تاپیک آموزش نرم افزار AnsysWorkbench

mechanicsoft

عضو جدید
دوستان من کارشناس ارشد مهندسی مکانیک جامدات و مدیر سایت معروفhttp://www.mechanicsoft.ir هستم
به نرم افزار AnsysWorkbench تسلط دارم
در صورت داشتن سوال در مورد این نرم افزارها سوالاتتون رو در این تاپیک بنویسید امیدوارم بتونم کمکتون کنم.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام به شما دوست و مدیر عزیز

در ابتدا از تاسیس این تاپیک خوشحالم ولی چند نکته

اگر کمی دقت میفرمودید میدیدن که تاپیک ویژه ی انسیس ورک بنچ چندین سال قبل در این تالار تحت نظر مستقیم جناب اقای مهندس معززی ایجاد گردیده.

قطعا جنابعالی این مهندس بزرگوار و با دانش را می شناسید و میدانید ایشان یکی از افراد پیشرو در این نرم افزار انهم از سالهای دور و اولین مولف کتاب انسیس ورک بنچ در کشور میباشد.

و اما نکته ی مهمتر ...

درخت تو گر بار دانش بگیرد
به زیر اوری چرخ نیلوفری را

این حقیر تا بهحال هیچ مهندسی را ندیده ام که با این قطعیت اعلام نماید که نرم افزار المان محدود مسلط است.

قطعا شما هم تسلط ندارید!!!

به طور مثال لطف کنید یک مثال " e mag " انسیس ورک بنچ ( نه از مثالهای هلپ ) ارائه نمایید.

havayevasl

عضو جدید
دوستان من کارشناس ارشد مهندسی مکانیک جامدات و مدیر سایت معروفhttp://www.mechanicsoft.ir هستم
در صورت داشتن سوال در مورد این نرم افزارها سوالاتتون رو در این تاپیک بنویسید امیدوارم بتونم کمکتون کنم.
ببخشید ممکنه در مورد ضربه که توی این لینک سایتتون گذاشتید توضیحاتی رو برام ایمیل کنید.مرسیhttp://www.mechanicsoft.ir/post/28

havayevasl

عضو جدید
نرم افزار ورک بنچ چه توانایی داره

نرم افزار ورک بنچ چه توانایی داره

ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم نرم افزار انسیس وروک بنچ چه توانایی داره شما در مورد تحلیل دینامیکی توی این پستتون توضیح دادید میشه بیشتر راجع به تحلیل دینامیکی توی این نرم افزار توضیح بدین.http://www.mechanicsoft.ir/post/30

mechanicsoft

عضو جدید
با عرض سلام به شما دوست و مدیر عزیز

در ابتدا از تاسیس این تاپیک خوشحالم ولی چند نکته

اگر کمی دقت میفرمودید میدیدن که تاپیک ویژه ی انسیس ورک بنچ چندین سال قبل در این تالار تحت نظر مستقیم جناب اقای مهندس معززی ایجاد گردیده.

قطعا جنابعالی این مهندس بزرگوار و با دانش را می شناسید و میدانید ایشان یکی از افراد پیشرو در این نرم افزار انهم از سالهای دور و اولین مولف کتاب انسیس ورک بنچ در کشور میباشد.

و اما نکته ی مهمتر ...

درخت تو گر بار دانش بگیرد
به زیر اوری چرخ نیلوفری را

این حقیر تا بهحال هیچ مهندسی را ندیده ام که با این قطعیت اعلام نماید که نرم افزار المان محدود مسلط است.

قطعا شما هم تسلط ندارید!!!
.
به طور مثال لطف کنید یک مثال " e mag " انسیس ورک بنچ ( نه از مثالهای هلپ ) ارائه نمایید.
با سلام دوست من اولا من چنین ادعایی نکردم و اگر آخر پست من رو میخوندید نوشته بودم امیدوارم بتونم کمکتون کنم
دیگران برای من محترم هستند، ادعایی هم ندارم فقط چندین ساله که دارم نرم افزارهای مکانیک کار میکنم، به علاوه کارشناس ارشد مهندسی مکانیک و از نفرات برتر المپیاد مکانیک کشوری هستم.با این وجود اگر چنین ادعایی کردم عذر خواهی میکنم منظوری از این بابت نداشتم. هدفم ایجاد تاپیکی جهت گفتمان در رابطه با نرم افزار انسیس ورک بنچ بوده و اگر میدونستم چنین تاپیکی وجود داره قطعا این تاپیک رو ایجاد نمیکردم. در مورد "Emag" هم خیلی زود منتظر یک کار باشید که توی سایتم میگذارم و اینجا هم بهتون اطلاع میدم.با تشکر

mechanicsoft

عضو جدید
ببخشید ممکنه در مورد ضربه که توی این لینک سایتتون گذاشتید توضیحاتی رو برام ایمیل کنید.مرسیhttp://www.mechanicsoft.ir/post/28

این شبیه سازی رو خودم انجام دادم برخورد یک گلوله فولادی با یک صفحه بتونی است. لطف کنید ایملتون رو بفرمایید تا براتون ارسال کنم. با تشکر

mechanicsoft

عضو جدید
تحلیل Transient Structhural در نرم افزار انسیس وروک بنچ

تحلیل Transient Structhural در نرم افزار انسیس وروک بنچ

یکی از قابلیت های بسیار مطرح نرم افزار انسیس ورک بنچ توانایی تحلیل گذرا است.
این قابلیت این توانایی را ایجاد میکند که بتوان قطعات تحت حرکت دینامیکی را مورد تحلیل تنش و المان محدود قرار داد.
برای اینکه منظورم رو از این مطلب بهتر متوجه بشید پیشنهاد میکنم فیلم ویدئویی که رو که دراین زمینه انجام دادم ببینید.
جزئیات بیشتر و فیلم ویدئویی رو میتونید تو سایت ببینید.
http://www.mechanicsoft.ir/post/27
سعی کردم لینک ویدئو هم بگذارم نمیدونم اینجا چطوری اجرا میشه
[video]http://www.aparat.com/v/WMouG[/video]

reihan5

عضو جدید
سلام،شما فایل آموزشی دارید که بتونه برای یادگیری این نرم افزار بهم کنه؟:(
البته در حدی که مربوط به رشته خودم باشه،مختصر و مفید:smile:

amin zargaran

عضو جدید
سلام
کسی معنی ارور "The CFX solver for system 'modelname' did not produce a results file" رو میدونه...؟
وقتی solution رو run می کنم ارور زیر رو میده و ازش خارج میشه
The ANSYS CFX solver could not be started, or exited with return code 255:
. No results file has been created.

saeid15207

عضو جدید
موقعی که نرم افزار این خطا رو میده،لاینسزش دچار مشکل شده،و فقط در حالت read only عمل می کنه،دقت کنی گوشه پایین نرم افزار سمت چپ یه

موقعی که نرم افزار این خطا رو میده،لاینسزش دچار مشکل شده،و فقط در حالت read only عمل می کنه،دقت کنی گوشه پایین نرم افزار سمت چپ یه

سلام
کسی معنی ارور "The CFX solver for system 'modelname' did not produce a results file" رو میدونه...؟
وقتی solution رو run می کنم ارور زیر رو میده و ازش خارج میشه
The ANSYS CFX solver could not be started, or exited with return code 255:
. No results file has been created.
موقعی که نرم افزار این خطا رو میده،لاینسزش دچار مشکل شده،و فقط در حالت read only عمل می کنه،دقت کنی گوشه پایین نرم افزار سمت چپ یه چراغ هست که در حالت نرمال به رنگ سبزه ولی برای شما به علت مشکل در لاینسز به صورت قرمز در امده.

amin zargaran

عضو جدید
اخه مشکلی که هست اینه که من نمونه کامل پروژه ای که دارم انجام میدم رو هم دارم و وقتی اون رو run می کنم بدون هیچ مشکلی اجرا میشه و خروجی رو میده ولی وقتی خودم همون مراحل رو گام به گام میرم جلو همچین مشکلی پیش میاد
حتی بخش های geometry , mesh رو هم از روی همون نمونه اماده استفاده کردم و فقط setup رو خودم انجام دادم باز هم همون مشکل پیش میاد

amin zargaran

عضو جدید
و البته فک کنم رنگ اون چراغ به حالت نرم افزار مربوطه
اگه قرمز باشه به معنای busyـــه
و سبز به معنای ready
واسه من وقتی داره محاسبات انجام میده قرمز میشه و در حالت عادی سبزه...

mechanicsoft

عضو جدید
سلام،شما فایل آموزشی دارید که بتونه برای یادگیری این نرم افزار بهم کنه؟:(
البته در حدی که مربوط به رشته خودم باشه،مختصر و مفید:smile:
با سلام
دوست من در حد مختصر و مفید من بهتون کتاب انسیس ورک بنچ انتشارات عابد رو پیشنهاد میکنم
البته خودم هم چند تا توتوریال دارم که میتونم براتون ایمیل کنم ولی فکر میکنم کتاب بیشتر بدردتون بخوه
موفق باشید
مدیر سایت تخصصی مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
و البته فک کنم رنگ اون چراغ به حالت نرم افزار مربوطه
اگه قرمز باشه به معنای busyـــه
و سبز به معنای ready
واسه من وقتی داره محاسبات انجام میده قرمز میشه و در حالت عادی سبزه...

با سلام منم با نظر دوستمون موافقم فکر میکنم اشکال از لایسنس باشه
خودم قبلا دچار چنین مشکلی شدم. زمانی که لایسیس مشکل داره یه پروژه ی دیگه رو باز میکنه
اما وقتی ران میکنید تو حل کردن دچار مشکل میشه و چراغ قرمز میشه البته برای لایسنس کردن مجدد نیاز نیست که دوباره نرم افزار رو پاک کنید کافیه که یک بار فایل لایسنس رو طبق دستور العمل نصب کنید.

اگر متوجه شدید که ایراد چیز دیگه ای هست حتما به منم بگید.
با تشکر
مکانیک سافت

aliiagh

عضو جدید
سلام دوستان. خسته نباشید. یه سوال اساسی داشتم اگه دوستان منو راهنمایی کنن ممنون میشم. من نرم افزار spaceclaim modeler رو دانلود کردم و با موفقیت نصب کردم. الان هم داره سالم کار میکنه. میخواستم بدونم چجوری می تونم به انسیس اضافه اش کنم. یعنی میخوام تو انسیس ورک برنچ وقتی هندسمه میخوام رسم کنم ، دیگه منو ببره به محیط spaceclaim نه محیط design modeler .؟ در ضمن انسیس من ورژن 14.5 هست و ورژن spaceclaim هم +12 هست. با تشکر.

marki

عضو جدید
با سلام. دوستان، من یه مجموعه آموزشی شامل ورک شاپ های رسمی شرکت انسیس به حجم 12GB دانلود کردم. به نظرمن کامل ترین مجموعه آموزشی هست که تا الان وجود داشته. برای کسانی که مشکل زبان ندارند عالیه.

mechanicsoft

عضو جدید
با سلام. دوستان، من یه مجموعه آموزشی شامل ورک شاپ های رسمی شرکت انسیس به حجم 12GB دانلود کردم. به نظرمن کامل ترین مجموعه آموزشی هست که تا الان وجود داشته. برای کسانی که مشکل زبان ندارند عالیه.
این مجموعه که میگی رو چطوری میشه تهیه کرد اگه لینکش دانلود رو هم بگذاری که چه بهتر؟

saeid15207

عضو جدید
با سلام
دوست من در حد مختصر و مفید من بهتون کتاب انسیس ورک بنچ انتشارات عابد رو پیشنهاد میکنم
البته خودم هم چند تا توتوریال دارم که میتونم براتون ایمیل کنم ولی فکر میکنم کتاب بیشتر بدردتون بخوه
موفق باشید
مدیر سایت تخصصی مکانیک سافت
سلام دوست عزیز
اگه امکانش هست این توتوریال ها رو واسه من میل کنید
با تشکر
eng.moradizadeh@gmail.com

marki

عضو جدید
این مجموعه که میگی رو چطوری میشه تهیه کرد اگه لینکش دانلود رو هم بگذاری که چه بهتر؟
سلام دوست عزیز. این مجموعه رو باید از طریق تورنت دانلود کنی. این فایل رو دانلود کن و با یه نرم افزار تورنت کلاینت مثل uTorrnet بازشون کن و دانلود کن مشاهده پیوست torrents.rar

• Like
واکنش ها: ?Why

?Why

عضو جدید
سلام دوست عزیز. این مجموعه رو باید از طریق تورنت دانلود کنی. این فایل رو دانلود کن و با یه نرم افزار تورنت کلاینت مثل uTorrnet بازشون کن و دانلود کن مشاهده پیوست 180021
اول اینکه ممنون ...
بعد خدمتت عرض شود که همشون آیا Workbench هستن ؟
یعنی منی که فقط با WB میخوام کار کنم ، کجاهاشو بزارم برا دانلود ؟ همشو ؟
بازم ممنون میشم اگه اینم جواب بدی ...

marki

عضو جدید
اول اینکه ممنون ...
بعد خدمتت عرض شود که همشون آیا Workbench هستن ؟
یعنی منی که فقط با WB میخوام کار کنم ، کجاهاشو بزارم برا دانلود ؟ همشو ؟
بازم ممنون میشم اگه اینم جواب بدی ...
سلام دوست عزیز. باید بگم کلا" این مجموعه شامل سه تا ایمیج دی وی دی میشه که یکی به مباحث کلی پرداخته که بیشتر شامل ورک بنچ میشه( مدلسازی و مش بندی، تحلیل های مختلف استاتیکی و دینامیکی و حرارتی و ... . البته درباره ی محیط قدیمی (Mechanical APDL) هم آموزشهایی داره. دو دی وی دی دیگه تماما" به مباحث مربوط به CFD پرداخته. پیشنهاد می کنم کامل دانلودش کنی ولی اگر هم می خواهی هر کدوم از دی وی دی هایی رو که نیاز نداری دانلود نکنی به عکس روبه رو توجه کن. Untitled.jpg

• Like
واکنش ها: ?Why

Mechan

کاربر فعال

سلام وخسته نباشید مهندس

یه سوال داشتم اینکه چطور میشه shell و plate رو در ورک بنچ تشکیل داد ؟
در extrude کردن هردو thickness رو اگر صفر قرار دهیم میشه surface body که میشه براش بعدا ضخامت تعیین کرد
ولی اگر extrude ضخامت بدیم یک solid body تشکیل میشه حالا کدو م یکیش میشه shell وکدوم یکیش میشه plate???

بالا