تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

Mohsenkiani64

عضو جدید
سلام به دوستان خوبم
من فارغ التحصیل رشته قالب سازی سال ۸۷ در مقطع کاردانی هستم.امسال تصمیم گرفتم دوباره ادامه بدم و میخوام امسال کاردانی به کارشناسی کنکور بدم اما اصلاً نمیدونم چه درسهای برای کارشناسی بخونم بعد اینکه میتونم تغییر رشته بدم و رشته مکانیک جامدات با سیالات برای کارشناسی بخونم. اگر میشه، چه درسایی باید بخونم .منابع رو در تهران از کجا تهیه کنم .کدوم دانشگاه ها رو میتونم بزنم در تهران. درسای مهم و اساسی برای یه رتبه خوب شامل چه درسهای میشه. با تشکر لطفاً راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

farzam1363

عضو جدید
لطفا در مورد تنگستن کارباید مرا راهنمایی کنید

لطفا در مورد تنگستن کارباید مرا راهنمایی کنید

با سلام و عرض خسته نباشید لطفا اطلاعات کافی در مورد سوراخکاری و برش تنگستن کارباید و سیلیکون کارباید به من دهید....

شمش تنگستن به سایر گرد 65میلیمتر در 87 میلیمتر داریم که میخواهیم آنرا از وسط نصف کرده داخل آن سوراخی به سایز 20 میلیمتر ایجاد کنیم .
شرایط فوق را در مورد ماده ی سیلیکون کارباید نیز انجام مخواهیم دهیم.......

لطفا حتما راهنمایی کنید؟..............

zrobla

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشید لطفا اطلاعات کافی در مورد سوراخکاری و برش تنگستن کارباید و سیلیکون کارباید به من دهید....

شمش تنگستن به سایر گرد 65میلیمتر در 87 میلیمتر داریم که میخواهیم آنرا از وسط نصف کرده داخل آن سوراخی به سایز 20 میلیمتر ایجاد کنیم .

Salam,

Ghorban ta jai ke bande dar jaryan hastan Tungsten Carbide (WC) ro ba EDM (spark) machinkari mikonand va dar morede silicon carbide ham az non-conventional machining mesle waterjet, LBM ya
estefade mishe

Age mikhai abzare mamooli estefade koni bayad az tighcheye almas (PCD ya SCD) ya PCBN estefade koni ke nemidoonam dakhele iran mishe peyda kard ya na, zemne inke machin bayad kheili mostahkam bashe, chonke larzesh baese hsekaste shodane labehaye ghate ya abzar mishe

ariyan sh

عضو جدید
باعرض سلام خدمت اساتيد ومهندسان گرامي
چندتا سوال داشتم ممنون ميشم راهنماييم كنيد
1-تفاوت نيروهاي سنگ زني وتراشكاري ازلحاظ شدت نيرو وعمق برش
2-اثرعمق برش درايجادنيروهاي ماشين كاري
3-تفاوت نيروهاي ماشين كاري در فرزوتراش ازلحاظ نيروهاي استاتيكي وديناميكي
4-دليل تغيير غيرخطي توان ماشين تراشكاري از صفرتا ماكزيمم وثابت شدن آن
5-انواع خطاهاي ايجاد شده درتوليد قطعات توليدي

آخرین ویرایش:

yalda63

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی
من دنبال اطلاعاتی در مورد رگولاتورهای فشار الکترونیکی (Electronic pressure regulator) هستم. می خواستم بدونم این دستگاه تو ایران گیر میاد یا نه؟ و اینکه ایا این دستگاه از طریق سیستم کامپیوتری قابل کنترله؟ اگر دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارند ممنون می شم کمک کنند.

