين دانشگاهي كه داوطلب نمره‌ي آن را آورده باشد، به عنوان دانشگاه قبولي اعلام مي‌كند.
اين سيستم بر خلاف نرم‌افزار انتخاب شهر دانشگاه آزاد است كه با توجه به نوع انتخاب اول و نمره كل، گزينش انجام مي‌شود.
نتيجه آن كه كليه داوطلبان مي‌توانند در انتخاب دانشگاه دولتي به ترتيب علاقه دانشگاه‌ها را انتخاب كنند و بدون هيچ دغدغه‌اي منتظر اعلام نتايج شوند. هر گونه صحبت راجع به اين كه اگر داوطلب فلان دانشگاه را انتخاب اول مي‌زد و دانشگاه ديگر را به عنوان انتخاب بعدي مي‌زد، شانس قبولي او بيشتر مي‌شد، كاملاً غلط و غير علمي است (البته همان‌طور كه گفته شد اين نوع انتخاب دانشگاه در حوزه كارشناسي ارشدِ دانشگاه آزاد بسيار مهم است.)

براي مثال اگر داوطلبي رتبه‌اش در رشته حسابداري 38 شده باشد و اولويت اولش، دانشگاه تهران و اولويت بعدي آن «دانشگاه علامه» ‌باشد، بايد انتخاب اول او «دانشگاه تهران» و انتخاب دوم او «دانشگاه علامه» باشد (يعني صرفاً با توجه به علاقه‌اش!) واضح است؛ چون ظرفيت پذيرش حسابداري دانشگاه تهران كلاً 34 نفر مي‌باشد، لذا اين داوطلب در دانشگاه تهران قبول نخواهد شد و هرگونه انتخاب شهر ديگري كمكي به او نمي‌كرد!

حالت ديگري هم وجود دارد، فرض كنيد رتبه‌ي داوطلبي در رشته‌ي حسابداري 10 باشد، طبيعي است كه اين داوطلب هم، بايد بر اساس علاقه‌اش انتخاب دانشگاه كند و اگر اولويت اول «دانشگاه تهران» را انتخاب كرده است و انتخاب دوم «دانشگاه علامه»، او در دانشگاه تهران قبول مي‌شود (چون نمره‌ي اين دانشگاه را آورده است!) بدترين اتفاق مي‌تواند اين باشد كه داوطلب درگير مشاوره‌هاي غلط شود و مثلاً بخواهد اول «دانشگاه علامه» و دوم «دانشگاه تهران» را انتخاب كند!؟ طبيعي است: چون نمره دانشگاه علامه كمتر از دانشگاه تهران است داوطلب در اولين انتخابش پذيرفته شده و روياي حضور در دانشگاه تهران به دليل آنچه «مشاوره انتخاب شهر غلط» ناميده مي‌شود، براي او از بين مي‌رود

نتيجه: هرگونه مشاوره در مورد نوع پر كردن فرم انتخاب دانشگاه كاملاً غير علمي و كذب است و صرفاً شما با توجه به اولويت خودتان و با توجه به علاقه‌تان انتخاب نماييد.
.(احتمالا از فردا این نرم افزار در سایت سنجش قرار گیرد)

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای گرایش قدرت ، بین تربیت مدرس یا علم وصنعت کدام رو پیشنهاد میدید ؟ من کسی رو نمیشناسم که بتونم ازش بپرسم ، لطفا راهنمایی بفرمایید .:gol:

اینو MehranVB تو تاپیک پارسال نوشته بود. دیدم مربوط به سوالته

دوستان یه چیزی راجب اعتبار دانشگاهها بگم، سعی کنید فریب همیشگی رو نخورید و فکر نکنید که فلان دانشگاه از بهمان دانشگاه بهتره.
این بحث اعتبار دانشگاه را میتونید تا 100 صفحه هم ادامه بدید!
توی هر گرایشی یه دانشگاه حرف اول رو میزنه، بهتره مبنا رو روی همون بذارید.
مثلاً توی پرس و جوهایی که تا الان داشتم، اکثراً از کنترل شریف یا قدرت خواجه نصیر ناراضی هستن. چون هیئت علمی ضعیفی داره و سخت‌تر میشه توشون مقاله نوشت.
یعنی اگه کسی خواست کنترل بزنه، بهتره اول تهران رو بزنه و بعد شریف.
اگه کسی خواست قدرت بزنه، اول علم بزنه بعد خواجه نصیر. اما برای کنترل دقیقاً برعکس میشه و خواجه نصیر یکی از بهترین دانشگاهاست و باید از علم و صنعت بالاتر رده بشه.
یا مثلاً قدرت تربیت مدرس خیلی قویه و اکثراً اون رو بالای خواجه نصیر و حتی علم صنعت میزنن.

به جز این، ببینید خودتون با کدوم دانشگاه بیشتر حال میکنید. یکی واقعاً از اسم شریف خوشش میاد. همچین شخصی میتونه فکراش رو بکنه و مثلاً کنترل شریف رو اول بزنه.
خود من میدونم که خواجه نصیر توی قدرت در مقابل علم و صنعت حرفی برای گفتن نداره، از طرفی از محیط اداری‌گونه علم و صنعت خوشم نمیاد، از جاش توی شهر خوشم نمیاد، اینکه روابط دختر و پسر اونجا خیلی خشکه، و خواجه نصیر دقیقاً برعکسه! در نهایت اول خواجه نصیر رو میزنم و بعد علم و صنعت.

همه این عوامل رو بذارین کنار هم و بعد انتخاب کنید. ببینید بعداً چی میخواید، اپلای به خارج از کشور؟ شغل؟ کنکور دکترای داخل کشور؟ اصلاً شاید رفاه توی دانشگاه واستون مهمتر باشه! هر کدوم از اینا باعث میشه یه دانشگاه واسه شما مناسب تر باشه.
به نظر من رو حساب حرف دیگران و یا حرف سایتایی که رنک کلی گذاشتن و ... حساب نکنید و خودتون با منطق خودتون انتخاب کنید.
بله حتماً.
سعی می‌کنم راجب همه دانشگاها بگم، خوابگاهاشون رو نمیدونم کجاست، اما اگه آدرسشون رو بدونید میتونم بگم کجا میشه:

*صنعتی شریف: داخل خیابون آزادی هست. مکانش از نظر شهری زیاد جالب نیست (از نظر فرهنگی نسبت به بقیه پایین تره) و ایستگاه متروش هم خیلی با درب دانشگاه فاصله داره و بهترین راه رفت و آمد اتوبوس هست. کلاً یه کم بدمسیره. 5 تا آمفی تئاتر داره و کلاساش هم مجهز هستن.

*تهران: اون هم دقیقاً هم ردیف با شریف هست و محلش میدون انقلاب که مرکز کتاب فروشی هاست، اما ترافیک خیلی زیادی دور و برش هست. ایستگاه مترو هم کنارش هست. سرسبزی داخل دانشگاه و بزرگ بودنش خیلی به چشم میاد. دانشگاه انقدر بزرگه که هر شخص رو که ببینی انگار اولین باره که میبینیش!

*امیرکبیر: باز هم به موازات همون تهران و شریف هست (تقاطع انقلاب و حافظ). البته جاش از لحاظ شهری بهتر از اونهاست. درب دانشگاه توی حافظ و یه در دیگش توی ولیعصر هست (که به ساختمون برق نزدیکه) و اگه ماشین داشته باشه باید زیر پل حافظ پارکش کنه. دانشکده برقش واقعاً عظمت داره و یه ساختمون خیلی بزرگ و مجهز هست. یکی از دوستام تعریف میکرد که مثلاً یکی از اساتید از دانشجوها خواسته که با کت شلوار و کراوات و یا کت دامن بیان کنفرانس بدن. (البته کسی این کارو نکرده ولی خوب همین طرز فکر نشون میده که حتی اساتید هم دوست دارن یه محیط علمی خودمانی و در عین حال رسمی داشته باشن) همینطور یه استادیوم ورزشی واسه خودش داره!

*خواجه نصیر: تقریباً توی همه دانشگاها بهترین منطقه جغرافیایی رو داره. (سیدخندان) جایی هست که رفت و آمد خیلی راحت هست، از لحاظ کلاس شهری هم تقریباً جای خوبی واقع شده و از نظر روابط بین دختر پسر تقریباً بهترینه و مشکلی در این زمینه نداره! اونطور که شنیدم اونجا همه همدیگه رو میشناسن و تکون بخوری همه متوجه میشن!!

*علم و صنعت: واقعاً بدترین جای شهر هست. شرق‌ترین نقطه شهره و مثلاً از دانشگاه شریف بیشتر از یه ساعت تو راهی! اکثر کسایی که دیدم اونجا رفتن از محیطش ناراضی بودم اکثر کسایی که هم از اونجا استاد شدن، استادای جالبی از لحاظ ارتباط برقرار کردن با دانشجو نبودن. کلاً اونجا بخواید برید باید یکم نگران این موضوع باشید. اگه نگاه کنید بیشتر پست‌های دولتی مدرکشون رو از علم و صنعت گرفتن. البته فکر کنم خوابگاهاش کنار دانشگاه باشه. یکی از بزرگترین دانشگاها هم هست.

*تربیت مدرس: فقط یک بار داخلش رفتم، جای خیلی سرسبز و خوبیه. (زیر پل گیشا هست) در کل یه چیزی شبیه خواجه نصیر هست و از لحاظ علمی واقعاً بالاست. علت اینکه ظرفیتش دیر پر میشه و کسی زیاد طرفش نمیره، اینه که واسه کارشناسی رشته نداره و واسه همین زیاد باهاش آشنا نیستم، اما خیلیا رو میشناسم که اونجا به تعداد بالا مقاله میدن و راحت اپلای کردن و رفتن.

*شهید بهشتی: دانشگاه توی درکه هست (بالاترین نقطه تهران!) جای دانشگاه از لحاظ آب و هوایی خوبه، اما شیب خیلی تندی توی اون منطقه هست (چون توی کوه واقع شده!) و انقدر هم بزرگه که باید از اول دانشگاه سوار مینی بوس شید و برید به سمت دانشکده. به نظر من دپارتمان برقش زیاد جالب نیست.

llvll.asoud

کاربر ممتاز

پیشنهاد من به شما اینه که اول اون گرایشی که میخواین بخونید رو مشخص کنید.اگه نمیدونید به کدوم علاقه دارید میتونید سرفصلهای دروس اختیاری و اجباری هر زیر گرایش برق رو مطالعه کنید ببینید به کدوم درسا علاقه دارید.
بعد برید توی دانشکده برق دانشگاه های مورد نظرتون ببینید چند تا استاد توی اون زیر گرایش کار میکنن چقدر مقاله توی این چند سال بیرون دادن و بلاخره فیلد های مورد علاقشون چی هستش بلاخره توی مقطع ارشد استاد راهنما حرف اول و آخرو میزنه باید استادی پیدا کنی که به فیلدت بخوره

Army Of One

کاربر بیش فعال
اگه امکانش هست در مورد دانشگاه هایی که گرایش رو دقیق مشخص نکردند توضیح بدید
مثلا الکترونیک شیراز مشخص نکرده دیجیتال ، نیمه هادی یا ... هست
اینا بعدا چه واحدهای درسی رو می گذرونن؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب من واقعا به کمک و مشاوره احتیاج دارم:( من رتبم تو گرایش خودم یعنی مخابرات 1700 شده و خودم دلم نمیخاد انتخاب رشته کنم. ولی اطرافیان خصوصا خانواده تاکید میکنند که حتما هرجا شده همین امسال برم. ولی من خودم اصلا راضی به این کار نیستم چون اصلا نشد برای به دست اوردن جایگاه بهتر تلاش کنم. و از خودم ناراضیم و خودم میدونم اگه با این نارضایتی بخوام برم دانشگاه مسلما آینده ی خوبی نخواهم داشت:( حالا نمیدونم باید واقعا چی کنم!!! آیا واقعا موندن پشت کنکور به ضرره منه؟
آیا بعدا از این تصمیم پشیمون میشم؟؟؟ من فقط دلم میخاد حسابی درسارو بخونم چون یکی از اهدافم در آینده تدریس هست و دلم نمیخاد یه استاد بی سواد باشم:( دلم میخاد تلاشمو بکنم.
خوب من فک کنم خودم جواب خودمو باید بدم:w05: طبق اونچیزی که تا الان اتفاق افتاده به این نتیجه رسیدم که برای انتخاب رشته کردن یا نکردن نباید با کسی مشورت کرد. چون من ی خط در میون با نظرات متفاوتی رو به رو شدم.:w19: هرکس از دیدگاه خودش ی حرفی ب آدم میزنه و این باعث میشه بیشتر گیج بشی.:wallbash: توصیه ام به کسایی که مثل من توی دوراهی گیر کردن اینه که خودشو کلاشونو قاضی کنن و خواسته ها و علاقه هاشونو در نظر بگیرن. چون هیچ کس نمیتونه درک کنه درست که اصلا چی شده، چی میگی و چی میخای. :crying2:

sajadrazavi

عضو جدید
این فایل واسه کنکور ۹۰ه که توش رتبه، درصد و محل قبولی ۱۷۹۰ هست. فکر نکنم تفاوت خیلی زیادی با امسال داشته باشه، شاید امسال کمی رتبه‌ بهتری بخواد ولی بازم حدودی میتونید رتبه قبولی هر جایی رو بفهمید
مشاهده پیوست 208210

