<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

انیشتن

عضو جدید
راستی بچه ها رزومتونم قوی کنین امتحان ام اس آرتی شرکت کنین سری بعد اصلا خوندنش سخت نیس .قلق داره.چون زبان هشت امتیاز داره یه ماهه خوندنش کافیه.هفتاددرصدسوالا ازکتابه کیته.بیشترهمایشا و کنفرانسا تو شهریور وآبان بعضیهاشم تمدید کردن اگه مقاله دارین زودتربفرستین.که وقت تون رو نگیره براخوندن کنکور

انیشتن

عضو جدید
چرا دخترمکانیک اینجانیس؟کاش منم اینجا بادخترابودم.حداقل باهم میخوندیم .باهم درس بخونیم داداشا.بیاین برنامه بریزیم برادرس خوندن و گزارش بدین چقدرخوندیم البته برنامه رو از مهر شروع کنیم بهتره ،تامنابع بخریم و جفت وجور کنیم و کنفرانس و اینابریم شهریورتموم شده.البته بچه های ساختی تو این یه ماه دینامیکشونو قوی کنن.تامهر.هرکی هر درسی مشکل داره تامهر یه پیش زمینه ایجادکنه تا مهر شروع جدی کنیم.موفق باشید داداشا

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
چرا دخترمکانیک اینجانیس؟کاش منم اینجا بادخترابودم.حداقل باهم میخوندیم .باهم درس بخونیم داداشا.بیاین برنامه بریزیم برادرس خوندن و گزارش بدین چقدرخوندیم البته برنامه رو از مهر شروع کنیم بهتره ،تامنابع بخریم و جفت وجور کنیم و کنفرانس و اینابریم شهریورتموم شده.البته بچه های ساختی تو این یه ماه دینامیکشونو قوی کنن.تامهر.هرکی هر درسی مشکل داره تامهر یه پیش زمینه ایجادکنه تا مهر شروع جدی کنیم.موفق باشید داداشا
بحث این جاست که وضعیت زمانی آقایون با خانم ها ممکنه فرق داشته باشه . مثلا دکترا دیگه مثل ارشد اینقد وقت آزاد نیست که از مهر روزی 8 ساعت....
مثلا من خودم چون شاغل هستم نهایتا روزی 2 3 ساعت بتونم بخونم. اگه دروس ساختی حذف نمیشد لاقل امیدمون بیشتر بود. دینامیک این وسط واقعا رو اعصابه

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام علی آقا
در مورد دو فصل آخر مریام به نکته خوبی اشاره کردید، منم نمیدونم، باید از خود سنجش بپرسیم،

کلا در مورد دروس سیالاتی مرجع خوندن در کنار کتب کنکور خیلی خیلی توصیه میشه، مرجع هم که خب ون وایلن هست، ون نس هم هست ولی دیگه نیازی به اون نیست،
من خودم اگه بخوام خیلی خوب بخونم کتاب دکتر کوثری و راهیان رو کنار هم میخونم و گاها هم به ون وایلن مراجعه میکنم، بخوام ساده ترش کنم ون وایلن رو خذف میکنم،
البته همه اینایی که گفتم با این شرط صادق اند که آزمون سنجش همون روال آزمون کارشناسی ارشد رو دنبال کنه.

البته یه نکته ای تو ذهنمه که اگه ازش مطمئن بشم شاید اصلا وقت خاصی روی ترمو نزارم، اگه اینطوری که من فکر میکنم باشه شیوه خوندن هممون به دانشگاه مورد نظرمون بستگی داره،

من اگه جای کمیته پذیرش دانشگاه باشم برای گزینش دانشجو نظر استادی که قراره دانشجو رو بگیره رو در اولویت بالاتری میزارم، به این شکل که خب دانشجو باید مینیمم نمره کلی آزمون سنجش رو بیاره، از اینجا به بعد استاد باید تعیین کننده باشه، مثلا برای دکتری جامدات سه استاد هستند و هرکدوم هم یک دانشجو میخوان، استاد اول میگه پروژه و پایان نامه ای که من از دانشجوم میخوام نیاز به هیچ دانشی در زمینه ترمودینامیک نداره، پس برام مهم نیست ترموش رو صفر زده یا 100، ولی استاد دوم میگه پروژه منم جامداتیه ولی به ترمو و سیالات هم نیاز داره و خوبه که دانشجوم با اینها آشنایی داشته باشه، پس نمره ترمو هم براش مهم میشه،
اگه اینطور باشه خب دیگه همه چی به دانشگاه و استاد بستگی داره و قبل از آزمون باید ببینیم میخواهیم با کی و روی چه پروژه ای کار کنیم و ملزومات اون رو تهیه کنیم.
بازم باید ببینیم شیوه پذیرش در نهایت چه طور میشه،

