بچه های کردستان بیاین تو (اگه بتونید کمک کنید به پول خوبی میرسین)

maede_s

عضو جدید
سلام دوستای گل کردستانی!

من کمک فوری میخوام

من یه تحقیق پژوهشی دارم که نیاز به نمونه سنجاب ایرانی که توی غرب کردستان هست دارم.

البته خود سنجاب رو نمیخوام! فقط باید هر سنجاب بعد اینکه گرفته شد، حدود 50 تا از موهاشو واسم بکنین! وا3 نمونه ی ژنتیکی میخوام. وا3 دسته موی هر سنجاب 5 تا 10 هزار تومن میدم.

اگه بتونید کسی رو برام پیدا کنید که تعداد زیاد بتونه واسم بگیره باهاش قرارداد میبندم تا سر موضوع پولش نگرانی پیش نیاد.

حتی اگه هر کدومتون 4 تا5 نمونه از منطقه ای که هستین بگیرین خیلی عالیه! بابت پولشم بهتون اطمینان تام میدم;)

بابت سازمان محیط زیست هم نگران نباشید! من مجوز دارم!

اگه کسی حاضر به همکاریه حتماً خبرم کنه! اگه کسی دیکه ای هم میشناسین مثه برادر، پدر، دوست یا هر کس دیگه ای که میتونه کار منو راه بندازه ممنون میشم خبرم کنید. البته من سنجابای توی غرب کردستانو میخوام! جاهایی مثه بانه، مریوان، سقز، سروآباد،قزلچه، سراب، چیچوران، زرآب، سردشت

لطفتونو فراموش نمیکنم

shadmehr21

عضو جدید
دوست عزیز این نوع سنجاب خیلی کمیابه و به نظرم جالب نیست به خاطر تحقیق شما تعداد زیادی از این سنجاب ها مورد اذیت و آزار قرار بگیرین
حتی اگه احتمال مرگشون رو در نظر نگیریم!!
فاجعه ای که سر کوه شاهو با شکار حیواناتش اومد رو همه مون یادمون هست

bm-eng

عضو جدید
دوست عزیز این نوع سنجاب خیلی کمیابه و به نظرم جالب نیست به خاطر تحقیق شما تعداد زیادی از این سنجاب ها مورد اذیت و آزار قرار بگیرین

Like;)

maede_s

عضو جدید

زنده موندن و اذیت نشدن اون سنجابا بیش از اونی که فک کنید وا3 من مهمه! قرار نیست اون سنجابا کشته بشن! نمونه گیری بنده غیر مهاجم هست. یعنی حیوون هیچ آسیبی نمیبینه! فقط شخص نمونه گیر چند تا از موهاشو میکنه! مگه اگه موی یه آدم کنده بشه میمیره؟؟
در مورد سنجاب هم همینطوره! از طرفی وا3 حفاظت و فهمیدن وضعیت فعلی اونا این کار انجام میشه!
من وا3 یه تحقیق این کارو انجام میدم اونم با شرط زنده موندن اونا در حالی که شما ظاهراً از قاچاق این حیوون خبر ندارین! هر بار که یه شکارچی میاد شهر های مرکزی حدود 100 تا سنجاب میاره اونم وا3 تفریح یه سری آدم که تو خونشون نگهش دارن! اونم دور از محیط طبیعی!!!
من از عمد از بچه های کردستان کمک خواستم چون میدونستم بچه های بومی بهتر این حیوونو میشناسن و احتمال آسیب تا حد زیادی پایین میاد.
مطمئن باشین اگه قرار به اذیت این حیوون بود سازمان محیط زیست اصلاً به من مجوز نمیداد!
پس بهتره به جای دلسوزی و تعصب از روی نا آگاهی با انجام چنین تحقیقایی به وضعیت حفاظتی اون کمک کنیم چون با این تحقیق احتمال ارتقا وضعیت این حیوون توی red list (رد لیست) IUCN و بهتر شدن وضعیت حفاظتی اون بالا میره!

