تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

12*12

عضو جدید
با سلام
ببینید وقتی پار تا رو تعریف کردیم قبل اینکه بهشون سکشن بدیم اونارو مرج میکنیم در این حالت یک پارت جدید ایجاد میشه که یه اسم براش میذاریم البته اگه قبل از مرج به پارتها سکشن داده باشیم هم مشکلی پیش نمیاد چراکه پارتهای قبلی دارای سکشن میمانند و اون پارت جدید کلی که از مرج ایجاد میشه بدون سکشن هست که بعد از پارتیشن بندی برای هر ناحیه یه سکشن جداگونه میدیم. اگر هم سوالتون در مورد نحوه پارتیشن بندیه میتونید از منوی تولز >پارتیشن رو انتخاب سپس نحوه برش جسم رو انتخاب کنی که در اینجا از cell>define cutting plane سپس 3points استفاده شده. به راهنمایی که در قسمت پایین ویوپرت میاد توجه کنید.

آهان فهمیدم،یعنی وقتی همه رو یکی کردی بعدش شروع میکنی به پارتیشن بندی به همون شکلی از اول بوده بعد سکشن بهشون اختصاص میدی...

تو فایلی که دادی اصلا صفحه هایی که تعریف کردی نبودن بخاطر همین برام سوال بود که چطوری پارتیشن بندی کردی...

yasser2222

عضو جدید
سلام. من یه مشکل با visualization دارم. فاصله دو لبه 3 میلیمتره. من تو bc به قطعه بالایی میگم 1 میلیمتر برو جلو. اما تو نتایج گرافیکی خیلی میره جلو و میره تو قطعه بعدی!! درحالیکه تو legend هم 1 میلی متر نشون میده. اشکال کجاس؟
ممنونdisp error.jpgdisp error2.jpg

parandme

کاربر بیش فعال
سلام
دوستان من یه سوال داشتم در مورد مدلسازی رفتار Hardening برای یک ماده در واقع میخام نموداری مشابه هیسترزیس رو بدست بیارم برای این کار
من یه بار سیکلیک بوسیله تعریف Amplitude وارد می کنم ولی وقتی خواص پلاستیک تعریف می کنم ارور increment میده
کسی میتونه تو این زمینه کمکم کنه

yasser2222

عضو جدید
پیش باردهی فنر

پیش باردهی فنر

سلام. چطور میشه وقتی بین دو نقطه فنر تعریف کردیم بش بفهمونیم که مثلا این فنر 2 میلی متر فشرده یا کشیده شده یا اینقد نیرو تو فنر وجود داره؟ ممنون

shayanmehranfar

عضو جدید
با عرض سلام من هم همین سوال برام ایجاد شده.
برای شبیه سازی کابل یک پل کابلی یک غلاف فولادی داریم و چند کابل فولادی به همراه واکس روکش کابلها.
حال برای شبیه سازی دقیق از کجا باید شروع کرد و چگونه باید ابتدا مرکز پیچش برای رسم کابل در نظر گرفت(منظور از مرکز پیچش مرکزی در کابل است که در رسم اولیه بتوان کابل را به دور آن پیچاند.)

yasser2222

عضو جدید
سلام. من یه مشکل با visualization دارم. فاصله دو لبه 3 میلیمتره. من تو bc به قطعه بالایی میگم 1 میلیمتر برو جلو. اما تو نتایج گرافیکی خیلی میره جلو و میره تو قطعه بعدی!! درحالیکه تو legend هم 1 میلی متر نشون میده. اشکال کجاس؟
ممنونمشاهده پیوست 160383مشاهده پیوست 160384
درست شد. مشکل nlgeom بود. on کردم درست شد.

yasser2222

عضو جدید
من یه انالیز استاتیکی تعریف کردم. حالا میخام explicit تعریف کنم اما نداره. در حالت عادی دارها اما حالا که استاتیکی اول تعریف کردم نداره. فقط implicit داره چه کنم؟ ممنون

bluen

عضو جدید
سلام دوستانزمانی که یک آنالیز اکپلیسیت حل میشه من پطور می تونم نرخ کرنش را لحاظ کنم؟یا بهتر بگم تفاوت یک ایمپکت با یک له شد ن توی آباکوس چیه؟ مثلا من یک قطعه را له کردم چظور می تونم بگم نرخ کرنش تو این مساله فلان مقداره؟؟؟سپاس

12*12

عضو جدید
سلام. چطور میشه وقتی بین دو نقطه فنر تعریف کردیم بش بفهمونیم که مثلا این فنر 2 میلی متر فشرده یا کشیده شده یا اینقد نیرو تو فنر وجود داره؟ ممنون

باید توی ماژول Load یک یدان اولیه تعریف کنی که یه جورایی شرایط اولیه ات محسوب میشه...

