تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

shahrameng

کاربر فعال
حقیقتش من ریسک کردن رو دوس دارم اما نمیدوونم اصلا این ریسک به جا هست یا نه..به نظر شما چطوری میتونم یه کار تاسیساتی یه ساختمون کوچک رو برا اول کار(بدون تاسیس شرکت)بگیرم؟باید روابط عمومیم خوب باشه؟

جوینده یابنده است با پیگیری حتما میتونی کارو بگیری ولی همونجوری که دوستان گفتند باید بلد باشی قیمت بدی و براورد هزینه کنی که مستلزمه یکم تجربه است
کارهایی از این دست هست ولی درامدش زیاد بالا نیست
برای همچین کاری میتونید بدون ثبت شرکت هم اقدام کنیدو فقط بیمه پرسنل رو باید بدید یه شرکت دیگه پرداخت کنه اینجوری از مالیات و مفاحصه حساب و دارایی هم راحت میشی (کامنتم بد آموزی داره (دور زدن که من بهش علاقه ای نداشتم))

ا.حبیب زاده

عضو جدید
جوینده یابنده است با پیگیری حتما میتونی کارو بگیری ولی همونجوری که دوستان گفتند باید بلد باشی قیمت بدی و براورد هزینه کنی که مستلزمه یکم تجربه است
کارهایی از این دست هست ولی درامدش زیاد بالا نیست
برای همچین کاری میتونید بدون ثبت شرکت هم اقدام کنیدو فقط بیمه پرسنل رو باید بدید یه شرکت دیگه پرداخت کنه اینجوری از مالیات و مفاحصه حساب و دارایی هم راحت میشی (کامنتم بد آموزی داره (دور زدن که من بهش علاقه ای نداشتم))
شما میتونید کاری بهم معرفی کنید که به ریسکش بیرزه؟(منظورم درآمدش خوب باشه و یه جورایی مرتبط با رشتم).اگه بخام اینجوری دور بزنم همین یه کار کافیه یعنی کل وقتمو میگیره یا نه؟ منظورم کار اداری که اول عرض کردم هم کنارش میتونم داشته باشم یا نه؟

moalem1

عضو جدید
سلام دوستان الان رشته من تاسیسات هست ، خود تاسیات زیر مجوعه مهندسی مکانیک هم هست
الان دارم کاردانی رشته

تاسيسات حرارت مركزي وتهويه مطبوع-گازرساني

کد درسنام درسنوع درستعداد واحد تئوریتعداد واحد عملیپیشنیازهم نیاز
10131آزمايشگاه شيمي عموميپايه02
18000آزمايشگاه فيزيك الكتريسيته و موجپايه01
10149آزمايشگاه فيزيك عموميپايه01
18001آشنايي با صنايع نفت گازپايه10
1207آشنايي بافرهنگ دفاع مقدسعمومي20
7104اخلاق اسلاميعمومي20
18004استاتيك ومقاومت مصالحاصلي20(14403)
18005اصول جريان سيالات در خطوط لولهاصلي20(14403)
18011ايمني شبكه هاي گازرسانياصلي20(13642)
18010ايمني و آتش نشاني در گازرسانياصلي11
18012ايمني و بهداشت محيط كار و فوريتهاي پزشكياصلي20(13642)
18019بازرسي فني 1تخصصي20(18004)
18020بازرسي فني 2تخصصي20(18004)
18025برنامه ريزي.تعميرات ونگهداري‌شبكه هاي‌گازرساني‌وايتخصصي20(12744)
18023بهره برداري . نگهداري و تعميرات شبكه هاي گازرسانيتخصصي10(18004)
18024بهره برداري.نگهداري وتعميرات ايستگاههاي تقليل فشارتخصصي20(18004)
7105تربيت بدنيعمومي01
18003ترموديناميك كاربردياصلي20(14403)
7127تنظيم خانواده وجمعيتعمومي10
18007جوشكاري و گازرسانياصلي20
18015خوردگي . عايق كاري و حفاظت كاتديكتخصصي20(13642) و (17999)
7528دانش خانوادهعمومي20
18018راديوگرافي و تفسير فيلمتخصصي11(17999)
71511رياضي جبرانيجبراني10
12744رياضي عموميپايه30
12938زبان تخصصيتخصصي20(7103)
7103زبان خارجي (عمومي )عمومي30
7102زبان فارسيعمومي30
18006سوخت و احتراق و كاربردآنعمومي20(13642)
13642شيمي عموميپايه20
18021عمليات بازرسي فني 1(كارگاه)تخصصي01
18022عمليات بازرسي فني 2(كارگاه)تخصصي01
18013عمليات بهره برداري شبكه و امداد رساني فنيتخصصي10
18014عمليات گازرسانيتخصصي20(13642) و (18004)
17999فيزيك الكتريسيته و موجپايه20
71533فيزيك جبرانيجبراني10
14403فيزيك عمومي(مكانيك و حرارت)پايه20
1206كارآفرينيعمومي21
14592كارآموزيعمومي02
18008كارگاه جوشكاري و گازرسانياصلي01
18017كارگاه كنترل وابزار دقيق و گازرسانيتخصصي01
16183كامپيوتر وكاربردآنپايه11
18016كنترل وابزار دقيق و گازرسانيتخصصي20(17999)
18009لوله و اتصالات و شيرهااصلي20(14403)
7101مباني نظري اسلامعمومي20
14593مقررات ملي ساختمان لوله کشي گاز مبحث 17(جبراني)جبراني10
18002نقشه خواني متره براورداصلي