shadmehr21

عضو جدید
زنده موندن و اذیت نشدن اون سنجابا بیش از اونی که فک کنید وا3 من مهمه! قرار نیست اون سنجابا کشته بشن! نمونه گیری بنده غیر مهاجم هست. یعنی حیوون هیچ آسیبی نمیبینه! فقط شخص نمونه گیر چند تا از موهاشو میکنه! مگه اگه موی یه آدم کنده بشه میمیره؟؟
در مورد سنجاب هم همینطوره! از طرفی وا3 حفاظت و فهمیدن وضعیت فعلی اونا این کار انجام میشه!
من وا3 یه تحقیق این کارو انجام میدم اونم با شرط زنده موندن اونا در حالی که شما ظاهراً از قاچاق این حیوون خبر ندارین! هر بار که یه شکارچی میاد شهر های مرکزی حدود 100 تا سنجاب میاره اونم وا3 تفریح یه سری آدم که تو خونشون نگهش دارن! اونم دور از محیط طبیعی!!!
من از عمد از بچه های کردستان کمک خواستم چون میدونستم بچه های بومی بهتر این حیوونو میشناسن و احتمال آسیب تا حد زیادی پایین میاد.
مطمئن باشین اگه قرار به اذیت این حیوون بود سازمان محیط زیست اصلاً به من مجوز نمیداد!
پس بهتره به جای دلسوزی و تعصب از روی نا آگاهی با انجام چنین تحقیقایی به وضعیت حفاظتی اون کمک کنیم چون با این تحقیق احتمال ارتقا وضعیت این حیوون توی red list (رد لیست) IUCN و بهتر شدن وضعیت حفاظتی اون بالا میره!
نه اتفاقا حرف من از روی ناآگاهی نیست
من خودم تو دامنه کوه شاهو زندگی میکنم این مسایل رو دیدم
این سنجاب ها رو افراد عادی که نمی گیرن
شکارچی ها میگیرن
بعید میدونم وقتی این سنجاب گرفته شدن بعد از به قول شما کندن موهاش آزاد بشه
بچه های این فروم که نمیرن سنجاب بگیرن که مواظبش باشن
به هر حال با کمال احترام موضوع تحقیق شما برای کارتون نمیدونم چطور وضعیت حفاظتی این سنجاب ها رو بالا می بره
مشکل این سنجاب ها DNA اون ها نیست شکار اون هاست
به هر حال امیدوارم تحقیق شما انجام بشه و دسته زیادی از این سنجاب ها کشته نشن

maede_s

عضو جدید
نه اتفاقا حرف من از روی ناآگاهی نیست
من خودم تو دامنه کوه شاهو زندگی میکنم این مسایل رو دیدم
این سنجاب ها رو افراد عادی که نمی گیرن
شکارچی ها میگیرن
بعید میدونم وقتی این سنجاب گرفته شدن بعد از به قول شما کندن موهاش آزاد بشه
بچه های این فروم که نمیرن سنجاب بگیرن که مواظبش باشن
به هر حال با کمال احترام موضوع تحقیق شما برای کارتون نمیدونم چطور وضعیت حفاظتی این سنجاب ها رو بالا می بره
مشکل این سنجاب ها DNA اون ها نیست شکار اون هاست
به هر حال امیدوارم تحقیق شما انجام بشه و دسته زیادی از این سنجاب ها کشته نشن
من روحیه ی زیست محیطیه شما رو تحسین میکنم.
مشکل سنجابا علی قول شما DNA اونا نیست ولی شکار بی رویه اونا رو به سمت تحلیل زیستی و ژنتیکی برده که برای اثبات این موضوع نیاز به کارای ژنتیکی هست تا با نتایج اون بشه قوانین سفت و سخت تری وا3 حفظ این گونه اعمال کرد. چون با حرف زدن تنها کسی به خطر افتادن این سنجابا رو قبول نمکینه!
من چه این تحقیق رو انجام بدم و چه ندم، شکارچیا کار خودشونو انجام میدن! همونطور که من تماس گرفتم و طرف مشتاقانه استقبال کرد. چون طبق معمول همیشگیش صید رو انجام میداد و علاوه بر اون با پیشنهاد من یه پول اضافه تر هم علاوه بر فروش بابت گرفتن نمونه میگرفت. واقعاً متأسف شدم. گفتم شاید با این تاپیک احتمال این کار حداقل کمتر بشه!!! چون حدس زدم این کارو مردم محلی (مثلاً برادر شما) که نسبت به سنجابا حساس تر هستن انجام میدن...
انتظاری چنین بازخوری نداشتم ولی ممنون بابت اینکه دوستدار محیط زیست هستین;):gol: