تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

m_f_mech

عضو جدید
مجتمع فنی

مجتمع فنی

سلام دوست من
آموزشگاه نوين پارسيان -آقاي مهندس قندچي - ميدان فاطمي
آموزشگاه اديبان - آقاي مهندس زين العابدين - پل سيد خندان كه ظاهرا اين آموزشگاه ديگه فعاليت نميكنه
آموزشگاه انديشه رساي شريف - فلكه دوم آرياشهر(صادقيه)
موفق باشيد

سلام مهندس

دوره های مهندسی تاسیسات که توی مجتمع فنی تهران برگزار میشه چطوریه ؟!:)

mahdip

عضو جدید
سلام مهندس

دوره های مهندسی تاسیسات که توی مجتمع فنی تهران برگزار میشه چطوریه ؟!:)

سلام
مجتمع فني تهران هم دوره هاي خوبي برگزار ميكنه اما جاهائي كه نام بردم تخصصي تاسيسات هم كار ميكنند
مهمترين موضوع اينه كه شما كلاس ها رو شركت كني و خودت تحقيق و جستجو كني - كلاس فقط راهنما و نشان دهنده راه است ادامه راه با خود شماست
موفق باشيد

mahdip

عضو جدید
سلام مهندس :smile:

این سوالم و نمیدونین جوابم و بدین :cool:

سلام
اين سوال رو بايد از كساني پرسيد كه رفتند اما در مجموع تاسيسات در همه جاي دنيا كاربرد داره و رو به پيشرفته به خصوص در مركز و كشور مادر تاسيسات يعني امريكا
بعضي از مشاور هاي ما با وجود سازنده دستگاه هاي تهويه مطبوع در داخل ترجيح ميدهند از دستگاه هاي وارداتي مثلا از كشور مالزي (نماينده دان هامبوش) يا چين و ...استفاده كنند اين نشاندهده اين است كه در همه كشورها تهويه مطبوع پيشرفت دارد به خصوص امريكا و آلمان و ايتاليا و ....
موفق باشيد

sabadi

عضو جدید
سلام دوستان
یک سئوال اماتورانه

برای محاسبه طول دیوار (جهت بار انتقال حرارت) دیوار رو باید با ضخامت حساب کرد یا بدون ضخامت
یعنی باید طول دیوار خارجی تو محاسبات به کار برد یا طول دیوار خارجی رو؟
ممنون

maghsodlo

عضو جدید
سلام دوستان
یک سئوال اماتورانه

برای محاسبه طول دیوار (جهت بار انتقال حرارت) دیوار رو باید با ضخامت حساب کرد یا بدون ضخامت
یعنی باید طول دیوار خارجی تو محاسبات به کار برد یا طول دیوار خارجی رو؟
ممنون
مساحت داخلی را در نظر می گیرند یطور کلی مساحتی که از آن انتقال حرارت صورت می گیرد

m_f_mech

عضو جدید
سلام
اين سوال رو بايد از كساني پرسيد كه رفتند اما در مجموع تاسيسات در همه جاي دنيا كاربرد داره و رو به پيشرفته به خصوص در مركز و كشور مادر تاسيسات يعني امريكا
بعضي از مشاور هاي ما با وجود سازنده دستگاه هاي تهويه مطبوع در داخل ترجيح ميدهند از دستگاه هاي وارداتي مثلا از كشور مالزي (نماينده دان هامبوش) يا چين و ...استفاده كنند اين نشاندهده اين است كه در همه كشورها تهويه مطبوع پيشرفت دارد به خصوص امريكا و آلمان و ايتاليا و ....
موفق باشيد

مرسی مهندس , یک دنیا ممنون :gol:

ali-en

عضو جدید
من ترم 5 مکانیکم .من کار اجرایی تاسیسات زیاد انجام دادم میخاستم بدونم که واسه ارشد بخونم یا برم سراغ یه شرکت ساختمانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

sabadi

عضو جدید
سلام دوستان

یک سئوال داشتم
ضریب انتقال حرارت هوای حبس شده بین دو لایه مصالح ساختمونی چند هستش
این موردی که من میگم مقدار ضخامت هوای حبس شده رو نداده و تو سقف کار گرفته شده
ممنون

mahnik7

عضو جدید
سلام
استفاده از کدام لوله های غیر فلزی برای اب گرم مصرفی از نظر قوانین و مقررات ملی ساختمان مجاز است؟
در مبحث 14 فقط اشاره PEX و PEX-ALL-PEX شده، امکان داره از لوله های PE-RT هم استفاده کرد؟

