تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

jolietsezar

عضو جدید
باسلام
بنده دانشجوی برق هستم ... آشنایی با سیستمهای اتوماسیون صنعتی دارم و با سروموتور و پی ال سی کار کردم.... میخوام از تجهیزات الکتریکی ماشین های CNC سر در بیارم و چگونگی عملکرد اونارو بدونم خوشحال میشم اگه کتاب یا مقاله ای برام بفرستین یا معرفی کنین ...

jolietsezar

عضو جدید
یه سری به شرکت های سیم و کابل بزن اگه نشد تو سایتهای چینی fine wire driwe رو بگردی اطلاعاتی بهت میده ... اگه نشد من خودم تو کارخونه سیم و کابل تبریز هستم ..... اینم ایمیل بنده :
Delta_Group@ymail.com

jolietsezar

عضو جدید
سلام خوبید من ی تحقیق در مورد کشش سیم یا نحوه ساخت سیم میخام با پاور پوینت کمک کنید؟

یه سری به شرکت های سیم و کابل بزن اگه نشد تو سایتهای چینی fine wire driwe رو بگردی اطلاعاتی بهت میده ... اگه نشد من خودم تو کارخونه سیم و کابل تبریز هستم ..... اینم ایمیل بنده :
Delta_Group@ymail.com

farzad2393

عضو جدید
سلام
دانشجوی مکانیکم و موضوع پایانامم شده آبکاری آلیاژی نیکل کروم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم
رفرنس مقاله هرچی که بشه:w27::w27::w27:بازم ممنون میشم

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
میخواستم در ماشینکاری سرعت برشی چه ارتباطی با سختی مواد داره ؟ کمتر میشه یا بیشتر
دوستان محبت کنن ممنون میشم

maysamkarimi

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید من در مورد سیستم های حرکتی مخصوصا سیستم حرکتی خطی با کارتریج چرخش مجدد ساچمه ها را دارم کسی اطلاعاتی دربارش داره؟

Ariyaee_0098

کاربر فعال
سلام به همگی
احتیاج به یه سری اطلاعات جامع در مورد جوشکاری مقاومتی دارم
جزوه، مقاله ....
اگه پاورپوینت باشه که عالی میشه
مرسی از همه

hamedfalahi

عضو جدید
سلام...من دانشجوی کاردانی رشته ساخت وتولیدم...شدیدا به سه چهارتا قطعه طراحی شده بااتوکد بافرمت اتوکدنیازدارم...کسی هست داشته باشه؟

hssnjfry

عضو جدید
سلام دوستان میخواستم یک قالب برای ریخته گری الومنیم بسازم جنس قالب باید چی باشه در ضمن میخواهم دستی ریخته گری کنم یعنی الومنیم را ذوب کنم وبریزم توی قالب و ادامه ماجرا..

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام دوستان میخواستم یک قالب برای ریخته گری الومنیم بسازم جنس قالب باید چی باشه در ضمن میخواهم دستی ریخته گری کنم یعنی الومنیم را ذوب کنم وبریزم توی قالب و ادامه ماجرا..
اگه قطعه پیجیده نیست، از همان قالب های ماسه ای ساده استفاده کنید

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
یه مقدار اطلاعات و مطلب در مورد "اصول طراحی ربات جوشکاری " برا یکی از دوستانم میخام ممنون میشم کمکم کنید . کلی تعریف باشگاه رو کردم لطفا پرچممو بدین بالا
;)ممنونم

mohammad.ef

عضو جدید
سلام

در مورد جوشکاری انفجاری ( Explosive Welding) مقاله یا کتاب نیاز دارم .
به خصوص در مورد جوشکاری مخازن به روش انفجاری .

ممنون میشم کمکم کنید .

