بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب خوبی برای ارتعاشات سراغ دارید؟؟جز رائو وتامسون

یه کتاب دیگم سراغ دارم که خودم کم و بیش خوندمش،اول میخواستم رائو بخونم که گیرش نیاوردم،رفتم یه کتاب که مولفش دکتر سعید محجوب هس رو خوندم،کتاب خوبیه.ضمنا از نظر من ارتعاشات درس جالبیه.ولی خودم کامل نخوندمش!

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با ارتعاشات مشکل دارم،بچه های جامداتی شرمنده ها
ولی واقعا درسای چرتو پرتی دارن،دینامیک و ارتعاشات و....
ترمو هم کتاب سنجل رو بخونید خوبه،من خودم هم ترمو هم ترموکاربردی ون وایلن خوندم،ولی بعدش که سنجلو دیدم،فهمیدم بهتر بوده

کتاب دکتر نیکخواه بهرامی انتشارات دانشگاه تهران(فکر نمیکنم کسی که نزدیک به 40 سال توی فیلد ارتعاشات کار کرده کتاب بدی نوشته باشه!)

M.ARIABOY

عضو جدید
کتاب مانسون،بخصوص برای سیالات 2 اون سمتای تعادل سیستم ها ،که سالو تو یه سری ظرفا جمع کرده و با یه سری لوله به هم وصل کرده و این لوله ها طول و زاویه مختلفی نسبت به مبدا دارن و میگه در چه شرایطی این ظرفا ثابت میمونه خیلی گنده
منظورم اینه که تو دانشگاه شما انتقال 2 طراحی مبدل درس دادن؟؟؟؟به ما طراحی مبدل درس داد

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب مانسون،بخصوص برای سیالات 2 اون سمتای تعادل سیستم ها ،که سالو تو یه سری ظرفا جمع کرده و با یه سری لوله به هم وصل کرده و این لوله ها طول و زاویه مختلفی نسبت به مبدا دارن و میگه در چه شرایطی این ظرفا ثابت میمونه خیلی گنده
منظورم اینه که تو دانشگاه شما انتقال 2 طراحی مبدل درس دادن؟؟؟؟به ما طراحی مبدل درس داد

نه درس ندادن،ولی تو برنامه آموزشی این درس مبدل های حرارتی هست،که آخرای انتقال حرات2 هست که وقت نشد،ولی به نظرم بحث طراحیش رو نمکنیم،بیشتر تحلیلش مورد نظر هست.

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
خوب بچه ها! بچه ها!
فكر كنم جاي بحث در مورد نوع و مطالب كتابها توي اين تاپيك نيست هاااا!
بهتره مسايل و مشكلات درسيتون را مثه بهزاد بذارين و توي اون زمينه ها بهم مشورت بدين. درمورد منابع توي بقيه تاپيك ها باندازه كافي بحث شده!

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امتانشو دادم تموم شد ! یه امتحان 10 نمره ای حدفی از شش فصل اول کتاب ! سوالایی داده بود که بیا و ببین ! تو هر سوال یکی دوتا اشکال وجود داش ت ! حتی به یکی از سوالا وسط جلسه 3 تا پارامتر اضافه کرد ! بچه هام اعراض کردن که استاد ما 45 دیقس که این سوالو ور میریم بااش حالا داری میگی ؟؟؟!!! برگش گف نق و نوق اضافی بکنین سیگار میکشم اعصابتونو خرد میکنمااااااااااااااا! ینی همپین استادی داریم ما !
حالا خواهر کجاشو مشکل داری؟:smile:

منم عااااشقه سیالاتم ! دنیاییه واسه خودش ....! حالللل میکنم وقتی میفهممش !
من با ارتعاشات مشکل دارم،بچه های جامداتی شرمنده ها
ولی واقعا درسای چرتو پرتی دارن،دینامیک و ارتعاشات و....
ترمو هم کتاب سنجل رو بخونید خوبه،من خودم هم ترمو هم ترموکاربردی ون وایلن خوندم،ولی بعدش که سنجلو دیدم،فهمیدم بهتر بوده

مرسی امیر خان ! این پستت عاااالی بود ! ایشالله کامیاب و سعادتمند به معنای واقعی کلمه باشی
سلام دوستان،بالاخره امروز انتخاب رشته کردم.
احمد خان شما اختیار دارین، لطف دارین بهم،باز اگر مشکلی بود اگه بتونم حل میکنم.فقط زیاد روم حساب نکنین!!!
تاپیکهای ما رو هم دیدین!!!!عجب!:smile:آدمای تو خیابونم مگه از پروژت خبر دارن؟:smile:بابا تو دیگه کی هستی،دست همه رو از پشت بستی:smile:

