به نظر شما لباسهای سنتی ایرانی قابلیت لازم برای شیک پوش شدن رو دارن ؟

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز

لباس کردی

لباس محلی گیلان

آخرین ویرایش:

R A H A

عضو جدید
ادما تغییرات رو دوست دارند همیشه نمیشه یکجور بود
ولی طرحهای قدیمی هم با انگیزه زیبا بودن طراحی شده ولی چون برای مدت طولانی تکرار شده جذابیتش کم شده
اما میشه باکمی تتغیر طرحهای دوستداشتنی ایجاد کرد

minaye baba

عضو جدید
لباس های سنتی هم قشنگن اما الان دیگه مردم یه چیز دیگه رو میپسندن
یکی از بچه های دانشگاه همیشه با لباس اصیل ایرانی میاد
همه به بنده ی خدا میگن ابن سینا
اما خیلی باحاله لباسش!

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره شیک بودن به چی بدونی
این لباس ها با کار امروزه جور در نمیاد
همه دنیا دارن سعی می کنن مدل جدید طراحی کنن استفاده کنن اما چرا ما دوست داریم بریم به سمت عقب نمی دونم:eek:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
به موقع اش بستگی به فرهنگ و اداب و رسوم لباس های زیبایی بودن..........

ولی هر دوره ای اقتضای خودش رو داره............ من الان اینارو برای پوشیدن تو مراسم های خاص دوست دارم.......... ولی برای همیشه و به عنوان لباس اجتماعی نه!

در همه جای دنیا لباس های محلی و قدیمی شون قشنگه ولی همیشه نمیپوشنش و الان اکثرا ادمای دنیا یک جور لباس میپوشن ولی کماکان توی مراسماشون لباس محلیشونو میپوشن مثل سال نو در ژاپن همه کیمونو میپوشن توی اسکاتلند گروه های موسیقی لباس محلیشونو میپوشن (بماند که توی هند هنوزم که هنوزه خیلی ها ساری میپوشن!).............

ولی متاسفانه به علت چادر چاقچور توی ایران دیگه هیچکس نمیتونه این لباسارو بپوشه و به جز نمایشگاه این لباسا جای دیگه خیلی نادر دیده میشه!:gol:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
لباس های سنتی هم قشنگن اما الان دیگه مردم یه چیز دیگه رو میپسندن
یکی از بچه های دانشگاه همیشه با لباس اصیل ایرانی میاد
همه به بنده ی خدا میگن ابن سینا
اما خیلی باحاله لباسش!

چرا مردم یه چیز دیگه رو می پسندند؟ .... مگه یه مانتوی تنگ و کوتاه خیلی قسنگ تر از این لباسهاست

یعنی میخوای از تو شلوار کردی شلوار لی در بیاری؟!!

نه دیگه به اون حد ...من اصلا این تاپیکو زدم که ببینم ...آیا لباس ایرانی فقط شلوار کردیه ؟

اون لباسی که گذاشتی کردی نیست

من متخصص لباس های محلی نیستم .... اگه درستش رو میشناسین شما بذارین

الان اینا شیکپوشن احیانا؟؟

شاید شیک پوش تر ازاینا هم باشن ....پیدا کن بذار .....از فرهنگ و هویت ایرانی خودت که هی بهش مینازی دفاع کن

بستگی داره شیک بودن به چی بدونی
این لباس ها با کار امروزه جور در نمیاد
همه دنیا دارن سعی می کنن مدل جدید طراحی کنن استفاده کنن اما چرا ما دوست داریم بریم به سمت عقب نمی دونم:eek:

خوب قبلا هم مردم کار میکردند ...خیلی هم سخت تر از امروز ....شاید لباسهایی مناسب کار هم باشه که منو تو خبر نداریم ...کمک کن اگه چیزی هست اطلاع پیدا کنیم

بالاخره قدیم هم مردم برای لباس کار و مهمونی و مجلسی فرق قائل بودند

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
به موقع اش بستگی به فرهنگ و اداب و رسوم لباس های زیبایی بودن..........

ولی هر دوره ای اقتضای خودش رو داره............ من الان اینارو برای پوشیدن تو مراسم های خاص دوست دارم.......... ولی برای همیشه و به عنوان لباس اجتماعی نه!

در همه جای دنیا لباس های محلی و قدیمی شون قشنگه ولی همیشه نمیپوشنش و الان اکثرا ادمای دنیا یک جور لباس میپوشن ولی کماکان توی مراسماشون لباس محلیشونو میپوشن مثل سال نو در ژاپن همه کیمونو میپوشن توی اسکاتلند گروه های موسیقی لباس محلیشونو میپوشن (بماند که توی هند هنوزم که هنوزه خیلی ها ساری میپوشن!).............

ولی متاسفانه به علت چادر چاقچور توی ایران دیگه هیچکس نمیتونه این لباسارو بپوشه و به جز نمایشگاه این لباسا جای دیگه خیلی نادر دیده میشه!:gol:

من نمی گم مردم همین لباس ها رو بپوشن .... ولی میشه با برداشت از مدل اونها مدهای امروزی درست کرد ...... بالاخره اینجور لباسها از لباسهایی که الان دخترا و پسرا در خیابون می پوشن ...... و خیلی از لباسها یه نوع توهین به خودشونه ....... بهتره ....نظرت چیه

من نمی گم چرا اینا اینطوری لباس پوشیدن ها ...... ولی آیا این لباسها خیلی قشنگ تر از لباسهای ایرانیه :surprised:

آنشرلی

عضو جدید
لباساسای محلی باحال و شادن.
به نظر من خیلا بهترن از این مدل پوششی که داریم.
من حاضرم به جای مانتو و چادر، با این پوشش برم دانشگاه.
اونوقت حتما همه مسخرم میکنن.

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی گم مردم همین لباس ها رو بپوشن .... ولی میشه با برداشت از مدل اونها مدهای امروزی درست کرد ...... بالاخره اینجور لباسها از لباسهایی که الان دخترا و پسرا در خیابون می پوشن ...... و خیلی از لباسها یه نوع توهین به خودشونه ....... بهتره ....نظرت چیه

من نمی گم چرا اینا اینطوری لباس پوشیدن ها ...... ولی آیا این لباسها خیلی قشنگ تر از لباسهای ایرانیه :surprised:

والا اینا که همش روپوش روسریه که از ظواهر و شواهد معلومه که به زور تنشون کردن.........

شاید خوشگل تر نباشه ولی متاسفانه اقتضای جامعه ی ما الان روپوش روسریه و اگه با لباس محلی یا غیر محلی! بری بیرون جات تو وزراست..........

ولی اگه بر فرض روپوش روسری هم مرسوم نبود من خودم به شخصه سوای بعضی اوقات حاضر نبودم با لباس محلی برم بیرون..........:w05: شلوار لی و تی شرت.......... تو این زمان نمیشه بند کرد به لباسای یه عالمه سال پیش..........

گفتی با برداشت از اونا لباسای امروزی درست کرد اگه منظورت لباس بیرون (روپوش روسیری) باشه یعنی یه روپوش شاد پولک دار و چین چینی که در حال حاضر که دوباره طرح ها راه افتادن امکانش نیست..........:razz: اون موقع هم که امکانش بوده تغییر دادن و امروزی کردن اونا فکر نکنم کار اسونی باشه! و یا طرفدار داشته باشه! تازه مد هی عوض میشه نمیشه که تمام ایده و مد حول یه چیز بگرده..........

اگه منظورت لباس مهمونی هست که الان مد داره با هالیوود و اینا پیش میره و به روز بودن یعنی اون جوری بودن......... کسی نمیخواد عقب بیفته و لباس های دیگه تنش کنه....... کسی که فشن تی وی نگاه میکنه راضی نمیشه حتی امروزی شده ی اون لباسارو تنش کنه..........

(خودمونیم فکر کن مثلا بخوان با الگو گرفتن از لباس محلی گیلانی ها روپوش درست کنن مردم ایرانو میشناسی که چه قدر بی خودی متعصب هستن الان کردها از یه ور جنوبی ها از یه ور اراکی ها ترکا از یه ور پامیشن که چرا از لباس ما ایده نگیرفتین و دعوا میره بالا!:biggrin:)

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا اینا که همش روپوش روسریه که از ظواهر و شواهد معلومه که به زور تنشون کردن.........

