تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

moh3ninho

عضو جدید
پروژه درس سیستم انتقال آب

پروژه درس سیستم انتقال آب

سلام دوستان .
من یه پروژه میخوام برای درس سیستم انتقال . این پروژ] که با نرم افزار epanet انجام شده رو ترم پیش بچه ها به استاد دادن .
لطفا کمک امتحانم نزدیکه

amir.sparrow

عضو جدید
سلام!
با عرض خسته نباشید به همگی. من یک سری مطلب یا مقاله در رابطه با vaccum mixers ( میکسر خلاء) نیاز دارم! خیلی ضروریه!:cry:
اگه فارسی باشه خیلی بهتره! ممنون میشم اگه کمک کنید!

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سوال فننییییی؟؟؟؟!!!!

سوال فننییییی؟؟؟؟!!!!

سلام دوستان عزیز..............
یه سوال خیلی فنی برام پیش اومده:confused:
لطفا کمکم کنید:smile:
آیا با توجه به تعریف سیالات ((پلاسما)) سیال به حساب میاد؟؟؟!!!

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد قانون بتز ( حداکثر راندمان توربین های بادی ) کسی اگه منبع و مرجعی میشناسه معرفی کنه.

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان عزیز..............
یه سوال خیلی فنی برام پیش اومده:confused:
لطفا کمکم کنید:smile:
آیا با توجه به تعریف سیالات ((پلاسما)) سیال به حساب میاد؟؟؟!!!

پلاسما گاز یونیزه شده است، و از اونجایی که گاز جزو سیالات حساب میشه پس پلاسما هم جزو سیالات هست. اصولا تو جریانات هایپر سونیک با این قضیه زیاد کار می کنن

hadi dashi

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
من اطلاعات کاملی در مورد طراحی شیر ضد زلزله میخواهیم
این ایمیل منه هر کی اطلاعاتی داره ممنون میشم
HADI_GHADERI64@YAHOO.COM

zarrin1363

عضو جدید
سلام دوستان.
من یک سوال سیالاتی داشتم اینکه فرض کنید یک مخزن داریم به قطر 1 متر و ارتفاع 30 سانت که توش روغن هستش و زیر مخزن 12 عدد نازل داریم که قطر نازل ها 20 میلیمتر هستش.اگر فرض کنیم مخزن تا ارتفاع 20 سانتی پر باشه دبی خروجی از نازل ها چقدر هستش؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پلاسما گاز یونیزه شده است، و از اونجایی که گاز جزو سیالات حساب میشه پس پلاسما هم جزو سیالات هست. اصولا تو جریانات هایپر سونیک با این قضیه زیاد کار می کنن
یه سوال؟؟؟؟
شرط عدم لغزش برای پلاسما صدق میکنه؟؟؟
اگه یه صفحه ی فلزی رو روی آتش حرکت بدیم باعث جابجایی و ایجاد تنش بروی سیال میشه؟؟

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان.
من یک سوال سیالاتی داشتم اینکه فرض کنید یک مخزن داریم به قطر 1 متر و ارتفاع 30 سانت که توش روغن هستش و زیر مخزن 12 عدد نازل داریم که قطر نازل ها 20 میلیمتر هستش.اگر فرض کنیم مخزن تا ارتفاع 20 سانتی پر باشه دبی خروجی از نازل ها چقدر هستش؟

اگه سطح مقطع خروجی نازل ها رو نسبت به سطح تانک کوچیک بگیری که خروج از نازل داخل تانک جریان قابل ملاحظه ای ایجاد نکنه، سرعت خروجی از نازل بسته به ارتفاع داره. یه برنولی بنویس شما از داخل تانک که فشارش ارتفاع روغن هست و سرعتش صفر، و اونور رابطه هم فشار صفر و سرعت داری که دقیقا خروجی نازل هست. از اینجا سرعت بدست میاد. از طرفی ارتفاع هم تابع دبی خروجی هست. یعنی مساله در نهایت تابع زمان میشه

anishtain4

عضو جدید
یه سوال؟؟؟؟
شرط عدم لغزش برای پلاسما صدق میکنه؟؟؟
اگه یه صفحه ی فلزی رو روی آتش حرکت بدیم باعث جابجایی و ایجاد تنش بروی سیال میشه؟؟

والا من تو پلاسما مطالعه ای نداشتم، سوالتون رو درست متوجه نمیشم. شما برای هر سیالی که داشته باشی عدد نادسون رو حساب می کنی، اگه به مقیاس یک تا ده نزدیک بود روی دیوار سرعت داری و از قوانین گازهای رقیق استفاده می کنی. فکر می نم برای سوال شما عدم لغزش صادق باشه