این ها هم لیست دروسی هست که طی این دوسال میخونم میخواستم بدونم من میتونم کارشناسی مکانیک سیالات برم یا نه ؟ بعد فرق سیالات پیوسته یا نا پیوسته داخل چی هست ؟! و اخرین سئوالم این هست که مهندسی مکانیک خالی هم که وجود داره فرق چه قدر فرق داره با مکانیک سیالات من داخل سایت دانشگاه شیراز که نگاه کردم زده بود مهندسی مکانیک فقط سیالات داشت با جامدات
ممنون میشم راهنماییم کنید :)

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان الان رشته من تاسیسات هست ، خود تاسیات زیر مجوعه مهندسی مکانیک هم هست
الان دارم کاردانی رشته

تاسيسات حرارت مركزي وتهويه مطبوع-گازرساني

کد درسنام درسنوع درستعداد واحد تئوریتعداد واحد عملیپیشنیازهم نیاز
10131آزمايشگاه شيمي عموميپايه02
18000آزمايشگاه فيزيك الكتريسيته و موجپايه01
10149آزمايشگاه فيزيك عموميپايه01
18001آشنايي با صنايع نفت گازپايه10
1207آشنايي بافرهنگ دفاع مقدسعمومي20
7104اخلاق اسلاميعمومي20
18004استاتيك ومقاومت مصالحاصلي20(14403)
18005اصول جريان سيالات در خطوط لولهاصلي20(14403)
18011ايمني شبكه هاي گازرسانياصلي20(13642)
18010ايمني و آتش نشاني در گازرسانياصلي11
18012ايمني و بهداشت محيط كار و فوريتهاي پزشكياصلي20(13642)
18019بازرسي فني 1تخصصي20(18004)
18020بازرسي فني 2تخصصي20(18004)
18025برنامه ريزي.تعميرات ونگهداري‌شبكه هاي‌گازرساني‌وايتخصصي20(12744)
18023بهره برداري . نگهداري و تعميرات شبكه هاي گازرسانيتخصصي10(18004)
18024بهره برداري.نگهداري وتعميرات ايستگاههاي تقليل فشارتخصصي20(18004)
7105تربيت بدنيعمومي01
18003ترموديناميك كاربردياصلي20(14403)
7127تنظيم خانواده وجمعيتعمومي10
18007جوشكاري و گازرسانياصلي20
18015خوردگي . عايق كاري و حفاظت كاتديكتخصصي20(13642) و (17999)
7528دانش خانوادهعمومي20
18018راديوگرافي و تفسير فيلمتخصصي11(17999)
71511رياضي جبرانيجبراني10
12744رياضي عموميپايه30
12938زبان تخصصيتخصصي20(7103)
7103زبان خارجي (عمومي )عمومي30
7102زبان فارسيعمومي30
18006سوخت و احتراق و كاربردآنعمومي20(13642)
13642شيمي عموميپايه20
18021عمليات بازرسي فني 1(كارگاه)تخصصي01
18022عمليات بازرسي فني 2(كارگاه)تخصصي01
18013عمليات بهره برداري شبكه و امداد رساني فنيتخصصي10
18014عمليات گازرسانيتخصصي20(13642) و (18004)
17999فيزيك الكتريسيته و موجپايه20
71533فيزيك جبرانيجبراني10
14403فيزيك عمومي(مكانيك و حرارت)پايه20
1206كارآفرينيعمومي21
14592كارآموزيعمومي02
18008كارگاه جوشكاري و گازرسانياصلي01
18017كارگاه كنترل وابزار دقيق و گازرسانيتخصصي01
16183كامپيوتر وكاربردآنپايه11
18016كنترل وابزار دقيق و گازرسانيتخصصي20(17999)
18009لوله و اتصالات و شيرهااصلي20(14403)
7101مباني نظري اسلامعمومي20
14593مقررات ملي ساختمان لوله کشي گاز مبحث 17(جبراني)جبراني10
18002نقشه خواني متره براورداصلي