من به رشته طراحی هم علاقه دارم و واقعا رشته جالبیه،کلا همه گرایش های مکانیک خوبن،ولی چون لیسانسم سیالاته اول تبدیلا رو زدم بعد طراحیا رو.حالا بالاخره یه جا اگه خدا بخواد قبول میشم،اگه سر نماز منو یادتون آمد برام دعا کنین،ولی فک کنم احمد با ضربه ای که به مغزش خورده ما به یادش نیمیام:smile:غزاله چه بلایی سر جوون مردم آوردی!:smile:شما دخترا موجودات عجیبی هستین!!.......البته شما فرق میکنین:smile:
آره توکل به خدا،خداییشم تو لحظات سخت خیلی باهاش آرامش میگیرم،یه جورایی مونسم شده.همدمم شده.
ایشالله همه سروسامون بگیرن،کلا هر جوونی سروسامون بگیره عقلش درست کار میکنه،تا زمانی که ازدواج نکنهو مسئولیت تو دوشش نباشه،شیطنت میکنه و به فکر چیزای دیگه هست و از عقلش درست استفاده نمیکنه،پیغمیر ما الکی نگفته هر کی ازدواج کنه نصف دینشو انجام داده،این جمله خیلی مفهوم بزرگی داره،البته هر کی یه نظری داره،هرکی یه جور زندگی میکنه،یکیم شاید باشه بگه زن چیه!شوهر چیه!و خیلی راحت بتونه باهاش کنار بیاد،خوب هرکی اختیار زنگیشو داره،ولی به نظر من این بیخیالی این طور آدما یه روزی به پشیمونی تبدیل میشه،خیلیا هستن پول دارن خونه دارن،همه چی دارن ولی ازدواج نمیکنن،برای خودم خیلی جای سواله اینا دیگه کین؟،خوب حتما یه دلایلی واسه خودشون دارن!.....به هر حال مهم اینه که از این دنیا لذت ببری،و هر لذتی میبره آخرتم داشته باشه،به نظر من هر کی تو این دنیا بیشتر لذت ببره میره به بهشت،ولی خداییشم زندگی بدجور سخت شده،بدجوور.یهو دیدی مام مثل آنا شدیم:smile:،حالا کاری به سختیش نداریم ولی اصولش همینه که گفتم هست ولا غیر.این حرفا رو زدم فک نکنین بچه خشکی مذهبی هستما،من تو دینم متعادلم:smile:

غزاله خانوم یه وقت از ما دلخور نشین،به خدا شوخی میکنم،ولی من جدی ترین حرفامو تو شوخیام میزنم:smile:یا علی دوستان:smile:

دارم به این فک میکنم که نکنه همه مکانیکی ها مث هم فک میکنن ؟ ;)
ایولا امیرخان
ماشالا صاحب سبک شدی ها!
آره باهات موافقم هرکسی یه نظری داره
من خودم ترجیح میدم روال عادی زندگیمو پیش برمو هرکاری رو به زمانش انجام بدم
با این اوضاع کاری هم بهتره برم سربازیمو مشخص کنم
ایشالا وقتی رفتم سرکار ادامه هم میدم
مهم داشتن یه کار خوبه ادامه تحصیل همیشه و همه جا هست
الان دغدغه ی خودم مشخص شدن کار و زندگیمه
ازدواجم خوب اومدی! دمت گرم:redface:
آدم میتونه همیشه از زندگیش لذت ببره و سالم زندگی کنه
توکل به خدا

غزاله جون ....چطوری عزیزم ؟خوش میگذره ؟ غزاله بذا بگن دیگه....واس من که تو این موارد اطلاعات کمی دارم خیییلی مفید واقع میشه ! اینجام که غیر خودمون کسی نمیاد ....بذار راحت باشیم :)
خوب بچه ها! بچه ها!
بهتره مسايل و مشكلات درسيتون را مثه بهزاد بذارين و توي اون زمينه ها بهم مشورت بدين. درمورد منابع توي بقيه تاپيك ها باندازه كافي بحث شده!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بچه ها! بچه ها!
درست که میگی،ولی منابع درسی خیلیم با این تاپیک دور نیست،خودمم تو منابع مشکل دارم،اگه منابع خوب باشه راحت تر میتونی درس بخونی و این یه نوع انرژی مثبت به همدیگر هست:)

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کتاب دیگم سراغ دارم که خودم کم و بیش خوندمش،اول میخواستم رائو بخونم که گیرش نیاوردم،رفتم یه کتاب که مولفش دکتر سعید محجوب هس رو خوندم،کتاب خوبیه.ضمنا از نظر من ارتعاشات درس جالبیه.ولی خودم کامل نخوندمش!
برای حل تمرین کتاب متتم ارتعاشات دکتر مجوب مقدس-برای متوجه شدن فقط رائو-ارتعاشات نیکخواه بهرامی رو فقط در حالتی بخون که واقعا ارتعاشات رو بلدی

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی راجع مانسون انصاف نکردید
من با اینکه از سیالات متنفرم 3بار این کتاب رو خوندم چون خیلی مفهومی و عالیه و مثال های کاربردی و واقعی میزنه
فکر کن ببینی رشته ای میخونی که از قلب تا توپ گلف وسعت داره چقدر حال میکنی مخصوصا بحث خیلی قوی که در مورد لایه مرزی ارائه داده