فایل کنترلشو ندارید.اصلا از کجا گیر اوردید اینو

bhzadbt

عضو جدید
سلام همه مشاوره ها واسه رتبه های خوبه
لطفا جواب منو هم بدید... خیلی واسم مهمه
من 1700 مخابرات شدم
دانشگاه هایی مثل شاهرود یا شیراز یا سمنان قبول می شم ؟؟

لطفا اگه کسی از آخرین رتبه قبولی دانشگاه ها پارسال خبر داره بگه

EECi

مدیر بازنشسته
سلام همه مشاوره ها واسه رتبه های خوبه
لطفا جواب منو هم بدید... خیلی واسم مهمه
من 1700 مخابرات شدم
دانشگاه هایی مثل شاهرود یا شیراز یا سمنان قبول می شم ؟؟

لطفا اگه کسی از آخرین رتبه قبولی دانشگاه ها پارسال خبر داره بگه
سلام
از این دانشگاه هایی که گفتید ، شیراز رو احتمالش کمتر هست از سیستم قبول بشید ولی سمنان احتمال قبولی هست. شاهرود رو نمیدنم .

دانشگاه هایی مثل فردوسی(شبانه) و تبریز ( شبانه )و شاهد تهران ( روزانه و شبانه )و صنعتی تبریز( روزانه و شبانه ) و صنعتی شیراز( روزانه و شبانه ) و دانشگاه اصفهان( روزانه و شبانه ) احتمال قبولی دارید . و دانشگاه های دیگه که باید خودتون بررسی کنید

آخرین رتبه های قبولی اکثرا با شانس و اقبال قبول شدن و نمی تونه معیار خوبی باشه .
به نظر من شما براساس علاقه و اینکه می تونید هزینه شبانه و اسکان رو بدید یا نه و سایر معیار هایی که دارید ، 100 انتخابتون رو مرتب کنید زیاد به شانس قبولی توجه نکنید ( منظورم این نیست که دیگه 20 انتخاب اولتون رو از شریف و امیر کبیر بزنید ، مثلا اولین انتخابتون رو از علم صنعت بزنید و مثلا صنعتی اصفهان یا تبریز و... که نسبت به بقیه دانشگاه ها بهتر هستن، شانستون رو امتحان کنید )

موفق باشید

andysaeed

عضو جدید
سلام از این دانشگاه هایی که گفتید ، شیراز رو احتمالش کمتر هست از سیستم قبول بشید ولی سمنان احتمال قبولی هست. شاهرود رو نمیدنم . دانشگاه هایی مثل فردوسی(شبانه) و تبریز ( شبانه )و شاهد تهران ( روزانه و شبانه )و صنعتی تبریز( روزانه و شبانه ) و صنعتی شیراز( روزانه و شبانه ) و دانشگاه اصفهان( روزانه و شبانه ) احتمال قبولی دارید . و دانشگاه های دیگه که باید خودتون بررسی کنید آخرین رتبه های قبولی اکثرا با شانس و اقبال قبول شدن و نمی تونه معیار خوبی باشه . به نظر من شما براساس علاقه و اینکه می تونید هزینه شبانه و اسکان رو بدید یا نه و سایر معیار هایی که دارید ، 100 انتخابتون رو مرتب کنید زیاد به شانس قبولی توجه نکنید ( منظورم این نیست که دیگه 20 انتخاب اولتون رو از شریف و امیر کبیر بزنید ، مثلا اولین انتخابتون رو از علم صنعت بزنید و مثلا صنعتی اصفهان یا تبریز و... که نسبت به بقیه دانشگاه ها بهتر هستن، شانستون رو امتحان کنید ) موفق باشید
ببخشید دانشگاه شاهد تهران...جوش چطوره ؟محدودیت داره؟ مرسی

بالا