تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

تشکر از توضیحات شما.
میشه لطف کنید مرجع توضیحاتتون رو هم ارائه بفرمایید.
دستکاری در مس اسکیل باعث بروز چه تغییراتی در صحت و دقت پاسخ ها خواهد داشت؟

برای مرجع داخل help نرم افزار عبارت "T stableدلتا" رو جستجو کنید، فرمول را مشاهده می کنید که نیاز به توضیح ندارد
همانطور که گفتم تغییر mass scaling باعث ورود خطا به مسئله میشود و باید آنالیز حساسیت بکنید تا متوجه تغییرات بشوید! ساده ترین کنترل، مشاهده انرژِیهای کل داخلی و نسبت های آنها و میزان نوسان آن هاست!

ehsan_991

عضو جدید
با سلام به همه اساتید
من میخام یک سوراخ مخروطی شکل با ضخامت مشخص روی جسمم ایجاد کنم.چیکار باید بکنم؟
لطفا هرکس میدونه راهنمایی کنه
با تشکر

SHELLBY

کاربر بیش فعال
با سلام به همه اساتید
من میخام یک سوراخ مخروطی شکل با ضخامت مشخص روی جسمم ایجاد کنم.چیکار باید بکنم؟
لطفا هرکس میدونه راهنمایی کنه
با تشکر

سلام ؛ یه روشش اینه:
1- از دستور creat datum plane: offset from plane یه صفحه جدید در محل مرکز راس مخروط مورد نظر ایجاد کنید.
2- از دستور creat cut: revolve در صفحه جدیدی که ایجاد کردید مقطع چرخش مخروط با ابعاد مورد نظر رو رسم کنید. محور چرخش هم با creat construction: oblique line میتونید تعیین کنید. و در نهایت دستور رو اجرا کنید.

s.jpg

136870

عضو جدید
سلام
من ي شبيه سازي لا‍‍‍‍رز دي فرميشن دارم انجام ميدم و ميخام بدونم تيك ري مش چطور باس فعال كنم
تشكر زياد

iranika

عضو جدید
سلام
من می خوام یه قطعه شل رو تحت میدان حرارتی perdefind load قرار بدم از دو طرف مقیدش کنم در نهایت استرس حاصل از افزایس طول رو محاسبه کنم
این کار هم در step استاتیک انجام میدم
وقتی المان رو displacement - temperature انتخاب میکنم و ران میگیرم ارور میده که boundary displacement هم تعریف کن
که اگه درست فهمیده باشم میشه همون connector displacement
کسی میدونه اول connector displacement چی هست و دوم اینکه جچوری باید تعریف بشه؟!!!!!
با سپاس فراوان از تمام دوستانی که وقت گذاشتن و این متن رو خوندن

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام
من می خوام یه قطعه شل رو تحت میدان حرارتی perdefind load قرار بدم از دو طرف مقیدش کنم در نهایت استرس حاصل از افزایس طول رو محاسبه کنم
این کار هم در step استاتیک انجام میدم
وقتی المان رو displacement - temperature انتخاب میکنم و ران میگیرم ارور میده که boundary displacement هم تعریف کن
که اگه درست فهمیده باشم میشه همون connector displacement
کسی میدونه اول connector displacement چی هست و دوم اینکه جچوری باید تعریف بشه؟!!!!!
با سپاس فراوان از تمام دوستانی که وقت گذاشتن و این متن رو خوندن

سلام، خیلی معلوم نیست که مشکلتات از کجا ناشی شده. اگر بشود یک عکس از مسئله و شرایط مرزی قرار دهید تا بتوان تشخیص داد اشکال از کجا ایجاد شده است.

ehsan_991

عضو جدید
با سلام به همگی دوستان
من یک سوراخ مخروطی شکل با عمقی برابر نصف ضخامت صفحه ای که سوراخ درونش قرار داره دارم.
میخام اونو به همراه صفحه مش بزنم ولی مش درون سوراخ به هم ریخته است. لطفا من رو راهنمایی کنین. میخام دقیقا مانند شکل زیر باشه.
با تشکر
1.jpg

