تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

mohsen_sayalati

عضو جدید
بويلر

بويلر

سلام دوستان من يه پرو‍‍‍زه ميخوام در مورد نصب وراه اندازي بويلر ها اگه ميشه كمكم كنيد.فوري:(

omidshsh

عضو جدید

سلام.کسی می تونه این مقاله ها رو برام پیدا کنه؟!؟!

[FONT=&quot]Manufacture technology of 8 000 m~ 3 spherical tank for liquified petroleum gas[/FONT]
[FONT=&quot]Manufacturing of Big-sized Liquefied Petroleum Gas Storage Tank[/FONT]

[FONT=&quot]Heat and mechanics response rule of LPG tanks exposed to pool fire and under spraying fire environment [J][/FONT]

[FONT=&quot]Safety design policy of large spherical holder for liquefied petroleum gas [J][/FONT]

[FONT=&quot]Engineering Economy Study on LPG Low Temperature Storage Processes I. Storage Processes and Influence Factors[/FONT]

[FONT=&quot]Design of Normal/Low Temperature Spherical Tank[/FONT]

[FONT=&quot]Insulation calculation for LNG spherical tank [J][/FONT]

[FONT=&quot]Design of 1500m~ 3 Liquefied Natural Gas Storage Tank[/FONT]

[FONT=&quot]Engineering Economy Study on LPG Low Temperature Storage Processes I. Storage Processes and Influence Factors[/FONT]

[FONT=&quot]Sloshing Effects on the Seismic Design of Horizontal-Cylindrical and Spherical Industrial Vessels[/FONT]

[FONT=&quot]Sloshing Effects in Half-Full Horizontal Cylindrical Vessels Under Longitudinal Excitation

[/FONT]
[FONT=&quot]Discrete Models for Seismic Analysis of Liquid Storage Tanks of Arbitrary Shape and Fill Height[/FONT]

[FONT=&quot]Finite Element Analysis of Externally-Induced Sloshing in Horizontal-Cylindrical and Axisymmetric Liquid Vessels[/FONT]

[FONT=&quot]Variational Solutions for Externally Induced Sloshing in Horizontal-Cylindrical and Spherical Vessels[/FONT]

mahasty85

عضو جدید
توابع جريان در متلب

توابع جريان در متلب

سلام دوستان
ممنون مي شوم اگر كسي شكل هاي توابع جريان رو در نرمافزار متلب با n=2 3 .75 2.5 و شار وساي ثابت حل كنه
همچنين سرعت رو در فلوئنت بدهد
مثلا" براي يك جريان صفحه تخت يا دو چشمه يا استوانه چرخان و...

ALI 7135

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
مثل اینکه این تاپیک واسه این زده شده که به سوالات جواب بدن اما انگار کسی نیست این کار رو انجام بده
به هر حال من یک مهندس سیالات نیاز دارم تا برام میزان نیروی بادی که مانع حرکت قطار در یک بخش شیب دار میشه رو حساب کنه
اگه کسی بزرگواری کنه ممنون میشم
برام پیام بزارین که چه اطلاعاتی نیاز دارین؟

• Like
واکنش ها: floe

floe

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مثل اینکه این تاپیک واسه این زده شده که به سوالات جواب بدن اما انگار کسی نیست این کار رو انجام بده
به هر حال من یک مهندس سیالات نیاز دارم تا برام میزان نیروی بادی که مانع حرکت قطار در یک بخش شیب دار میشه رو حساب کنه
اگه کسی بزرگواری کنه ممنون میشم
برام پیام بزارین که چه اطلاعاتی نیاز دارین؟

سلام، ابتدا باید شماتیکی از مسئله ت رو بکشی، بعدش تمام نیروهایی که مانع حرکت میشن رو از تئوریهای موجود در قسمت جریان خارجی حساب کنی، معمولا باد موازی حرکت قطار نیست، مهمترین نیرو همان نیروی درگ است که مانع حرکت قطار میشه، (CD رو حساب کن از اونجا میتونی نیرو رو بدست بیاری....)امیدوارم مفید بوده باشه...

HGH1368

عضو جدید
piping system fluid flow

piping system fluid flow

سلام دوستان
برای طراحی با نرم افزار piping system fluid flow از چه استانداردهایی میشه استفاده کرد؟

lbv

عضو جدید
دوستان مهندس مکانیک لطفا" این دو سوال ترمو دینامیکی رو جواب بدهید
اگر کلید روشنایی یک یخچال خانگی خراب باشد و لامپی با مصرف 40وات درون یخچال همواره روشن بماند با داشتن اطلاعات زیر محاسبه کنید چه هزینه ای عدم رفع عیب در پی خواهد داشت؟
COPR=1.3
قیمت برق به ازای هر کیلو وات ساعت 2100 ریال فرض شودبه لحاظ صرفه جویی در مصرف انرژی توصیه می شود مواد غذایی داغ قبل از گذاشتن درون یخچال در دمای محیط سرد شوند و بعد درون یخچال گذاشته شوند. اما شخصی اصرار دارد که رعایت نکردن این نکته اهمیتی ندارد.فرض کنید این شخص دو بار در هفته ظرفی محتوی غذا به جرم 5 کیلوگرم و با دمای 95 درجه سلسیوس و با ظرفیت گرمایی ویژه 3.9 کیلو ژول / کیلو گرم را درون یخچالی با ظریب عملکرد 1.2 و دمای 3 درجه سلسیوس قرار میدهد.
اگر دمای میانگین فضای آشپزخانه 20 درجه و بهای برق مصرفی 2100 کیلو وات ساعت باشد محاسبه کنید اگر این شخص توصیه گفته شده را رعایت کند چه مقدار صرفه جویی کرده است.

mehdibande

عضو جدید
دوستان مهندس مکانیک لطفا" این دو سوال ترمو دینامیکی رو جواب بدهید
اگر کلید روشنایی یک یخچال خانگی خراب باشد و لامپی با مصرف 40وات درون یخچال همواره روشن بماند با داشتن اطلاعات زیر محاسبه کنید چه هزینه ای عدم رفع عیب در پی خواهد داشت؟
COPR=1.3
قیمت برق به ازای هر کیلو وات ساعت 2100 ریال فرض شودبه لحاظ صرفه جویی در مصرف انرژی توصیه می شود مواد غذایی داغ قبل از گذاشتن درون یخچال در دمای محیط سرد شوند و بعد درون یخچال گذاشته شوند. اما شخصی اصرار دارد که رعایت نکردن این نکته اهمیتی ندارد.فرض کنید این شخص دو بار در هفته ظرفی محتوی غذا به جرم 5 کیلوگرم و با دمای 95 درجه سلسیوس و با ظرفیت گرمایی ویژه 3.9 کیلو ژول / کیلو گرم را درون یخچالی با ظریب عملکرد 1.2 و دمای 3 درجه سلسیوس قرار میدهد.
اگر دمای میانگین فضای آشپزخانه 20 درجه و بهای برق مصرفی 2100 کیلو وات ساعت باشد محاسبه کنید اگر این شخص توصیه گفته شده را رعایت کند چه مقدار صرفه جویی کرده است.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ا
سر کار گذاشتی . . . !!!؟؟

Minos

عضو جدید
با درود
دوستان عزیز این اولین پست من در این تالار است و سوالاتم ممکن است ابتدایی باشد ممنون میشوم صبور باشید و به سوالاتم جواب بدهید . در کتاب مکانیک سیالات آورده شده است که "سیال ماده ای است که در اثر تنش برشی حتی ناچیز به طور دائم تغییر شکل می دهد . تنش برشی متوسط برابر با تقسیم نیروی برشی بر سطح است "
1-منظور از تنش در این جا چیست و تنش برشی چیست؟
2-چه موقع سیال تغییر شکلش دائمی نیست؟

Sina Soleimani

عضو جدید
سلام,خوبین؟,یه پروژه سیالات دارم ببخشید کسی اینجا تحلیل ابعادی(بی بعد سازی,آنالیز ابعاد و تشابه)بلده؟

alternator

عضو جدید
سلام خدمت دوستان

اگه میشه در مورد نحوه اعمال شرایط مرزی در اطراف یک ساختمان در Ansys یه راهنمایی بکنید.

amir besharati

عضو جدید
در خوهست پروژه تست ضربه برای از مقاومت مصالح

در خوهست پروژه تست ضربه برای از مقاومت مصالح

سلام به همگی
من یه پروژه میخوام واسه ازمایشگاه مقاومت مصالح ازدوستان عزیز خواهش میکنم کمکم کنید خیلی دنبالش گشتم تا تاریخ 20\3\1390 بیشتر فرصت ندارم.
با تشکر.

mohsen120

عضو جدید
با سلام
سعي كن نرم افزارهاي كرير،اتوكد،آفيس وخلاصه هر چي نرم افزار مكانيك است تا حدودي ياد بگيري
تو كار بدرد ت مي خوره

arash_441

متخصص انرژی های نو
سلام,خوبین؟,یه پروژه سیالات دارم ببخشید کسی اینجا تحلیل ابعادی(بی بعد سازی,آنالیز ابعاد و تشابه)بلده؟

البته < اگه سوالی دارین در خدمتم

edris198_66

عضو جدید
پروژه تحلیل تنش در لوله با خم 90درجه دارم با نرو افزار ansys ممنون میشم مرجع یا مقاله ای تو این زمینه معرفی کنی

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تحلیل ابعادی که یکی از فصل های اصلی کتاب مکانیک سیالات هست به هر کتاب سیالاتی مراجعه کنید یه فصل در این مورد داره
مگه اینکه مسئله شما مسئله خاصی باشه که تو ضیح ندادین

بیژن مولایی

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز...

من ترم اول سیالاتم(البته کاردانی به کارشناسی) میخواستم بپرسم از همین الان چه نرم افزارهایی رو یاد بگیرم خوبه؟ که بعدا بدردم میخوره!

اگه سیالات لوله ها رو گذرونده باشی برو تو کار پایپینگ و اگه دلت خواست میتونی مقدمات فلوئنت رو هم کار کنی. در زمینه یترمو EES هم خوبه

بیژن مولایی

عضو جدید
با سلام
سعي كن نرم افزارهاي كرير،اتوكد،آفيس وخلاصه هر چي نرم افزار مكانيك است تا حدودي ياد بگيري
تو كار بدرد ت مي خوره

من هم با این دوستمون موافقم و البته فلوئنت و سالیدورکز رو هم من با اجازه اضافه میکنم . خوبه بدرد بخورن مخصوصاً اتوکدو و سالید در زمینه ی کاریابی
اگه خواستین کریر یاد بگیرین تو قسمت نرم افزار های مهندسی مکانیک و تاپیک آموزش کریر مطالب خوبی هستش

پیروز و موید باشید

بیژن مولایی

عضو جدید
با درود
دوستان عزیز این اولین پست من در این تالار است و سوالاتم ممکن است ابتدایی باشد ممنون میشوم صبور باشید و به سوالاتم جواب بدهید . در کتاب مکانیک سیالات آورده شده است که "سیال ماده ای است که در اثر تنش برشی حتی ناچیز به طور دائم تغییر شکل می دهد . تنش برشی متوسط برابر با تقسیم نیروی برشی بر سطح است "
1-منظور از تنش در این جا چیست و تنش برشی چیست؟
2-چه موقع سیال تغییر شکلش دائمی نیست؟

تنش در اینجا یعنی نیرویی که به لایه های سیال وارد میشه
اگه سیالات غیر نیوتونی باشن در برخی موارد خیلی معدود امکان برگشت پذیری وجود داره . ولی در کل سیال ماهیتش تغییر پذیری فیزیکی و زمانی مولکولهاست
البته باید توجه داشته باشی که این تغییرات در بعد زمان هم انجام میشه و صرفاً موقعیت فیزیکی مطرح نیس
ok?

n_kiomarsi

عضو جدید
سلام خسته نباشید...
دنبال یه مقاله یا مطلب که سیستم های خنک کننده خانگی رو با هم مقایسه کرده باشه و در موردشون توضیح داده باشه می گردم. اگه در این باره سایتی رو هم میشناسید لطفا بهم معرفی کنید.خیلی ضروریه ... ممنون.

vahid5670

عضو جدید
NFPA

NFPA

من به دنبال NFPA2001 به زبان فارسی هستم...
اگر منبعی هست معرفی کنید.

