به نظر شما كداميك بهتر است؟

به نظر شما كداميك بهتر است؟

• ازدواج سنتي

رای: 8 50.0%
  • ازدواج مدرن

رای: 8 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    16
  • نظرسنجی بسته .

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در گذشته ازدواج‌ها سنتی بود یعنی انتخاب و تصمیم‌گیری به وسیله خانواده انجام می‌شد و بیشتر ماحصل تفاهم بین خانواده‌ها بود.
[FONT=&quot]ولی در ازدواج‌های مدرن طرفین خودشان تصمیم می‌گیرند و خانواده‌ها در این امر مهم نقش چندانی ندارد.آشنایی در این موارد اغلب در محیط‌های تحصیلی، شغلی و حتی مجازی رخ می‌دهد و بعد از آشنایی خانواده‌ها در جریان قرار می‌گیرند كه تقدم و تاخر جابجا شده است.
[/FONT]​
علت را توضيح دهيد؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

baharet

عضو جدید
من ازدواجای مدرنی که اطرافم دیدم خیلی موفق نبودن ولی ازدواج سنتیایی که دیدم خیلی خوب بودن

*Essi*

اخراجی موقت
ازدواج بر اساس اول عقل و سپس احساس، بهترین نوع ازدواجه، حالا به هر طریقی که آشنایی صورت بگیره، چه عروس بشینه دوماد بیاد خونش، چه عروس با ماشین برای دوماد بوق بزنه در خیابان !!!

در کل به نظرم ترکیب سنت و مدرنیته بهترین حالت باشه.

از سنت یکسری اخلاق حفظ بشه، اما تحجر دور ریخته بشه.

از مدرنیته، یکسری منطق و نگرش به دنیا حفظ بشه، اما بی بندوباری و زیاده خواهی دور ریخته بشه.

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من ازدواجای مدرنی که اطرافم دیدم خیلی موفق نبودن ولی ازدواج سنتیایی که دیدم خیلی خوب بودن
ازدواج سنتی تو دوستان و اطرافیانتون که قدیما ازدواج کردن یا جدیدا؟
در ضمن کدوم شهر؟
آیا تو کلان شهرها که آدما همدیگه رو نمیشناسن و فرصت شناختم در صورت ازدواج سنتی به اون صورت نیست بازم شما سنتی ازدواج میکنید؟
آیا انتخاب دختر یا پسری از داخل محدوده کوچیکی مثل اقوام و آشنایان یا همسایه و ... درسته از نظر شما؟ چون معمولا تو اینجور جمع ها بدلیل یه سری رو دربایستی ها همه خودشون رو معقول و موجه نشون میدن در حالیکه ممکنه زیر زیرکی کارای ناشایست زیادی انجام بدن که از دید و شناخت بدور میمونه
به نظر شما تو این جامعه با این شرایط اگر کسی بخواد ازدواج سنتی بکنه چند جلسه برای شناخت کافیه؟ آیا میشه به شناخت مناسب قبل ازدواج با ازدواج سنتی دست پیدا کرد؟
ببخشید خیلی سوال شد اما سوالییه که چندین ساله خودمم توش موندم که آخرش ازدواج سنتی خوبه؟ یا دوستی قبل ازدواج و بعد از شناخت و مطمئن شدن ازدواج؟
من هم تو دوست و فامیل نمونه های زیادی دیدم که ازدواج سنتی کردن و کارشون به جدایی کشیده و پسرعمه امو دیدم که با دوستی ازدواج کرده و هیچ مشکلیم ندارن و همیشه تو موفقیت و زندگی خوب زبانزدن تو فامیل

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاپیک فوق العاده ناقصه، نه تعریفی از ازدواج سنتی گفته شده نه تعریفی از ازدواج مدرن.

اینهمه هم از دوستان خواهش شده، هنگام شروع تاپیک حداقل 5 خط، یک مطلبی قابل تامل بذارند.