این ها هم لیست دروسی هست که طی این دوسال میخونم میخواستم بدونم من میتونم کارشناسی مکانیک سیالات برم یا نه ؟ بعد فرق سیالات پیوسته یا نا پیوسته داخل چی هست ؟! و اخرین سئوالم این هست که مهندسی مکانیک خالی هم که وجود داره فرق چه قدر فرق داره با مکانیک سیالات من داخل سایت دانشگاه شیراز که نگاه کردم زده بود مهندسی مکانیک فقط سیالات داشت با جامدات
ممنون میشم راهنماییم کنید :)
سلام دوست عزیز
کارشناسی میتونی هر رشته ای از گرایشهای مکانیک رو شرکت کنی و اگه لازم باشه واحدهای جبرانی براتون میذارن

در خصوص مکانیک هم باید بگم گرایشهای زیادی داره
مهندسی مکانیک سیالات
مهندسی مکانیک طراحی جامدات
مهندسی مکانیک ساخت و تولید
مهندشی مکانیک گرایش تاسیسات
مهندسی مکانیک گرایش خودرو
و...
در خصوص شباهت ها باید بگم که رشته ی سیالات و جامدات خیلی بهم شبیه هستن و اختلافشون به 15-20 واحد میرسه و توانایی های شبیه به هم دارن
ساخت و تولید یه رشته ی عملی تر هستش و کار با دستگاهها و تولید جز اولیه ی رشته شونه
معولا" دانشگاهی که سایلات داره جامدات هم داره که بخاطر همین شباهت زیادشون به همه و ارتباط دروسی که دارن
مهندسی مکانیک در کل به صورت خالی در حال حاظر فکر نکنم باشه بالاخره به یکی از گرایشهای باید سوق پیدا کنی:D

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بچه ها تالار خیلی بی حاله ها.. مدیرش کیه؟
سلام دوست عزیز منظورتون از بیحالی چیه؟
چطوری باشه باحال میشه؟
مدیر این تالار جناب سروش7 هستن که مدیریت خوبی هم دارن
اگه شما هم دست به دست بقیه ی بچه ها بدی مطمئنا" جو صمیمانه تری بر تالار حکم فرما میشه;)

moalem1

عضو جدید
سلام دوست عزیز
کارشناسی میتونی هر رشته ای از گرایشهای مکانیک رو شرکت کنی و اگه لازم باشه واحدهای جبرانی براتون میذارن

در خصوص مکانیک هم باید بگم گرایشهای زیادی داره
مهندسی مکانیک سیالات
مهندسی مکانیک طراحی جامدات
مهندسی مکانیک ساخت و تولید
مهندشی مکانیک گرایش تاسیسات
مهندسی مکانیک گرایش خودرو
و...
در خصوص شباهت ها باید بگم که رشته ی سیالات و جامدات خیلی بهم شبیه هستن و اختلافشون به 15-20 واحد میرسه و توانایی های شبیه به هم دارن
ساخت و تولید یه رشته ی عملی تر هستش و کار با دستگاهها و تولید جز اولیه ی رشته شونه
معولا" دانشگاهی که سایلات داره جامدات هم داره که بخاطر همین شباهت زیادشون به همه و ارتباط دروسی که دارن
مهندسی مکانیک در کل به صورت خالی در حال حاظر فکر نکنم باشه بالاخره به یکی از گرایشهای باید سوق پیدا کنی:D

ممنون از این جوابم را دادید ، فقط یک سئوال دیگه فرق بین پیوسته و نا پیوسته در درس ها زیاده ؟

ا.حبیب زاده

عضو جدید
ممنون از این جوابم را دادید ، فقط یک سئوال دیگه فرق بین پیوسته و نا پیوسته در درس ها زیاده ؟

سلام دوست عزیز.پیوسته یعنی بعد از اینکه از دبیرستان فارغ التحصیل شدی واسه کارشناسی قبول شی و 4 سال بدون وقفه درس بخونی اما ناپیوسته یعنی اینکه بعد ازفارغ التحصیلی از دبیرستان واسه کاردانی قبول شی و بعد 2سال فارغ التحصیل کاردانی میشی.اونجا دوباره کنکور میدی واسه کارشناسی ناپیوسته(یعنی کاردانی به کارشناسی). در تعداد واحدام باید خدمتت عرض کنم که تو پیوسته حدود 140.150 واحد رو باید پاس کنی و در ناپیوسته حدود 80.90 تا.که اگه با واحدای کاردانی جمعش کنی بسته به نوع دانشگاهی که بودی اعم از دولتی یا آزاد یا... حدود 160.170 واحد باید پاس کنی.

ا.حبیب زاده

عضو جدید
سلام دوست عزیز منظورتون از بیحالی چیه؟
چطوری باشه باحال میشه؟
مدیر این تالار جناب سروش7 هستن که مدیریت خوبی هم دارن
اگه شما هم دست به دست بقیه ی بچه ها بدی مطمئنا" جو صمیمانه تری بر تالار حکم فرما میشه;)

سلام دوست عزیز قصد جسارت نداشتم.اما خیلی دیر به دیر پیام میدن دوستان

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
دوستان عزیزم سلام
ی سوالی دارم اگه بتونین حلش کنین که عالیه اگه هم نه راهنمایی هم بتونین کنین واسه شروعش ممنون میشم:
باید معادلات ناویراستوکس را در مختصات استوانه ای با اندیس های i و j بنویسیم و اثباتش کنیم.
مربوط به درس مکانیک محیط های پیوسته هستش!

ali-gold

کاربر فعال
دوستان عزیزم سلام
ی سوالی دارم اگه بتونین حلش کنین که عالیه اگه هم نه راهنمایی هم بتونین کنین واسه شروعش ممنون میشم:
باید معادلات ناویراستوکس را در مختصات استوانه ای با اندیس های i و j بنویسیم و اثباتش کنیم.

این که کاری نداره تو یه کتاب هست.

حیف که وقت ندارم.