golhayeabi

عضو جدید
از کنکور ارشد میخواهم بدانم

از کنکور ارشد میخواهم بدانم

سلام دوستان
من دانشجوی ناپیوسته ساخت و تولیدم-در مورد ارشد هیچی نمیدونم-ولی دوست دارم ارشد شرکت کنم و 2 ترم دیگه کارشناسیم تمامه-من در ریاضیاتم ضعیفم -میخاستم بپرسم میتونم شرکت کنم ایا امیدی هست ؟و هیچ یک از منابع کنکور رو هم نمیشناسم-از شما بزرگواران میخام یه بیس کلی از کنکور ارشد منابع و...به دست من بدید چون من درست با تالارهای این سایت اشنا نیستم ولی ایمیلم رو دائم چک میکنم اگه زحمت بکشید و بهم میل بزنید که بتونم باهاتون رابطه داشته باشم خیلی عالی میشه.از اینکه بنده رو در راه ادامه تحصیل کمک میدید ممنون میشم
داداشی کوچک شما. amirrashidi99@yahoo.com

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان خوبم
من فارغ التحصیل رشته قالب سازی سال ۸۷ در مقطع کاردانی هستم.امسال تصمیم گرفتم دوباره ادامه بدم و میخوام امسال کاردانی به کارشناسی کنکور بدم اما اصلاً نمیدونم چه درسهای برای کارشناسی بخونم بعد اینکه میتونم تغییر رشته بدم و رشته مکانیک جامدات با سیالات برای کارشناسی بخونم. اگر میشه، چه درسایی باید بخونم .منابع رو در تهران از کجا تهیه کنم .کدوم دانشگاه ها رو میتونم بزنم در تهران. درسای مهم و اساسی برای یه رتبه خوب شامل چه درسهای میشه. با تشکر لطفاً راهنمایی کنید

1- ریاضی
2 - استاتیک‌ و مقاومت مصالح
3- علم ‌مواد
4-جموعه دروس اختصاصی قالبسازی (شامل اجزاء ماشین ـ اندازه‎گیری دقیق ـ قید و بند ـ طراحی قالب ـ رسم فنی)،
ضرایب :5.3.3.3

hossein19413

عضو جدید
سلام دوستان
من به یک موتور واسه یه دستگاه شیرینی پزی که خودم طراحی کردم نیاز دارم. میخام دورانش 25 دور در دقیقه باشه . همچین موتوری وجود داره؟؟ متاسفانه من درباره موتور ها هیچی نمیدونم لطفا راهنمایی بفرمایید

fa-ninaz

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضو این سایت شدم
ممنون میشم به سوال بنده جواب بدین: من الان دانشجوی رشته طراحی صنعتی هستم و 2 ترم دیکه ان شاا.. فارغ التحصیل میشم. امسال میخوام کنکور ارشد ساخت و تولید بدم. کلاس هم ثبت نام کردم ولی بابت بعضی از دروس که مخصوص مکانیک بوده و نخوندم میترسم مثل درسهای کنترل ،مکانیک سیالات ،ارتعاشات ،ترمودینامیک،انتقال حرارت دینامیک. من حتی اسم بعضی هاشون اولین باره میشنوم. به نظرتون امیدی هست که رتبه خوبی مثلا زیر 20 یا 30 بگیرم؟ اگه بزارموش کنار بهتر نیست؟ ممنون میشم سریع جواب بدین.مرسی

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه عضو این سایت شدم
ممنون میشم به سوال بنده جواب بدین: من الان دانشجوی رشته طراحی صنعتی هستم و 2 ترم دیکه ان شاا.. فارغ التحصیل میشم. امسال میخوام کنکور ارشد ساخت و تولید بدم. کلاس هم ثبت نام کردم ولی بابت بعضی از دروس که مخصوص مکانیک بوده و نخوندم میترسم مثل درسهای کنترل ،مکانیک سیالات ،ارتعاشات ،ترمودینامیک،انتقال حرارت دینامیک. من حتی اسم بعضی هاشون اولین باره میشنوم. به نظرتون امیدی هست که رتبه خوبی مثلا زیر 20 یا 30 بگیرم؟ اگه بزارموش کنار بهتر نیست؟ ممنون میشم سریع جواب بدین.مرسی