الان آباکوس ندارم،فک کنم گزینه آخر ای ماژول باشه...

12*12

عضو جدید
من یه انالیز استاتیکی تعریف کردم. حالا میخام explicit تعریف کنم اما نداره. در حالت عادی دارها اما حالا که استاتیکی اول تعریف کردم نداره. فقط implicit داره چه کنم؟ ممنون

درست متوجه مشکلت نشدم ولی بعضی از تحلیل ها توالی دارن یعنی باید قبل یا بعد از تحلیل خاصی اتفاق بیافتن...

احتمالا مشکل تو هم زیر مجموعه همینه...

فک کنم باید تحلیل خاصی قبلش انجام بدی...

bluen

عضو جدید
strain rate in an explicit analysis

strain rate in an explicit analysis

سلام دوستانزمانی که یک آنالیز اکپلیسیت حل میشه من پطور می تونم نرخ کرنش را لحاظ کنم؟یا بهتر بگم تفاوت یک ایمپکت با یک له شد ن توی آباکوس چیه؟ مثلا من یک قطعه را له کردم چظور می تونم بگم نرخ کرنش تو این مساله فلان مقداره؟؟؟سپاس

yasser2222

عضو جدید
The ratio of deformation speed to wave speed exceeds 1.0000 in at least
one element. This usually indicates an error with the model definition. Additional diagnostic information may be found in the message file.
سلام. آنالیز explicit انجام میدم. اررور بالا میده.
این اررور برا چیه؟!

bluen

عضو جدید
one element. This usually indicates an error with the model definition. Additional diagnostic information may be found in the message file.
این اررور برا چیه؟!

حتما بررسی کنید که خواص مکانیکی و ابعاد مدل در یک سیستم اندازخ گیری تعریف شده باشند.
احتمالا یک یا چند المان خیلی کوچک دارید.
نرخ بارگذاری را کاهش دهید.

پیروز باشید.

این اررور برا چیه؟!
البته احتمالش هست كه از مش باشه ولي احتمالش كمه ! با verify mesh يكبار كنترل كنيد ولي من احتمال ميدم كه ميزان سرعت تغييرشكل خيلي زياده كه يا از ناپايداري قسمتي از مدل يا از سرعت زياد بارگذاري است! براي بارگذاري Amp تعريف كنيد با نرخ نرم و ميزان بار يا جابهجايي رو هم كم كنيد ببينيد حل ميشه؟!

سوالتون واضح نيست! impact يعني ضربه زدن يا برخورد ولي "له شدن" شايد اصلا در واقعيت وجود نداشته باشه!! مثلا شما اگر تغيير شكل زيادي به يك مدل بتني وارد كنيد در نمايش نتايج آباكوس "له شده" ولي در واقعيت چنين نيست و خيلي عقب‌تر بتن خورد شده و خلاص !!! در محل مورد نظر set تعريف كنيد و خروجي كرنش رو دريافت كنيد ! ولي بهتر است يكبار از طريق Field outpot خروجي le و peeq رو كنترل كنيد كه اول از كجاها اوضاع مدل خراب ميشه

سلام
دوستان من یه سوال داشتم در مورد مدلسازی رفتار Hardening برای یک ماده در واقع میخام نموداری مشابه هیسترزیس رو بدست بیارم برای این کار
من یه بار سیکلیک بوسیله تعریف Amplitude وارد می کنم ولی وقتی خواص پلاستیک تعریف می کنم ارور increment میده
کسی میتونه تو این زمینه کمکم کنه
بسيار بسيار نسبت به پروژه شما علاقه‌مند شدم! اگه ممكنه يكم توضيح بديد كه چيكار مي‌خواهيد بكنيد
در دو لينك زير 2 فايل راهنمايي مختصر خطاهاي آباكوس ميزارم، اميدوارم مفيد واقع بشه:

www.4shared.com/office/DJmKl-kR/abaqus_ERROR_guide.html

www.4shared.com/office/_9lnaovO/abaqus-warning-error_-2.html

با عرض سلام من هم همین سوال برام ایجاد شده.
برای شبیه سازی کابل یک پل کابلی یک غلاف فولادی داریم و چند کابل فولادی به همراه واکس روکش کابلها.
حال برای شبیه سازی دقیق از کجا باید شروع کرد و چگونه باید ابتدا مرکز پیچش برای رسم کابل در نظر گرفت(منظور از مرکز پیچش مرکزی در کابل است که در رسم اولیه بتوان کابل را به دور آن پیچاند.)
اميدوارم كه غلاف فولادي صاف و بدون انحناء باشه ! ولي شما مثلا 5 دايره را بصورت فرضا ساليد كنار هم رسم كنيد بعد در قسمتي كه مي‌خواهيد طول عوض را مشخص كنيد يعني Extrusion قسمتي هست به عنوان twisting كه اونجا بايد علاوه بر گام پيچش يك مركز پيچش معرفي كنيد كه قبلش موقع رسم بايد يك نقطه راهنما (مركز 5 دايره) داشته باشيد !

نداره يعني اينكه نميشه خب ! نه كه اصلا نشه‌ها ! ولي بايد نتايج انتها step مورد نظر را از استاندارد توي صريح Import كنيد براي راهنمايي به لينك زير مراجعه كنيد اميدوارم كه مفيد باشه:

www.4shared.com/office/NdR9Kurr/l11-interface.html

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام درود بر دوستانو مهندسین گرامی
.
در مورد این نرم افزار کسی هست درباره طراحی کوره و مکانیزم های انتقال حرارت در کوره و به طور کلی شبیه سازی یک کوره مثلا القایی کار کرده باشه؟
.

yasser2222

عضو جدید
دم به دقبقه یه مشکلی برام پیش میاد!!. فایل رو دوستان ببینید اشکال کجاس. یه مکعب دارم و یه صفه. فاصله بینشون 1 میلی متره. مکعب ثابته و صفه با اندازه 3 میلی متر جلو میاد تا با هم برخورد کنن. اینترکشن کانتکت هم دادم. اما تو جوابا برخورد ندارن!!! کمک

پیوست ها

• Temp.rar
    64.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yasser2222

عضو جدید
دم به دقبقه یه مشکلی برام پیش میاد!!. فایل رو دوستان ببینید اشکال کجاس. یه مکعب دارم و یه صفه. فاصله بینشون 1 میلی متره. مکعب ثابته و صفه با اندازه 3 میلی متر جلو میاد تا با هم برخورد کنن. اینترکشن کانتکت هم دادم. اما تو جوابا برخورد ندارن!!! کمک
بجای صفه یه مکعب دیگه گذاشتم درست شد!. نمیدونم چرا ولی با سالید درسته اما با شل نه.مشکلم حل شد فعلا

12*12

عضو جدید
بجای صفه یه مکعب دیگه گذاشتم درست شد!. نمیدونم چرا ولی با سالید درسته اما با شل نه.مشکلم حل شد فعلا
برای اینکه بتونی اینتراکشن تعریف کنی بجای صفحه باید یک سطح ایجاد کنی...

در واقع صفحه یه چیز مستقل از ماده قابل تحلیل ه...

seraj_8008

عضو جدید
سلام دوستان

وقتتون بخیر و طاعاتتون قبول

شرمنده، راستش تو اجرای پروژه ی آباکوسم به پیام خطای زیر برخوردم. هرکاری کردم نتونستم خطاشو برطرف کنم، خواستم اگه ممکنه راهنماییم کنین مشکل کارم کجاست؟!

Time increment required is less than the minimum specified

Abaqus/Standard Analysis exited with an error - Please see the message file for possible error messages if the file exists.