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
به N تعداد دنده میگن،d هم قطر دایره گام هستش.
علامت گشتاور به دلخواه انتخاب نمیشه،برحسب قراردادی که با خودت بستی علامتش تعیین میشه،برای مثال برای یه تیری گشتاور به سمت بالا رو مثبت در نظر میگیری(قراداد با خودته!) حالا هر نیرویی که به سمت پایین به تیر وارد میشه یه گشتاور با علامت منفی به تیر وارد میکنه،البته باید حول نقطه ای گشتاورگیری رو انجام بدی که این نقطه برای تعیین علامت گشتاور خیلی مهمه.مثلا اگه قراردادت اینه که گشتاور به سمت بالا مثبته،اگه نسبت به نقطه انتهایی سمت راست تیر بخوای گشتاور بگیری،یه گشتاور با علامت مثبت ایجاد میشه،ولی اگه بخوای نسبت به نقطه سمت چپ تیر گشتاور گیری کنی،یه گشتاور با علامت منفی ایجاد میشه،درنتیجه برای تعیین علامت دو عامل مهمه:
1.قراردادی که با خودت بستی!
2.نقطه گشتاور گیری
اگه برطبق یه نقطه گشتاور گیری و قراداد ثابت،گشتاور گیری کنی همه علامتا درست در میاد و مجهولت درست بدست میاد.
برای قسمت بعدی سوالات راستشو بخوای درست نفهمیدم،ولی اینو مطمئنم علامت گشتاور به بردار ربط نداره،آنجا هم باید یه جهتی رو مثبت در نظر بگیری(قرارداد با خودت!)،تا علامت بقیه بردارها رو به دست بیاری.

امیر حجان خیلی لطف کردی . همین اولشو گیر داشتم بقیشو بلد بودم . خیلی خیلی تشکر . کاملم توضیح دادی

کتاب رائو سخت درس داده ولی کتاب محجوب مقدس به نظرم بهترین کتاب میشه برای ارتعاشات . اخه هم سوالاش زیاده و بسیار ساده گفته