من اصلا اهل نا امید کردن نیستم شما رو هم نمیخوام ناامیدتون کنم اما با این اوضاع لااقل یه کم توقعتون رو بهتر نیس پایین بیارین؟
رتبه 20و 30!!؟؟!!؟؟!!
درضمن دروسی که نام بردین اختصاصی بوده و با ضرایب خیلی بالا چه طور میخواین بذارینشون کنار و بعد توقع همچین رتبه ای داشته باشین؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من به یک موتور واسه یه دستگاه شیرینی پزی که خودم طراحی کردم نیاز دارم. میخام دورانش 25 دور در دقیقه باشه . همچین موتوری وجود داره؟؟ متاسفانه من درباره موتور ها هیچی نمیدونم لطفا راهنمایی بفرمایید
دقیقا منظورتون رو متوجه نمیشم دوران چه چیز موتور رو میخواین 25 باشه؟

hossein19413

عضو جدید
دقیقا منظورتون رو متوجه نمیشم دوران چه چیز موتور رو میخواین 25 باشه؟

موتوری میخوام که شفت اون 25 دور در دقیقه بچرخه منظورم الکتروموتور دستگاهه . من در مورد انتخاب الکتروموتور مشکل دارم.من میخام یه پولی بزنم روس شفت موتور و یه پولی روی غلتک هام تا دوران رو انتقال بدم از این جهت چون خمیر با دوران بالای موتور چروک و پاره میشه باید دوران موتور پایین باشه. امیدوارم منظورمو درست گفته باشم

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
موتوری میخوام که شفت اون 25 دور در دقیقه بچرخه منظورم الکتروموتور دستگاهه . من در مورد انتخاب الکتروموتور مشکل دارم.من میخام یه پولی بزنم روس شفت موتور و یه پولی روی غلتک هام تا دوران رو انتقال بدم از این جهت چون خمیر با دوران بالای موتور چروک و پاره میشه باید دوران موتور پایین باشه. امیدوارم منظورمو درست گفته باشم

خب شما میخواید دور شفت خروجی 25 باشه یا شایدم دور دستگاهی که مربوط به کارتونه
شما میتونید با هر موتور و یا الکترو موتوری این مقدار دور رو بدس بیارین حتی با یه دینام هم میشه این کار رو کرد البته باید موقع انتقال از چرخدنده ای استفاده کنین که دور دینام رو کاهش بده توجه داشته باشین که قرار نیس شما هر چقد دور موتورتونه اونو به دسگاهتون انتقال بدین مث خودرو میمونه که شما تا دنده 3 دور شفت خروجی از گیربکس کمتر از دور موتوره
به طور کلی منظورم اینه که شما دنبال موتوری که دورش 25 باشه نگردین در واقع دنبال گیربکسی بگردین که دور مورد نظر شما رو فراهم کنه

afn741

عضو جدید

دوست عزیز برای برش تنگستن و به دو نیمه کردن ان میتوانی از وایر کات استفاده کنی و برای ایجاد سوراخ در ان ابتدا از سوپر دریل برای ایجاد یک سوراخ کوچک ( حداقل 0.3 و حداکثر 3 م م ) برای عبور سیم وایر کات و سپس ایجاد سوراخ یا فرم دلخواه با وایر کات .

vs6956

عضو جدید

استفاده از اولترا سونیک را هم مد نظر قرار بدید
دقیقا نمی دونم اما کاربرد داره مخصوصا برای سوراخکاری

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با توجه به سایز برش استفاده از وایر کات مناسب تره

nima rezapour

عضو جدید
سلام به دوستان هم رشته ای:
من یه کمک فوری ازتون میخوام استادم برام پروژه داده که ترجمه کنم میتونین برام سایتی بگین که بطور مهندسی رشتمون ترجمه کنه؟یا فیلو بزارم ترجمشو بکنین؟ من تو هر جا تست کرده ام لغاتهای ناربط میده
ببخشین شرمندم فوریه تا 20 وقت دارم هم باید این پروژه رو بدم هم امتحان کتبی دارم.
ممنون میشم اگه کمکم کنین