شاید خوشگل تر نباشه ولی متاسفانه اقتضای جامعه ی ما الان روپوش روسریه و اگه با لباس محلی یا غیر محلی! بری بیرون جات تو وزراست..........

ولی اگه بر فرض روپوش روسری هم مرسوم نبود من خودم به شخصه سوای بعضی اوقات حاضر نبودم با لباس محلی برم بیرون..........:w05: شلوار لی و تی شرت.......... تو این زمان نمیشه بند کرد به لباسای یه عالمه سال پیش..........
)

خوب فعلا اقتضای جامعه ما همینه ..... با همین وضعم شما نمی تونی با شلوار لی و تیشرت بری بیرون ..... باید یه لباسی انتخاب کرد که از این روپوش روسری قشنگ تر باشه

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب فعلا اقتضای جامعه ما همینه ..... با همین وضعم شما نمی تونی با شلوار لی و تیشرت بری بیرون ..... باید یه لباسی انتخاب کرد که از این روپوش روسری قشنگ تر باشه

واقعا؟!:biggrin::whistle:

گفتم با شلوار لی و تیشرت اگر روپوش روسری اجباری نبود..........;)

فعلا که روپوش روسری اجباره........... یادت نره فلسفه روپوش روسری قشنگ نبودن! و پوشوندن خودت از هرگونه توجه........... حالا باز اواخر سخت نمیگرفتن باز رفت تو خط مد و فشن و
رنه هرچی بیشتر شبیه لولو اونقدر بهتر......... ذاتا با این وضعیتی هم که در جریانه فکر کنم دیگه اون هم به رده ی لباس محلی بپیونده......... چادر در راه.........

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

وقتی حکومت تعیین میکنه که باید چی بپوشی چی نپوشی هیچ جای مانوری برای آدم ها باقی نمیونه که سلیقشونو روی پوشش خودشون پیاده کنند.
این بحث ها مال کشور ما نیست.

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی حکومت تعیین میکنه که باید چی بپوشی چی نپوشی هیچ جای مانوری برای آدم ها باقی نمیونه که سلیقشونو روی پوشش خودشون پیاده کنند.
این بحث ها مال کشور ما نیست.

فکر نمی کنم استفاده از لباس های محلی محدودیت قانونی داشته باشه ..... بیشتر محدودیت فرهنگیه

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا چقدر لباساشون بی ریخته؟؟؟:surprised:لااقل اگه میخوان اینجوری بگردن یه دست لباس شیک بخرن.:razz:
مگه تو کردی هژیر ؟ :surprised:

هر لباسی قشنگی خودشو داره ! :d

چادر شیکه به نظرت ؟ :surprised:
من چرا نمیتونم نگاه به اواتارای این کنم؟؟؟:w05:

اينا لباسايي هستن كه تو مراسم و مناسبتهاي خاص پوشيده ميشه مثلا تو عروسي .
اون لباس سبز چرا کفشاش مجلسی نیست؟؟؟:surprised:فکر کنم مثل من تو دقایق اخر واسه مهمونی اماده میشه:redface:
این عکس وسطیه لباسش جالبه:w16:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
این لباس خانومها تو آذربایجان :

این هم مال آقایون که اینجا خیلی بد شده .

این هم لباس رقص آذربایجانی !!!

خودم هم یکی سفارشی گفتند دوختند واسم !! میمیرم واسش :love::love::love::gol::gol::w40:

البته لباس رقص آذربایجانی همون لباس ملی هستش !

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آبجي اينا رو از تو نت در آوردم باب ميل نبود ولي از اوناي تاپيكر بهتر بودن

یه بار از دوستام شنیدم لباس کردی بود یا رقص کردی ( درست یادم نیست ) که در یکی از جشنواره های جهانی رتبه اول رو کسب کرده بود ... :d

• Like
واکنش ها: k2_h