<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
دوستان بیاید درصدهای تقریبی رو اعلام کنید . کلید سنجش غافلگیرمون کرد:
تخصصی 40 استعداد 41 زیان 9 (ساخت و تولید)- به نظرتون پلی تکنیک دعوت می شم؟
راستی سوال 30 ساخت تابلو اشتباه کلید داده.

capra1

عضو جدید
سلام اینم جواب های صحیح سوالات تخصصی ساخت
1)گزینه 2، 2)3. 3)1. 4)1. 5)4 .6)2. 7)3. 8)- 9)1. 10)2. 11)4. 12)1. 13)4. 14)2. 15)3. 16)3. 17)- 18)1. 19)- 20)2. 21)2. 22)2. 23)1. 24)1. 25)3. 26)3. 27)4. 28)3. 29)- 30)1. 31)4. 32)1. 33)- 34)1. 35)2. 36)1 37)- 38)3. 39)3. 40)4. 41)2. 42)3. 43)4 44)3. 45)1
کلید1تا 15 جواب سوالات ریاضی که تو تمام گرایش های مکانیک مشترک
کلید سازمان سنجش اشتباهه. 30 رو زده 3 و 36 رو زده 2
بچه ها با دفترچه دیگه غیر f هم این طوریه؟درست میگم؟
خواهشا اعتراض بدیم.
چه طور اعتراض بدیم؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
کلید سازمان سنجش اشتباهه. 30 رو زده 3 و 36 رو زده 2
بچه ها با دفترچه دیگه غیر f هم این طوریه؟درست میگم؟
خواهشا اعتراض بدیم.
چه طور اعتراض بدیم؟
کلید داغونه.
برید به این لینک.اول باید ثبت نام کنید بعد شماره سوال و وارد کنید و اطلاعات خواسته شده و بدید و در قسمت توضیحات پایین صفحه دلیل غلط بودن کلید و گزینه صحیح و وارد کنید
http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/
شما درصدات چطور شد؟

capra1

عضو جدید
کلید داغونه.
برید به این لینک.اول باید ثبت نام کنید بعد شماره سوال و وارد کنید و اطلاعات خواسته شده و بدید و در قسمت توضیحات پایین صفحه دلیل غلط بودن کلید و گزینه صحیح و وارد کنید
http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/
شما درصدات چطور شد؟
ممنون
زیاد تعریفی نداره(همون حول و حوشه)
آخه من برای استعداد و زبان هم نتونستم پاسخ نامه بگیرم، شما گرفتید؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ممنون
زیاد تعریفی نداره(همون حول و حوشه)
آخه من برای استعداد و زبان هم نتونستم پاسخ نامه بگیرم، شما گرفتید؟
پس درصدای ما هم تعریفی نداره پس کی بالا زده تخصصی و ؟؟
کلید استعداد و زیان و یادشون رفته از بس بی در و پیکره این سازمان!
کلید استعداد و من تو پست های قبلی گذاشتم از اساتید دیگه
کلید زبان هم اینه(استاد نیکپور)
http://nickpour.ir/پاسخ-تشریحی-زبان-عمومی-دکتری-نیک-پور/

capra1

عضو جدید
پس درصدای ما هم تعریفی نداره پس کلی بالا زده تخصصی و ؟؟
کلید استعداد و زیان و یادشون رفته از بس بی در و پیکره این سازمان!
کلید استعداد و من تو پست های قبلی گذاشتم از اساتید دیگه
کلید زبان هم اینه:(استاد نیکپور)
http://nickpour.ir/%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D8%AD%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D9%88%D8%B1/

ممنون
نه منظورم این نبود شما خوب زدید نگران نباشید چون دانشجوی امیرید همون جا هم قبولید

zhia81

عضو جدید
سلام.
به نظر من هم سوال 31 اشتباه زده.
نوید جان بچه های تبدیل چکار کردند؟
من که دور و برم کسی تبدیل نیست ازشون سوال کنم.

capra1

عضو جدید
دوستان ساخت و تولید:
سوال29 گزینه 2درسته چون در صورت صحیح بودن 4 باید نمودار c بالاترین می بود چون با افزایش سرعت کرنش نمودار یا در واقع تنش تسلیم بالاتر خواهد رفت و از طرفی گزینه 2 نیز به این دلیل درست است که توان حساسیت به نرخ کرنش یا m در واقع همان میزان تغییر شکل پلاستیکی( دقت کنید یعنی تغییر شکل بعد از نقطه ناپایداری یا همان فلشهای روی سوال) ماده تا قبل از شکست میباشد که هرقدر بیشتر باشد خاصیت سوپرپلاستیکی ماده بیشتر خواهد بود به عبارتی:
هر قدر طول خطچینهای نمودار در سوال 29 بیشتر باشد m بزرگتر و تغییر شکل پلاستیکی بیشتر و خاصیت سوپرپلاستیکی ماده بیشتر است.