در مورد زبان هم فکر نمیکنم جای نگرانی داشته باشه، چون هم ضریبش یک هست و هم ما باید مدرک زبان داشته باشیم پس از عهدش راحت برمیایم، اگرم غیر استاندارد باشه که خب برای همه غیر استاندارده،
در کل هم برای شروع 504 واژه + essential words for the TOEFL ibt انتشارات Barrons + کتاب Grammar in use Intermediate خوبند،

استعداد هم نمیدونم ولی شنیدم مدرسان و دکتر عرفانی (نصیر) مناسبند.

راستی من دیدم دوستان ساختی خیلی از این آزمون سنجش شاکی هستند، به نظرم اصلا موردی برای ناراحتی نیست چون شما در نهایت قراره با دیگر ساختی ها رقابت کنید، نه بقیه، یعنی نمره شما با یه طراحی کاربردی و یا تبدیل انرژی مقایسه نمیشه،
اقا حسین این حرفت خیلی درسته،که همه با گرایش خودشون سنجش میشن قبولش دارم،فقط اون نکته دوم رو نه،چون درس ساخت و تولیدی نیست که امکان سنجش ما باشه،پس مصلما نیست و تو اخبار هم پر واضح گفته شده که این آزمون حداقل نمره برای اینکه مشخص شه کدوم دانشگاه رو برای آزمون تخصصی و مصاحبه تخصصی انتخاب کنیم هست،و فقط همین و ملاکی برای استاد تا حدودی شناختی کمی از شما داشته باشه و نملاک آخر سنجش سازمان سنجش هم هست ، اصل درسته اون ازمون تخصصی هست ولی طبق چیزی تو خبر دیدم و خوندم و گذاشتم و خوندیم،نوشته بود که برای انتخاب دانشگاه شما این آزمون اول باید حداقل نمره اون دانشگاه رو بیارین یعنی این آزمون بی ارزش نیست،ارزشش انتخاب دانشگاهی هست که میخواین برین،هر چقدر نمره بهتری بگیرین دست شما برای انتخاب دانشگاه باز تره،این چیزی هست من از اون اخبار فهمیدم.
ما ساختی ها اونقدر ها هم ترمو ضعیف نیستیم،ولی کلا همه دینامیک رو یه درس سخت میدونن بهش افتاتیک ام میگن.حالا باید بخونیم،چون نیاز هست .
منم با خانم انیشتین موافقم،روحیه خیلی مهمه،به خودمون باید روحیه بدیم،که قبولی کاری نداره،به نظرم نصف موفقیت به روحیه است،انشالله همه موفق میشیم.
من باید ون وایلن و مریام رو برم بگیرم ....

انیشتن

عضو جدید
بحث این جاست که وضعیت زمانی آقایون با خانم ها ممکنه فرق داشته باشه . مثلا دکترا دیگه مثل ارشد اینقد وقت آزاد نیست که از مهر روزی 8 ساعت....
مثلا من خودم چون شاغل هستم نهایتا روزی 2 3 ساعت بتونم بخونم. اگه دروس ساختی حذف نمیشد لاقل امیدمون بیشتر بود. دینامیک این وسط واقعا رو اعصابه

شما ازکجامیدونید که من کارنمیکنم؟منم مثه پسرام باورکنین.حالا بگذریم.مهم اینه که روحیه داشته باشیم.فقط اینکه بنظرم درسای پارسال طرزسوالاتش خیلی متنوع بود.اما امسال میدونیم بخونیم قبولیم. والا شما پسراهوشتون از مادخترا بیشتره.تو دروس مکانیک.پس نا امید نباش.کم بخون مفید بخون.اینجوری وقتی وقت کمترداشته باشی مطالب سریع میره تو مغز باورکن.وقتی وقت زیاد داشته باشی هی دیرمیره تومغز.کارکردن تنوعه.