شما در زمینه زیر میتونین بهم کمک کنین؟

نمونه سوالات محاسبات عددی پیشرفته و توضیح روش شوتینگ متود

juliosezar

عضو جدید
دوستان عزیزم سلام

کدوم کتاب؟ والا استاد واسش علاوه بر 20 کلی نمره گذاشته!خودش گفت 3روز طول کشید حلش کنه!!!
ممنون میشم بگی کدوم کتاب.
[/QUOTE]

3 رووووووووووووووووووووز؟؟؟؟
مگه موشک ساخته؟؟؟

پارسال فکر کنم استادمون همچین سوالی رو به ما هم داد ولی برا ما نمره و اینا در کار نبود،در عوض اگه حل نمیکردیم،نمره هم ازمون کم میکردن
کدوم دانشگاه هستین؟؟؟

فکر کنم این به دردت بخوره،خود اثباتش رو برات گذاشتم،فقط باید گرادیان ها،دیورژانس ها،روندها و ..... رو بر حسب i و j بنویسی

http://www.scribd.com/doc/170100940/استخراج-معادلات-ناویر-استوکس-در-دستگاه-مختصات-استوانه-ای

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها تالار خیلی بی حاله ها.. مدیرش کیه؟
خب راست میگه بنده خدا بی حال دیگه . یه سوال آدم میپرسه امیدش ناامید میشه تا جواب بدین.یه سر به تاریخ تاپیکا بزنین خب کم توش این تالار کار جدیدی انجام میشه.چرا دعواش میکنی عایا ؟؟؟؟؟؟؟آقای "-Y-or-Z"

maryam72

عضو جدید
سلام. من یه مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. برای یک انقباض یا انبساط ناگهانی وقتی میخواهیم افت هد جزئی را حساب کنیم باید سرعت قبل از انقباض بذاریم یا بعد از اونو؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
خب راست میگه بنده خدا بی حال دیگه . یه سوال آدم میپرسه امیدش ناامید میشه تا جواب بدین.یه سر به تاریخ تاپیکا بزنین خب کم توش این تالار کار جدیدی انجام میشه.چرا دعواش میکنی عایا ؟؟؟؟؟؟؟آقای "-Y-or-Z"
دوست عزیز ایجا یه بخش علمیه و بخشهای علمی مثل بخش زنگ تفریح نیست که تاپیک ها هر چند دقیقه یکبار آپدیت بشه
و اینکه من همچین جسارتی نکردم و ایشون رو دعوا کنم فقط میگم این ما هستیم که تالار رو از بیحالی در میاریم اگه به هم کمک کنیم مطمئنا تالار شکوفا تری خواهیم داشت
میتونیم با همه بحث های علمی رو با جو صمیمی و دوستانه تری پیش ببریم;)

ا.حبیب زاده

عضو جدید
دوست عزیز ایجا یه بخش علمیه و بخشهای علمی مثل بخش زنگ تفریح نیست که تاپیک ها هر چند دقیقه یکبار آپدیت بشه
و اینکه من همچین جسارتی نکردم و ایشون رو دعوا کنم فقط میگم این ما هستیم که تالار رو از بیحالی در میاریم اگه به هم کمک کنیم مطمئنا تالار شکوفا تری خواهیم داشت
میتونیم با همه بحث های علمی رو با جو صمیمی و دوستانه تری پیش ببریم;)

آقای y..or..z من که هرروز دارم میام این جو صمیمی و دوستانه رو نمیبینم!!!

shahrameng

کاربر فعال
اقایان و خانمها لطفا بس کنید
بی حاله نیا
با حاله بیا
لطفا هی کامنت و پستهای اسپم نزارید من روزی دو یا سه تا ایمیل میگیرم و مراجعه می کنم میبینم بحث باحالیه یا بی حالیه لطفا بس کنید
اینجا تاپیک پاسخگویی به سوالاته و هرکی پاسخ هم نگیره حق اعتراض نداره چون اینجا مسئول پاسخگویی نیست و اینجا دوستان از روی لطف و احسان کمک می کنند
خواهش می کنم وقت من و امثال منو نگیرید و دعواتون بیرون و با پیام خصوصی ادامه بدید
مدیران هم لطفا کنترل کنند هر پست غیر مرتبطی رو حذف کنند
سپاس

mehrdad50

عضو جدید
مهندسين عزيز يه سوال در مورد WORD داشتم (ميدونم به اين تاپيك ربطي نداره ولي اگه امكانش هست كمكم كنيد):

