به نظر شما دلایل کم سوادی و کم اطلاع بودن مهندسان امروز ما چیست ؟؟؟؟

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره مهرداد کاملا باهات موافقم من میگم بی اعصاب بودن اون ربطی به دانشگاهش نداره...
چون گفتن به این دانشگاه آزادی محل نده:w05:
رزا جان من خودم دوره ی کارشناسیما الان دارم دانشگاه آزاد می خونم . همهی درس هاما دارم خودم از روی کتاب می خونم کاری به استاد ندارم خیلی خیلی واسم مشکله اما اگه بخواییم چیز یاد بگیریم بیاد این کار را بکنیم .

زندانی درقفس

عضو جدید
رزا جان من خودم دوره ی کارشناسیما الان دارم دانشگاه آزاد می خونم . همهی درس هاما دارم خودم از روی کتاب می خونم کاری به استاد ندارم خیلی خیلی واسم مشکله اما اگه بخواییم چیز یاد بگیریم بیاد این کار را بکنیم .

:w24:آره حق باتو هس:(

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه معرف شخصیت شما خانم محترم نیست.شما به خاطر جو جامعه و میل شدید پدر و مادرت مجبور شدی که تو دانشگاه ازاد درس بخونی.همانطور که قبلا هم گفتم من به شدت منتقد وجود دانشگاه آزاد و پیام نور هستم.این دو ارگان ارزش مدرک مهندسی را به کلی از بین بردند و مانند ماشین جوجه کشی مهندس و فوق لیسانس می دهند بیرون.این اصلا خوشایند نیست.
حالا درسته شما به خاطر برخی مصالح دارین اونجا درس میخونین، ولی نباید از وجود همچین ارگانی راضی باشید

داداش تو دانشگاه آزاد هم دانشجویان ماهر تا دلت بخواد هست . شما نباید به دانشجویان دانشگاه آزاد توهین کنی من هم خودم دانشگاه آزاد نجف آباد درس می خونم می دونی چار چون دانشگاه دولتی که واسه ی رشته ی ما بود یکی بود اون هم 30 تا می گرفت تازه کجا دانشکده ی در مرند تبریز که اصلا هیچ امکاناتی نداره .
پس خواهشا توهین نکن .

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز

درسای عملی رو چه کنیم؟؟؟؟!!
همین استادی که من گفتم واسه یه درس عملیه!

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسای عملی رو چه کنیم؟؟؟؟!!
همین استادی که من گفتم واسه یه درس عملیه!
راستش من دروس عملی را خیلی عالی و خوب همشون را تو دوره ی کاردانی و در هنترستان که باید گفت دانشگاه یاد گرفتم .

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من دروس عملی را خیلی عالی و خوب همشون را تو دوره ی کاردانی و در هنترستان که باید گفت دانشگاه یاد گرفتم .

اون دوران مباحثه خودشه ...یونی فرق میکنه..
بعدشم شما هنرستانت خوب بوده و اصولی یاد گرفتی..بقیه چی؟!!

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون دوران مباحثه خودشه ...یونی فرق میکنه..
بعدشم شما هنرستانت خوب بوده و اصولی یاد گرفتی..بقیه چی؟!!
نه ما که مباحثمون به جز دروس محاسباتیمون تغییری نکرده .
راستش مابقی باید تو همین دانشگاه یاد بگیرن که متاسفانه اوضاعش آشفته هستش .

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
;)
راس میگه دیگههههه.. بار آخر باشه کسی به آزادیا توهین میکنه هاااا وگرنه:w43:

من که رفته بودم دانشگاه یه دختر خوب و تحصیلکرده انتخاب کنم .

بعد یواش یواش کار یاد گرفتیم برای مملکت مفید شدیم

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه ما که مباحثمون به جز دروس محاسبلاتیمون تغییری نکرده .
راستش مابقی باید تو همین دانشگاه یاد بگیرن که متاسفانه اوضاعش آشفته هستش .

با این استادایی که میان سر کلاس بازی میکنن حتما میشه چیزی یاد گرفت...
تنها راه چارش ثبت نام تو آموزشگاه هاس و بعدشم تلاش خودمون

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ک هر دانشگاهی با رتبه های چند هزار دانشجوی مهندسی میپذیره
مهندسا باید کمیاب باش

F.H

عضو جدید
کی میگه دانشگاه ازاد بده؟
من از رشته های دیگه اطلاعی ندارم ولی معماری و عمران ازاد مشهد سطحش خیلی بالاس, من ک راضی بودم چون استادای خیلی خوبی داشتیم
من یه بار رفتم سر کلاس طرح دانشگاه فردوسی,سطح کاراشون خیلی پایین بود. استادمون اینقدر کارای مارو زد توی سر بچه هاشون ک بیا و ببین
در کل رشته ما چون واحد عملی زیاد داره و برای واحدای عملی بازدید هم زیاد میرفتیم خیلی خوب بود
خیلی از بچه ها همزمان با درس کار میکردن بقیه هم بلافاصله بعد از تموم شدن درس مشغول کار شدن حتی چن تا از طرحاشون اجرا هم شد!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران در دانشگاه ها را بر روی مردم گشوده تا آمار باسوادی بالا برود
وگرنه برایش آینده این باسوادها !! مهم نیست

آمار باسوادی ایران برخلاف آمار بهداشتش بالاست
و دلیل سرمایه گذاری نکردن در بخش بهداشت هزینه بر بودن آن است
در حالی که با سرمایه گذاری در بخش آموزش در کوتاه مدت سود چند صد برابری آن برگشت میخورد
مثلا صرف هزینه برای ساخت یک مرکز دانشگاه آزاد به همراه استخدام پرسنل ، هر چند هزینه بر است ، ولی در مقابل شهریه های سرسام آور از دانشجوها اخذ میشه