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
والا من تو پلاسما مطالعه ای نداشتم، سوالتون رو درست متوجه نمیشم. شما برای هر سیالی که داشته باشی عدد نادسون رو حساب می کنی، اگه به مقیاس یک تا ده نزدیک بود روی دیوار سرعت داری و از قوانین گازهای رقیق استفاده می کنی. فکر می نم برای سوال شما عدم لغزش صادق باشه
ببخشید عدد نادسون چیه؟(ما نداشتیم)
اگه بخوایم مثلا برای آتش رینولدز حساب کنیم چطوریه؟

anishtain4

عضو جدید
ببخشید عدد نادسون چیه؟(ما نداشتیم)
اگه بخوایم مثلا برای آتش رینولدز حساب کنیم چطوریه؟

عدد نادسون نسبت طول مشخصه شما با طول مشخصه ی جنبش ملکولی هست. برای مطالعه ی بیشتر کتاب سیالات پیشرفته ی وایت رو بخون
رینولدز که به آتیش ربطی نداره، شما سرعت جریان هوا رو در نظر می گیری. البته یه کاری راحت تری هم که میتونی انجام بدی اینه که چندتا مقاله combustion رو بخونی ببینی با اون دما لغزش می گیرن رو دیوار یا نه؟ من که بعید می دونم

uniqueenergyir

عضو جدید
سلام.دواختراع درزمینه تبدیل نیروی پتانسیل جاذبه گرانش وتبدیل نیروی پتانسیل جاذبه ودافعه اهنربای دائم به نیروی حرکتی دارم که اولی در رابطه با سیالات است.نیاز به محاسبات ریاضی دارم .توضیح طرح وفیلم درسایت uniqueenergy.ir موجود است.لطفا پیگیری کنید. باتشکر حسن امیری

mr3_player

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گرامی
دنبال جزوه درسی جریان دوفازی گاز - جامد میگردم خیلی ممنون میشم بتونید کمکم کنید.
تو دانشگاه ما این درس ارائه داده نمیشه
با تشکر

bablis007

عضو جدید
یک ظرف محتوی آب داریم شبه یک گاری
توی این ظرف در زیر سطح آب یک بالون را با طنابی که به کف گاری متصل است , معلق نگه داشته ایم.
اگر گاری از حالت تعادل با شتاب به سمت راست حرکت کند , بالون به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟مشاهده پیوست 96822

به نظر من به سمت چپ حرکت میکنه همراه با مایع

anishtain4

عضو جدید
نیروی شناوری که کلا به سمت بالاست و چون چپ و راست نیست می تونی اثر آب رو در نظر نگیری. اثر شتاب رو هم با دینامیک میشه حساب کرد که در نهایت به سمت چپ حرکت می کنه

Charlie11

عضو جدید
یک ظرف محتوی آب داریم شبه یک گاری
توی این ظرف در زیر سطح آب یک بالون را با طنابی که به کف گاری متصل است , معلق نگه داشته ایم.
اگر گاری از حالت تعادل با شتاب به سمت راست حرکت کند , بالون به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟مشاهده پیوست 96822

به نظر من به سمت چپ حرکت میکنه همراه با مایع

نیروی شناوری که کلا به سمت بالاست و چون چپ و راست نیست می تونی اثر آب رو در نظر نگیری. اثر شتاب رو هم با دینامیک میشه حساب کرد که در نهایت به سمت چپ حرکت می کنه

این یکی از سوالات کتاب وایته. در کنکور ارشد عمران هم سوال اومده که متاسفانه هر دو کتاب راهیان و مدرسان به غلط پاسخ داده اند که بالون به سمت چپ حرکت میکنه در صورتیکه بالون به سمت راست حرکت میکنه و اکثرا هم به خاطر مقایسه کردن با شرایط شتاب گرفتن در ماشین و پرت شدن سرنشین به سمت صندلی اشتباها میگویند که بالون در خلاف جهت شتاب گاری حرکت میکنه حال اینکه در اینجا قضیه کاملا متفاوته.
برای توضیحات بیشتر به کتاب وایت مراجعه کنید.

مجیدرحیمی

عضو جدید
refrenc در مورد طراحی داکت؟

refrenc در مورد طراحی داکت؟

دوستان کسی میتونه ی کتاب یا منبع خوب در مورد طراحی داکت معرفی کنه؟
فقط کتاب طباطبایی رو و کتابای انتشارات یزدا رو معرفی نکنید.

کتاب لاتین هم باشه مچکرمیشم بگید ،

کسی با نرم افزار داکت سایزر کار کرده ،اگه کسی کارکرده بگه چنتا سوال ازش دارم ممنون

آخرین ویرایش:

mhs_837

عضو جدید
این یکی از سوالات کتاب وایته. در کنکور ارشد عمران هم سوال اومده که متاسفانه هر دو کتاب راهیان و مدرسان به غلط پاسخ داده اند که بالون به سمت چپ حرکت میکنه در صورتیکه بالون به سمت راست حرکت میکنه و اکثرا هم به خاطر مقایسه کردن با شرایط شتاب گرفتن در ماشین و پرت شدن سرنشین به سمت صندلی اشتباها میگویند که بالون در خلاف جهت شتاب گاری حرکت میکنه حال اینکه در اینجا قضیه کاملا متفاوته.
برای توضیحات بیشتر به کتاب وایت مراجعه کنید.