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه ریزی و مدیریت زمان کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
[FONT=&quot]برنامه ریزی و مدیریت زمان:
[/FONT]
[FONT=&quot]«مدیریت زمان» یعنی توانایی این که چگونه از زمان، صحیح و به درستی استفاده کنیم تا بهتر، سریع تر و مطمئن تر به مقصود و هدف های از پیش تعیین شده خود برسیم. به تعبیر دیگر، «مدیریت زمان» یعنی رعایت انضباط شخصی. در این شیوه مدیریت، پدیده نظم سرلوحه همه امور قرار می گیرد.[/FONT] [FONT=&quot]مدیریت زمان در یک تعبیر ساده یعنی توانایی اداره ی زمان، که فقط به کنترل زمان و افزایش ساعات مطالعه اختصاص ندارد، بلکه به هر چیزی که منجر به افزایش بهره وری مطالعه شود ارتباط دارد، از جمله: اصول و راهبردهای مطالعه، روش های برنامه ریزی و حتی آمادگی های روانی.[/FONT] [FONT=&quot]یکی از اصول مهم مدیریت زمان اصل 20-80 است، یعنی از 20% زمان برای انجام 80% کارهایت استفاده کن. موفقیت در مدیریت زمان وابسته به تشخیص کارهای مهم است.[/FONT] [FONT=&quot]فقط تعداد ساعات مشخصی در یک روز، در یک هفته و یک ترم تحصیلی (نیمسال تحصیلی) وجود دارد. شما نمی توانید تعداد ساعات را تغییر دهید، اما می توانید تصمص بگیرید که چگونه حداکثر استفاده را از آن ها بکنید. برای موفق بودن در تحصیل، حتماً باید زمان مطالعه ی خود را با دقت تمام، مدیریت کنید.[/FONT] [FONT=&quot]راه های مختلفی برای بیان درک ما از زمان وجود دارد. گذشتگان از حرکت ماه، ساعت آفتابی، اذان، زنگ کلیسا برای تنظیم برنامه زمانی روزانه خود استفاده می کرده اند تا این که در قرن دوازدهم، راهبان کاتولیک ساعت هایی را برای تنظیم فعالیت های خود ساختند.[/FONT] [FONT=&quot]در طول تاریخ، تمدن ها به زمان و ابعاد آن توجه داشته اند و این توجه در این دوران نیز وجود دارد و عباراتی مانند «وقت طلاست» گویای اهمیت این موضوع است. جوامع امروزی جوامعی هستند که در ان ها تعداد ساعات کافی در طول روز وجود ندارد. فناوری های جدید، محیط را فراهم آورده اند که تقریباً در مدت زمان کم می توان به اطلاعات زیادی دسترسی پیدا کرد و خیلی کارها را سریع تر و آسان تر انجام داد، اما تمایل به بیشتر و سریع تر انجام دادن کارها، روز به روز بیشتر می شود.[/FONT] [FONT=&quot]چنین رویکردی که همواره با بشر همراه بوده است، این احساس را برای او به وجود آورده که از زمان عقب می ماند و نمی تواند از آن به صورت مؤثر بهره گیرد. تاریخ به ما می گوید که ضعف در مدیریت زمان یک مشکل قدیمی است، مسئله ای است که فناوری آن را به وجود نیاورده، آن را نمی تواند حل کند و همواره با بشر همراه بوده است. مدیریت زمان موضوعی است که همه ما، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه ای، نیاز داریم با آن روبرو شویم تا در زندگی موفق گردیم. [/FONT] [FONT=&quot]بنجامین فرانکلین می گوید: «وقت را تلف نکنید. زیرا زندگی همان وقت است».[/FONT] [FONT=&quot]استفاده صحیح از وقت و هدر ندادن آن بسیار مهم است، چرا که زمان از دست رفته را نمی توان مجدداً باز یافت. زمان را نمی توان ذخیره کرد، نمی توان خرید یا فروخت و نمی توان از 24 ساعت دیگران قرض گرفت. زمان سرمایه ای است که اگر مورد استفاده قرار نگیرد، از دست می رود، که یک سرمایه مالی این چنین نیست. اگر منصف باشیم با کمی دقت و تأمل درمی یابیم که مشکل اصلی کمبود وقت نیست، بلکه در نحوه استفاده از آن است.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT] [FONT=&quot]کمبود یا اتلاف وقت[/FONT] [FONT=&quot]همیشه در اطراف شما شرایط، کارها و افرادی وجود دارند که زمان را می ربایند. شما تنها با کنترل امور می توانید بر گذر زمان مسلط باشید. بیشتر ما انسان ها به جای «کمبود وقت»، مشکل «اتلاف وقت» داریم.[/FONT] [FONT=&quot]برای مدیریت زمان، قبل از هر کاری باید دزد زمان خود را بشناسیم. یکی از پیش شرط های موفقیت، مدیریت بهینه زمان است و یکی از پیش شرط های مدیریت زمان، این است که هر کسی دزد زمان خود را شناخته و آن را کنترل کند؛ یعنی خودش، کلاهش را قاضی کند و ببیند بیش از همه، چه چیزی وقتش را تلف می کند. دزد زمان شما ممکن است تلفن باشد، یا نشستن پای تلویزیون، یا بی برنامه گی مفرط برای انجام کارهای روزانه، یا استراحت بیش از حد یا هر چیز دیگری از این قبیل، در این قسمت برخی از مواردی را که می توان از ان ها به عنوان دزد زمان یاد کرد برمی شمریم:[/FONT] [FONT=&quot]- صحبت های کم اهمیت[/FONT] [FONT=&quot]- میهمانان ناخوانده[/FONT] [FONT=&quot]- مطالعه مطالب کم اهمیت و غیرضروری[/FONT] [FONT=&quot]- روش های غیرصحیح و عادات نادرست مطالعه[/FONT] [FONT=&quot]- تلفن های غیرضروری و مزاحم[/FONT] [FONT=&quot]- نداشتن انضباط کاری[/FONT] [FONT=&quot]- سستی و بی ارادگی در تصمیم گیری[/FONT] [FONT=&quot]- نیمه تمام گذاشتن کارها و دوباره کاری[/FONT] [FONT=&quot]- ناتوانی «نه» گفتن به خواسته های نابجا[/FONT] [FONT=&quot]- نداشتن تمرکز حواس و یا فکر و خیال[/FONT] [FONT=&quot]- عادت امروز و فردا کردن[/FONT] [FONT=&quot]- ترس از شکست و استرس[/FONT] [FONT=&quot]- تلیویزیون، کامپیوتر و یا [/FONT][FONT=&quot]SMS[/FONT][FONT=&quot] بازی[/FONT] [FONT=&quot]- وسواس در مطالعه[/FONT] [FONT=&quot]- کم توجهی به سلامت جسمی و روحی و بیماری[/FONT] [FONT=&quot]به هر حال، اگر شما هم از آن هایی هستید که روزشان با استرس سپری می شود و همیشه کارهایشان ناتمام می ماند و هیچ روزی نیست که وقت کم نیاورند، از همین امروز برنامه خود را تغییر دهید و با یادگیری اصول مدیریت زمان گامی به سوی موفقیت بردارید.[/FONT] [FONT=&quot]برای این که تغییر محسوسی در برنامه روزانه تان ایجاد شود، بهتر است اصول «مدیریت زمان» را حداقل به مدت 2 تا 4 هفته تمرین کنید تا کم کم به یک عادت در زندگی روزمره شما تبدیل شود. بعد به سراغ موارد بروید و همه آن ها را به تدریج انجام دهید.[/FONT] [FONT=&quot]موفقیت در مدیریت صحیح زمان وابسته به تفکیک کارهای مهم و غیرمهم است، پس برای موفقیت تحصیلی:[/FONT] [FONT=&quot]- از کارهای غیرمهم صرف نظر کنید.[/FONT] [FONT=&quot]- کارها را اولویت بندی کنید.[/FONT] [FONT=&quot]- دزدان وقت خود را بشناسید.[/FONT] [FONT=&quot]- راه های ایجاد وقت را یاد بگیرید.[/FONT]
[FONT=&quot]راه های ایجاد وقت[/FONT] [FONT=&quot]زنده کردن زمان های مرده (مثل زمان هایی که در انتظار هستیم، زمانی که در اتوبوس می گذرد و ...)[/FONT] [FONT=&quot]- انجام کارها به طور همزمان[/FONT] [FONT=&quot]- تنظیم کردن زمان خواب[/FONT] [FONT=&quot]- کنترل بیشتر روی اوقات تفریح[/FONT] [FONT=&quot]- نه گفتن به درخواست ها و عقب انداختن کارهای غیرمهم[/FONT] [FONT=&quot]- شرکت در کلاس های کمک آمادگی آزمون[/FONT] [FONT=&quot]- استفاده از کتاب های مکمل و کمک آموزشی[/FONT] [FONT=&quot]اما چند نکته کلی:[/FONT] [FONT=&quot]- درست درس خواندن یا مطالعه ی بهینه، یعنی استفاده ی کامل از زمان موجود برای درک و فهم مطالب.[/FONT] [FONT=&quot]- اگر افزایش ساعات مطالعه مهم است، استفاده ی بهینه از این ساعات مهم تر است.[/FONT] [FONT=&quot]- دانشجویی که می خواهد جدی باشد، باید هر چه سریع تر خود را در فضای درس خواندن قرار دهد و از مشغله های ذهنی حاشیه ای و غیرضروری اجتناب کند. [/FONT]
