بوی محرم داره میاد .... دوباره شورعشق حسین

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امام حسین با اینکه می دونست کشته میشه ادامه داد تا کشته شد(تو اسلام داریم آدم باید از چیزی که موجب مرگ شه دوریکنه)
به نظر شما امام حسین کشته نمیشد چه اتفاقی می افتاد؟ و الآن که شهید شده چه اتفاقی افتاده؟
فضای شهر کوفه رو توی مختار نامه داره قشنگ نشون میده....

توی اسلام دستور جهاد رو هم داریم برای حفظ و دفاع از اسلام.......

afshin-18

عضو جدید
به نظر شما امام حسین کشته نمیشد چه اتفاقی می افتاد؟ و الآن که شهید شده چه اتفاقی افتاده؟

توی اسلام دستور جهاد رو هم داریم برای حفظ و دفاع از اسلام.......

الان عملیات شهادت طلبانه نوعی جهاد محسوب میشه پس به چه دلیل علما اونو حروم اعلام کردن

afshin-18

عضو جدید
.
هر چه درمورد این موضوع فکر می کنم چیزی جز چیزایی که تو کتاب دینی خوند ام یادم نمی آد (چه با این شهادت چه بدون آن امام ها جاودانه بودند و هستند)
تو خوابگاه واقعا دیدن فیلم خیلی سخته کلا تو خوابگاه نمیشه فیلم دید

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان عملیات شهادت طلبانه نوعی جهاد محسوب میشه پس به چه دلیل علما اونو حروم اعلام کردن
چون باید هزینه فایده کرد، عملیات شهادت طلبانه باید ببینی به نفع اسلامه یا به ضررش، جایی که به نفعه دستورش رو همون علما صادر میکنن...
باید هر دو حکمو با هم دید..

هر چه درمورد این موضوع فکر می کنم چیزی جز چیزایی که تو کتاب دینی خوند ام یادم نمی آد (چه با این شهادت چه بدون آن امام ها جاودانه بودند و هستند)
تو خوابگاه واقعا دیدن فیلم خیلی سخته کلا تو خوابگاه نمیشه فیلم دید
خوب توی کتاب دینی چی حوندید؟

شما اگر امامان رو قبول دارید و معتقدید اونها در راستای گسترش اسلام هرکاری میکردن، باید قبول داشته باشید که انتخاب امام حسین به کشته شدن به نفع دین بوده و اگر کشته نمیشدن به ضرر دین...

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون باید هزینه فایده کرد، عملیات شهادت طلبانه باید ببینی به نفع اسلامه یا به ضررش، جایی که به نفعه دستورش رو همون علما صادر میکنن...

شما اگر امامان رو قبول دارید و معتقدید اونها در راستای گسترش اسلام هرکاری میکردن، باید قبول داشته باشید که انتخاب امام حسین به کشته شدن به نفع دین بوده و اگر کشته نمیشدن به ضرر دین...

اقا مصطفی بخاین برای کسی که این فرض رو نداره بگین چی ؟؟
این کار به این مهمی رو باید برای غیر مسلمانا یا غیر شعیه ها هم بشه توضیح داد . اونام این فرضو ندارن

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همیشه رسم بر اینه که بعد عید غدیر تکایا و هیئت های حسینی آماده میشن برا عزاداری های محرم
این تاپیک رو زدم تا هر کی دلش هر چی میخواد درباره محرم و اینکه چیکار کنیم تا محرمی و حسینی وار باشیم رو بگه تا یاد بگیریم
هر کی هم نوحه و شعر خوب داره حتما بی نصیبمون نذاره
اینجا نوشتن به هر زبونی آزاده

میزنه قلبم ... داره میاد دوباره باز بوی محرم
آی سینه زنا كجایید؟ مگه نمیشنوید:هل من ناصر ینصرنی!هل من معین یعیننی!