Araz10

عضو جدید
با عرض سلام وخسته نباشید به مهندسان عزیز،
یه مقاله یا تحقیق یا پروژه در مورد،
ماشینکاری با روش BM (بیو شیمیایی)
میخواستم،تو گوگل چیزی نتونستم پیدا کنم،
سپاسگذارم از همه ی مهندسان عزیز.

engineer elham

عضو جدید
کتاب فیزیک هالیدی ویرایش 9 ترجمه فارسی نداره ؟؟؟؟؟؟؟
یکی کمممممممک کنه
:cry:

Azer91

عضو جدید
سلام
نیاز به آموزش کامل و فارسی مسترکم x5 دارم
ممنون و متشکرم

?Why

عضو جدید
سختی و دمپینگ بیرینگ ها رو میخواستم ...
خصوصاً بالبیرینگ .
تو استانداردهاشون این اطلاعات هم هست ؟

jalal.6801

عضو جدید
با سلام اگه کسی از دوستان درباره خط تولید کیسه زباله داره ممنون میشم راهنمایی کنه با تشکر

mohammad.alizade

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
من نیاز خیلی سریع به سمینار و پایان نامه در مورد ماشین کاری شیمیایی و فتوشیمیایی دارم.
در ایران داک هم پایان نامه در مورد ماشین کاری شیمایی از بچه های صنعتی اصفهان هست ولی نمی تونم بگیرم اگر کسی می تونه در این مورد ها کمک کنه لطف بزرگی کرده.

مرسی

stafazoli

عضو جدید
سلام دوستان

ممنون میشم به دو سوال من پاسخ بدید:
1- طول پیچ و طول رزوه رو از کجا باید فهمید؟ مثلا برای M2.5؟ استاندارد خاصی داره؟ به چه صورت هست؟
2- پروفیل های آهنی رو از کجا میشه تهیه کرد؟ اگر کاتالوگش یا اندازه های استانداردش رو داشته باشین ممنون میشم.
(و اطلاعاتی درباره مقایسه قیمت پروفیل های آلومینیومی و آهنی)

با تشکر

alaeddini

عضو جدید
طراحی قالب برش سنبه و ماتریس برای واشر فلزی به قطر20mm و سوراخ داخلی به قطر 10mm و ارتفاع 2mm و همچنین حل رابطه های آن نیاز به کمک دوستان دارم

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ممنون میشم به دو سوال من پاسخ بدید:
1- طول پیچ و طول رزوه رو از کجا باید فهمید؟ مثلا برای M2.5؟ استاندارد خاصی داره؟ به چه صورت هست؟
2- پروفیل های آهنی رو از کجا میشه تهیه کرد؟ اگر کاتالوگش یا اندازه های استانداردش رو داشته باشین ممنون میشم.
(و اطلاعاتی درباره مقایسه قیمت پروفیل های آلومینیومی و آهنی)

با تشکر

سلام
پیچ و مهره چون خیلی پر مصرفن استاندارد داره
کتاب جداول و استانداردهای طراحی ترجمه عبداله ولی نژاد کمک زیادی بهت میکنه

کلا کتابای ولی نژاد خیلی کاربردین

zahra.fr

عضو جدید
سلام

برای چربی زدایی و شستشوی قطعات چدنی بعد از ماشین کاری نیاز به راهنمایی دارم.
کسی می دونه شوینده مناسب و متداول چدن چیه؟

با تشکر

flanderz

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم من که کاردانی ماشین افزار دارم با معدل 17 و میخوام درمقطع کارشناسی رشته ی مکانیک گرایش ساخت وتولید رو ادامه بدم و توی کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه های دولتی تهران چه درس هایی بیشترین ضریب رو دارند؟؟؟؟؟؟
وسخت ترین درس های این گرایش چی هستند؟؟؟وبهترین نرم افزار های ساخت و تولید کدوما هستند؟؟؟؟!!!!!

با تشکر

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخواستم بدونم من که کاردانی ماشین افزار دارم با معدل 17 و میخوام درمقطع کارشناسی رشته ی مکانیک گرایش ساخت وتولید رو ادامه بدم و توی کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه های دولتی تهران چه درس هایی بیشترین ضریب رو دارند؟؟؟؟؟؟
وسخت ترین درس های این گرایش چی هستند؟؟؟وبهترین نرم افزار های ساخت و تولید کدوما هستند؟؟؟؟!!!!!

