تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

آقا کسی اینجا نیس؟!!!
کمککک!!

با پارتیشن بندی ، می توانید اینکار رو بکنید - سه یا چهار پارتیشن دایره ای بزنید و از بیرون به داخل تعداد گره ها هر پارتیشن رو کمتر کنید و موقع مش بندی ، ناحیه به ناحیه مش بزنید

نتایج حاصل از اتصال دو کامپیوتر به احتمال زیاد درست نیست و به هیچ عنوان توصیه نمیشود ! در صورت امکان از ظرفیت کارت گرافیک می توانید استفاده کنید که باز بین علماء در خارج از کشور درباره صحت و درستی آن اختلاف است هرچند که خود آباکوس نتایج کارت گرافیکی مشخصی را تایید کرده ! بهترین کار استفاده از ابر رایانه دانشگاه های دولتی ( بشرط CPU تک و نه چندتایی ) و یا استفاده از کامپیوتری با CPU i7 است

با درود
من میخوام به یک سر قطعه ارتعاش وارد کنم و اثر ارتعاشو در سر دیگه قطعه ببینم
کسی میتونه کمکم کنه؟
با تشکر

همانطور که خودتون گفتید یک بار گذاری سیکلی اعمال کنید - ببینید اگه جواب خطی رو می خواهید ، فکر کنم آنالیز فرکانسی خودش فرکانس ها رو بهتون میده در انتهای آنالیز

asha_0o

عضو جدید
سلام دوستان
کسی تا حالا تونسته مثالی از اباکوس رو run بگیره؟
من میخوام مثال dcb_vcct_fatigue_2d.inp رو ببینم ولی وقتی دستور abaqus fetch job=dcb_vcct_fatigue_2d رو میزنم فایلش به درستی توی work directory ایجاد میشه ولی موقع ایمپورت مدل همش ارور میده.
WARNING: The input file contains one or more data items which have been parameterized. Parameterized input files can not yet be imported into Abaqus/CAE. This occurred while scanning input file for parameterized data. The input file will not be imported.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

bluen

عضو جدید
سلام دوستان
کسی تا حالا تونسته مثالی از اباکوس رو run بگیره؟
من میخوام مثال dcb_vcct_fatigue_2d.inp رو ببینم ولی وقتی دستور abaqus fetch job=dcb_vcct_fatigue_2d رو میزنم فایلش به درستی توی work directory ایجاد میشه ولی موقع ایمپورت مدل همش ارور میده.
WARNING: The input file contains one or more data items which have been parameterized. Parameterized input files can not yet be imported into Abaqus/CAE. This occurred while scanning input file for parameterized data. The input file will not be imported.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

تمام فایل های اینپوت با این نام را کنار هم در یک فولدر کپی کنید و از آنجا فراخوان کنید.

armaneng2

عضو جدید
مدل سازی لایه سنگی

مدل سازی لایه سنگی

سلام دوستان برای مدل سازی یک لایه سنگی در آباکوس با داشتن پارامترهای وزن مخصوص، مدول الاستیسیته، زاویه اصطکاک داخلی ،چسبندگی و بار مجاز میشه خواص پلاستیک رو تعریف کرد؟

rezagi

عضو جدید
سلام،وقتی میخوام لینک کنم با ارور زیر مواجه میشم
unable to locate or determine the version of c++ compiler on this system.if visaul c++ is installed on this system ,please load the vcvars32.bat file
before running abaqus.
در حالیکه ++c رو نصب کردم و مسیرvcvars32رو تو pathوارد کردم
کسی میدونه علتش چیه?
با تشکر

12*12

عضو جدید
Re: تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

آقا کسی اینجا نیس؟!!!
کمککک!!
برای سوال اول باید سطح رو به 4 قسمت تقسیم کنی و بعدش تو بخش دانه بندی بری و bias بدی طوری که از روی سطح با دانه ها درشت شروع کنه و به مرکز سطح که رسید دانه رو ریزترشون کنه...
در ضمن اگر میزان ریز بودن مش خیلی مهمه باید تعداد تقسیم سطحت رو بیشتر کنی مثلا 8 تا یا بیشتر...

در مورد سوال دومت راستش من تاحالا چنین چیزی نشنیدم...

lottopi

عضو جدید
با درود
دو تا سوال داشتم
یکی اینکه چطوری میتونم یه مته را پارتیشن بندی کنم که مش stracture بریزم
و یکی در مورد آنالیز steady-stade direct یه توضیح کلی میخوام که بدونم مراحلش چطوریه
با تشکر

lottopi

عضو جدید
همانطور که خودتون گفتید یک بار گذاری سیکلی اعمال کنید - ببینید اگه جواب خطی رو می خواهید ، فکر کنم آنالیز فرکانسی خودش فرکانس ها رو بهتون میده در انتهای آنالیز

سلام دوست عزیز
آنالیز فرکانسی را روی قطعه انجام دادم و فرکانس طبیعی قطعه را بدست آوردم
حالا همون فرکانس طبیعی را میخوام به قطعه اعمال کنم واثرشو ببینم
با تشکر

yasser2222

عضو جدید
سلام اقا سوال علمی!
تعریف beam
تعریفtruss
تعریف shell
تعریف membrain
تعریف plate
دقیقا چیه؟!

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با درود
دو تا سوال داشتم
یکی اینکه چطوری میتونم یه مته را پارتیشن بندی کنم که مش stracture بریزم
و یکی در مورد آنالیز steady-stade direct یه توضیح کلی میخوام که بدونم مراحلش چطوریه
با تشکر

در مورد مشندی استراکچر مته:
اگر شکل شما دقیقا شکل مته هست اصلا نمیشه مش استراکچر زد
اما یه راهنمایی: دقت کنید هدف شبیه سازیتون چیه؟ شاید اصلا نیاز نیست مته رو دقیقا مدلسازی کنید یا اصلا لازم نیست تابع هدف باشه !!!

در مورد سوال دوم : به هلپ نرم افزار مراجعه کنید

rezagi

عضو جدید
سلام،میخوام رفتار الاستیک و پلاستیک یه قطعه رو با دادن کرنش و تنش معادل اون کرنش تعریف کنم،یعنی می خوام یه تعداد از نقاط نمودار تنش کرنش رو به نرم افزار بدم،و نرم افزار بقیه نقاط رو خودش بدست بیاره،و رو قطعه تست کشش انجام بدم.
از دوستان کسی میدونه از چه روشی باید استفاده کنم?

lottopi

عضو جدید
با درود
من میخوام یک شیار مارپیچ رو یه قطعه ایجاد کنم
اما نمیخوام از کتیا انتقال بدم چون ریزش داره

fered_sch

عضو جدید
با سلام به دوستات و مهندسان عزیز.
دوستان من یک مشکلی در نصب اباکوس پیدا کردم که تا حالا بهش بر خورد نکرده بودم! لطفا راهنمایی کنید. پیغام خطا بصورت زیر است:
ABAQUSLM Vender daemon on 27000@My-PC is down!

چه کارش میشه کرد؟
ممنون

سلام،میخوام رفتار الاستیک و پلاستیک یه قطعه رو با دادن کرنش و تنش معادل اون کرنش تعریف کنم،یعنی می خوام یه تعداد از نقاط نمودار تنش کرنش رو به نرم افزار بدم،و نرم افزار بقیه نقاط رو خودش بدست بیاره،و رو قطعه تست کشش انجام بدم.

این کار امکان پذیر نمی باشد ! شما می توانید نتایج تست کشش آزمایشگاه رو مثل شکل مقطع شکست و زمان شکست رو شبیه سازی کنید، ولی اینکه نرم افزار نتایج تست کشش رو بدهد، امکان پذیر نیست چون نرم افزار تابع مشخصات مصالحی است که براش تعریف می کنید و توانایی بدست آوردن آن را ندارد - البته شما می توانید نمودار تنش و کرنش را در هر مقطع عضو بدست آورید که باز تابع مشخصاتی است که تعریف کردید (اگر درست متوجه منظورتون شده باشم ! بس که سخت گفتید !!).

yasser2222

عضو جدید
سلام
من یه مثال با script نوشتم و اجرا می کنم اما موقع پرینت یه پیغام میده که:
print handler: print height must be >0

چکار کنم؟!
ممنون

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببخشید سوالتون مبهمه...
یعنی چی که یه تعداد نقاط تنش کرنش رو بدین و بقیشو نرم افزار بدست بیاره !!!
فکر کنم شما دقیقا نمیدونید میخواهید چه کنید ...

منظور از تست کشش چیه؟

1 - بدست اوردن نقطه تسلیم
2 - بدست اوردن تنش نهایی
3-بدست اوردن نقطه پارگی

حالا شما دقیقا تا کجا رو میخواهید به نرم افزار بدهید؟ و بقیشو نرم افزار حساب کنه؟
دوست عزیز شما مجبورید وباید حداقل نقاط را تا نقطه استحکام نهایی به نرم افزار بدین و برای پارگی از تئوریهایی مثل حد انرژی استفاده کنید. در غیر اینصورت صددرصد نتایج شما اشکال داره.

ضمنا شما میتواند رابطه تنش کرنش رو بصورت فرمول به نرم افزار بدین.

mrchangiz

عضو جدید
سلام
کسی تا حالا شکل دهی گرم مدلسازی کرده تو آباکوس؟
راهی هست زمان حل رو بیاریم پایین؟
mass scaling وقتی که step رو از نوع Dynamic coupled Temp-Disp تعریف میشه تاثیری در زمان run مسئله نداره

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام اقا سوال علمی!
تعریف beam
تعریفtruss
تعریف shell
تعریف membrain
تعریف plate
دقیقا چیه؟!