انیشتن

عضو جدید
داداشا آقایون گفته باشم تاپیک ماست ماست کنکور ماست ماست قبولیشم نه صدانمییاد بلند بگین قبولیشمممممممممممممممممم ماست ماست.

dash @li

کاربر بیش فعال
داداشا آقایون گفته باشم تاپیک ماست ماست کنکور ماست ماست قبولیشم نه صدانمییاد بلند بگین قبولیشمممممممممممممممممم ماست ماست.
من دیگه حرفی ندارم،ماس ماس کنگر ماس این خانمه واس ماس
خخخخخخخخ خدا به خیر بگذرونه.
:biggrin:خ
ولی همچین خانمام هوششون بد نیست،اتفاقا اونام هوششون خیلی خوبه فقط تمرکزشون به نظرم کم هست،چون فکرای زیادی دارند.

الان نظرتون برای کتبی که پیشنهاد میدین چیه یه جمع بندی کنیم،بریم سمت کتب و پیدا کنیم،اون چیزایی آقا حسین گفتن به نظرتون چطورند،من که اونا رو مناسب دیدم،باز پیشکسوتان پیشنهاد مناسبتری دارند حتما بگن ،ما یه فکری اساسی بکنیم.

انیشتن

عضو جدید
من دیگه حرفی ندارم،ماس ماس کنگر ماس این خانمه واس ماس
خخخخخخخخ خدا به خیر بگذرونه.
:biggrin:خ
ولی همچین خانمام هوششون بد نیست،اتفاقا اونام هوششون خیلی خوبه فقط تمرکزشون به نظرم کم هست،چون فکرای زیادی دارند.

الان نظرتون برای کتبی که پیشنهاد میدین چیه یه جمع بندی کنیم،بریم سمت کتب و پیدا کنیم،اون چیزایی آقا حسین گفتن به نظرتون چطورند،من که اونا رو مناسب دیدم،باز پیشکسوتان پیشنهاد مناسبتری دارند حتما بگن ،ما یه فکری اساسی بکنیم.
اول اینکه من تو تاپیک بمونم شرط داره من خیلی حساسم و زود بهم برمیخوره داداشاحواسشون باشه.من راهیان ارشد میخرم براترمو واین جزوه کوثری.برادینامیک مریام دارم ومیرم کتاب تست میخرم والا اول میخوام مریام بخونم.کتاب تست جباری نمیگیرم چون ازش خوشم نمیاد دنبال تست دیگه میگردم تابیشترحالیم کنه.برا استعدادمنبع خوب دارم دنبال میگردم.و اینکه برا مقاومت نایی رو میرم میخرم.بچه ها ویرایش جدید بخرین که سوالای کنکورتوش باشه حواستون باشه ها.ویرایش جدید بخرین.زبان هم خیرآابادی میخونم ولغات تافل و هزارصدواژه.ولی استعداد بایس برم پیداکنم منبعشو چون مطمنم منبع دیگه هم هست

انیشتن

عضو جدید
داداشا هرکی درس بخونه و امیدوارباشه و فعالیت کنه بهش جایزه میدم .یه جایزه خوب دارم برا حفظ شدن لغات زبان.

انیشتن

عضو جدید
بچه ها من الان به سنجش درخواستم رو گفتم و یک متن بلندبالا نوشتم.برا ترموهم پرسیدم که در چه سطحی میارن.برا درس دینامیک که همه فصلاش هست یانه هم پرسیدم. انشالله فردا جواب میدن نگلان نباسین داداشا

انیشتن

عضو جدید
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]زندگی میکنم ... حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!! چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد بگذار هر چه از دست میرود برود؛ من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد، حتی زندگی را .[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] - ارنستو چگوارا[/FONT]

انیشتن

عضو جدید
صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

گاهی برخی از برکات خداوند با شکستن تمامی شیشه ها وارد می گردند .....

همه چیز گاه اگر کمی تیره می نماید ...
باز روشن می شود زود،

تنها فراموش مکن این حقیقتی است:

بارانی باید٬ تا که رنگین کمانی برآید
و لیموهایی ترش ، تا که شربتی گوارا فراهم شود
و گاه روزهایی در زحمت،
تا که از ما، انسان هایی تواناتر بسازد؛
خورشید دوباره خواهد درخشید، خیلی زود
و تو خواهی دید ...