برای شماره گذاری صفحات چطور ميشه تا يه جايي رو از حروف ابجد و از يه صفحه به بعد رو از اعداد استفاده كرد؟ البته ميخوام اين فايل چند تكه نشه و فقط يه فايل word باشه و بعدش به pdf تبديلش كنم.
همونطور كه ميدونيد اين كار در پايان نامه ها انجام ميشه كه تا قبل از شروع خود پروژه از حروف ابجد استفاده ميشه و بعدش از اعداد برای شماره گذاري صفحات استفاده ميكنند.

shahrameng

کاربر فعال
مهندسين عزيز يه سوال در مورد WORD داشتم (ميدونم به اين تاپيك ربطي نداره ولي اگه امكانش هست كمكم كنيد):

برای شماره گذاری صفحات چطور ميشه تا يه جايي رو از حروف ابجد و از يه صفحه به بعد رو از اعداد استفاده كرد؟ البته ميخوام اين فايل چند تكه نشه و فقط يه فايل word باشه و بعدش به pdf تبديلش كنم.
همونطور كه ميدونيد اين كار در پايان نامه ها انجام ميشه كه تا قبل از شروع خود پروژه از حروف ابجد استفاده ميشه و بعدش از اعداد برای شماره گذاري صفحات استفاده ميكنند.

دوست من علاوه بر شماره زنی شما باید در هدر اسم فصل های جداگانه بزنی پس بهتر هدرو فوتر رو مدیریت کنی و در اونجا شماره زنی صفحات هم به صورت ادامه دار یا منقطع امکان پذیره
این منتو از لینک زیرش اوردم خودم استفاده کردم و جواب داده
برای اینکه بتونی شماره صفحه های متفاوت بزنی باید به آخرین صفحه ای که می خوای بعد از اون شماره ها عوض بشه بری و بعد از منوی insert گزینه break رو بزنی و گزینه next page رو انتخاب کن
حالا از منوی view گزینه header and footer رو انتخاب کن تا وارد سر صفحه و پاصفحه بشی
حالا بسته به اینکه می خوای توی سر صفحه شماره صفحه بزنی یا پا صفحه باید گزینه link to previous رو از پنل باز شده برای header and footer بزن تا اتصال بین دو صفحه قطع بشه (اگه از صفحات روج و فرد استفاده می کنی باید برای صفحه زوج یا فرد هم link to previous برو برداری )
دیگه کار تمومه حالا می تونی شماره صفحه های دلخواه خودتو بزنی
شما از این روش برای زدن سرصفحه های مختلف هم می تونی استفاده کنی
http://www.cloob.com/timeline/answer_97746_765780
کل صفحشو بخون
http://www.cloob.com/club/post/show/clubname/word_excel/topicid/1206983/wrapper/true
اینم یه آموزش تصویری
http://icdl.itpro.ir/articles/394/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%88-header-%D9%88-footer-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-word
موفق باشید

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
3 رووووووووووووووووووووز؟؟؟؟
مگه موشک ساخته؟؟؟

پارسال فکر کنم استادمون همچین سوالی رو به ما هم داد ولی برا ما نمره و اینا در کار نبود،در عوض اگه حل نمیکردیم،نمره هم ازمون کم میکردن
کدوم دانشگاه هستین؟؟؟

فکر کنم این به دردت بخوره،خود اثباتش رو برات گذاشتم،فقط باید گرادیان ها،دیورژانس ها،روندها و ..... رو بر حسب i و j بنویسی

http://www.scribd.com/doc/170100940/استخراج-معادلات-ناویر-استوکس-در-دستگاه-مختصات-استوانه-ای[/QUOTE]