ازدواج بر اساس اول عقل و سپس احساس، بهترین نوع ازدواجه، حالا به هر طریقی که آشنایی صورت بگیره، چه عروس بشینه دوماد بیاد خونش، چه عروس با ماشین برای دوماد بوق بزنه در خیابان !!!

هر كس ميتونه بفهمه كه ازدواج سنتي و مدرن يعني چه؟ نيازي به توضيح نيست
براي اطلاع شما ازدواج سنتي مي شه ازدواجهائي كه پدر و مادر هاي ما انجام دادن ولي الان بر اساس چشم و همچشمي تبديل به ازدواج غير واقعي شده
ازدواج مدرن مثل عروسيهاي كه در ساير ملل برگزار مي شه كم تجمل و .........

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
والا تو این زمونه بهتره ازدواجا سنتی باشه..........
شما مثلا پسر عموتون رو خوب میشناسید؟ از کجا معلوم همونی باشه که شما فکر میکنید؟
یه داستان بگم فکر کنم خالی از لطف نباشه
یه روز یکی از دوستام نعریف میکرد که یکی از دوستای هم دانشگاهی و نسبتا صمیمی اش زنگ زده که من بیرونم میای بریم بیرون؟ دوستمم گفته باشه کجایی من میام؟ آدرس گرفته و راه افتاده فلان کافی شاپ، رفته تا میخواسته وارد شه دخترخاله اشو با دوستش دیده، زودی عقبگرد کرده و نرفته و به دوستشم چیزی نگفته، بعدش آمار گرفته دیده بللللله دختر خاله ای که تو فامیل همه میگن نجیبه، فلانه بیساره بد آمارش خرابه

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاپیک فوق العاده ناقصه، نه تعریفی از ازدواج سنتی گفته شده نه تعریفی از ازدواج مدرن.

اینهمه هم از دوستان خواهش شده، هنگام شروع تاپیک حداقل 5 خط، یک مطلبی قابل تامل بذارند.

کاملا موافقم ...تعریف درستی از این دو نوع ازدواج نشده.....

*Essi*

اخراجی موقت
هر كس ميتونه بفهمه كه ازدواج سنتي و مدرن يعني چه؟ نيازي به توضيح نيست
براي اطلاع شما ازدواج سنتي مي شه ازدواجهائي كه پدر و مادر هاي ما انجام دادن ولي الان بر اساس چشم و همچشمي تبديل به ازدواج غير واقعي شده
ازدواج مدرن مثل عروسيهاي كه در ساير ملل برگزار مي شه كم تجمل و .........

همین مطالب رو شما باید در نوشته اول خودتون ذکر میکردین.
منم به عنوان یک دوست بهتون گفتم این شیوه تاپیک زدن بهتره.

لطفا صریح بودن رو به عنوان بی احترامی در نظر نگیرین.

اینکه پسری دختری رو در محل کار ببینه و سپس در خانواده ها با هم آشنا بشوند، ازدواج مدرنه؟

یعنی سنتی ها کلا چشم و گوش بسته بودن و دیدار اول توی خونه دختر بوده؟

mr1991

عضو جدید
ازدواج سنتی و مدرن نداره به نظر من ! یه چیزایی اصله ! که این اصل واسه آدمای مختلف فرق داره ! قدیم این جوری بوده الانم همینجوریه ! من به این ازدواجایی که دختر و پسر فکر میکنن خاله بازیه کار ندارما ! در مورد دو تا آدم حسابی حرف می زنم !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همین مطالب رو شما باید در نوشته اول خودتون ذکر میکردین.
منم به عنوان یک دوست بهتون گفتم این شیوه تاپیک زدن بهتره.

لطفا صریح بودن رو به عنوان بی احترامی در نظر نگیرین.

