تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

Amir_Moazzami

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزيز
اين تاپيكو زدم تا هر گونه بحثي راجع به نرم افزار Abaqus مخصوصا" ورژن هاي سري 6.x.xرو در اينجا مطرح كنيم
و علاوه بر روش متداول cae بيشتر به روش cmd و ساخت مدل با استفاده از كد بپردازيم
منتظر دوستان عزيز هستم

با سلام و خسته نباشيد

برادر عزيز من بد جور با ياد گرفتن آباكوس نياز دارم ومدرس كتيا هستم با توجه به اطلاعات من از كجا بايد شروع كنم؟ جه refrence به من معرفي مي كنيد؟ اگه فايل آموزشي داري بديد ممنون مي شم.خدا از بزرگي كمت نكنه.

باتشكر

Arash_Sn

عضو جدید
من با آباکوس در حد معمولی کار کردم

از یکی از دوستام شنیدم پل معلق(کابلی) پرینستون اسکاتلند رو با آباکوس طراحی و تحلیل کردم

ولی من تو این برنامه اصلا نمیتونم کابل ایجاد کنم

چجوریاست؟؟؟؟

در سازه های بزرگ مانند پل معلق ، برای مدل کردن کابل از المان های T2D2 ، T3D2 یا از نوع هیبرید این المان ها یا از المان Beam استفاده میکنند.

Arash_Sn

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزيز
اين تاپيكو زدم تا هر گونه بحثي راجع به نرم افزار Abaqus مخصوصا" ورژن هاي سري 6.x.xرو در اينجا مطرح كنيم
و علاوه بر روش متداول cae بيشتر به روش cmd و ساخت مدل با استفاده از كد بپردازيم
منتظر دوستان عزيز هستم

ببخشید،
من دقیقاً متوجه نشدم که منظور شما از روش CMD که آنرا در مقایسه با روش CAE قرار دادید چه هست ؟
عمده برنامه نویسی با Python برای استفاده از kernel نرم افزار CAE هستش و با کمک آن شما میتوانید بعضی از فرآیندهای مدل سازی خود در CAE را خودکار کنید (Automation)

اما در مقابل روش مدل سازی با کمک CAE ما روش دیگری نیز داریم که استفاده مستقیم از keyword های ABAQUS بصورت مستقیم است، در بین متخصصین بدلیل اینکه هنوز ABAQUS/CAE بخش عمده ای از Keywordها را پوشش نمیدهد بطور وسیعی مورد استفاده قرار میگیرد.
و البته شما میتوانید در محیط Abaqus/CAE و با استفاده از Keyword Editor آن بخش از Keyword ها را که در CAE وجود ندارد به مدل خود اضافه کنید.

Arash_Sn

عضو جدید
من در حال مدل کردن جوش هستم
کسی هست که بتونه توضیح خلاصه ای از نحوه مدل کردنش بم بده ؟
بیشتر منظورم دادن feeding speed و traveling sppede
یا همون نحوه مدل سازی حرکت سیم جوش
شنیدم باید واسش کد بنویسیم
کسی می تونه واسه کدش کمکم کنه

لازم نیست برای حرکت (Displacement ) کد نویسی کنید . شما میتوانید در Boundary Condition برای قطعه خود حرکت تعریف کنید.

Arash_Sn

عضو جدید
سلام خسته نباشید
من یک دیوار آجری با Abaqus مدل کرده ام که بار بصورت عمود بر دیوار (خارج از صفحه ) بر آن وارد می شود. اشکال کار در این است که بعد از اعمال فشار دیوار فقط تغییر شکل داده و آجرها از هم جدا نمی شوند.خیلی ممنون می شوم در این خصوص کمکم کنید.

برای مدل کردن یک دیوار شما باید از چیدمان آجری که در بین آنها از Cohesive Element قرار دارد استفاده کنید.
اگر دفعات بکار گیری و شبیه سازی این نوع مدل برای شما زیاد است بهتر است که یک رابط گرافیکی GUI برای خودتان بسازید و با کمی کد نویسی این فرآیند را خودکار کنید ، یعنی کاربر بتواند در یک پنجره طول و عرض و ارتفاع دیوار را تعریف کند و برنامه ای که شما نوشتید مدل دیوار را بصورت اتوماتیک ایجاد نماید.