[FONT=&quot]شرایط بهینه مطالعه و بهره وری بیشینه[/FONT] [FONT=&quot]شرایط بهینه مطالعه، مواردی هستند که با دانستن، به کارگیری و یا فراهم نمودن آن ها، می توان مطالعه ای مفیدتر و با بازدهی بالاتر داشت. درواقع این شرایط به شما می آموزند که چگونه از زمان های مطالعه، بهره وری بالاتری داشته باشید و قبل از شروع مطالعه چه اصولی را به کار گیرید، در حین مطالعه چه مواردی را فراهم سازید و چگونه به اهداف مطالعاتی خود برسید. برای موفقیت در مطالعه، باید درست شروع کنید؛ یعنی برنامه درسی خود را طوری تنظیم کنید که از خواندن کتاب ها، هرفی واضح و روشن را دنبال کنید.[/FONT] [FONT=&quot]- در هنگام مطالعه یک کتاب، ابتدا از قسمت های آسان و جذاب شروع کنید و بعد به سراغ بخش های مشکل تر آن بروید. این کار را می توانید با مرور قسمت های خوانده شده قبلی آغاز کنید. قسمت های آسان و جذاب علاقه شما را به خواندن افزایش می دهند.[/FONT] [FONT=&quot]- در برنامه ریزی درسی خود، موضوع های مشابه را پشت سر هم قرار ندهید و ان ها را یکی پس از دیگری مطالعه نکنید.[/FONT] [FONT=&quot]- اگر می خواهید چند کتاب را در یک روز مطالعه کنید، ابتدا زمان های خواندن و ترتیب قرار گرفتن ان ها را مشخص کنید و بعد به مطالعه بپردازید.[/FONT] [FONT=&quot]- حتی المقدور برای یک کتاب بیش از دو ساعت وقت در نظر نگیرید. زمان های مطالعه را به بازه دو ساعته تقسیم کنید. تصور نکنید که هر چقدر زمان مطالعه یک کتاب بیشتر باشد بهتر است! برعکس هر چقدر زمان کوتاه گردد و موضوع مورد مطالعه عوض گردد، میزان یادگیری افزایش می یابد.[/FONT] [FONT=&quot]- اگر می خواهید در شش روز هفته، شش درس بخوانید، هرگز هر درس را تنها در یک روز نخوانید. بهتر است هر روز را به شش قسمت تقسیم کنید و در هر قسمت، یک درس را بخوانید و این روند را در شش روز هفته ادامه دهید.[/FONT] [FONT=&quot]- به روش تدریجی درس بخوانید، یعنی در طول دوره درس بخوانید و خواندن دروس را به نزدیکی آزمون موکول نکنید. مطالعه تدریجی و باتداوم در طول دوره بسیار بهتر از مطالعه فشرده و باتراکم در چند روز قبل از آزمون است.[/FONT]
[FONT=&quot]تکنیک های مدیریت زمان در جلسه آزمون[/FONT] [FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot]تکنیک ([/FONT][FONT=&quot]×[/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot] و - ):[/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot]گاهی برای به خاطر آوردن نام شخصی یا موضوعی هر قدر به ذهن خود فشار آورده ایم موفق نشده ایم اما وقتی پس از نومیدی به کار دیگری مشغول شده ایم بلافاصله آن نام یا موضوع به ذهن ما خطور کرده است که این خاصیت ذهنی را «رهایش» می نامند. در مورد آزمون باید گفت:[/FONT] [FONT=&quot]- اگر به سؤال و پاسخ کاملاً مسلط هستید که بلافاصله پاسخ خواهید داد.[/FONT] [FONT=&quot]- گاهی با اندکی فکر کردن متوجه می شوید پاسخ سؤال را نمی دانید، در این صورت بلافاصله کنار ان سؤال علامت (-) گذاشته و از آن عبور کنید. به هیچ وجه روی آن متوقف نشوید و به ذهن خود فشار نیاورید (رها شوید).[/FONT] [FONT=&quot]- گاهی به سؤالی برمی خورید که با اندکی فکر کردن درمی یابید که پاسخ دادن به آن زمان گیر است و یا بین دو گزینه شک می کنید، کنار ان سؤال علامت ([/FONT][FONT=&quot]file:///C:%5CUsers%5Cmodaresa%5CAppData%5CLocal%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_image002.gif[/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]) گذاشته و عبور کنید.[/FONT] [FONT=&quot]بعد از اتمام سؤالات هر مبحث، ابتدا به سؤالات با علامت ([/FONT][FONT=&quot]file:///C:%5CUsers%5Cmodaresa%5CAppData%5CLocal%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_image002.gif[/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]) و در صورت داشتن زمان کافی به سؤالات با علامت (-) مراجعه کنید. مطمئن باشید که به درصد قابل توجهی از آن ها پس از رهایش ذهنی پاسخ خواهید داد.[/FONT] [FONT=&quot]2. [/FONT][FONT=&quot]تکنیک زمان پاسخگویی به هر درس:[/FONT] [FONT=&quot]برای حفظ تعادل درصد نمرات و بهبود رتبه های آزمون، زمان پاسخگویی به هر درس را به همان درس اختصاص دهید. توصیه می شود در ابتدای آزمون، ساعت شروع به پاسخگویی هر درس را کنار نام درس یادداشت کنید، مثلاً اگر آزمون ساعت 30/8 آغاز می شود و زبان، 20 دقیقه زمان نیاز دارد، کنار درس بعدی (مثلاً ریاضی) بنویسید 50/8 و ... .[/FONT] [FONT=&quot]3. [/FONT][FONT=&quot]تکنیک زمان مرور:[/FONT] [FONT=&quot]برای این که زمانی برای مرور سؤالات دروس سخت تر داشته باشید، بهتر است زمان پاسخگویی به هر درس را چند دقیقه کمتر از زمان استاندارد برای خود تعریف کنید تا در پایان چند دقیقه ای را فرصت مرور داشته باشید.[/FONT] [FONT=&quot]4. [/FONT][FONT=&quot]تکنیک اولویت زمان های مرور:[/FONT] [FONT=&quot]در زمان مرور، ابتدا درس هایی را مرور کنید که فرصت نکرده اید در زمان تعیین شده تمام سؤالات آن درس را بخوانید. بعد به مرور سؤالاتی بپردازید که با علامت ([/FONT][FONT=&quot]file:///C:%5CUsers%5Cmodaresa%5CAppData%5CLocal%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_image002.gif[/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]) مشخص کرده اید. در انتها به مرور سؤالاتی بپردازید که با علامت (-) مشخص کرده اید.[/FONT] [FONT=&quot]5. [/FONT][FONT=&quot]تکنیک حداقل سؤالات:[/FONT] [FONT=&quot]به منظور جلوگیری از آرمان گرایی افراطی قبل از آزمون، در هر درسی حداقل توانایی خود را در نظر بگیرید و حداقل درصد را برای خود پیش بینی کنید یادتان باشد اگر شما نتوانستید 100% سؤالات را پاسخ دهید قطعاً دیگران هم نمی توانند، تا با آرامش و تسلط بیشتری بتوانید به پاسخگویی سؤالات بپردازید.[/FONT] [FONT=&quot]6. [/FONT][FONT=&quot]تکنیک وقفه در آزمون:[/FONT] [FONT=&quot]خستگی در جلسه آزمون امری طبیعی است که البته زمان بروز خستگی در افراد مختلف، متفاوت است. بهتر است با اجرای مراحل زیر رفع خستگی نموده و پس از دقیقه ای دوباره توان ذهنی خود را کسب نمایید. از جمله:[/FONT] [FONT=&quot]- تحرک جسمانی و یا کشش عضلانی برای افزایش سرعت جریان خون و رسیدن خون بیشتر به مغز.[/FONT] [FONT=&quot]- رعایت صحیح وضعیت نشستن؛ عمودی نشستن موجب روان شدن حرکت مایع نخاعی و برطرف شدن خستگی می شود.[/FONT] [FONT=&quot]- مصرف مواد قندی طبیعی مثل خرما و یا شکلات به منظور افزایش میزان گلوکز در مغز به همراه یک لیوان آب.[/FONT] [FONT=&quot]- تنفس عمیق و تلقین مثبت، تا اکسیژن بیشتری به مغز برسد.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]بچه ها من ریاضیاتم ضعیفه،برای ریاضی مهندسی و ریاضی 1-2 و معادلات و محاسبات عددی چی بخونم؟این کتابای کنکوری مثلا آقاسی و پارسه خوبه؟من میخوام مفهومی بخونم و مساله حل کنم نه کنکوری.چون موقع لیسانس درست و حسابی نخوندمشون.ریاضی 1-2 بد نیستم ولی باز آنم ضعفایی رو دارم،ریاضی مهندسی هم زیاد هم صفر کیلومتر نیستم ولی ضعیفم.معادلات هم بد نیستم،ولی استادمون خیلی جاها رو درس نداد،خودمم دنبالش نرفتم،کلا اگه بخوام بگم ریاضیات رو خیلی ناقص خوندم،ممنون میشم راهنماییم کنین.به نظرم اول باید ریاضیاتمو قوی کنم چون درسای دیگه بدون فهمیدن این درسا تقریبا سخته.این تابستون بیکارم میخوام بخونم.یاعلی[/FONT]