اینکه پسری دختری رو در محل کار ببینه و سپس در خانواده ها با هم آشنا بشوند، ازدواج مدرنه؟

یعنی سنتی ها کلا چشم و گوش بسته بودن و دیدار اول توی خونه دختر بوده؟
پدر و مادر هاي ما چگونه ازدواج كردند؟بدون هيچ شناختي از هم ولي ازدواجها محكم تر بودند ولي الان به گفته آمارها از هر 3 ازدواج يكي منجر به طلاق مي شه؟ علت مي تونه ازدواج مدرني باشه كه بين جوونا اوج گرفته..............

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
پدر و مادر هاي ما چگونه ازدواج كردند؟بدون هيچ شناختي از هم ولي ازدواجها محكم تر بودند ولي الان به گفته آمارها از هر 3 ازدواج يكي منجر به طلاق مي شه؟ علت مي تونه ازدواج مدرني باشه كه بين جوونا اوج گرفته..............
شما داری 30-40 سال پیشو با الان یکی میکنی؟
الانی که یه دختر بچه یا پسر بچه ابتدایی اونقدری میدونه که به بابا و مامانای ما با کلی توجیه شدن و با رودربایسی یه سری مسائل رو میگفتن؟
من تاپیک های مربوط به ازدواج رو دنبال میکنم و میبینم تو اکثرشون حرفهایی زده میشه که نشان از سن پایین و عدم پختگی بعضی از افراد داره
افرادی که انگاری تو دهه 90 زندگی نمیکنن، ازبس پاشون رو از خونه بیرون نذاشتن فکر میکنن اونا هم تو دهه 30-40 پدر مادراشون زندگی میکنن
بگذریم
نظر شما و من فقط یه نظره و هیچکدوم بر دیگری ارجهیت نداره و بحث اگر میشه برای روشن شدن افکار و بالا رفتن سطح فرهنگی همه امونه، ایشالا که همه شرکت کنن تا با نظرات مختلفم آشنا شیم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما داری 30-40 سال پیشو با الان یکی میکنی؟
الانی که یه دختر بچه یا پسر بچه ابتدایی اونقدری میدونه که بابا و مامانای ما با کلی توجیه شدن و با رودربایسی یه سری مسائل رو میگفتن؟
من تاپیک های مربوط به ازدواج رو دنبال میکنم و میبینم تو اکثرشون حرفهایی زده میشه که نشان از سن پایین و عدم پختگی بعضی از افراد داره
افرادی که انگاری تو دهه 90 زندگی نمیکنن، ازبس پاشون رو از خونه بیرون نذاشتن فکر میکنن اونا هم تو دهه 30-40 پدر مادراشون زندگی میکنن
بگذریم
نظر شما و من فقط یه نظره و هیچکدوم بر دیگری ارجهیت نداره و بحث اگر میشه برای روشن شدن افکار و بالا رفتن سطح فرهنگی همه امونه، ایشالا که همه شرکت کنن تا با نظرات مختلفم آشنا شیم

به نظرتون قرن 90 بهتره يا 2012؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
به نظرتون قرن 90 بهتره يا 2012؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو دهه نو مونده؟ الان دهه نوده ها، حالت خوبه؟
من میگم هر چیزی باید متناسب با شرایط روز باشه
بعضی چیزا الان دیگه جواب نمیده، یکی از همینا ازدواج سنتیه، البته بگما، تو شهرستانا و شرای کوچیک که مردم تقریبا همو میشناسن میتونه موثر باشه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی چیزا الان دیگه جواب نمیده، یکی از همینا ازدواج سنتیه، البته بگما، تو شهرستانا و شرای کوچیک که مردم تقریبا همو میشناسن میتونه موثر باشه

حالم خوبه ...منظورم اينه كه خيلي وقتا خيلي چيزا سنتيش بهتره .......يكي ازدواجه اين نظر منه............