پس ما می توانیم قبول شویمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

dash @li

کاربر بیش فعال
اول اینکه من تو تاپیک بمونم شرط داره من خیلی حساسم و زود بهم برمیخوره داداشاحواسشون باشه.من راهیان ارشد میخرم براترمو واین جزوه کوثری.برادینامیک مریام دارم ومیرم کتاب تست میخرم والا اول میخوام مریام بخونم.کتاب تست جباری نمیگیرم چون ازش خوشم نمیاد دنبال تست دیگه میگردم تابیشترحالیم کنه.برا استعدادمنبع خوب دارم دنبال میگردم.و اینکه برا مقاومت نایی رو میرم میخرم.بچه ها ویرایش جدید بخرین که سوالای کنکورتوش باشه حواستون باشه ها.ویرایش جدید بخرین.زبان هم خیرآابادی میخونم ولغات تافل و هزارصدواژه.ولی استعداد بایس برم پیداکنم منبعشو چون مطمنم منبع دیگه هم هست
انشالله،همه تو تاپیک میمونیم،ببخشید چیزی گفتم ناراحت شدید،از روحیه خانم ها تا حدودی خبر دارم شمام مثل خواهر خودم.
ولی کتاب جباری دینامیک رو من تعریفش رو زیاد شنیدم،نخوندم فقط شنیدم،باید از کسایی خوندن و دیدن بپرسیم،ولی یکی از دوستانم تایید کرده بود دینامیک جباری خوب هست،فک نکنم کتاب بدی باشه.به نظرتون مشکل کتابش چیه قبلا خوندین نتیجه نگرفتین ازش..یا مشکل چیز دیگه ای هست،البته سلیقه است کسی نمسخواد تحمبل کنه.
جزوه کوثری خوبه،کتاب نداره استاد کوثری؟!همون پارسه نیست،ترمو راهیان فک کنم خدا کرمی هست،زیاد درجریان کتب سایر گرایش ها نیستم.جزوه کوثری تو سایت ها هست یا نه...؟

توی سایت پی اچ دی تست هم کتاب های خیر آبادی رو مرجع اصلی گفته بودن ،افرادی نظر داده بودن.

ممنون از شما

انیشتن

عضو جدید
انشالله،همه تو تاپیک میمونیم،ببخشید چیزی گفتم ناراحت شدید،از روحیه خانم ها تا حدودی خبر دارم شمام مثل خواهر خودم.
ولی کتاب جباری دینامیک رو من تعریفش رو زیاد شنیدم،نخوندم فقط شنیدم،باید از کسایی خوندن و دیدن بپرسیم،ولی یکی از دوستانم تایید کرده بود دینامیک جباری خوب هست،فک نکنم کتاب بدی باشه.به نظرتون مشکل کتابش چیه قبلا خوندین نتیجه نگرفتین ازش..یا مشکل چیز دیگه ای هست،البته سلیقه است کسی نمسخواد تحمبل کنه.
جزوه کوثری خوبه،کتاب نداره استاد کوثری؟!همون پارسه نیست،ترمو راهیان فک کنم خدا کرمی هست،زیاد درجریان کتب سایر گرایش ها نیستم.جزوه کوثری تو سایت ها هست یا نه...؟

توی سایت پی اچ دی تست هم کتاب های خیر آبادی رو مرجع اصلی گفته بودن ،افرادی نظر داده بودن.

ممنون از شما

والا من ارتعاشات جباری و برا کنکور خوندم عالی بود همه تستاشو زدم.اما برا دینامیک خیلی خوب توضیح نداده بنابراین من تست یکی زدم از دینامیک خیلی خوب توضیح نداده مگه اینکه الان ویرایش جدیدش خوب بوده باشه .وای ارتعاشاتش حرف نداره.من ترمو راهیان خوندم.والا من اگر خدابخواد برم تهران اگر پی دی افشو پیداکردم میذارم یکی از بچه ها گفت برات گیر میارم.یا اینکه خودم خریدم عکس میگیرم میفرستم.

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
آقا حسین استاد کوثری کتاب ترمو دینامیک داره؟
دکتر کوثری نویسنده ترمودینامیک پارسه هستند،
شما اگه میرید تهران یه سر برید زیر پل سیدخندان دانشکده برق خواجه نصیر، از انتشارات هر جزوه ای بخواهید میتونید بگیرید و به جز هزینه پرینت نیازی به پرداخت وجه دیگه ای نیست،