حال اگر رفتار بلوک آجر در این دیوار ( مانند ترک خوردن آجره و کلاً مقاومت آجر ) اهمیت دارد که میتوانید از مدل جانسون کوک یا جانسون هولم کویست استفاده کنید . ولی توجه داشته باشید که این روش مدل کردن باعث طولانی شدن زمان فرآیند تحلیل خواهد شد

Miso_8725

عضو جدید
با سلام به همه ی دوستان .راستش اگه خدا بخواد می خوام تابستون یه دوره آباکوس توی تهران برم ولی نمی دونم که کدومشون از بقیه بهتره خودم نظرم روی مجتمع فنی بود ولی بعضی از دوستام می گن که یکی هست که از اون بهتره ولی اسمشو نمی دونم حالا می خواستم از دوستایی که آشنایی دارن لطف کنن یکم راهنماییم کنن که کدوم موسسه بهتره.خیلی ممنون.​

erfan qiau

عضو جدید
سلام بار گسترده مثلثی تو آباکوس چجوری میشه گذاشت ؟
این کارو میکنم ولی وقتی جواب رو میگیرم جواب درست نیست!!!!

alireza_ka

عضو جدید
به نظر شما آباکوس رو یاد بگیرم یا انسیسو؟
مدلسازی در آباکوس راحت تره یا انسیس؟
آیا می توان جسم مدلسازی شده را از یه نرم افزار دیگه وارد آباکوس و انسیس کرد ؟
لطفا من رو راهنمایی کنید.:gol::heart::heart::heart::gol:

mrnd67

عضو جدید
سلام یه تعداد فایا آموزش آباکوس گذاشتم
توی قسمت پیوندهای روزانه مراجعه کنید
www.mr-nezamdost.blogfa.com

ثانی‌۱۱۰

عضو جدید
[یه سوال] بدست آوردت مقدار تنش در یک نقطه خاص

[یه سوال] بدست آوردت مقدار تنش در یک نقطه خاص

با سلام

برای مثال بعد از تحلیل تمرکز تنش در یک تیر یک سرگیردار، اگر مثلا مقدار تنش S11 را در یک مقطع خاص و در آن مقطع در یک نقطه خاص مدنظر باشد، چگونه این مقدار موردنظر را بدست بیارم؟

منتظر جوابتون هستم.
با تشکر

tha.co.com@gmail

عضو جدید
سلام بر همه
خوشحال میشیم در زمینه
فرآیند کشش عمیق ورق در abaqus

به دانشجویان و مهندسین عزیز کمک کنیم
لینک زیر تمام جزئیات رو نشون میده

http://www.teha-co.com/تحلیل/فرآیند-کشش-عمیق-ورق-در-abaqus
---------------------------------------------------------

سلام به همه ی مهندسین عزیز
این تاپیکو واسه آموزش و تبادل اطلاعات راجع به آباکوس زدم.لطفا هرکی هر چی داره (جزوه آموزشی / پروژِه/ثال حل شده و...)بریزه تو گود...!:w32:

hamedoo

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم منبعی هست بتونم درمورد تحلیل خزش در آباکوس اطلاعات بگیرم یا کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟

smmoosavian

عضو جدید
سلام بر همه
خوشحال میشیم در زمینه
فرآیند کشش عمیق ورق در abaqus

به دانشجویان و مهندسین عزیز کمک کنیم
لینک زیر تمام جزئیات رو نشون میده

http://www.teha-co.com/تحلیل/فرآیند-کشش-عمیق-ورق-در-abaqus
---------------------------------------------------------

دوست عزیز ، شما در سایتتون به قیمت 50 هزار تومان این پروژه رو می فروشید !!! در حالی که این پروژه یکی از تمرین های ساده کلاس آباکوس هستش. من اگه وقت کنم حتماً فایل cae اون رو به صورت رایگان در این سایت برای دانلود می گذارم تا همه استفاده کنن. این پروژه ها فقط نوعی تمرین به حساب میاد برای یادگیری بیشتر و کار با نرم افزار. اکثر شرکت های فعال و خبره در زمینه طراحی مکانیکی و تحلیل اجزای محدود به هیچ عنوان پروژه دانشجویی انجام نمی دن. این کار رو نوعی خیانت می دونن. تنها جایی که دانشجوها می تونن یه چیزی یاد بگیرن همین پروژه های دانشجوییه. :mad:

این مهندسان آینده که شما داری ازشون صحبت می کنی ، فقط می خوان یه پولی بدن یه پروژه بگیرن ، این افراد حال و حوصله انجام پروژه رو ندارن. :razz:

آخرین ویرایش:

bahman2

عضو جدید
کسی اینجا هست در زمینه مکانیک شکست و رشد ترک خستگی کار کرده باشه. :cry:

bahman2

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم منبعی هست بتونم درمورد تحلیل خزش در آباکوس اطلاعات بگیرم یا کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟
سلام
میتونی به کتاب آنالیز مسایل پیشرفته المان محدود با نرم افزار آباکوس انتشارات یامهدی مراجعه کنی
تو این کتاب یه مسائل از خزش در مخازا جدار ضخیم حل کرده البته با زبان پایتون نوشته شده

mrnd67

عضو جدید
سلام
برای اینکه بتونی نمودار تنش کرنش بگیری اول باید اون دو نقطه ای که تنش کرنش رو نیاز داری تعیین کنید یعنی یک
node path
درست کنی
بعد باید با استفاده از دستور
combine
این مسیر رو انتخاب کنی

آخرین ویرایش:

mrnd67

عضو جدید
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان سه ماهی است تمام وقتم رو آباکوس گرفته و یک ماهی هم هست دارم تدریس می کنم زمینه کارم کدنویسی جوشکاری است خوشحال میشم اگه کمک از دستم برمیاد انجام بدم

bahman2

عضو جدید
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان سه ماهی است تمام وقتم رو آباکوس گرفته و یک ماهی هم هست دارم تدریس می کنم زمینه کارم کدنویسی جوشکاری است خوشحال میشم اگه کمک از دستم برمیاد انجام بدم

سلام

من نیاز به کد نویسی دارم. در زمینه مکانیک شکست. فرق سابروتین و inp فایل و زبان پایتون تو چیه و کد نویسی به کدومشون نیازه و هر کدوم به چکاری میان.
ممنونم میشم در این زمینه توضیح بدید

siina2637

عضو
با سلام.
من میخوام یه بالابر رو تو آباکوس تحلیل کنم اما اینتراکتیوها رو که تعریف می کنم ارور میده!

hamedoo

عضو جدید
سلام
میتونی به کتاب آنالیز مسایل پیشرفته المان محدود با نرم افزار آباکوس انتشارات یامهدی مراجعه کنی
تو این کتاب یه مسائل از خزش در مخازا جدار ضخیم حل کرده البته با زبان پایتون نوشته شده
بسیار متشکرم از راهنمایی شما لطف کردی

mrnd67

عضو جدید
سلام سریع میرم سر اصل مطلب
پایتون و فورترن دو زبان برنامه نویسی هستن که میتونی با اون ها کد بنویسی و بدی به آبا کوس ولی پایتون به زبان برنامه نویسی اباکوس نزدیکتره.
وقتی می خوای اباکوس رو روی ران بزاری باید یک
job
ایجاد کنی که
job
میاد یکه فایل
inp
درست میکنه که شامل تمامی مشخصات مواد ابعاد المان و غیره است. تو گاهی اوقات می تونی بجای مدل سازی و دادن مشخصات مواد و درست کردن المان از فایل
inp
استفاده کنی.
گاهی اوقات اباکوس قادر به حل هایی مثل جوشکاری نیست چون چندین نوع حل واسش وجود داره تو باید براش کد بنویسی که میتونی از زبان فورترن یا پایتون استفاده کنی و اون رو به جاب اضافه کنی که به این کدسابروتین میگن

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
نرم افزار آباکوس برای سیستم 64 بیتی داری؟
من یکی خریدم که ورژن 6.9.3 بود ،مال شرکت علائدین بود.
نصب کردم نصب نشد.
البته قسمت 32 بیتی اش روی ویندوز 32 بیتی نصب شد ، ولی قسمت 64 بیتی اش روی ویندوز 64 بیتی نصب نشد.
ممنون از راهنمایی تون

hamedoo

عضو جدید
با سلام و تبریک عید شعبان
مهندسین عزیز یه سوال دارم در مورد incrementation

hamedoo

عضو جدید
ا سلام و تبریک عید شعبان
مهندسین عزیز یه سوال دارم در مورد incrementation
یه توضیح کلی می خواستم از help نمیفهمم چی میگه

amin dd

عضو جدید