capra1

عضو جدید
دوستان کسی میتونه سوال 17 ساخت رو توضیح بده؟از چه منبعیه؟

the great leader

عضو جدید
دوستان لطفاً خوب توجه بفرمایید:
سوال 8 و 13 ریاضی غلطه. سوال 8 به این دلیل که علاوه بر گزینه 1 گزینه 3 هم جوابه ( چون معادله غیرخطیه چند جواب داره)، و اما سوال 13 هم به سادگی میشه گفت اگه مقدار کسینوس هایپربولیک رو در صفر حساب کنیم و در در مقدار تابع که در صفر میشه 2 ضرب کنیم حاصل دو میشه که موجب نقض شدن شرط کوچکتر-مساوی یکه. در خود نقطه مورد نظر سوال هم اگه گزینه 4 درست باشه باز هم این شرط برقرار نیست.
لطفاً همگی برید اعتراض بزنید که حداقل این دو سوال رو حذف کنن که مخرج عبارت درصدگیریمون کوچیک بشه!!
جامداتیاااااااااااا کجااااااااااایین؟؟ چه کردین؟ درصدا رو روووو کنین

zhia81

عضو جدید
سلام.
خطاب به تبدیل انرژی ها.
به نظر من سوال 29 گزینه 2 صحیح است. شرط عدم لغزش به لزجت سیال بستگی دارد. سوال 23 را سازمان سنجش گزینه 1 صحیح زده ولی سیالی با مشخصات داده شده دارای جریان ناپایا است، پس تغییرات چگالی نسبت به زمان وابسته است از اینرو صحیح ترین جواب گزینه 3 است.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوستان ساخت و تولید:
سوال29 گزینه 2درسته چون در صورت صحیح بودن 4 باید نمودار c بالاترین می بود چون با افزایش سرعت کرنش نمودار یا در واقع تنش تسلیم بالاتر خواهد رفت و از طرفی گزینه 2 نیز به این دلیل درست است که توان حساسیت به نرخ کرنش یا m در واقع همان میزان تغییر شکل پلاستیکی( دقت کنید یعنی تغییر شکل بعد از نقطه ناپایداری یا همان فلشهای روی سوال) ماده تا قبل از شکست میباشد که هرقدر بیشتر باشد خاصیت سوپرپلاستیکی ماده بیشتر خواهد بود به عبارتی:
هر قدر طول خطچینهای نمودار در سوال 29 بیشتر باشد m بزرگتر و تغییر شکل پلاستیکی بیشتر و خاصیت سوپرپلاستیکی ماده بیشتر است.
سلام.
میگم مهندس من راجع به این سوال طوری دیگه فکر کردم.
ببینید اگه قرار باشه شکل پذیری و از نظر مقاوت ماده در برابر شکلدهی در نظر بگیریم خب هرچی نرخ کرنش بره بالاتر کارسختی بیشتر می شه لذا استحکام ماده بیشتر میشه و به نیروی بیشتری برای شکل دهی نیازه ضمن اینکه افزایش استحکام از حیث انعطاف پذیری موجب کاهش شکل پذیری میشه.نمودارC از همه پایین تره پس میشه گفت قابلیت شکل پذیریش از حبث کارسختی ناشی از نرخ کرنش بالاتر بهتره.در حالیکه دو نمودار دیگه در صورت شکل دهی کارسختی بیشتری پیدا می کنن و عملا ادامه شکلدهی اونا با مشکل مواجه میشه .
البته نظر شما هم می تونه قانع کننده باشه ولی این تست به نظرم ابهام زیادی داره.

navid8776

عضو جدید
سلام.
خطاب به تبدیل انرژی ها.
به نظر من سوال 29 گزینه 2 صحیح است. شرط عدم لغزش به لزجت سیال بستگی دارد. سوال 23 را سازمان سنجش گزینه 1 صحیح زده ولی سیالی با مشخصات داده شده دارای جریان ناپایا است، پس تغییرات چگالی نسبت به زمان وابسته است از اینرو صحیح ترین جواب گزینه 3 است.

http://phdtest.ir/1393/12/دانلود-تست-سوال-دکتری-تبدیل-انرژی94-95/

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوستان سوال 12 تخصصی جای بحث داره.چون مشخص نیست انتگرال برحسب x یا a. یعنی مشخص نیست بر حسب dx است یا da در این صورت پاسخ فرق می کنه. خواهش می کنم اعتراض بزنید شاید حذف بشه

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوستان ساخت و تولیدی برای سوال 19 هم اعتراض بزنید. این سوال تمرین شماره 4.5. کتاب هاسفورد ویرایش 4 صفحه 50 است.در سوال آزمون نگفته نیروها کششی است در حالیکه در متن سوال کتاب هاسفورد گفته شده. خواهش میکنم اعتراض بزنید و این متن و بذارید:

"سوال ۱۹ رو با شكل امده نميتوان جواب داد چون اشاره اي به نيروي وارده نشده است كه كششي است. اين سوال در كتاب هاسفورد امده است و در ان نيروها هم نشان داده شده است اما در اينجا با اين اطلاعات نميتوان گفت گزينه ۳ درست است."

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
٣۶ هم ١ میشه
چون تو گزینه ١ هر سه مورد کاهش دما، افزایش سرعت تغییر شکل و کاهش اندازه دانه تاثیر یکسان روی انتقال از حالت نرم به ترد داره
ولی تو گزینه ٢ مورده سوم یعنی افزایش اندازه دانه تاثیر متفاوتی با دو مورد قبلیش داره.
صفحه ١١٣ کتاب علم مواد تویسرکانی
لطفا اگه قانع شدین تو سایت سنجش اعتراض بزنین

amona

عضو جدید
٣۶ هم ١ میشه
چون تو گزینه ١ هر سه مورد کاهش دما، افزایش سرعت تغییر شکل و کاهش اندازه دانه تاثیر یکسان روی انتقال از حالت نرم به ترد داره
ولی تو گزینه ٢ مورده سوم یعنی افزایش اندازه دانه تاثیر متفاوتی با دو مورد قبلیش داره.
صفحه ١١٣ کتاب علم مواد تویسرکانی
لطفا اگه قانع شدین تو سایت سنجش اعتراض بزنین
کاملا موافقم 36 گزینه 1 درست، سوال 30 گزینه 1 صد در صد درست

انیشتن

عضو جدید
دين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه در آزمون ورودي دوره دكتري (ph.D) نيمه‌متمركز سال 1394 ثبت‌نام و شركت كرده‌اند، مي‌رساند نتايج اوليه آنان در روز چهارشنبه 26/1/1394 و در قالب كارنامه اوليه بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org قرار داده مي‌شود. كليه داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به نشاني اينترنتي اين سازمان و وارد كردن شماره داوطلبي و ساير مشخصات فردي (نام خانوادگي، نام، شماره شناسنامه، سال تولد) نسبت به رؤيت كارنامه اوليه اعلام نتيجه اقدام نموده و درصورت لزوم از آن پرينت تهيه نمايند. داوطلبانيكه مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، لازم است. براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، از تاريخ 31/1/94 الي3/2/94 به سايت سازمان مراجعه و پس از دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته از طريق سايت، نسبت به انتخاب كد رشته محل‌هاي مورد علاقه اقدام نموده و سپس كد رشته‌ محل‌هاي انتخابي خود را به ترتيب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته اينترنتي وارد نمايند. ضمناً اطلاعيه تكميلي در خصوص زمان و نحوه انتخاب رشته متعاقباً اعلام خواهد شد.

sina021

عضو
دوستان توی کارنامه در قسمت (د) می نویسه وضعیت علمی داوطلب در بین ؟؟؟؟؟ نفر حاضر در جلسه آزمون در رشته امتحانی
می خواستم بدونم برای رشته ساخت و تولید چند نفر شرکت کردن؟ و آخرین رتبه قبولی توی این گرایش چنده؟

آخرین ویرایش:

هیما م

عضو جدید
سلام. آخرین رتبه ای که دکتری(شبانه و...)قبول میشه چنده؟!
ظرفیتا رو کسی داره؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوستان توی کارنامه در قسمت (د) می نویسه وضعیت علمی داوطلب در بین ؟؟؟؟؟ نفر حاضر در جلسه آزمون در رشته امتحانی
می خواستم بدونم برای رشته ساخت و تولید چند نفر شرکت کردن؟ و آخرین رتبه قبولی توی این گرایش چنده؟
امسال برای ساخت و تولید 763 نفر بودن و آخرین رتبه روزانه مجاز107 و شبانه 312 است. شما رتبت چند شد؟
این آمار و کسی برای سال های پیش میدونه؟

136870

عضو جدید
سلام
سوال از ساخت وتولیدی ها
دانشگاه های تهران - روزانه تا چه رتبه ای دعوت به مصاحبه میکنن؟
سپاس فراوان

sina021

عضو
امسال برای ساخت و تولید 763 نفر بودن و آخرین رتبه روزانه مجاز107 و شبانه 312 است. شما رتبت چند شد؟
این آمار و کسی برای سال های پیش میدونه؟
من پدرم بیمار بود متاسفانه نتونستم شرکت کنم، با توجه به درصدایی که گفتین زدین امیدوارم رتبه خوبی آورده باشین.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
من پدرم بیمار بود متاسفانه نتونستم شرکت کنم، با توجه به درصدایی که گفتین زدین امیدوارم رتبه خوبی آورده باشین.
من رتبم زیاد خوب نشد 70 شد.شما ان شالله سال آینده موفق میشین

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ممنونم
از یکی از استادام که دانشگاه کاشان درس میده شنیدم پارسال کاشان تا رتبه 70 دعوت به مصاحبه داشته
ممنون. بله امیدوارم دعوت بشم میرم همون کاشان . یکسال دیگه بمونم خیلی عقب میوفتم.

sina021

عضو
ممنون. بله امیدوارم دعوت بشم میرم همون کاشان . یکسال دیگه بمونم خیلی عقب میوفتم.
انشالا که دعوت میشید و واسه ما که سال بعدی هستیم هم از نحوه درس خوندن راهنمایی مون می کنی و هم از مصاجبه
70 هم خوبه، چون امیرکبیر هم بودید احتمال زیادی داره توی مصاحبه هم موفق باشین توی سایت دانشگاه کاشان نوشته کاشان جزو 5 دانشگاه برتر کشوره

آخرین ویرایش:
بالا