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من ریاضیاتم ضعیفه،برای ریاضی مهندسی و ریاضی 1-2 و معادلات و محاسبات عددی چی بخونم؟این کتابای کنکوری مثلا آقاسی و پارسه خوبه؟من میخوام مفهومی بخونم و مساله حل کنم نه کنکوری.چون موقع لیسانس درست و حسابی نخوندمشون.ریاضی 1-2 بد نیستم ولی باز آنم ضعفایی رو دارم،ریاضی مهندسی هم زیاد هم صفر کیلومتر نیستم ولی ضعیفم.معادلات هم بد نیستم،ولی استادمون خیلی جاها رو درس نداد،خودمم دنبالش نرفتم،کلا اگه بخوام بگم ریاضیات رو خیلی ناقص خوندم،ممنون میشم راهنماییم کنین.به نظرم اول باید ریاضیاتمو قوی کنم چون درسای دیگه بدون فهمیدن این درسا تقریبا سخته.این تابستون بیکارم میخوام بخونم.یاعلی
تابستون رو متلب یاد بگیر با ریاضی مهندسی
واسه ریاضی مهندسی هم شیدفر بخون

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هااا:surprised:،همه دارن درس میخونننننن:(،چقد تهنااااام:(
اینجا یه روزه سوت و کور شده،بابا دلم پوکید،بیان دیگه،زیاد درس خوندنم ضرر داره:)
بچه هاااا،پسر خالم کاندیدای شورای شهر شده،حالشووووووو ببر،نخبه هم هست،همش هم شعارش اینه:اداره مملکت را باید به دست نخبگان سپپپپرد;)،ازش مصاحبه کردن:w26:،حسابی ترکونده،جو شهرمون خیلی سیاسی شده:w18:

آخرین ویرایش:

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:(دینامیک 2 دارم میخونم....خوبه اما هی هی حوصلم سر میره....تمرکزم وقتی مساله ای رو بلد نیستم زود بهم میخوره....! سوالاشو از بدفورد میگه
اخ که چقد دلم استراحت میخواد..........!و:redface:

storm

عضو جدید
سلام راست می گه متلب یاد بگیر چون ارشد همه اش کد نویسی.حتی پایان نامه تم سر و کار داری با هاش

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:(دینامیک 2 دارم میخونم....خوبه اما هی هی حوصلم سر میره....تمرکزم وقتی مساله ای رو بلد نیستم زود بهم میخوره....! سوالاشو از بدفورد میگه
اخ که چقد دلم استراحت میخواد..........!و:redface:

دینامیک 2:eek: !!!تا آنحایی که یادمه یه دینامیک خالی بود که چهار واحدی بود!!!!دینامیک 2 چه صیغه ایه:smile:

storm

عضو جدید
اره مهندس.تو ارشد اکثر درس ها باید پروژه تحویل بدی خیلی از درس ها اصلا امتحان نمی گیرن نمره پروژه که تحویل می دی.

storm

عضو جدید
راستی یه چیز دیگه اگه زبانت خوبه که هیچ و اگر نه حتما زبان فنیت قوی کن.بهترین کارشم کتاب درسی ها مثل ترمو انتقال سیالات یا کتاب های تخصصی بشین بخون حال کن(البته زبان اصلی)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره مهندس.تو ارشد اکثر درس ها باید پروژه تحویل بدی خیلی از درس ها اصلا امتحان نمی گیرن نمره پروژه که تحویل می دی.