Zienkiewicz

عضو جدید
با سلام به همگی دوستان
من یک سوراخ مخروطی شکل با عمقی برابر نصف ضخامت صفحه ای که سوراخ درونش قرار داره دارم.
میخام اونو به همراه صفحه مش بزنم ولی مش درون سوراخ به هم ریخته است. لطفا من رو راهنمایی کنین. میخام دقیقا مانند شکل زیر باشه.
با تشکر
مشاهده پیوست 216990

سلام، من نمونه یک همچین مشی را ساخته ام و می توانید فایل آباکوس آن را از لینک زیر دانلود کنید.
http://bayanbox.ir/id/4397197270079975798

ehsan_991

عضو جدید

Zienkiewicz

عضو جدید
خیلی از شما ممنونم
کارم رو راه انداختید
میتونم ایمیل شمارو داشته باشم که اگه سوالی داشتم مزاحمتون بشم؟

سلام، خواهش می کنم، ایمیل من توی وبلاگ من هست اما اگر سوالی دارید همینجا مطرح کنید که دیگر دوستان هم در جریان قرار بگیرند.

nima427

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان ، من میخوام کمانش یک میله مکعبی شکل رو تحت بار حرارتی بدست بیارم . در واقع میخوام ببینم این تیر در چه دمایی کمانش میکنه . کسی میتونه کمکم کنه که چه کارهایی باید بکنم ؟ مثلا اول چه خواصی واسه ماده تعریف کنم ، از چه Step استفاده کنم ، بار رو چجوری تعریف کنم ؟

mec_eng_2010

عضو جدید
سلام

من میخوام در ماژول jobچند تا نمودار خروجی بگبرم که همشون تو یک شکل باشند، ولی هرکاری میکنم نمودارها را جدا رسم میکنه و همه را تو یک صفحه ریسم نمیکنه، چطور میتونم همه را تو یک شکل رسم کنم؟

ممنون

yasser2222

عضو جدید
سلام

من میخوام در ماژول jobچند تا نمودار خروجی بگبرم که همشون تو یک شکل باشند، ولی هرکاری میکنم نمودارها را جدا رسم میکنه و همه را تو یک صفحه ریسم نمیکنه، چطور میتونم همه را تو یک شکل رسم کنم؟

ممنون

تک تک پلات کن و save کن . سپس برو به tools/xy data/manager اونجا نمودارهای سیو شده هستند. با انتخاب همه و زدن plot میتونی همه رو با هم پلات کنی

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام

ممنون

سلام، پیشنهاد من این است که دیتای مورد نظرتان را از آباکوس استخراج کنید و ببرید توی یک نرم افزار دیگر مانند اکسل یا تک پلات و اونجا هر جور که خواستید نمودارها را رسم کنید. موفق باشید

یه قسمت کوچیک از مکعب رو عوض کنید جنس شو. بعد دو طرف رو ثابت کن
برای اینکار یه تیکه رو یا ترک بذار، یا پارتیشن بزن یه متریال دیگه تعریف کن. بعد خودش انجام میشه.
با عرض سلام خدمت دوستان ، من میخوام کمانش یک میله مکعبی شکل رو تحت بار حرارتی بدست بیارم . در واقع میخوام ببینم این تیر در چه دمایی کمانش میکنه . کسی میتونه کمکم کنه که چه کارهایی باید بکنم ؟ مثلا اول چه خواصی واسه ماده تعریف کنم ، از چه Step استفاده کنم ، بار رو چجوری تعریف کنم ؟

nima427

عضو جدید
یه قسمت کوچیک از مکعب رو عوض کنید جنس شو. بعد دو طرف رو ثابت کن
برای اینکار یه تیکه رو یا ترک بذار، یا پارتیشن بزن یه متریال دیگه تعریف کن. بعد خودش انجام میشه.

خب باید از چه نوع step استفاده کنم ؟ یا چه خواصی رو واسه مواد تعریف کنم ؟

amirmash1

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید.
می خواستم بدون در اباکوس چگونه می شود یک مسیر فنری زاویه دار برای ابزار تعریف کرد تا ابزار بر روی ان حرکت کند تا ورق فرم بگیرد.