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان هم رشته ای:
من یه کمک فوری ازتون میخوام استادم برام پروژه داده که ترجمه کنم میتونین برام سایتی بگین که بطور مهندسی رشتمون ترجمه کنه؟یا فیلو بزارم ترجمشو بکنین؟ من تو هر جا تست کرده ام لغاتهای ناربط میده
ببخشین شرمندم فوریه تا 20 وقت دارم هم باید این پروژه رو بدم هم امتحان کتبی دارم.
ممنون میشم اگه کمکم کنین

http://etransteam.com/?lng=fa&cid=cms&gid=637

rasoulp

عضو جدید
سلام
من کتاب زیر که دز زمینه هیدروفرمینگ هست نیاز دارم اگه کسی داره لطف می کنه بزاره اینجا.
Hydroforming for advanced manufacturing

afn741

عضو جدید

دوست عزیز سلام

فقط این رو هم به خاطر داشته باش که برای برش تنگستن کارباید از وایر کاتی استفاده کن که تکنولوژی si را داشته باشد . مثل وایرکات روبوفیل 4020 si یا 2020 si که مدل دستگاه است که توانایی برش تنگستن را دارا میباشد .

آخرین ویرایش:

milad_3005

عضو جدید
کککککممممککککک
سلام دوستان.من دارم واسه ارشد میخونم.یه کتاب تست برای ساخت تولید میخوام.چه تالیفی چه کنکورها....لطفا راهنماییم کنید.ممنون

kapitan101

عضو جدید
سلام
دوستان من دارم واسه پایان نامه کارشناسی ام مطلبی در مورد " حمل گاز توسط کشتی های چندین هزار تنی " مینویسم.
خودم مطلب دارم می خوام بدونم از دوستان هم کسی مطلب مفیدی در این زمینه داره.
و یه درخواست دیگه اینکه عناوین پایان نامه باید دارای چه مواردی باشه مثل سایز - فونت و همه ی مواردی که باید در نوشتن پایان نامه کارشناسی رعایت گردد.
با تشکر

meysam kazemi

عضو جدید
سلام به دوستان گلم
يه سوال دارم اونم اينه كه در اسپارك كاري اگه بخوايم قطر يه سوراخ توي قطعه كاري رو كه سخت شده، دقيق در بياريم قطر الكترود مسي چه جوري حساب ميشه؟ همينطور تنظيمات دستگاه اسپارك بايد چه جوري باشه..؟!! (فرض: قطر سوراخ 12.5 به عمق 10 ميليمتر) اينم بگم كه شرايط يطوريه كه نميشه از وايركات استفاده كرد.
ممنونم

H_khazaei90

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من دانشجوی ساخت و تولیدم ورودی90
میخوام فراگیری یک نرم افزار رو شروع کنم
اما نمیدونم catia مناسب تره یا solid work???
همچنین در مورد منابع هم لطف کنین راهنمایی کنین
ممنون

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
من دانشجوی ساخت و تولیدم ورودی90
میخوام فراگیری یک نرم افزار رو شروع کنم
اما نمیدونم catia مناسب تره یا solid work???
همچنین در مورد منابع هم لطف کنین راهنمایی کنین
ممنون

سلام برای رشته شما هر دو لازمه و دونستنش براتون در آینده نزدیک راهگشاه خواهد بود
نمیدونم منبع برای یادگیری میخواین یا خود نرم افزار ؟اما پیشنهادم اینه که برای یادگیری به مراکز آموزشی مراجعه کنید تو بعضی از دانشگاهه هم برای آموزش نرم افزار کلاسهایی گذاشتن

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کتاب ماشین ابزار شیر خور شیدیان

کککککممممککککک
سلام دوستان.من دارم واسه ارشد میخونم.یه کتاب تست برای ساخت تولید میخوام.چه تالیفی چه کنکورها....لطفا راهنماییم کنید.ممنون

لطفا در خواست هاتون مبنی بر پیدا کردن کتاب رو در بخش مربوط به کتب تالار انجام بدین اینجوری بهتر به جواب میرسین

بالا