سلام، بهترین جا برای جواب سوال شما کتاب های المان محدود است اما بطور خلاصه موارد زیر عرض می شود.
المان beam المانی است که از نظر هندسی به صورت یک خط مدل می شود و می تواند بارگذاری خارج از محور و گشتاور خمشی تحمل کند
المان truss المانی است که از نظر هندسی به صورت یک خط مدل می شود و صرفا می تواند بارگذاری های محوری را تحمل کند
المان shell المانی است که از نظر هندسی به صورت یک رویه مدل می شود و می تواند بارگذاری های خارج از صفحه را تحمل کند
المان membrain المانی است که از نظر هندسی به صورت یک رویه مدل می شود و صرفا می تواند بارگذاری های درون صفحه را تحمل کند
المان plate حالت خاصی از المان shell است که انحنا ندارد

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کسی تا حالا شکل دهی گرم مدلسازی کرده تو آباکوس؟
راهی هست زمان حل رو بیاریم پایین؟
mass scaling وقتی که step رو از نوع Dynamic coupled Temp-Disp تعریف میشه تاثیری در زمان run مسئله نداره

سلام
دقیقا یه مثال درهمین زمینه در هلپ اباکوس هست.

موفق باشید.

yasser2222

عضو جدید
سلام
من یه مثال با script نوشتم و اجرا می کنم اما موقع پرینت یه پیغام میده که:
print handler: print height must be >0

چکار کنم؟!
ممنون
در توضیح اینکه: من اسکریپت رو نوشتم و از طریق لینک متلب با اباکوس که اجرا میکنم پیغام بالا رو میده اما اگه توسط خود اباکوس این اسکریپت رو اجرا کنم مشکلی نیست و پرینت میکنه

yasser2222

عضو جدید
وقتی یک جسم رو rigid body تعریف کنیم آیا اندازه مش و نوع مش براش فرق میکنه و روی دیگر قطعات که با اون در تماس هستند تاثیری داره یا نه؟

در آنالیز های دینامیکی از نوع صریح mass scaling در زمان آنالیز تاثیر داره و باعث کم شدن آن می شود ولی باید توجه کنید که مقداری خطا هم به نتایج شما وارد می شود که از طریق آنالیز حساسیت متوجه میزان آن می شوید - یکبار از طریق مقیاس یا فاکتور امتحان کنید، میزان کاهش زمان را خواهید دید

136870

عضو جدید
سلام
دوستان من ميخام جوشكاري اصطكاكي شبيه سازي كنم و هيچ اطلاعاتي از چگونگي مدل كردن اين فرايند ندارم
اگر كسي ميتونه كمك كنه واقعا ممنون ميشوم
خيلي خيلي گيرم و هيچ كاري نكردم هنوز
ترخدا كمك كنيد
اگر يك run از اين فرايند كسي داره يا راهنما يا فيلم آموزشي برام ميل كنيد
salehfazel@yahoo.com

136870

عضو جدید
اگر هم ميتونيد كسي بهم معرفي كنتيد شماره يا ايميل بفرستيد برام
خيلي خيلي ممنون ميشم

yasser2222

عضو جدید
سلام دارم دو تا جسم که رو هم میلغزن رو با explicit انالیز میکنم. یکی تیتانیوم(چگالی =4850 و مدول یانگ=110Gpa) و دیگری فولاد(چگالی 7800 و مدول یانگ 210Gpa).
mesh verfy که میگیرم کوچکترین المان تیتانیوم برابر با 0.023 (واحدهام میلیمتریه) و کوچکترین المان فولاد برابر با 0.13 است.
با این اوضاع step رو چجوری تعریف کنم؟

الان بطور اتومات که تعریف کردم شکل زیر شده نتایجش-- اباکوس step time 3.9*10^-9 رو انتخاب کرده-- ایا درسته؟ ممنون
11111.jpg
در واقع سوالام ایناس:
stable time خوبه یا نه؟ و باید چند باشه
با توجه به بحث انرژی های جنبشی و انرژی کل جوابا میتونه درست باشه یا نه؟

اگه مش ها رو بزرگتر کنم چی میشه؟

آخرین ویرایش:

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در آنالیز های دینامیکی از نوع صریح mass scaling در زمان آنالیز تاثیر داره و باعث کم شدن آن می شود ولی باید توجه کنید که مقداری خطا هم به نتایج شما وارد می شود که از طریق آنالیز حساسیت متوجه میزان آن می شوید - یکبار از طریق مقیاس یا فاکتور امتحان کنید، میزان کاهش زمان را خواهید دید
معیار تعیین مس اسکیل چیه؟

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من ميخام جوشكاري اصطكاكي شبيه سازي كنم و هيچ اطلاعاتي از چگونگي مدل كردن اين فرايند ندارم
اگر كسي ميتونه كمك كنه واقعا ممنون ميشوم
خيلي خيلي گيرم و هيچ كاري نكردم هنوز
ترخدا كمك كنيد
اگر يك run از اين فرايند كسي داره يا راهنما يا فيلم آموزشي برام ميل كنيد
salehfazel@yahoo.com

روی این موضوع خیلی کار شده.