دیگه كم كم باید پیرهن مشكیامونو آماده كنیم،طبل و سنج و علم و كتل ها رو آماده كنید

قال رسول الله (ع) :« إنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ حَرَارَةٌ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَنْ تَبْرُدَ أَبَداً»

پیامبربزرگوار اسلام (ص) فرمودند:همانا شهادت حسین حرارت و شعله‌ای در قلب‌‌های مؤمنین ایجاد می كند كه هرگز سرد نخواهد شد.

:gol::gol::gol:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا مصطفی بخاین برای کسی که این فرض رو نداره بگین چی ؟؟
این کار به این مهمی رو باید برای غیر مسلمانا یا غیر شعیه ها هم بشه توضیح داد . اونام این فرضو ندارن
برای اونها اول باید اسلام رو ثابت کرد، یعنی اول خدا، بعد دین خدا اسلام، بعد حقانیت امامان و بعد قضیه عاشورا...

ولی هستند غیر مسلمونها که اعتقاد عجیبی به عاشورا دارن...

برای اونها هم اگر بخوایم توضیح بدیم، باید دلایل صلح امام حسن رو توضیح بدیم (چون امام حسن هم برای جنگ داشتن آماده میشدن) و شرایط کوفه رو توضیح بدیم ، بعد مقایسه کنیم با شرایط کوفه در زمان امام حسین، و در ادامش باید نتیجه این اقدام رو در شهر کوفه بیان کنیم که چه تاثیری در اعتقادات مردم داشت...

afshin-18

عضو جدید

الان علما گفتن به هر نحوه ای عملیات شهادت طلبانه حرومه
خوندیم برای زنده نگه داشتن اسلام
اگه یه سنی به من گیر داد که امام حسین شما خودکشی کرده چه جوابی دارم بدم؟

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اونها اول باید اسلام رو ثابت کرد، یعنی اول خدا، بعد دین خدا اسلام، بعد حقانیت امامان و بعد قضیه عاشورا...

ولی هستند غیر مسلمونها که اعتقاد عجیبی به عاشورا دارن...

برای اونها هم اگر بخوایم توضیح بدیم، باید دلایل صلح امام حسن رو توضیح بدیم (چون امام حسن هم برای جنگ داشتن آماده میشدن) و شرایط کوفه رو توضیح بدیم ، بعد مقایسه کنیم با شرایط کوفه در زمان امام حسین، و در ادامش باید نتیجه این اقدام رو در شهر کوفه بیان کنیم که چه تاثیری در اعتقادات مردم داشت...

پس میشه کاملا عقلانی قضیه رو باز کرد . بدون رحوع به عصمت امام حسین .

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب من هم گفتم خود همونها هر موقع لازم بشه دستورشو میدن...

اون بالا گفتم در جواب معصومه خانم...

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
:"امام حسين (ع) يك شهيد است كه حتي پيش از كشته‌شدن خويش به شهادت رسيده است نه در گودي قتلگاه،بلكه در درون خانه خويش، از آن لحظه كه به دعوت وليد حاكم مدينه كه از او بيعت مطالبه مي‌كرد ، "نه" گفت، اين، "نه" طرد و نفي چيزي بود كه در قبال آن، شهادت انتخاب شده است و از آن لحظه، حسين شهيد است."
"شهادت حسيني شرايط ويژه خود را مي‌طلبد وقتي ظلم، انحطاط و انحراف همه‌گير مي‌شود و ارزشهاي والاي اسلامي مسخ مي‌گردد و موعظه‌ها بر گوشه‌اي سنگين كارگر نمي‌افتد، حسين باهمه دانايي به عدم توانايي خود در پيروزي ظاهري بر دشمن، علنا به پيشواز مرگ مي‌رود و با انتخاب شهادت، بزرگترين كاري را كه مي‌شد كرد، انجام مي‌دهد."
"شكل مبارزه‌اي كه حسين انتخاب كرده، قابل فهميدن نيست مگر اين كه اوضاع وشرايطي كه حسين در آن شرايط، قيام خاص خودش را آغاز كرد، فهميده شود.
اكنون حسين مسئول نگاهباني انقلابي است كه آخرين پايگاههاي مقاومتش از دست رفته است واز قدرت جدش و پدر و برادرش، يعني حكومت اسلام و جبهه حقيقت و عدالت، يك شمشير برايش نمانده و حتي يك سرباز! سال‌هايي است كه بني‌اميه همه پايگاه‌هاي اجتماعي را فتح كرده است."
اسلام در اين زمان، چون پوستين وارونه شده،ارزش‌هاي اسلامي رنگ باخته و دين با حاكميت افراد فاسد و غاصب، رو به انحطاط و انحراف مي‌رود.
امام حسين (ع) در چنين شرايطي براي اصلاح دين جدش قيام مي‌كند و از يك سو، نيرويي براي تغيير وضع موجود ندارد و از ديگر سو، در سكوت خود مشعل اميدي نمي‌بيند.
دکترشریعتی

