به نظرشما جن هاوجوددارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینین دوستان این جور بحثا هیچ وقت به نتیجه نمیرسه چون عقاید طرفین مثل دو خط مواری هستن
عده ای به قران استناد میکنن در صورتی که عده ای دیگه اصلا قرانو قبول ندارن.پس چه کاریه که بحث بیهوده کنید.هر وقت تونستین منبعی پیدا کنید که فصل مشترک اعتقادات هر دو طرف باشه بحث رو ادامه بدید

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین دوستان این جور بحثا هیچ وقت به نتیجه نمیرسه چون عقاید طرفین مثل دو خط مواری هستن
عده ای به قران استناد میکنن در صورتی که عده ای دیگه اصلا قرانو قبول ندارن.پس چه کاریه که بحث بیهوده کنید.هر وقت تونستین منبعی پیدا کنید که فصل مشترک اعتقادات هر دو طرف باشه بحث رو ادامه بدید
چه ربطی به قران واسلام داره اعتقادبه جن تووهمه ی ادیان هست ازفیلماشون معلومه

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین اژدها یک باور چینیه، اگه امروز در غرب ازش فیلم ساخته میشه، معنیش این نیست تو آمریکا هم مردم به اژدها باور داشتن.

اون جن فیلم های جن گیر و... اصلی ربطی به این جن که اسلام توصیف کرده نداره، این یه چیز دیگه هست ترجمه شده به جن !!!

ولی جالبه که دیو رو مگین تخیل اما جن رو میگین واقعیت، در حالیکه هردوی اینارو فقط عوام باور داشتند و دارند و یا سودجویان فیلم ساز چه فیلم سینمایی چه فیلم کردن ملت ها............

و باز هم جواب ندادین چرا جن نه در انجیل هست نه در تورات، در حالیکه قرآن هیچ داستانی خارج از این دو کتاب از پیامبران قوم یهود و فرشته و .... نداره .
تا اونجایی که من میدونم در مذهب یهود و انجیل حرف از جن بسیار مصمم تره ..گردنبندهایی که در مذهب یهود استفاده میشه و برگردنفرزندان پسرانشون میندازن شامل سه اسم فرشته است برای اینکه فرزندان اون ها رو از نوعی جن محافپت کنه . همین داستان در انجیل هم اومده ...باور عامیانه اون زمان کاملا روشن بوده که به جن اعتقاد داشتند و اینو میتونین تو اسم گزاری خدایانشون هم ببینین..

بله اون جوابتون رو دیدم و عرض کردم اون لغت ها به اشتباه به جن ترجمه شده اند، جن یک ماهیت فیزیکی داره که شمایی که بهش باور داری براش متصوری.

با توجه به مطالعاتتون میشه بفرمایید جن در حالت کلی چه شکلیه؟ هم از منظر اسلام هم از منظر غرب.
شما که از لحاظ علمی بحث میکنی میشه به من بگی گاز چه شکلیه؟ برای چیزی که با چشم دیده نمیشه شکل میخواید؟نزدیک تر بیام روح چه شکلیه؟ همونطور که یاد گرفتیم علم هم میتونه اشتباه کنه ..مثالش خودتون زدین شاخ گاو ...خنده داره اما باورش داشتن همونطور که گالیله رو سوزوندن چون قرار بود خورشید دور زمین بچرخه ...پس علم ناپدارتره
رو چه حسابی میگین جن از آتشه؟ اگر میخواهین بگین خدا گفته و اینا من بحثی ندارم، منم میگم از آتشه !!!

نمیدونم والا تو کدوم مقاله علمی دنیا، تا حالا خبر از کشف یک چیز غیر فیزیکی دادن که ساختار بدنش به شکل هرچیزی در میاد.

کلا این ادیان همه قوانین تبدیل انرژی و زیست شناسی و... رو زیر سئوال میبرند.

تا حالا هیچ موجود بدون سلول و اتم کشف نشده، حالا اینکه سلول ها چگونه در آتش قرار میگیرند هم !!!

بگذریم....... انگار نشستیم سر وجود اورک ها در فیلم ارباب حلقه ها بحث میکنیم !!!
خیلی جالب که شما میگین سلول و اتم بعد میگین هیچ موجودی نیست که بدون اینا باشه ..خب بله نیست . نکنه میخواین بگین که آتش و خاک هیچ سلول یا اتمی ندارند؟ علم ثابت کرده که انسان هایی با قد 4 یا 5 متر روی زمین بودن همه هم بقایاشون دیدین . قبول ندارین؟ خب اگه اینو قبول داشته باشین بعدا بحث هایی در مورد دیو ها هم خواهم کرد البته کاملا تجربی و سینه به سینه که شما بهش میگین خرافات اما من میگم واقعیات دستکاری شده .

به نظر شما چرا اینجور باورها در میان انسان های چند هزار سال قبل اینقدر زیاد بوده؟

از آتش خلق شده بالاخره تولید مثل که میکنه روی این زمین !!! هرچند خلق شدن آدم از خاک هم داستان داره.