harry potter

عضو جدید
کاربرد لوله های بای پس

کاربرد لوله های بای پس

سلام
لوله های کنار گذر یا بای پس در کجاها به درد می خوردن و چه کاربرد هایی دارن ؟

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثلا تو نیروگاه اتمی تا زمانی که نیروگاه به 45 در صد توان نامی نرسه نمی تونیم بخا رخروجی رو بدیم به توربین بنابراین از یک مسیر بای پس بخار رو مستقیم می بریم به مسیر کندانسور یا به هوا ی ازاد vent داده می شه
بای پس در واقع مسیر اصلی رو دور می زنه

insomniac87

عضو جدید
دوستان برای انجام پروژه لیسانسم دنبال مطلب هستم. ممنون میشم کمکم کنید.

[FONT=&quot]عنوان پايان نامه [/FONT][FONT=&quot]:[/FONT][FONT=&quot]طراحی و بهینه سازی سیستم تهویه مطبوع برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان های مسکونی (با شرایط اقلیمی رشت)[/FONT]

[FONT=&quot]در این پایان نامه موارد ذیل باید توسط دانشجو انجام شود:[/FONT]
[FONT=&quot]1- [/FONT][FONT=&quot]مطالعه بر روی سیستم های تهویه مطبوع موجود در تامین آسایش ساکنین واحدهای مسکونی[/FONT]
[FONT=&quot]2- [/FONT][FONT=&quot]انتخاب یک ساختمان مسکونی در شرایط اقلیمی رشت (با طبقات مختلف)[/FONT]
[FONT=&quot]3- [/FONT][FONT=&quot]محاسبه بار حرارتی و برودتی ساختمان در فصول مختلف سال به کمک نرم افزار[/FONT][FONT=&quot]های مهندسی[/FONT][FONT=&quot]([/FONT][FONT=&quot]Carrier , …[/FONT][FONT=&quot])[/FONT]
[FONT=&quot]4- [/FONT][FONT=&quot]طراحی و انتخاب تجهیزات همراه با ارائه نقشه های اجرائی[/FONT]
[FONT=&quot]5- [/FONT][FONT=&quot]ارائه راه حل هایی برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان و طراحی بهینه تجهیزات تاسیساتی[/FONT]
[FONT=&quot]6- [/FONT][FONT=&quot]ارائه[/FONT][FONT=&quot] گزارش کاملی از محاسبات و انتخاب تجهیزات در پایان نامه، طبق استاندارد موجود.[/FONT]

Navid.B.E

عضو جدید
سلام.1. pdf کتاب مقاومت مصالح زارع پور رو میخواستم.خیلی فوری ممنون

moj.mohseni

عضو جدید
کمک برای ساخت لوله پیتوت PITOT TUBE

کمک برای ساخت لوله پیتوت PITOT TUBE

از دوستان میخوام اگه اطلاعاتی در مورد لوله پیتوت دارن به من کمک کنن تشکر

بیژن مولایی

عضو جدید
دوستان برای انجام پروژه لیسانسم دنبال مطلب هستم. ممنون میشم کمکم کنید.

عنوان پايان نامه :طراحی و بهینه سازی سیستم تهویه مطبوع برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان های مسکونی (با شرایط اقلیمی رشت)

در این پایان نامه موارد ذیل باید توسط دانشجو انجام شود:
1- مطالعه بر روی سیستم های تهویه مطبوع موجود در تامین آسایش ساکنین واحدهای مسکونی
2- انتخاب یک ساختمان مسکونی در شرایط اقلیمی رشت (با طبقات مختلف)
3- محاسبه بار حرارتی و برودتی ساختمان در فصول مختلف سال به کمک نرم افزارهای مهندسی(Carrier , …)
4- طراحی و انتخاب تجهیزات همراه با ارائه نقشه های اجرائی
5- ارائه راه حل هایی برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان و طراحی بهینه تجهیزات تاسیساتی
6- ارائه گزارش کاملی از محاسبات و انتخاب تجهیزات در پایان نامه، طبق استاندارد موجود.
این موضوع کع که خیلی آسونه، من در 3 مورد اول میتونم کمکت کنم مخصوصاً در مورد سوم