دوست عزیزم فکر کنم سوال را درست متوجه نشدی وگرنه اینطوری نمیگفتی.سوال بنظر آسون میاد اما وقتی میری توی حلش میمونی!شما کدوم دانشگاهی که اساتیدش برعکس کارمیکنن؟؟؟

maryam72

عضو جدید
سلام. من یه مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. برای یک انقباض یا انبساط ناگهانی وقتی میخواهیم افت هد جزئی را حساب کنیم باید سرعت قبل از انقباض بذاریم یا بعد از اونو؟

کسی جواب نمیده؟:(

متال 86

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز
می خواستم بدونم کسی اینجا هست به حل مسایل المان محدود وارد باشه . مسایل مربوط به انتقال حرارت ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sabu

عضو جدید
مشکل لوله کشی ساختمان

مشکل لوله کشی ساختمان

با عرض پوزش از دوستان،اگه در مکان درستی تاپیک نزدم،لطفا ببخشیدو بهم بگید تا درستش کنم!
سلام.آقا دستم به دامنتون
ما تو یه ساختمون 4 طبقه زندگی میکنیم.یک واحد زیر زمین،یک واحد همکف و یک واحد بالای همکف و یک واحد هم بالای طیقه اول.
موتورخونه کنار واحد زیرزمین هست.سیستم موتورخونه هم مثل همه موتورخونه هاست.... البته بگم که هر چهار واحد دوبلکس هستند.
ما دو تا مشکل داریم.فشار آب سرد ما خوبه، همه واحدها هیچ مشکلی با آب سرد ندارن.اما
به طور مکرر فشار اب گرم واحد های همکف و دو تای بالایی کم و زیاد میشه.یه علتش همزمانی مصصرفه ولی نصف شبم هم همینطوره تا حدی کم و زیاد میشه. چرا این اتفاق می افته؟
میگن در سیستم لوله کشی ساختمان باید لوله های آب گرم و سرد شرب مصرفی ابتدا برن به بالاترین نقطه و سپس برگردن به پایین و به واحدها در طی مسیر برگشت انشعاب بدن ولی در آپارتمان ما
از موتورخونه یه سه راهی زدن و به هر واحد یه انشعاب دادن
به نظر شما اشکال کار کجاست؟
من سوالات زیادی دارم.فعلا هم دست از سرتون بر نمیدارم. میخوام عکس موتورخونمون هم براتون بذارم.....
با تشکر از همگی

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
با عرض پوزش از دوستان،اگه در مکان درستی تاپیک نزدم،لطفا ببخشیدو بهم بگید تا درستش کنم!
سلام.آقا دستم به دامنتون
ما تو یه ساختمون 4 طبقه زندگی میکنیم.یک واحد زیر زمین،یک واحد همکف و یک واحد بالای همکف و یک واحد هم بالای طیقه اول.
موتورخونه کنار واحد زیرزمین هست.سیستم موتورخونه هم مثل همه موتورخونه هاست.... البته بگم که هر چهار واحد دوبلکس هستند.
ما دو تا مشکل داریم.فشار آب سرد ما خوبه، همه واحدها هیچ مشکلی با آب سرد ندارن.اما
به طور مکرر فشار اب گرم واحد های همکف و دو تای بالایی کم و زیاد میشه.یه علتش همزمانی مصصرفه ولی نصف شبم هم همینطوره تا حدی کم و زیاد میشه. چرا این اتفاق می افته؟
میگن در سیستم لوله کشی ساختمان باید لوله های آب گرم و سرد شرب مصرفی ابتدا برن به بالاترین نقطه و سپس برگردن به پایین و به واحدها در طی مسیر برگشت انشعاب بدن ولی در آپارتمان ما
از موتورخونه یه سه راهی زدن و به هر واحد یه انشعاب دادن
به نظر شما اشکال کار کجاست؟
من سوالات زیادی دارم.فعلا هم دست از سرتون بر نمیدارم. میخوام عکس موتورخونمون هم براتون بذارم.....
با تشکر از همگی