میشه مهندس دلیلش رو توضیح بدی؟دلیلش اینه که نیروهای درراستای افقی در زمان شتاب گرفتن در سمت چپ بادکنک بیشتر میشه و بادکنک رو به جلو هل میده؟

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
آره من با داکت سایزر کار کردم البته نه خیلی زیاد

مجیدرحیمی

عضو جدید
دقیقا چه جوریه ؟من میتونم هم cfm بدم میتونم سرعت بدم میتونم ابعاد کانل رو هم بدم
اون چی رو حساب میکنه فقط افت فشار میده به ما؟؟؟؟
چه جوری میتونم که من اندازه کانالو بگیرم ازش اخه اندازه کانالو نمیده خودمون اگه مثلا پهنا کانلو بدبم اون ارتفاع رو میده ؟من میخوام کلا انداره کانل رو اون بده؟

یه نکته دیکه تو کانالای که تغییر زاویه میدند اصطلاحا میگن s شکل اونارو چه جور حساب میکنه ؟؟

Charlie11

عضو جدید
میشه مهندس دلیلش رو توضیح بدی؟دلیلش اینه که نیروهای درراستای افقی در زمان شتاب گرفتن در سمت چپ بادکنک بیشتر میشه و بادکنک رو به جلو هل میده؟

به سطوح همفشار در شکل زیر دقت کنید میدونیم که نیروی شناوری همواره عمود بر سطوح همفشاره. هر کدوم از دو نقطه A,B رو یک سطحه و فشار سطوح پایین بیشتره بنایراین فشار در نقطه A از فشار در نقطه B بیشتره پس بالون به سمت راست منحرف میشه
البته این یه حل دقیق نیست و در حالت کلی باید چگالی گاز درون بالون و نیروی وزن و.... رو وارد محاسبه کرد اما در این سوال معلومه که بالون از اب سبکتره

untitled.JPG

حالا یه سوال: به نظرتون اگه یه سیب رو از سقف گاری اویزان کرده بودیم و گاری با شتاب به سمت راست حرکت میکرد سیب به کدوم طرف منحرف میشد؟

anishtain4

عضو جدید
ممنون میشم اگه به نتیجه رسیدین یه نسخه از گزارشتون رو هم اینجا بزارید

dwarf

عضو جدید
اموزش فلوئنت ورژن6

اموزش فلوئنت ورژن6

سلام به همگی ...
بچه ها یه نفر به اموزش مقدماتی از فلوئنت میتونه بده به من؟؟؟ ممنون میشم من تازه میخام با این نرم افزار اشنا بشم
ممنون از همه

anishtain4

عضو جدید
سلام به همگی ...
بچه ها یه نفر به اموزش مقدماتی از فلوئنت میتونه بده به من؟؟؟ ممنون میشم من تازه میخام با این نرم افزار اشنا بشم
ممنون از همه

بهترین کاری که می تونی بکنی اینه که یه دور کتاب ورستیگ مالالاسکار رو بخونی، اونوقت خیلی راحت تر سر در میاری ازش

Vpy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من ارشد تبدیل می خونم و در این زمینه ی مورد نظر مطالعه داشتم
تاثیر حرکت نوسانی گردابه های سیالات روی سازه های مختلف یکی از مباحث نو توی سیالات به شمار میاد که داخل ایران هم کمتر روش کار جدی شده و اکثر مقالات محاسبات عددی با فرض های عمدتا غیر واقعی ست ( البته این خاصیت مقالات ایرانی است که متاسفانه به جای پر کردن چاله های واقعی مجبوریم یه چاله بکنیم و بعد پرش کنیم.) Flow Induced Vibration یا ارتعاشات القایی جریان به تاثیرات گردابه های ایجاد شده به وسیله سیالات روی جسم بلوف می پردازه. مثال ساده ی اون می تونه این باشه که وقتی چوبی رو بخوایت درون استخر مستقیم نگه دارین چوب در راستای عمود بر جریان یعنی بالا و پایین حرکت پیدا می کنه. چندین زمینه مختلف مثل سازه های دریایی ، ساختمان ها، پل ها و ... هست که می تونید مقالات مرتبط با اون ها رو اط طریق سرچ توی نشریات مختلف مثل Springer و elzevier پیدا کنید. من بیشتر روی تاپیرات این ارتعاشات بر کابل ها (گالوپینگ) کار کردم. اگه کمکی از دستم بر بیاد حتما بهم بگو خوشحال می شم .

ipak-1391

عضو جدید
سلام دوستان
من پرند کار می کنم می خاستم برای کارشناسی ناپیوسته بیام اسلامشهر یا جایی نزدیک به اونجا...
کسی میدونه کارشناسی ناپیوسته مهندسی مکانیک سیالات در واحد اسلامشهر هست یه نه؟ دوروبره شهر پرند کجا این رشته رو داره؟ کسی می تونه کمکم کنه؟
مثلا رباط کریم یا شهریار یا پردیس یا رودهن یا بومهن ..آخرین جا ازاد شهر ری می تونم برم...