ممنون مهندس،از استادایی که امتحان نمیگیرن ولی پروژه میدن خیلی خوشم میاد،از امتحان دادن و رفتن سر جلسه امتحان بدم میاد،ولی فک کنم تو ارشد پروژه های آبکی نمیدن و بابای آدم باید دربیاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خوبه که اول استاد یه پروژه میخواد بده،یه مقدار راهنمایی کنه و راه رو به دانشجو نشون بده،تو لیسانس یه استاد طراحی اجزا داشتیم اصلا چیزی نمیگفت،درس هم اصلا درست نمیداد،یه دفعه یه پروژه خیلی سنگین به آدم میداد،مثلا بهمون طراحی بیرینگ چرخ جلوی خودرو تو شرایط خاص رو میداد،آدم بیچاره میشد تازه 50% مساله رو بفهمه و حل کنه تازه آنم آخراش درست نفهمیدیم چی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:smile:همه چی رو به دانشجو واگذار میکرد!!!!!!!!
زبان هم اگه وقت شد همین تابستون روش کار میکنم،ولی مکالمم بد نیست،زبان تخصصیم زیاد خوب نیست!ممنون داداش،به این تاپیک وقت داشتی سربزن خوشحال میشیم،چند روزه که بچه ها بدجور رفتن تو لاک درس،البته حقم دارن،الان موقع امتحاناته،قضیه ما فرق میکنه-یاعلی

آخرین ویرایش:

behzadk2019

کاربر ممتاز
بچه های عزیز :smile:

این فرمول کلاچ و ترمز طوقه ای با کفشک از بیرون باز شونده داخل طراجی اجزای 2 هست . برای کدوم حالت در فرمول F بین MN و MF منفی میشه ؟؟؟
وقتی ک خود انرژی زا میشه یا وقتی ک نمیشه ؟؟؟

کمک کنید فردا امتحانمه :cool:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خداییش من این قسمتو بلد نیستم،استادمون هم درس نداد منم دنبالش نرفتم،شرمنده به خدا،دوست داشتم بهت کمک کنم-یا علی

behzadk2019

کاربر ممتاز
من داره بابام در میاد با این دینامیکککککککککککککککککککککک!:(

اخه دینامیک 4 واحده . چطوری شده دو کتاب؟؟؟
دینامیک ماشین رو نمیگی؟؟؟؟:smile:

اره دینامیک سخته خیلی . یعنی سخترین درسه رشتس به نظر من . بقیه درسا سخت نیستن زیاد

storm

عضو جدید
عجب دینامیک کردن 2 تا درس پس.کار خوبی کردن واقعا نمی شد تو یک ترم همه شو خوند.حالا کردن 2تا درس چند واحدی شده؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه دینامیک 4 واحده . چطوری شده دو کتاب؟؟؟
دینامیک ماشین رو نمیگی؟؟؟؟:smile:

اره دینامیک سخته خیلی . یعنی سخترین درسه رشتس به نظر من . بقیه درسا سخت نیستن زیاد

اره خیلی سخت بود و زیاد
تو دانشگاه امیرکبیر از قدیم ها دو درس بود ی 3واحدی و یه 2واحدی
تو دو واحدی بیشتر روی سیستم های دوار و شتاب کریولیس بحث میشه که ما تو 4واحدی معمولا یا نمیرسیم یا گذرا میخونیم
که تو دینامیک پیشرفته اصلی ترین قسمت ها است و باید بلد باشی

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های عزیز :smile:

این فرمول کلاچ و ترمز طوقه ای با کفشک از بیرون باز شونده داخل طراجی اجزای 2 هست . برای کدوم حالت در فرمول F بین MN و MF منفی میشه ؟؟؟
وقتی ک خود انرژی زا میشه یا وقتی ک نمیشه ؟؟؟

کمک کنید فردا امتحانمه :cool:

خود انرزی زا

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون مهندس،از استادایی که امتحان نمیگیرن ولی پروژه میدن خیلی خوشم میاد،از امتحان دادن و رفتن سر جلسه امتحان بدم میاد،ولی فک کنم تو ارشد پروژه های آبکی نمیدن و بابای آدم باید دربیاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خوبه که اول استاد یه پروژه میخواد بده،یه مقدار راهنمایی کنه و راه رو به دانشجو نشون بده،تو لیسانس یه استاد طراحی اجزا داشتیم اصلا چیزی نمیگفت،درس هم اصلا درست نمیداد،یه دفعه یه پروژه خیلی سنگین به آدم میداد،مثلا بهمون طراحی بیرینگ چرخ جلوی خودرو تو شرایط خاص رو میداد،آدم بیچاره میشد تازه 50% مساله رو بفهمه و حل کنه تازه آنم آخراش درست نفهمیدیم چی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:smile:همه چی رو به دانشجو واگذار میکرد!!!!!!!!
زبان هم اگه وقت شد همین تابستون روش کار میکنم،ولی مکالمم بد نیست،زبان تخصصیم زیاد خوب نیست!ممنون داداش،به این تاپیک وقت داشتی سربزن خوشحال میشیم،چند روزه که بچه ها بدجور رفتن تو لاک درس،البته حقم دارن،الان موقع امتحاناته،قضیه ما فرق میکنه-یاعلی
عزیزم این خبرا نیست 90درصد امتحان میگیرن-10درصدم هم پروزه میخوان هم امتحان میگیرن