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
باز این چه شورش است که در خلق عالم است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است
این حسین کیست که عالم همه ی دیوانه ی اوست
این چه شمعیست که عالم همه ی پروانه ی اوست
فرا رسیدن ماه پیروزی خون بر شمشیر را گرامی میداریم و امیدواریم از این ماه بطور شایسته استفاده کنیم

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه هول بدین این تاپیک دیگه موقشه بره بالا ! یه تصنیفم برای شروع سرودم ، ایشالا کربلا

حلالم کن دمه رفتن کمی بعد از پریشونی

تو آواره نگاهی که تو هم با ما نمیمونی

مسیر موندنو رفتن یکی بودو جدا شد باز

تو پایان منو دیدی جدائی سخته از اغاز

حلالم کن غریبونه توی این دل پر خونه

حلالم کن غریبی که برات دل کندن آسونه

حلالم کن به زخم هائی که لب وا کرده می خنده

حلالم کن به عشقی که به چشمهای تو پابنده

حلالم کن به خونی که غروب از خاک می جوشه

حلالم کن به نوزادی که شیر از تیر می نوشه

مگه میشه کنار تو هنوزم عشق قدقامه

صبوری هم کم اوورده خوده شمشیر هم می ناله

حلالم کن ، حلالک کن ، حلالک کن ...

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه رسم بر اینه که بعد عید غدیر تکایا و هیئت های حسینی آماده میشن برا عزاداری های محرم
این تاپیک رو زدم تا هر کی دلش هر چی میخواد درباره محرم و اینکه چیکار کنیم تا محرمی و حسینی وار باشیم رو بگه تا یاد بگیریم
هر کی هم نوحه و شعر خوب داره حتما بی نصیبمون نذاره
اینجا نوشتن به هر زبونی آزاده

میزنه قلبم ... داره میاد دوباره باز بوی محرم
آی سینه زنا كجایید؟ مگه نمیشنوید:هل من ناصر ینصرنی!هل من معین یعیننی!

دیگه كم كم باید پیرهن مشكیامونو آماده كنیم،طبل و سنج و علم و كتل ها رو آماده كنید

قال رسول الله (ع) :« إنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ حَرَارَةٌ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَنْ تَبْرُدَ أَبَداً»

پیامبربزرگوار اسلام (ص) فرمودند:همانا شهادت حسین حرارت و شعله‌ای در قلب‌‌های مؤمنین ایجاد می كند كه هرگز سرد نخواهد شد.
مرسی عالی بود

nichol

عضو جدید
به نظرم زيبا ترين شعر ترکيب بند معروف مولانا محتشم کاشانيه :

باز اين چه شورش است که در خلق عالم است
باز اين چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است
باز اين چه رستخيز عظيم است کز زمين
بي نفخ صور خواسته تا عرش اعظم است
گرخوانمش قيامت دنيا بعيد نيست
اين رستخيز عام که نامش محرم است
اين صبح تيره باز دميد از کجا کزو
کار جهان و خلق جهان جمله در هم است