سلام
برای آب گرم مصرفی استفاده از لوله های pex - pex,al,pex و pp مجاز است.
دقت کنید از برندهایی استفاده شود که گواهی سازمان تحقیقیات مسکن داشته باشند.

sabadi

عضو جدید
سلام دوستان

یک سئوال داشتم
ضریب انتقال حرارت هوای حبس شده بین دو لایه مصالح ساختمونی چند هستش
این موردی که من میگم مقدار ضخامت هوای حبس شده رو نداده و تو سقف کار گرفته شده
ممنون

دوستان کسی نیست کمک کنه

mahdip

عضو جدید
سلام
دوستان كسي فايل PDF اين كتاب رو داره اينجا قرار بده يا ايميل كنه
استاندارد خيلي جالبيه براي كساني كه ميخواند كار طراحي انجام بدند ASHRAE GRP 158

510zRa5jfRL._SL500_SY344_BO1,204,203,200_.jpg

mohsen_kawe

عضو جدید
با سلام. یه pdf کامل برای تاسیسات می خواستم از نقشه کشی تا روش اجرا. با تشکر

behnam_mech1987

عضو جدید
سلام آقاي مهندس
بسيار بسيار ممنون
الان تحقيق كردم اين نسخه همون كتابي است كه عكسشو گذاشتم

خواهش می کنم مهندس،میدونم سرتون شلوغه اما خواهشا به اینجا هم سر بزنید
[h=1]تاپیک: گام به گام براي مهندسين ناظر تاسيسات مكانيك ساختمان - پروانه نظام مهندسي پايه 3!!![/h]
خیلی سوت و کور شده.

آخرین ویرایش:

sabadi

عضو جدید
این عدد رو از کدوم استاندارد گفتید چون وقتی به استاد ارائه میدم باید استاندارد رو هم بگم من تو اشری گشتم نبود

یه سئوال دیگه
اقا من میخوام از کریر فقط گرمایش از طریق تابش خورشید به پنجره رو بگیرم همون گرمایی که با SGH مشخص میشه
ولی هر کاری کردم نشد
اصلا میشه یا نه

behnam_mech1987

عضو جدید
این عدد رو از کدوم استاندارد گفتید چون وقتی به استاد ارائه میدم باید استاندارد رو هم بگم من تو اشری گشتم نبود

یه سئوال دیگه
اقا من میخوام از کریر فقط گرمایش از طریق تابش خورشید به پنجره رو بگیرم همون گرمایی که با SGH مشخص میشه
ولی هر کاری کردم نشد
اصلا میشه یا نه

برادر من هم تو کتاب ها ندیدم،از گوگل پیدا کردم،بگو بهش از اشری پیداش کردی،اولش هم بهت گفتم به این جور چیزا زیاد گیر نده، خواستی تو گوگل

خودت هم بزن تا مطمئن بشی

[url]http://www.wikipg.com/%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA%20%D9%87%D9%88%D8%A7#مشخصات هوا[/URL]
در ضمن من سوالتون رو متوجه نشدم، یعنی می خوای باری که فقط از طریق پنجره ها فضا رو گرم می کنه حساب کنی؟!! یعنی باید همه انتقال حرارت

ها از طریق دیوار و سقف و .... را عایق 100 در 100 در نظر بگیری و هیچ هوای نفوذی نداشته باشی خب! حالا آخرش که چی بشه آخه؟

behnam_mech1987

عضو جدید

یه سئوال دیگه
ولی هر کاری کردم نشد
اصلا میشه یا نه
برادر من هم از گوگل پیدا کردم،بگو تو اشری بود،به این چیزای کوچک که گیر نمی ده، می تونی خودت هم بزنی تو گوگل و مطمئن شی، منبع اینترنت هم می تونه باشه،آدرس بده،
1111111.jpg

سوال دومتو متوجه نشدم،یعنی فقط گرمای که از طریق پنجره جذب میشه رو می خوای حساب کنی؟ یعنی باید همه دیوار و سقف و کف و....عایق 100% بگیری و نفوذ هوات صفر باشه دیگه! که چی بشه آخه؟

sabadi

عضو جدید
برادر من هم از گوگل پیدا کردم،بگو تو اشری بود،به این چیزای کوچک که گیر نمی ده، می تونی خودت هم بزنی تو گوگل و مطمئن شی، منبع اینترنت هم می تونه باشه،آدرس بده،
مشاهده پیوست 176070

سوال دومتو متوجه نشدم،یعنی فقط گرمای که از طریق پنجره جذب میشه رو می خوای حساب کنی؟ یعنی باید همه دیوار و سقف و کف و....عایق 100% بگیری و نفوذ هوات صفر باشه دیگه! که چی بشه آخه؟

اقا اولش جا داره از شما تشکر کنم خیلی محب دارین که به من کمک میکنید و اینقدر فعال هستین

بابت هوا هم ممنون
والا میخواستم ببینم با این روش دستی که من حساب میکنم چقدر فرق داره و بعدشم میخواستم پنجره رو روی دیوار های شمالی غربی شرقی و جنوبی قرار بدم و یه مقایسه درست و حسابی داشته باشم.

behnam_mech1987

عضو جدید
اقا اولش جا داره از شما تشکر کنم خیلی محب دارین که به من کمک میکنید و اینقدر فعال هستین

بابت هوا هم ممنون
والا میخواستم ببینم با این روش دستی که من حساب میکنم چقدر فرق داره و بعدشم میخواستم پنجره رو روی دیوار های شمالی غربی شرقی و جنوبی قرار بدم و یه مقایسه درست و حسابی داشته باشم.

اولا منم تشکر می کنم،ما همه داریم اینجا مطلب یاد میگیریم،سوال ها و اشکالاتی که برای شما و من پیش میاد باعث میشه دیگران از این تجربه ها استفاده کنند ......بگذریم، والا تا جایی که من می دونم نباید روش دستی با روش نرم افزاری زیاد تفاوتی داشته باشه ولی آنچه بدیهی است دقت روش نرم افزار و سرعتش بیشتر هست. چون کریر برای تمام ساعت ها بار را حساب و از میان آنها پیک را انتخاب می کند.در حالی که ما می تونیم برای ساعتهایی که احتمال زیاد بودن بار هست آن را حساب نماییم.
در مورد تعویض محل پنجره ها ،مسلما تاثیرش رو می تونی قشنگ در نرمافزار ببینی ولی اینکه می خوای بقیه بار ها رو حذف کنی من متوجه نمی شم....

sabadi

عضو جدید
اولا منم تشکر می کنم،ما همه داریم اینجا مطلب یاد میگیریم،سوال ها و اشکالاتی که برای شما و من پیش میاد باعث میشه دیگران از این تجربه ها استفاده کنند ......بگذریم، والا تا جایی که من می دونم نباید روش دستی با روش نرم افزاری زیاد تفاوتی داشته باشه ولی آنچه بدیهی است دقت روش نرم افزار و سرعتش بیشتر هست. چون کریر برای تمام ساعت ها بار را حساب و از میان آنها پیک را انتخاب می کند.در حالی که ما می تونیم برای ساعتهایی که احتمال زیاد بودن بار هست آن را حساب نماییم.
در مورد تعویض محل پنجره ها ،مسلما تاثیرش رو می تونی قشنگ در نرمافزار ببینی ولی اینکه می خوای بقیه بار ها رو حذف کنی من متوجه نمی شم....

من بار جداره ها رو حذف نمیکنم
بار جداره ها و پنجره ها هستند همین
دیگه سیستم گرمایش میخوام فعلا قرار نداشته باشه
فقط همین
و وقتی که من ریپورت میگیرم اصلا از سولار هیت صحبت نکرده

behnam_mech1987

عضو جدید
متاسفانه من در مورد کریر زیاد حضور ذهن ندارم،اما فکر نکنم فقط سولار هیت رو تنها حساب کنه،همانطور که گفتم با تغییراتی که وارد میکنی میتونی باعث بشی بقیه بار ها صفر بشن و در حقیقت فقط سولار رو برات حساب میکنه.

bug_nebula_6302

عضو جدید
[h=2]معرفی منبع برای تعمیر و نگهداری[/h]
با سلام
می خواستم دوستان در صورت آشنایی چند تا منبع برای مطالعه در زمینه تعمیر و نگهداری تاسیسات معرفی کنن که هم فارسی باشه هم تو بازار موجود
چون بنده درس تعمیر و نگهداری که کاردانی پاس کردم چیز زیادی یاد نگرفتم.ممنون