MechanicJJ

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
یه استوانه داریم که میخوایم دماش رو عوض کنیم.مثلا برسونیمش به 200درجه. اول از سطح نمونه افزایش دما شروع میشه تا به مغز نمونه برسه.میخوام زمان رسیدن مغز نمونه به این دما رو محاسبه کنم.
چون نمونه استوانه ای و متقارنه بجاش صفحه مولدش رو مدل کردم.

انتقال حرارت از نوع گذرا میشه اینجا چون وابسته ب زمانه.
شرایط مرزی اولیه رو میدم بهش.مثلا سطح پایین رو دماش رو برابر دمای کوره که 200 درجه اس میذارم و بقیه رو دمای محیط.هدف پیدا کردن دمای گره ها بعد از یه زمان مشخصه.(هدف اصلی هم دما توی گره های سطح بالایی که در واقع روی محور مرکزی استوانه هستن).مثلا بعد از 5 دقیقه
استپ ها رو چطوری باید تعریف کنم؟
پارامترهای زیر رو چطور باید تعریف کنم؟(maximum number of increments/increment sizeو...)
چطور کانتور دما رو بعد از 5 دقیقه مشاهده کنم؟

آخرین ویرایش:

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
یه استوانه داریم که میخوایم دماش رو عوض کنیم.مثلا برسونیمش به 200درجه. اول از سطح نمونه افزایش دما شروع میشه تا به مغز نمونه برسه.میخوام زمان رسیدن مغز نمونه به این دما رو محاسبه کنم.

شرایط مرزی اولیه رو میدم بهش.مثلا سطح پایین رو دماش رو برابر دمای کوره که 200 درجه اس میذارم و بقیه رو دمای محیط.هدف پیدا کردن دمای گره ها بعد از یه زمان مشخصه.(هدف اصلی هم دما توی گره های سطح بالایی که در واقع روی محور مرکزی استوانه هستن).مثلا بعد از 5 دقیقه
پارامترهای زیر رو چطور باید تعریف کنم؟(maximum number of increments/increment sizeو...)

سلام، استپ را باید heat transfer انتخاب کنید. پارامترهای مربوط به increment درواقع باید بطور سعی و خطا معین شوند ولی پیشنهاد اولیه برای increment size مقدار 0.1 است.

SHELLBY

کاربر بیش فعال
این محل اتصال لوله به سیلندر رو میخوام فیلت بزنم همش ارور میده

round feacture failed
can not round non manifold

Zienkiewicz

عضو جدید
این محل اتصال لوله به سیلندر رو میخوام فیلت بزنم همش ارور میده

round feacture failed
can not round non manifold

سلام، من مشابهش را انجام دادم مشکلی ایجاد نشد. حدس می زنم شاید در مدل شما در محل اتصال لوله به استوانه بزرگ لبه آزاد وجود داشته باشد.

SHELLBY

کاربر بیش فعال
لبه های ازاد رو چک کردم همه رو پاک کرده بودم، ولی اشکال از این بود که به جای استفاده از remove faces از remove selected استفاده میکردم. و بخاطر همین اون ارور رو میداد

بنظرم کار کردن با آباکوس خیلی راحت تر از انسیسه . . .
vessel3.jpg

iranika

عضو جدید
سلام
مهندسین رفتار پلاستیک رو چچوری باید تعریف کرد؟
می دونم باید تنش واقعی رو وارد کنم نه نامی
ولی کسی هست یکم بیشتر توضیح بده؟
مرسیییییی

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید.
می خواستم بدون در اباکوس چگونه می شود یک مسیر فنری زاویه دار برای ابزار تعریف کرد تا ابزار بر روی ان حرکت کند تا ورق فرم بگیرد.

مسیر رو در قسمت amp وارد کنید

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید

سلام
بستگی داره شما هدفتون چی باشه از تحلیل؟
کانتورهای دما یا اثرات تنش ناشی از دما؟