تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنونم.
مشاهده پیوست 96965 این خطاییه که موقع اسمبل کردن قطعه Discrete میده.
این خطا که طبیعیه. شما هیچ وقت نمیتونی قطعه Discrete rigid رو به صورت solid وارد محیط اسمبلی کنی حتما باید به صورت Shell باشه. اگه solid هست . تو همون محیط part از مسیر Shape/shell/From Solid میتونی قطعه رو به shell تبدیل و سپس اونو وارد محیط مونتاژی کنی

mrnd67

عضو جدید
سلام جناب
pinion;
ممنون
مدل شما رو دیدم.
تااینجا شما فقط تنش پسماند رو بدست می آورین.
تنها چیزی که می تونم فعلا کمک کنم اینه که برای اینکه جواب بهتر بگیرین از آپشن adaptive مش استفاده کنید.
این آپشن رو برای فورج هم استفاده می کنم.

من توبحث ریز ساختار: ترک توی مرز دانه(استفاده از submodel در نمونه ct) و پیش بینی تغییرات فاز در جوش کار کردم. سابروتین هم زیاد نوشتم.
و نمیدونم شما از اینکه می خواین توی ریز ساختار هم کار کنین منظورتون چیه؟؟؟

hamed8405

عضو جدید
سلام دوستان کسی لایسنس abaqus 6.11 رو نداره. لایسنس من ماژول optimization باز نمی کنه. ممنون.

فرکانس طبیعی را چطور می تونم بدست بیارم؟
کسی هست بتونه منو راهنمایی کنه؟

masser

عضو جدید
سلام کسی میتونه تو زمینه ی سایش منو راهنمایی کنه سمینارم در نورد بررسی سایش در شکل دهی غلتکی سرده . چطور میشه سایش رو در آباکوس شبیه سازی کرد؟ ممنون میشم اگه یک آموزش تصویری یا نوشتاری برام بزارین.

mabna

عضو جدید
سلام، بچه ها من سمپل های حل شده پیشرفته با آباکوس رو میخوام (غیر از سمپلهای خود نرم افزار) مخصوصا تحلیلهای حرارتی-مکانیکی کسی کمکی میتونه بکنه؟لینکی توی اینترنت هست؟

mrnd67

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شما که اینقدر حرفه ای هستی بیا یه تاپیک واسه سابروتین باز کن. همونطور که خودت بهتر میدونی منابع واسه این قسمت خیلی کمه.
ممنون

من حرفه ای نستم ولی این رو میدونم که اطلاعات تو ایران ما دسترسی به اون خیلی کم هست و سابروتین نویسی اونقدر هم سخت نیست

mrnd67

عضو جدید
سلام، بچه ها من سمپل های حل شده پیشرفته با آباکوس رو میخوام (غیر از سمپلهای خود نرم افزار) مخصوصا تحلیلهای حرارتی-مکانیکی کسی کمکی میتونه بکنه؟لینکی توی اینترنت هست؟

تحلیل های حرارتی مکانیکی اونقدر سخت نیست باید فلاکس حرارتی تعریف کنی یا بین جند سطح اختلاف دما بذاری
و از استپ copled-temp-disp استفاده کنی.

مثال
http://mr-nezamdost.blogfa.com/page/soft-abaqus-ansys
قسمت
تحلیل انتقال حرارت در آباکوس (تنش و حرارت) heat-pipejoint

silverman24

عضو جدید
سلام درصورتی که توی ماژول visualization هستی می تونی بری توی منوی view و از اونجا بری آپشن odb display option رو بزنی. اونجا می تونی تو تب میرور و اکسترود و سوییپ کاری رو که می خوای بکنی.
ممنونم که جواب دادید.ولی فکر کنم سو تفاهم شده.چون من میخواستم بهش شرایط مرزی چرخشی بدم.که البته کم کم دارم به این نتیجه میرسم که امکانپذیر نیست!

silverman24

عضو جدید
دوستان کسی نمیدونه وقتی یه جسمی بدون هیچ تغییر شکلی از یه جسم دیگه رد میشه دلیلش چیه؟

h_a_s

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان میتونه مشکل من کجاست؟
من مدل که میخام تو آباکس تحلیلش کنم مخزن که تحت فشار داخلی به همراه بار خرارتی سیکلیک هستش
مدلیم که استفاده میکنم combined hardening موقعی که میزارم واسه run با این خطا مواجه میشوم
که step که تعریف کرین واسه این مدل نمیتونه استفاده بشه
در صورتی که تنها step قابل استفاده همین که استفاده میکنم یعنی coupled tem-displacement هستش بعد از stepاول

mrnd67

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان میتونه مشکل من کجاست؟
من مدل که میخام تو آباکس تحلیلش کنم مخزن که تحت فشار داخلی به همراه بار خرارتی سیکلیک هستش
مدلیم که استفاده میکنم combined hardening موقعی که میزارم واسه run با این خطا مواجه میشوم
که step که تعریف کرین واسه این مدل نمیتونه استفاده بشه
در صورتی که تنها step قابل استفاده همین که استفاده میکنم یعنی coupled tem-displacement هستش بعد از stepاول

مشت رو هم روی حالت coupled tem-displacement گذ اشتی

mrnd67

عضو جدید
ممنونم که جواب دادید.ولی فکر کنم سو تفاهم شده.چون من میخواستم بهش شرایط مرزی چرخشی بدم.که البته کم کم دارم به این نتیجه میرسم که امکانپذیر نیست!

شرمنده الان منظورتون رو متوجه شدم.
شما می تونی براش یک رفرنش پوینت تعریف کنی و سپس با استفاده از ماژول اینترکشن اون رو بهش بدی و توی باندری کاندیشن بهش چرخش بدی.
من خودم این کار رو نکردم ولی فکر کنم روشش این باشه.

h_a_s

عضو جدید
شما هم step که تعریف کردین همین coupled temp-displacement بود؟
البته step دوم منظورم بود
من یک حل با متریال کهcombine hardening (تنش حرارت با هم انجام دادم)
ولی مشکلی نبود.
ببین به خاطر کدوم
keywords
ایراد می گیره.

salehmalekinejad

عضو جدید
سلام. خسته نباشید. من برخورد دو تا صفحه فلزی و دارم مدل میکنم. چون سرعت برخورد بالاست، از قانون هرتز واسه Contact pressure و Overclosure نمیشه استفاده کرد. از چه رابطه ای نوع Interaction تعریف کنم.
نکته بعدی اینه که در حالت تجربی این دو تا صفحه بر اثر برخورد به هم متصل میشن (Impact bonding or welding) برای مدلسازی این قضیه باید چیکار کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

hameds

عضو جدید
من می دونم چیزی که پرسیدم ممکن نیست.(گرچه باید اعتراف کنم که از مثال شما چیزی نفهمیدم، شرمنده!). در واقع سوال من این هست که مقدار shell thickness در چه بعدی اعمال میشه؟ و چی هست اصلا؟ یعنی تو یک مدل واقعی چه اندازه ای هست؟
با سلام
اول اینکه در مورد پاسخ tha.co.cm@gmail باید بگم فکر کنم مثالشون اشتباه باشه ورابطه ماتریس هایی که در حل استفاده میشه با بعد در نظر گرفته شده در مسئله به این صورت ارتباط نداره!
در مورد سوال شما هم باید بگم shell thickness در بعد عمود بر صفحه در فضای دوبعدی است و در فضای سه بعدی (که احتمالا سوال شما اینه) بعد عمود بر تار خنثی است.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز سلام
من یه پروژه دارم در مورد تحت فشار قرار دادن یک ورق ارتوتروپیک ... یا یه نوع کامپوزیت
هیچ داده ای از این ماده پیدا نکردم .... 9 تا مولفه داره ..... مثل مدول الاستیک در جهات مختلف و ضریب پواسون
اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم

mansur_iran

عضو جدید
با سلام
برای انجام پروژه نیار به مدل کردن قطعات کامپوزیتی در آباکوس دارم
اما تنها آشنایی ابتدایی با نرم افزار دارم
كامپوزيت هاي موجود به دو صورت زير ميباشد
1)كامپوزيت با الياف حصيري(مشابه شكل تار و پود در هم تنيده)
2)
كامپوزيت با الياف نمدي يا سوزني(الياف نازك بدون نظم خاصي در هم تيده شده اند)
هدف هم به دست آوردن نمودار تنش كرنش و مدول يانگ آنها و مقايسه نتايج با آزمايش هاي انجام گرفته ميباشد.
لطفا در صورت امكان در خصوص مدل سازي اين قطعات مرا راهنمايي كنيد و يا مرجع مناسبي را معرفي نماييد.

