بیومواد یا متالورژی؟

متال 86

عضو جدید
سلام
به نظر شما تو ایران بازار کار بیومواد بهتره یا گرایشهای ارشد مواد(منظورم شناسایی و خوردگی)؟ لطفا نظر بدید تا به یه جمع بندی قابل قبول برسیم
مرسی;)

خوبرو

عضو جدید
جواب

جواب

سلام راستش اگه اصل داستانا میخای که راحتت کنم مغز مهندسیت باید بکشه یعنی به معنای واقعی کلمه مهندس باشی رشته زیاد مهم نیست/اما مواد.تو ایران و خیلی جاهای دیگه دنیا بجز امریکا بیو مواد زیاد بش بها داده نمیشه.سند حرفم هم مهندس افسانه ربیعیه که الان تو pensilvonia univercityامریکا تز اش حرف اول دوما میزنه.اگه تو غیر امریکا کسی از بیو مواد به درجه بالایی رسیده یا سندی هست بگین.من که فکر نمیکنم

m_mahdi_tbt

عضو جدید
منم بیشتر با نظر دوستان موافقم اگر صرف درآمد و کار دارین میپرسین حتما مواد کارش بیشتره، اما اگر قصد ادامه ی تحصیل تا مدارج عالیه رو دارین یا قصد رفتن از ایران رو ، بیو مواد جزو اون دسته از رشته هاست که بعد از مغناطیس و کامپوزیت حرف اول رو در زمینه محبوبیت جهانی میزنه

متال 86

عضو جدید
ممنون از پاسختون. منم همین نظر دارم ولی کاش اینطور نبود آخه رشته قشنگ و جالبیه حیف که ایران جاش نیست.....

m_mahdi_tbt

عضو جدید
جا رو خوده آدم میسازه ، ایران هم میشه جای همه چی باشه، فقط تلاش من و شما رو میطلبه ، البته تو ایران هم خیلی خوب پیشرفت کرده و چون معمولا ایران تو پزشکی قویه باید تو مهندسی پزشکی هم قوی باشه، مشکل اساسی ایران الان تولید علم نیست ، مشکل اصلی ایران کمبود تکنولوژی تولیده ، اما خوب تو این زمینه هم داره فعالیت های بزرگی میشه ، از اون جمله میشه مرکز کیش و قشم برای تولید بیو ایمپلنت فعالیت میکنه.
البته یه مشکل اساسی دیگه تو ایران کمبود یا نبود مواد اولیه خاص و استراتژیک مثل تیتانیا و زیرکونیا هست که با توجه به وضعیت محدود جهانی ایران واردات مواد اولیه ای از این قبیل با مشکل اساسی مواجهه.

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
به نظر من بیومواد از زیباترین گرایش های مهندسی مواد یا پزشکی هست!
من خودم به شخصه عاشق این رشته ام و اگر هم روزی این گرایش رو تحصیل کنم از روی علاقه شخصی است نه درآمد و کار !
امروزه درآمد و کار زیاد جالب نیست تقریبا تمام گرایش ها یک سطح دارند برای بازارکار !
تو مواد بازارکار جوشکاری و خوردگی از همه بهتره! شناسایی دقیقا معلوم نیست چی کاره است متخصص نیست تقریبا همه کاره است! سرامیک خیلی عالیه و نوین ترین گرایش مواد محسوب می شه و روند توسعه این گرایش بصورت نمایی در حال افزایش است در صورتی بقیه گرایش های متالورژی در سطح جهان تقریبا نرخ خیلی کمی در پژوهش و جای پیشرفت داره! البته بحث متالورژی پودر و مهندسی سطوح و نانومواد بخش های زنده و فوق العاده مدرنی هستند!

zamani_azi

عضو جدید
درود بر شما.
دوست گرامی اول یه سؤال: واقعاً با دید بازاری میخواین جواب سؤالتون رو بگیرید؟ اگه اینطوره اصلاً روی بیو مواد حساب نکنید.
امکان پیدا کردن کار در سایر گرایش ها مسلماً بیشتره، (گرچه در کل روی پارتی بیشتر از هر چیزی حساب کنید) اما لذت کار کردن در زمینه بیو مواد رو باید از کسی مثل پروفسور حجازی پرسید.
پیشنهاد میکنم با توجه به شرایط، علاقه و توانایی های خودتون تصمیم بگیرید.

Darlling

عضو جدید
به نظر من بیومواد از زیباترین گرایش های مهندسی مواد یا پزشکی هست!
من خودم به شخصه عاشق این رشته ام و اگر هم روزی این گرایش رو تحصیل کنم از روی علاقه شخصی است نه درآمد و کار !
امروزه درآمد و کار زیاد جالب نیست تقریبا تمام گرایش ها یک سطح دارند برای بازارکار !
تو مواد بازارکار جوشکاری و خوردگی از همه بهتره! شناسایی دقیقا معلوم نیست چی کاره است متخصص نیست تقریبا همه کاره است! سرامیک خیلی عالیه و نوین ترین گرایش مواد محسوب می شه و روند توسعه این گرایش بصورت نمایی در حال افزایش است در صورتی بقیه گرایش های متالورژی در سطح جهان تقریبا نرخ خیلی کمی در پژوهش و جای پیشرفت داره! البته بحث متالورژی پودر و مهندسی سطوح و نانومواد بخش های زنده و فوق العاده مدرنی هستند!

سلام بچه ها
من به گرایش شکلدهی خیلی علاقه دارم(چون همه درساش به نوعی محاسباتین)ولی از بازار کارش مطمئن نیستم،میشه کمکم کنید.
مرسی

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من به گرایش شکلدهی خیلی علاقه دارم(چون همه درساش به نوعی محاسباتین)ولی از بازار کارش مطمئن نیستم،میشه کمکم کنید.
مرسی

خوبی رشته شکل دهی این هست که تعداد فارغ التحصیلاش نسبت ه بقیه گرایش ها کمتره
اگه علاقه دارید برید حتماً موفق میشید .

شاری

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی ترم 5 هستم به نظر شما از کی شروع کنم واسه ارشد بخونم ؟
درضمن کدوم شاخه از همه بهتره؟

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان من دانشجوی ترم 5 هستم به نظر شما از کی شروع کنم واسه ارشد بخونم ؟
درضمن کدوم شاخه از همه بهتره؟

از الآن که خیلی زوده.......
ماشاا... گرایش زیاده، بستگی به علاقه ی خودتون داره فقط....!!!!!!

بالا