در کشوری مثل امریکا با اینکه دانشگاه هاش از علم به شدت بالائی برخوردار هستند ، ولی در مقابل هزینه ها و شهریه ها هم سرسام آور است
پس چرا تقاضای ورود به این دانشگاه ها از همه جای دنیا بالاست ؟
چون دانشگاه های امریکا برخلاف ایران با صنعت رابطه تنگاتنگی دارند
صنایع با رداخت هزینه به دانشگاه ، تحقیقاتشان را به دانشگاه ها میسپارند
دانشگاه ها هم با پرداخت هزینه به دانشجوها ، ازشان در این تحقیقات استفاده میکنند
و در نتیجه نه تنها زندگی دانشجو تامین میشود ، بلکه دانشجو ترغیب و مجبور به یادگیری میشود

در ایران هم دانشجو سعی میکند به جای 8 ترم در 30-40 ترم دوره کارشناسی را تمام کند
چرا ؟
تا اگر کسی پرسید کارت چیه جواب بدهد دانشجو هستم :biggrin:
فارغ التحصیلی هرچقدر دیرتر بهتر

sora89

عضو جدید
به نظرم هدف خیلی چیزه مهمیه چیزی که مردمه ما اون رو گم کردن منه دانشجو همیشه این تو ذهنم میاد که هدفم از خوندنه درس چیه چون نه چیزی تواین مدت عایدم شده نه بعد اتمام تحصیلم چیزی هم گیرم نمیاد

اساتید هم هدف ندارن چون فقط برای پول و کلاس کاری خود پشت اون میز میشینن وهدفی به معنای بالا بردن بار علمیه بچه ها و پیشرفت کشورندارن

ایران داره سمت بدی میره همه فقط به این فک میکنیم یه جایی برسیم که به پول ومقام توش باشه
به خاطره همینه برامون مهم نیس بارعلمیه خودمون وپیشرفته کشورمون

توکشورایران کلمه ی من داره هروز بزرگتر میشه وکلمه ما کمرنگتر که باعثه پس رفته ایران میشه ودلیله همه ی بی سوادی ها وعقب افتادنه کشورمون
هرکی به فکره خودشه وسازه خودشومیزنه
بازم مرسی بابت تایپیکه جالبت
:gol:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دلایل عمده ی آن سطح فوق العاده پایین دانشگاه های ما و کم سوادی استاتید و استفاده کردن از استاتید بی تجربه و با اطلاعات کم که توانایی تدریس را نداشته و کارایی بسیار پایینی دارند . از دلایل دیگر آن گذاشتن واحد های نا کار آمد و غیر مفید برای دانشجویان و مهندسان رشته های مختلف می باشد و بیشتر به دروس تئوریک پرداخته می شود . در حالی که در دانشگاه های بزرگ جهان برای رشته های مهندسی دروس تخصصی و کارگاهی و عملی آن ها خیلی بیشتر از دروس تئوریک آن ها می باشد و همین سبب شده که مهندسان آن ها در زمینه های مختلف خیلی رهتر وارد بازار کار شوند ، حال آنکه در ایران تقربا اکثر مهندسان بعد از دوران دانشجویی و در بازار کار ، کار یاد می گیرند و با الاع می شوند . و این واقعا جای تاسف دارد .

از همه ی بچه ها می خواهم که نظرات خود را در این مورد بیان کنند.

درسته ولی فکر میکنم مشکل از استادا نیست کلا همون طوری که گفتن مشکل کلا جدا بودن دانشگاه و صنعت هست و از طرفی هم مشکل صنعت داغون کشور حداقل تو رشته خودم میدونم چون برق هنوز دولتی هست خیلی مشکلات وجود داره.ولی اگه برق هم یه بازار داشته باشه خیلی از تحقیقات دانشگاه ها اهمیت و ارزش پیدا میکنه و ارتباط بهتر میشه شاید هم نشه!! میدونین تو برق فکر میکنم تحقیقات دانشگاه هنوز برای برق کشورمون مفید نیست چون سیستم دولتی حاکم هست (که دنبال خرج اضافی برای گرفتن بوجه بیشتر هست) بقیه رشته ها هم احتمالا دلایلی هست که باید بررسی بشه.

آخرین ویرایش:

coherent

عضو جدید
باید از خودمون شروع کنیم وقتی به دانشجو میگی تو تست سختی ویکرز قطر اثرو اندازه بگیر ضلعو اندازه میگیره به دانشگاه و امکانات و استاد چه انتقادی وارده ؟ شما بگید؟

pari khano0m

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد و پیام نور انگیزه را در بچه هایی که دارن تو دانشگاه های دولتی درس می خوند از بین میبرند.چرا ه دقیقا همون رشته داره تو یک خونه به عنوان مرکز پیام نور یا دانشگاه آزاد درس میخونه.
من به شخصه به هر قیمتی مدرک عالیه گرفتن مخالفم.نتیجه اش هم همین اوضاع مدرک گرایی که یه مهندس کامپیوتر فارق التحصیل هیچی بلد نیست حتی آفیس.خجالت آوره
چرا توهین می کنین؟؟؟؟ من خودم دولتی قبول شدم ولی ترجیح دادم برم آزاد. پس دلیل نمیشه فقط واسه مدرک میرن آزاد یا پیام نور!!!!!

• Like
واکنش ها: F.H