به نظرم همه جزوه هارو بگیرید:
- دینامیک دکتر جباری، مثل اینکه علاوه بر کتابشون در جزوشون هم نکات جالبی میگن، کلا بچه ها میگن کتاب ارتعاشاتشون( ویرایش جدیدش اومده میگن فوق العاده اس) نیاز به جزوه نداره ولی دینامیکشون رو بهتره با جزوه خودشون بخونید.
- مقاومت دکتر نایی، البته من که کتابشون رو خوندم و جزوشون رو هم داشتم(از همونجا گرفتم) به نظرم نیازی به جزوه نیست.
- ترمو دکتر کوثری
- استعداد تحصیلی دکتر عرفانیان،(اگه جزوه داشته باشه)
- زبان عمومی دکتر ...(اسمشونو یادم رفته و البته نمیدونم جزوه دارن برای زبان یا نه)

در ضمن من خودم قبل از کنکور ارشد خودم رفتم مستقیما از مسولین نصیر پرسیدم گفتن هیچ منعی برای کپی کردن جزوه نیست، در مورد صدای اساتید هم اگه خود استاد مشکلی نداشته باشه ما هیچ مشکلی نداریم.

انیشتن

عضو جدید
دکتر کوثری نویسنده ترمودینامیک پارسه هستند،
شما اگه میرید تهران یه سر برید زیر پل سیدخندان دانشکده برق خواجه نصیر، از انتشارات هر جزوه ای بخواهید میتونید بگیرید و به جز هزینه پرینت نیازی به پرداخت وجه دیگه ای نیست،

به نظرم همه جزوه هارو بگیرید:
- دینامیک دکتر جباری، مثل اینکه علاوه بر کتابشون در جزوشون هم نکات جالبی میگن، کلا بچه ها میگن کتاب ارتعاشاتشون( ویرایش جدیدش اومده میگن فوق العاده اس) نیاز به جزوه نداره ولی دینامیکشون رو بهتره با جزوه خودشون بخونید.
- مقاومت دکتر نایی، البته من که کتابشون رو خوندم و جزوشون رو هم داشتم(از همونجا گرفتم) به نظرم نیازی به جزوه نیست.
- ترمو دکتر کوثری
- استعداد تحصیلی دکتر عرفانیان،(اگه جزوه داشته باشه)
- زبان عمومی دکتر ...(اسمشونو یادم رفته و البته نمیدونم جزوه دارن برای زبان یا نه)

در ضمن من خودم قبل از کنکور ارشد خودم رفتم مستقیما از مسولین نصیر پرسیدم گفتن هیچ منعی برای کپی کردن جزوه نیست، در مورد صدای اساتید هم اگه خود استاد مشکلی نداشته باشه ما هیچ مشکلی نداریم.

ممنون استعداد دکتر عرفانیان خوبه؟از انقلاب هم میشه خرید ؟ازکجابخرم؟

انیشتن

عضو جدید
راستی بچه ها اگرامتحان ام اس ارتی شرکت کردین و شهری که شمازندگی میکنین ظرفیتش پرشده بود.نزدیکترین شهرو انتخاب کنین.بعد میل بدیدتوسیستم درخواستش منتقلتون میکنن به شهرخودتون.فقط اینکه چهارتا پشت سرهم درخواست بدید.حتما شرکت کنین سری بعدش تو آذره فک کنم.

sadeghjalilian

عضو جدید
کلا ما ساختیا این وسط مظلوم واقع شدیم. ترمودینامیک و مقاومت مصالح رو میشه یکاریش کرد ولی دینامیک و کجای دلم بذارم آخه. 6 7 سال از پاس کردنش ( اونم به زور) می گذره!!! پیشنهاد شما چیه؟

سلام...من امسال همدان قبول شدم...جامدات بودم....یه مطلبو خواستم گوشزد کنم و اون اینکه.... شما ساخت و تولیدا درسته که منابعتون رو تو ارشد نداشتیدو....ولی انصافا هر سه منبع رو تو لیسانس پاس کردید....دقت کنید که چون همتون با همدیگه رقابت میشید و کسی ار جامدات یا تبدیل یا ارتعاشات و...نمیاد رشته محلهای شما رو بره مصاحبه و......تازه سال اینده باید دقت کنید که ساخت و تولیدا با درصدای خیلی کم هم ..میرن یه دانشگاههایی که تو اونجا عده کمی اومدن مصاحبه و این به نفعتونه ...ولی مثلا جامداتیا برا یه جایی که 3نفر ظرفیت داره .....تو اون محل ممکنه با جمعیتی در حدود50نفر هم مواجه شوند ....ولی برا ظرفیت 3نفر ساخت و تولید ممکنه فقط 8-9نفر از سد ازمون(منظور تراز ازمون هستش .......)و قبولی کسایی که تو ساخت و تولید کف نمره دانشگاهها رو میارن با احتمال بالاتری هستش........(مطمئن باشید اینطوره وخوشحال باشید..و... حداقل دو درس از سه درس رو خوب بخونید.).....به عنوان مثال فرض کنید بگن برا مکانیک...درس های جغرافیا و ادبیات و...بیارن..همه به یه نحو از این دروس میزنیدو کسی ضرر نمیکنه....فقط کسایی که دانشگاههای برتر رو میخوان بیارن و...باید کلیه منابع رو مطالعه کنندو برا اونا منابع چی باشه ..مهمتره و تاثیر گزاارتره..

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
میگم دوستان ما ساختیا اگه کلا دینامیک و بیخیال بشم و رو مقاومت و ترمو سرمایه گذاری بیشتری بکنم چطوره به نظر شما؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام...من امسال همدان قبول شدم...جامدات بودم....یه مطلبو خواستم گوشزد کنم و اون اینکه.... شما ساخت و تولیدا درسته که منابعتون رو تو ارشد نداشتیدو....ولی انصافا هر سه منبع رو تو لیسانس پاس کردید....دقت کنید که چون همتون با همدیگه رقابت میشید و کسی ار جامدات یا تبدیل یا ارتعاشات و...نمیاد رشته محلهای شما رو بره مصاحبه و......تازه سال اینده باید دقت کنید که ساخت و تولیدا با درصدای خیلی کم هم ..میرن یه دانشگاههایی که تو اونجا عده کمی اومدن مصاحبه و این به نفعتونه ...ولی مثلا جامداتیا برا یه جایی که 3نفر ظرفیت داره .....تو اون محل ممکنه با جمعیتی در حدود50نفر هم مواجه شوند ....ولی برا ظرفیت 3نفر ساخت و تولید ممکنه فقط 8-9نفر از سد ازمون(منظور تراز ازمون هستش .......)و قبولی کسایی که تو ساخت و تولید کف نمره دانشگاهها رو میارن با احتمال بالاتری هستش........(مطمئن باشید اینطوره وخوشحال باشید..و... حداقل دو درس از سه درس رو خوب بخونید.).....به عنوان مثال فرض کنید بگن برا مکانیک...درس های جغرافیا و ادبیات و...بیارن..همه به یه نحو از این دروس میزنیدو کسی ضرر نمیکنه....فقط کسایی که دانشگاههای برتر رو میخوان بیارن و...باید کلیه منابع رو مطالعه کنندو برا اونا منابع چی باشه ..مهمتره و تاثیر گزاارتره..
بله پاس کردیم ولی در قیاس با بچه های جامدات و سیالات که دینامیک و ارتعاشات پیشرفته و ترمودینامیک پیشرفته پاس کردن خب سطح پایین تری داریم. در ضمن یک سوال : اگه همه با هم در قالب مکانیک آزمون بدیم خب این طوری جامداتیا و سیالاتیا رتبه های خوب و میگیرن و ممکنه در بنیشون از این فصت استفاده کنن و انتخاب های ساخت و هم بزنن . این طوری حتی با وجود اینکه ممکنه قبول نشن ولی جای ساختیا و تو مصاحبه پر کردن و عملا ساختیا به دانشگاه های درجه یک دعوت نمیشن.این سنجش جزییات بیشتری نگفته همه و گیج کرده

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
بله پاس کردیم ولی در قیاس با بچه های جامدات و سیالات که دینامیک و ارتعاشات پیشرفته و ترمودینامیک پیشرفته پاس کردن خب سطح پایین تری داریم. در ضمن یک سوال : اگه همه با هم در قالب مکانیک آزمون بدیم خب این طوری جامداتیا و سیالاتیا رتبه های خوب و میگیرن و ممکنه در بنیشون از این فصت استفاده کنن و انتخاب های ساخت و هم بزنن . این طوری حتی با وجود اینکه ممکنه قبول نشن ولی جای ساختیا و تو مصاحبه پر کردن و عملا ساختیا به دانشگاه های درجه یک دعوت نمیشن.این سنجش جزییات بیشتری نگفته همه و گیج کرده
در این آزمون هیچ رتبه ای داده نمیشه، فقط مثل آزمون های زبان یک نمره و یک کارنامه به شما میدن که با همون میرید برای مصاحبه و ...

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

حرفتون درست و متین و قبول دارم،همونطور آقا ایمان گفتن ،شماها یک سری چیز ها دارین واقعا به ترمو و دینامیک واقف ترین،ببینین من هم اتاقیام سیالاتی بودند دانشگاه هی دروس سیالاتی براشون تکرار میشد ،هی کتب رو میخوندند،درس های رو خوب میدونن چیه.اکثر ساختیا چون ترمو عمومی دارند اساتید سخت نمیگیرن و یه جزوه میگن که بره پی کارش،حالا یکی مثل من میخوره به یه استادی که من ون وایلن رو تا فصل 8 آخر انتروپی خوندم،ولی اکثریت چیزی نمیخونند یه جزوه میخونن تمام
دینامیک هم جامداتی ها هی دینامیک ماشین دارن و کلی چیزای مختلف پاس میکنن و بهتر بلدند واقعا قابل قیاس نیست.مثلا استاد ما کاری کرد کتاب مریام رو من بخونم ولی مثلا سه بعدی ها رو درس نداد واین چیز جالبی نبود،کلی چیز من بلد نیستم از دینامیک،ولی کلا ساختیا بیش از 80 واحد درس تخصصی دارند از 140 واحد ،مقایسه کنین تمام هم و غم ما این دروس خودمون هست.
یک سیالاتی هی توی درس های دیگش ترمو تکرار میشه،تبدیل مبدل،و....بعد هی سیکل ها و...رو تمرین میکنن،جامداتیام با دینامیک خیلی بیشتر درگیر بودن
ما که ارشد هم دوباره دروس خودمون رو میخونیم شما بازم ررگیر دروس سیالاتی و جامداتی هستید ،این یه خورده کار رو سخت میکنه،
درسته نمره برای انتخاب دانشگاه هست،ولی کسایی که جامداتی هستند خیلیاشون میتونند برن ساخت دکتری بخونند چون یه سری چیز ها هست مشترک دارند،به خصوص اونایی زمینه مواد و نانو مواد و...کار میکنن زیاد به ما نزدیک میشن،اگر نیگاه کنین آقای ایمان معصومی حرفشون واقعا درست،هست.قبلا هم پیش میومد از جامدات دکتری ساخت میرفتند.
این واقعا باید روش فکری اساسی میکردند،حالا شده ما باید تلاشمون رو بکنیم.ولی اصولا کمتر جامداتی ها پیش میاد علاقه به ساخت پیدا کنن ولی کلا میشه
نمره هم که ملاک برای انتخاب داشنگاه خوب هست حالا به شما میگن نثلا با نمره یا تراز گرفتین میتونین فقط این دانشگاه ها رو برین،رتبه ساختی توش نیست،باز جزییات خیلی مهمه چطوری میخوان تفکیک کنند .واقعا مشخص نیست الان چه آشی برای ما پختن...خدا به خیر بگذرونه

انیشتن

عضو جدید

سلام به داداشای گل.ببین داداش معصوم من تو ارشد نه ارتعاشات نه دینامیک نه ترموپیشرفته پاس کردم من درسام مکانیک محیط پیوسته مکانیک ضربه دکترا ورق پوسته دکترا المان محدود محاسبات عددی پیشرفته ریاضی مندسی پیشرفته دکترا کامپوزیت پیشرفته رو پاس کردم چون پایان نامم مربوط به این درسامیشد.ببین منم مثه تو ام فقط کارشناسی چندسال پیش پاس کدم

انیشتن

عضو جدید
بخدا داداشامن نانو کارکردم که هیچ رفتی به منابع نداشت.منم صفره صفره.منم جامدات گرایش طراحی کاربردی بودم

انیشتن

عضو جدید
حالا که منابع مشخص شده چرا وقت الکی میگذرونین.بجا این حرفا دنبال منبع خوب باشبن.داداش معصوم خیلی نا امید هستیا این چه وضعشه؟بحساب مردی محکم باش

انیشتن

عضو جدید
داداشا پاسخ سازمان سنجش درقبال متن بلندبالای من که اینجور جواب دادن واقعا متاسفم.
با سلام
ازمون از دروس پايه -اصلي و درسطح ليسانس خواهد بود.دروس اختصاصي داراي ضريب 4 و زبان و استعداد تحصيلي ضريب يك خواهند داشت.
با سپاس

بالا