tanin67

عضو جدید

عذر میخوام برادر میشه شما ازدواج مدرن رو برای من تعریف کنین؟؟؟؟؟؟؟؟

fbarani67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم ب شخصه با ازدواج سنتی ک دو طرف هیچ شناختی از هم ندارن موافق نیستم.........ترجیح میدم حداقل از قبل شناخت کوچیکی از هم داشته باشن لزوما نه هر دوطرف یکیشونم کافیه......
و اینکه ازدواج سنتی بیشتر تو شهرهای کوچیک دیده میشه اصلا موافق نیستم با این مورد چون بارها دیدم تو شهرهای بزرگ این مورد رو.......
مخصوصا اینکه الان ارتباطات کمتر شده و مردم به هرکسی اطمینان ندارن خیلی از خانواده ها از این طریق اقدام میکنن.......(سنتی)...اتفاقا نتیجه خوبی هم داره ولی زمان میبره تا 2طرف باهم اشنا شن مخصوصا اگه زود منجر به ازدواج شه.

با تمام این حرفا من ترجیح میدم سنتی نباشه:D

*Essi*

اخراجی موقت

محکم تر بودن بنیان خانواده ربطی به ازدواج سنتی و مدرن نداره، حضرت مینا.

سنت و مدرنیسم در خواستگاری فقط یک راه آشنایی هست، آنچه سبب استحکام میشده، تفاوت نگرش به زندگی در گذشته و حال هست.

جوانان الان اکثرا تکلیفشون با خودشون مشخص نیست، طرف دوست دختر یا دوست پسر میخواد، که مدتی باهم خوش باشن، میره ازدواج میکنه، اون مدت خوشی که تموم شد به بن بست میرسند.

ازدواج های الان چون مفهومش با دوستی اشتباه گرفته شده، طلاق رفته بالا.

جوانان باید اول با خودشون مشخص کنند دنبال دوست دختر یا پسر هستند، یا همسر برای یک زندگی طولانی.

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز

سنت و مدرنیسم در خواستگاری فقط یک راه آشنایی هست، آنچه سبب استحکام میشده، تفاوت نگرش به زندگی در گذشته و حال هست.

جوانان الان اکثرا تکلیفشون با خودشون مشخص نیست، طرف دوست دختر یا دوست پسر میخواد، که مدتی باهم خوش باشن، میره ازدواج میکنه، اون مدت خوشی که تموم شد به بن بست میرسند.

جوانان باید اول با خودشون مشخص کنند دنبال دوست دختر یا پسر هستند، یا همسر برای یک زندگی طولانی.

چه زیبا صجبت میکنید اسی جان هرجا پست های شما رو میبینم بسی لذت میبرم
من هم موافقم اونقدر مسائل مختلف تو زندگی الان به وجود اومده که فرصت برای شناخت خود خیلی کم شده هنوز تکلیف آدم در مورد خودش مشخص نیست !

*Essi*

اخراجی موقت
من هم موافقم اونقدر مسائل مختلف تو زندگی الان به وجود اومده که فرصت برای شناخت خود خیلی کم شده هنوز تکلیف آدم در مورد خودش مشخص نیست !

با وجودیکه آگاهی اینهمه بالاتر رفته، زمان انجام کارها کمتر شده، باز هم فرصت برای شناخت خود به نظرت کم شده؟

به نظرم در عصر جدید، آدم ها مشکلاتشون زیادتر نشده، بلکه در یک فضای بزرگتری احساس معلق بودن میکنند.

تضاد و تناقض در زندگی امروز بشر خیلی زیاد شده، چون در یک مرحله گذار هست.

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
با وجودیکه آگاهی اینهمه بالاتر رفته، زمان انجام کارها کمتر شده، باز هم فرصت برای شناخت خود به نظرت کم شده؟

به نظرم در عصر جدید، آدم ها مشکلاتشون زیادتر نشده، بلکه در یک فضای بزرگتری احساس معلق بودن میکنند.

تضاد و تناقض در زندگی امروز بشر خیلی زیاد شده، چون در یک مرحله گذار هست.