mmmn110

عضو جدید
سلام مهندس
من نیاز به اموزش دیدن درباره فورج چند مرحله ای در اباکوس دارم
اگه می تونی کمکم کن یا یه فایل مرجع بهم بده
خیلی ممنون
09383221368
mn.mohammad@gmail.com

mmmn110

عضو جدید
سلام بچه ها
من یه مدت مدرس نرم افزارAbaqus بودم
خوشحال میشم اگر سوال خاصی دارین بتونم جواب بدم

سلام مهندس
من نیاز به اموزش دیدن درباره فورج چند مرحله ای در اباکوس دارم
اگه می تونی کمکم کن یا یه فایل مرجع بهم بده
خیلی ممنون
09383221368
mn.mohammad@gmail.com

ahmad890

عضو جدید
با سلام
یه سوالی از مهندسین گرامی داشتم :)
من یه ترک توی یک مخزن مدل کردم. واسه اینکه رانش سنگین نشه یه تیکه از اونو برداشتم. (1/16 از پوسته استوانه ای، یعنی یک پوسته 45 درجه ای که اگه 8 برابرش کنیم یک استوانه میشه، حالا همینو اگه روی خودش سوار کنیم کل شل مخزن مدل میشه) حالا میخوام 3 طرف از این تکه ای که برداشتمو شرایط مرزی قرینه بذارم (چپ، راست، بالا) و پایینشو شرایط اینکستر.
آیا این کارم درسته؟ (اینکه 3 طرف قرینه باشه و پایینش اینکستر)
اگه درسته شرایط قرینه چپ و راستو چطوری بذارم؟ فکر میکنم باید شرایط قرینه چپ و راستو توی مختصات استوانه ای بذارم. میخوام بدونم چطور اینکار امکان پذیره؟ یا روش دیگه ای وجود داره واسه اینکار؟
ممنون میشم نظراتتونو بدونم

goldentruss

عضو جدید
سلام یک سوال راجع به ترک در آباکوس داشتم
در یک تحلیل Explicit میخوام روی قطعه م ترک از پیش تعریف شده قرار بدم، چیکار باید بکنم؟
ترک های کانتور انتگرال و xfem برای مصالح پلاستیک و تحلیل صریح کار نمی کنند.
با تشکر

آخرین ویرایش:

mehdi_rad

عضو جدید
با سلام
من یه ترک توی یک مخزن مدل کردم. واسه اینکه رانش سنگین نشه یه تیکه از اونو برداشتم. (1/16 از پوسته استوانه ای، یعنی یک پوسته 45 درجه ای که اگه 8 برابرش کنیم یک استوانه میشه، حالا همینو اگه روی خودش سوار کنیم کل شل مخزن مدل میشه) حالا میخوام 3 طرف از این تکه ای که برداشتمو شرایط مرزی قرینه بذارم (چپ، راست، بالا) و پایینشو شرایط اینکستر.
اگه درسته شرایط قرینه چپ و راستو چطوری بذارم؟ فکر میکنم باید شرایط قرینه چپ و راستو توی مختصات استوانه ای بذارم. میخوام بدونم چطور اینکار امکان پذیره؟ یا روش دیگه ای وجود داره واسه اینکار؟

دوست عزیز، شما یه مقدار زیاده روی کردی! اگه به تعریف قید های تقارن بر گردی، متوجه می شی اشتباهت کجاست! شما نهایتا می تونی قطعه رو 1/8 مدل کنی، شرایط مساله هم کرنش صفحه ای خواهد بود. ضمنا مختصات کارتزین پیش فرض کفایت می کنه.
موفق باشی

mrnd67

عضو جدید
با سلام

سلام
شما برای اینکه تکه از مدلتون را مدلسازی کنید. از submodel استفاده کنید.
اگر شما از مدلها ی1/8 یا 1/4 , ... استفاده کنید یعنی 8 یا 4 و ... ترک بر روی مدل دارید.
سابمدل بهترین پیشنهادی هست که من می تونم بکنم. به طوریکه فقط اطراف ترک با مش ریزتر را مدل کرده سپس با استفاده از حل قبلی دوباره ران می کنید.