پیشاپیش ممنوووووووووووووووووووون...

bluen

عضو جدید
strain rate

strain rate

مساله بدون هیچ مشکلی در سیستم من حل شد! اما پیشنهاد: 1-اینیشیال تایم استپ استاتیک را اصلاح بفرمایید( مثلا اینیشیال 0.05 و ماکزیمم اینکریمنت 0.1) 2-در قسمت بارگذاری وقتی میخایید مگهب را فیکس کنید اینکستر را در استپ اینیشیال تعریف کنید و نه در استپ1 ) پیروز باشید.

bluen

عضو جدید
سلام دوستان

وقتتون بخیر و طاعاتتون قبول

شرمنده، راستش تو اجرای پروژه ی آباکوسم به پیام خطای زیر برخوردم. هرکاری کردم نتونستم خطاشو برطرف کنم، خواستم اگه ممکنه راهنماییم کنین مشکل کارم کجاست؟!

Time increment required is less than the minimum specified

Abaqus/Standard Analysis exited with an error - Please see the message file for possible error messages if the file exists.

پیشاپیش ممنوووووووووووووووووووون...

احتمالا استپ جنرال استاتیک تعریف کردید؟
اینیشیال اینکریمنت سایز را کوچکتر در نظر بگیرید( مینیمم از 1e-6 کوچکتر لطفی نداره)
نوع بارگذاری را در صورت امکان عوض کنید( از نیرو به جا به جای)
مش مساله بازبینی شود( احتملا ریفاین لازم داره)

لطفا مساله را تشریح کنید!!!
احتمالا بعد از عدم نتیجه با نکات فوق استپ اکپلیست مشکل را حل کند.

پیروز باشد

bluen

عضو جدید
strain rate

strain rate

اجازه بدید سوال را اینجوری مطرح کنم:
یک تست فشار انجام دادم که حالت شبهه استاتیکی داره
واسه شبیه سازی خواص مکانیکی ماده را وارد کردم(من جمله پلاستیک هاردنینگ)
تایم استپ 1 تعریف شده و بارگذازی هم با امپلیتیوت خطی به صورت (0و0) و (1و1) تعریف شده
در قسمت بارگذاری یه جابه جایی به سطح بالایی داده شده و مدل تا اینکریمنت تایم 1 دچار دفرمیشن متناظر شده!

پرسش:
نرخ کرنش در این مساله چقدر است؟
آیا چون خواص مکانیکی بدون در نظر گرفتن نرخ کرنش تعریف شده اند،نتایج تحلیل را میتوان حاصل تحلیل استاتیک در نظر گرفت؟( نظر بنده به این بله گفتن به سوال نزدیکتر است!)

سپاس

yasser2222

عضو جدید
دوستان من دارم پروژه ای دینامیکی شبیه پمپ های پره ای انجام میدم.( پمپهایی که یه سری پره دارن که درون یه پوسته استوانه ای میچرخن).مسئله من دینامیکی و بررسی تنش های پره هاس. همونطوری که میدونید باید جوابای اباکوس صحه گذاری بشه. یکی از راههای صحه گذاری مقایسه با تئوری و دیگری مقایسه با نتایچ مقالات و پروژه های موفق گذشته هستش. میخاستم ببینم کسی در این مورد مقاله ای ،پروژه ای چیزی داره؟ ممنون.

parandme

کاربر بیش فعال
بسيار بسيار نسبت به پروژه شما علاقه‌مند شدم! اگه ممكنه يكم توضيح بديد كه چيكار مي‌خواهيد بكنيد
در دو لينك زير 2 فايل راهنمايي مختصر خطاهاي آباكوس ميزارم، اميدوارم مفيد واقع بشه:

www.4shared.com/office/DJmKl-kR/abaqus_ERROR_guide.html

www.4shared.com/office/_9lnaovO/abaqus-warning-error_-2.html

سلام دوست عزیز
بررسی رفتار مواد مختلف تحت بارگذاری سیکلیک در واقع اساس تحلیل های خستگی هستش همونطور که میدونید مواد مختلف در مقابل بارگذاری سیکلیک رفتار متفاوتی دارند نرم شوندگی ، سخت شوندگی و ... اباکوس قابلیت این مدلسازی رفتار پلاستیک ماده رو داره
در مورد کار من یک استپ میسازم که یه بار سیکلیک داره و خواص پلاستیک رو میدم ولی ارور میده