دقیقا همینطوره مشکل عدم تطابق کامل با فضای زندگی امروزه ...
آقا و خانم ایکس با هم ازدواج کردن :
موشکافانه به زندگی پدر و مارشون نگان میکنن میبینن عشقی تو زندگیشون نبوده ... حرف مردم از همه چیز مهمتر بوده ... عروس رو با لباس سفید میدیم با لباس سفید هم پس میگیریم و....
میاد سریال های زیبای ماهواره ای رو نگاه میکنه !!!! مرده به زنه خیانت کرد زنش هم تلافی کرد
میاد سریال های زیبا تر ایرانی رو نگاه میکنه مرده خیانت کرد زنه خواست خیانت کنه مرده زنش رو کشت
میاد اینترنت میبینه دختره با پسره یک سال نامزد بودن بعد از یک سال فهمیده همه اینها نقشه بوده برای بدست آوردن پول بابای دختره
با دوستش صحبت میکنه دختر میگه همه پسرا ..... پسره میگه همه دخترا ......
بعد بزرگ شدن فضای زندگی به واسطه همین ارتباطات رو در نظر بگیرید و سیاست های مقابله به جای آموزش این حکومت با خیلی از همین عوامل ... میشه افرادی که معلق در فضای زندگی به مانند فضای سایبری میمونند ...

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

حضرت مينات منو كشته.........:eek:

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی بهتر کدومه؟اینکه آدم خودش طرفو انتخاب کنه بعد خونواده رو درجریان بذاره,اونام راضی باشن.
وایییییییییییییییی بهتر از این نمیشه.

mirror_life2006

عضو جدید
میدونی بهتر کدومه؟اینکه آدم خودش طرفو انتخاب کنه بعد خونواده رو درجریان بذاره,اونام راضی باشن.
وایییییییییییییییی بهتر از این نمیشه.
اینم یه نکته هستش اما متاسفانه الان جون پدر و مادر ما خودشون سنتی ازدواج کردن به ما هم تحمیل میکنند باید وایستیم نسلا عوض بشن تا این سنت از بین بره شاید برا بجه هامون این بیشتر باشه من خودم با این که پدر یا مادر عروس پیدا کنن مخالفم جون من میخام با اون عروس زندگی کنم نه پدر مادرم

لوتوسو

عضو جدید
نسل الان نسل گذره.موندیم بین مفهوم ازادی روابط غرب و اخلاقیات شرق!
چیزی ک معلومه اینه که ازدواج سنتی فرصت کافی برا شناخت ب 2طرف نمیده اما خب خیلی خط قرمزای اخلاقی توش رعایت میشه و طرف از نظر دلسوزانه و واقع بینانه خانواده هم استفاده میکنه
تو ازدواج مدرن هم با این ک دو طرف خیلی خوب همو میشناسن،اما فقط خودشونو میشناسن،خانواده،مشکلات اقتصادی،فرهنگی،...خیلی چیزا دیده نمیشه!
توصیه شخصی من:
یه دوستی با شروع عاقلانه>>>>با اطلاع یکی از اعضای خانواده از هر دو طرف>>>>>شناخت درست>>>>درگیر مسائل عاطفی شدن

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم یه نکته هستش اما متاسفانه الان جون پدر و مادر ما خودشون سنتی ازدواج کردن به ما هم تحمیل میکنند باید وایستیم نسلا عوض بشن تا این سنت از بین بره شاید برا بجه هامون این بیشتر باشه من خودم با این که پدر یا مادر عروس پیدا کنن مخالفم جون من میخام با اون عروس زندگی کنم نه پدر مادرم

بله.بخاطر اینکه خودشون اینطوری نبودن.یعنی مثل ما نبودن.الان اگرم یکی بیاد به خونوادش بگه با فلانی دوستم,انقدر ذهنیت خونواده ها تغییر میکنه...
البته اونام یکم حق دارن.