با تشکر

سلام
واسه کاردانی به کارشناسی دانشگاه های دولتی زیادی نیستن اونم توی تهران
تا چنوقته پیش که رجایی بود و آموزشکده ی انقلاب

دروس تخصصی ساخت و تولید همشون مهمن
رسم
قید و بند
قالب
کنترل عددی
علم مواد و عملیات حرارتی
جوشکاری
سنگزنی
فرز1.2

نرم افزارم به نظر من اتوکدو خوب بلد باش بعدش سالید و کتیارو یاد بگیر
واسه ساخت نرم افزارای طراحی مهمترن تا بقیه

hy2013

عضو جدید
همکاران محترم باسلام
برای یادگیری اپراتوری دستگاه فرزسی ان سی چه کارهایی بایدانجام داد
منظورم اینه درمورد نرم افزارهای cad کدومش تواولویته؟اصلا نیاز به یادگیری هست؟درنرم افزارهای cam کدوم تواولویته؟
مخلص کلام برای اپراتوری دستگاه فرز سی ان سی چه فرآیندی رو باید طی کرد؟
باتشکر

mehran.eng

عضو جدید
سلام دوستان اینجا اگه کسی با نرم افزار مولد فلو کار کرده و می تونه بهم ریفرنس(کتاب،مولتی مدیا و ... ) واسه آموزش این نرم افزار پیشنهاد کنه ،لطفا بهم مسیج بزنه ممنونم

abtin_1995

عضو جدید
سلام دوستان چند تا سوال دارم که اگه کمک کنین ممنون می شم . 1- انواع ساعت های دیجیتالی ( digital dial indicator ) ؟ 2- اساس عملکرد پایه مغناطیسی ساعت اندازه گیری (magnetic dial indicator holder ) ؟ 3- فرق loadcell و dynamometer ؟ با تشکر

Ya Hosen

عضو جدید
ســــــلام با توجه به این که دوست عزیز اقای محبوبی پاسخ شما رو به درستی دادن باید دروس نقشه کشی بوسیله نرم افزار که اتوکد بهتر و اسان و حرفه ای هستش و اشنایی کامل به زبان برنامه نویسی و بطور کلی اشنایی با تمام دستگاه های کنترل عددی و موارد محاسباتی در فرزکاری و تراشکاری قطعات نسبتا سخت بطور مثال چرخ دنده ها و . . . حتما یادگیری این موارد قبولی شما را در دانشگاه فنی انقلاب تهران تضمین خواهد کرد انشاا. . . که موفق باشید

Ya Hosen

عضو جدید
ســـــلام دوستان بنده مطالبی در مورد تراشکاری و فرزکاری بهمراه تصاویر و محاسباتش دارم اگر کسی مایل هست در خدمتم.

آخرین ویرایش:

hamidrta

عضو جدید
سلام

برای چربی زدایی و شستشوی قطعات چدنی بعد از ماشین کاری نیاز به راهنمایی دارم.
کسی می دونه شوینده مناسب و متداول چدن چیه؟

با تشکر

به نظرم سر بزن به تالار شیمی!
برای فولاد فسفاته و چربگیر هست تا جای من اطلاع دارم یک محلو ل شیمایی داره که دقیق یادم نیست..

برای چدن فک کنم..اسید فلوئوریدریک برای اکسید زدایی استفاده میشه.

سلام دوستان

solid.cad-mastercam-powermill-catia-

با تشکر

همکاران محترم باسلام
برای یادگیری اپراتوری دستگاه فرزسی ان سی چه کارهایی بایدانجام داد
منظورم اینه درمورد نرم افزارهای cad کدومش تواولویته؟اصلا نیاز به یادگیری هست؟درنرم افزارهای cam کدوم تواولویته؟
مخلص کلام برای اپراتوری دستگاه فرز سی ان سی چه فرآیندی رو باید طی کرد؟
باتشکر

نقشه خوانیت خوب باشه نقشه کشی هم خوب باشه.
نرم افزار پاول میل و کد و سالیدم یاد داشته باش.برنامه نویسی هم بلد باش به همراه g کد هاا

سلام دوستان اینجا اگه کسی با نرم افزار مولد فلو کار کرده و می تونه بهم ریفرنس(کتاب،مولتی مدیا و ... ) واسه آموزش این نرم افزار پیشنهاد کنه ،لطفا بهم مسیج بزنه ممنونم
نرم افزار بسیار اسونیه! help هستش دیگه.یکم کار کردم ولی یادم نیست راهنماییت کنم.

تو سالیدم یک نرم افزار تزریق پلاستیک اومده می تونی کار کنی اسونه.

ســـــلام دوستان بنده مطالبی در مورد تراشکاری و فرزکاری بهمراه تصاویر و محاسباتش دارم اگر کسی مایل هست در خدمتم.

سلام عزیز واسه من بفرست

بالا