بچه ها بیاین بازی فکر بکر ........

дажджавая кропля

عضو جدید
کاربر ممتاز
شايد بازي فكربكر رو كه با مهره هاي رنگي انجام ميشه بلد باشيد شايدم بلد نباشيد
در هرصورت هدف اين اين تاپيك انجام بازي فكربكر با استفاده از حروف الفباست حالا من روش بازي رو براتون توضيح ميدم....
بازي به اين صورته كه نفر اول يه كلمه رو انتخاب ميكنه وبقيه شروع ميكنن به مطرح كردن كلمه تا به كلمه رمز دست پيدا كنن و در اين راه تنها راهنمايي كه بهشون ميشه امتيازاتيه كه نفر اول به كلمات پيشنهادي ميده اين امتيازات از دو قسمت تشكيل شده كه با علامت به علاوه((+)) از هم جدا ميشن قسمت اول نشان دهنده تعداد حرف مشترك بين كلمه پيشنهادي و كلمه رمزه و قسمت دوم نشون ميده كه چند تا از حروف مشترك در جاي صحيح قرار گرفتن

به عنوان مثال اگر كلمه رمز ((برگ)) باشه و كسي كلمه((شاد)) رو پيشنهاد بده امتياز كلمه شاد= صفر +صفر چون اين دوتا كلمه هيچ حرف مشتركي باهم ندارن و در صورت پيشنهاد كلمه((اسب))امتياز ميشه يك + صفر چون حرف ((ب)) بين دو كلمه مشتركه ولي در جاي صحيح قرار نگرفته و كلمه ((زرد)) امتيازش ميشه يك + يك چون حرف ((ر)) هم بين دو كلمه مشتركه و هم در جاي صحيح قرار گرفته و بازي به همين ترتيب ادامه پيدا ميكنه تا كلمه ((برگ)) كشف بشه و امتياز سه + سه به دست بياد

اين بازي چندتا قانون ديگه هم داره

1- تا وقتي به كلمه قبلي خودتون امتياز داده نشده كلمه ديگه اي مطرح نكنيد چون كلمات بايد با توجه به امتيازات مطرح بشن نه بطور تصادفي و شانسي
2-كلمات بايد معني مشخصي داشته باشند به كلمات بي معني امتياز تعلق نميگيره اگر هم كلمه اي مطرح ميكنيد كه نا آشناست وممكنه معنيش براي ديگران مشخص نباشه حتما معنيشو بنويسيد.
(استفاده از کلماتی که دارای حروف تکراری هستند بلامانع می باشد ولی حتما کسی که کلمه رو انتخاب می کند تکراری بودن حروف رو ذکر کند)
3-از مطرح كردن كلمات زشت و ركيك خودداري كنيد
4- كليه اين قوانين هم در مورد كلمه رمز و هم در مورد كلمات پيشنهادي بايد رعايت بشه
5-كلماتي كه مطرح ميشه حتما بايد از نظر تعداد حروف با كلمه رمز مساوي باشه به كلماتي كه تعداد حروفشون كمتر يا بيشتر باشه امتياز تعلق نميگيره و باتوجه به اين موضوع نفر اول موظفه در آغاز هر بازي تعداد حروف كلمه رمز رو اعلام كنه
6- کسی که نوبتش هست بازی میکنه یعنی کلمه رو انتخاب کرده و به کلماتی که دیگران میپرسن امتیاز میده، برای سهولت دسترسی دیگران، باید همه ی کلماتی که توی پست های قبلی بهش اشاره شده و امتیاز داده شده رو کپی کنه و کلمه ی آخر کلمه ی جدید اضافه شده رو به همراه امتیازهاش بنویسه.

برای شروع بازی من یک کلمه رو انتخاب می کنم .هر کس جواب درست رو داد کلمه بعدی رو انتخاب می کنه

یک کلمه 4 حرفی بدون حروف تکراری می باشد.