سلام . من تا اونجایی که شنیدم . خودم تجربه نکردم . در سیالات ی مبحثی بود که برای بیشتر فشار رو داشته باشیم باید بیشترین ارتفاع رو داشته باشیم . پس به نظرم برای لوله اب گرم که به واسطه گرمایی برای اون ی ویژگی های خاصی و میشه گفت به صورت عامیانه سنگینی خاصی دارد نسبت به اب سرد باید همین روشی ک گفتید رو عمل کنید تا فشار اب به بالاترین سطح خودش برسه و به صورت یکنواخت عمل کند
فشار اب همون نیروی اب میشه . وقتی به بالاترین نقطه برسه نیروی اب بیشتری هست برای انتقال ولی پایین ترین نقطه اینطوری نیست و واحدای اول تمام نیروی اب رو میگیرن
مثل مخزن های اب بالای هر خونه در بالاترین نقطه قرار گرفتن تا بیشتر فشار رو داشته باشن

sabu

عضو جدید
سلام . من تا اونجایی که شنیدم . خودم تجربه نکردم . در سیالات ی مبحثی بود که برای بیشتر فشار رو داشته باشیم باید بیشترین ارتفاع رو داشته باشیم . پس به نظرم برای لوله اب گرم که به واسطه گرمایی برای اون ی ویژگی های خاصی و میشه گفت به صورت عامیانه سنگینی خاصی دارد نسبت به اب سرد باید همین روشی ک گفتید رو عمل کنید تا فشار اب به بالاترین سطح خودش برسه و به صورت یکنواخت عمل کند
فشار اب همون نیروی اب میشه . وقتی به بالاترین نقطه برسه نیروی اب بیشتری هست برای انتقال ولی پایین ترین نقطه اینطوری نیست و واحدای اول تمام نیروی اب رو میگیرن
مثل مخزن های اب بالای هر خونه در بالاترین نقطه قرار گرفتن تا بیشتر فشار رو داشته باشن

سلام.ممنون از پاسختون.پس باید لوله ابگرم رو ببریم طبقه دو و از اونجا انشعاب بدیم.سوال اینه که آیا همون واحدی هم که موتورخونه در مجاورتش قرار داره رو باید از همون لوله ای که بردیم بالا، انشعاب بدیم؟ و اینکه برای لوله موتورخونه هم باید چنین کاری رو کرد؟یعنی آبگرم رفت شوفاژ موتورخونه هم باید چنین لوله کشی کرد؟لوله کشی برگشت شوفاژ چی؟
اگه اینجوریه باید یه تغییر اساسی به لوله کشی ساختمون بدیم.:warn:

ا.حبیب زاده

عضو جدید
اقایان و خانمها لطفا بس کنید
بی حاله نیا
با حاله بیا
لطفا هی کامنت و پستهای اسپم نزارید من روزی دو یا سه تا ایمیل میگیرم و مراجعه می کنم میبینم بحث باحالیه یا بی حالیه لطفا بس کنید
اینجا تاپیک پاسخگویی به سوالاته و هرکی پاسخ هم نگیره حق اعتراض نداره چون اینجا مسئول پاسخگویی نیست و اینجا دوستان از روی لطف و احسان کمک می کنند
خواهش می کنم وقت من و امثال منو نگیرید و دعواتون بیرون و با پیام خصوصی ادامه بدید
مدیران هم لطفا کنترل کنند هر پست غیر مرتبطی رو حذف کنند
سپاس

چرا شلوغش میکنی برادر من!!! کجا همیشه از این حرفاس؟؟ دو سه جمله بود رفت پی کارش. کسیم وقت شمارو نگرفته

سلام .
انجام پروژهای درسی زیر پذیرفته می شود :
انجام پروژه های درسی CFD با ّ FDM و FVM
انجام پروژه های درسی محاسبات عددی پیشرفته و مقدماتی
کد نویسی با متلب و فرارن
گزارش کار نویسی
حل سوالات سیالاتی و حرارتی پذیرفته می شود.....
حیدری هستم. خوشحال میشم در خدمت باشم.
شماره تلفن 09177421689
ایمیل: mehrzad.0101@yahoo.com
وب سایت: numericalprojects.blogfa.com