تئوری خلقت از آتش و باد و خاک یک باور یونانیه، واقعا یکی نشسته هزاران نوع سوسک رو از خاک خلق کرده؟

یا آدم و جن روی این زمین تافته جدا بافته هستند و خلق شدند، بقیه موجودات خلق نشدن، از تکامل به وجود آمدن !!!!

آخه تعبد تا چقدر عزیز من.....

اولین موجودی نیست که بخواد خلق شده باشه، اینجوری تمامی دایناسورها و.... هم قبل از وجود انسان خلق شدن.

کلا این تئوری خلقت زیادی ساده و کودکانه هست، تئوری تکامل درسته اثبات نشده ولی با نگاه به اطراف بیشتر منطقی به نظر میاد.

تکامل کاملا با تئوری خلقت اتفاقا منافات دارد، وگرنه هیچ دلیلی نداره شامپانزه از نظر فقط ظاهری مثل آدم باشه.

خلقت و تکامل کنار هم جور در نمیان، اینکه آدم خلق بشه، اما شامپانزه نه !!!!
در مورد زمان و نحوه خلقت نمیدونم که چیزی بگم اما همونجور که هم علم ثابت کرده و هم در تمام ادیان به صورت مستقیم اومده مثلا خودم در کتاب آفرینش خوندم این بوده که اولین موجودات روی زمین موودات دریایی بودند .در مورد بقیه قضایا نمیتونم حرفی بزنم چون نه اطلاعات زیست شناسی دارم نه سوسک ها رو میشناسم .
شما نه باید در مورد سیارات دیگر بگی موجوداتی هست نه بگی نیست، نمیدانم بهترین کلمه ای هست که خیلی از آدما دوست ندارن بگن و واسه هر سئوالی حتما باید یک جوابی داشته باشند حتی در حد توهم !!!

در پایان عقیده شخصی خودم میگم . به نظر من هم این بحث ها به نتیجه نمیرسه و بیخوده چون فقط تمایل دارین از پشت نت دنبالش کنین و بیشترین چیزی که در این مورد دیدین داستان های خرافی که از آشنایان شنیدین که نود درصدش دروغ یا اینکه تو نت خوندین که میتونم بگم همش دروغه. باور به این موجود یک عقیده شخصی برای شماست. دقیقا مثل این میمونه که بگن فلان جانور منقرض شده اما چون شما ندیدن و علم هم ثابت نکرده پس وجود خارجی نداشته . والله اعلم . هرخدایی که میپرستیم همون میدونه که قبل از ما چه موجوداتی بودند وبعد از ما چه موجوداتی به وجود خواهد آمد

"Dezire"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث کردن درباره ی این موضوع ها اشتباه نیست!

در صورتی اشتباهه که بعضی حقیقت ها برای بعضی از افراد قابلِ درک نباشه و اون از کم بودن یا شایدم زیادیِ اطلاعات هست

مثل کسایی که اونقدر درموردِ خدا تحقیق کردن تا اینکه گفتن چیزی به اسم خدا وجود نداره و جهان از یک انفجار به وجود اومده:razz:

در ضمن باید بگم که اگه اسمی هم از جن توو تورات و انجیل نیومده....که نمیدونم کی هست اینجا که این کتاب ها رو کامل خونده باشه

باید بدونین که قرآن اونقد کامل و امروزی هست و واقعا بی معنیه که بهونه ی نیومدنِ اسم جن رو توی کتاب هایی که خیلی قبل تر از قرآن اونم به وسیله ی ادما نوشته شده

بیاریم و بگیم اونها به وجود جن اعتقادی ندارن!

اگر هم میگن ما جن رو دیدیم ..منی هم به وجود جن اعتقاد دارم فوقش یک درصد این موضوع رو قبول کنم...چون همیشه یه پرده ای بین انسانها و جن و شیاطین بوده و هست

بعضی بحث ها بعضی مواقع هیچ نتیجه ای نداره و تاسف داره!

آخرین ویرایش:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
پستارو بخون تا بفهمی چه ربطی به قران داره
آهان منظورتونوگرفتم
آقاتوهرمکانی وهرمملکتی مختص به اون مکان جن وجوداره جن مسلمون داریم جن کافرداریم همه نوع
اگه به قران اعتقادی داشته باشی(نمیدونم فکرکنم نداری )تووسوره ی جن هست که رییس جنهامیگه ایمان اورده به کتاب محمد
اونایی که من تعریف کردم جن مسلمون بودش آقا
خب تووشهرهای ماهم جن کافرهم هست اوناهم مثه ماهااختیاردارن آقا

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آهان منظورتونوگرفتم
آقاتوهرمکانی وهرمملکتی مختص به اون مکان جن وجوداره جن مسلمون داریم جن کافرداریم همه نوع
اگه به قران اعتقادی داشته باشی(نمیدونم فکرکنم نداری )تووسوره ی جن هست که رییس جنهامیگه ایمان اورده به کتاب محمد
اونایی که من تعریف کردم جن مسلمون بودش آقا
خب تووشهرهای ماهم جن کافرهم هست اوناهم مثه ماهااختیاردارن آقا
چقدر راحت در مورد دیگران نظر میدید.البته اصلا مهم نیست که در مورد من چی فکر میکنید .

بالا