به نظرتون این عکس چه مفهومی داره؟؟؟

naghmeh raha

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان خوبم:smile:

این اولین تاپیکی هستش که می زنم ، امیدوارم خوشتون بیاد...

وقتی این عکسو دیدم گفتم چه خوب میشه اگه اینجا به اشتراک بذارمش ونظر بقیه رو هم بدونم؟

به نظر شما این عکس چه مفهومی داره؟؟؟
خوشحال میشم اگه نظراتتون رو بیان کنید:w30:

مشاهده پیوست 89070

naghmeh raha

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر خودم می تونه چندین مفهوم داشته باشه
آدمی که از خاک به وجود اومده و داره به آسمون صعود می کنه
یا داره دعا میکنه واسه بارون توی کویر

ashke yakhi

عضو جدید
به نظر من داره وابستگی و در ارتباط بودن زمین و اسمون و انسان رو نشون میده.......

*توت فرنگی*

عضو جدید
ولی من حس میکنم..
این آدمه نماد انسانهای روی زمینه که دارن همه ی رحمت الهی رو یک جا واسه خودشون نگه میدارن تا جایی که توش غرق بشن ولی ..
یکم پایینتر ...خشکی دستی که اون انسانو نگه داشته بیداد میکنه!و ممکنه با شکستن اون دست پایه زندگیش ویران بشه......
من حس میکنم خودخواهی و بی فکری انسان ها رو نشون میده!

lightak

عضو جدید
به نظر من اون انسان نماد کسیه که داره دیوارای شیشه ای بین خودش و خدا رو میشکنه تا به خدا نزدیکتر بشه

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
من هرچی تلاش کردم نتونستم چیزی رو ازش استنباط کنم ... :)

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من حس میکنم..
این آدمه نماد انسانهای روی زمینه که دارن همه ی رحمت الهی رو یک جا واسه خودشون نگه میدارن تا جایی که توش غرق بشن ولی ..
یکم پایینتر ...خشکی دستی که اون انسانو نگه داشته بیداد میکنه!و ممکنه با شکستن اون دست پایه زندگیش ویران بشه......
من حس میکنم خودخواهی و بی فکری انسان ها رو نشون میده!

اوهوم
منم موافقم!

raha**

عضو جدید
فک میکنم من:
من میدونم خدایی هست
من میدونم خدا همیشه بهم کمک کرده و بازم من خواسته ای دارم
من میدونم تنها خداست که میتونه منو به خواسته هام برسونه
من میدونم که الان دگه باید دعا کنه آخه این رسمشه
من میدونک الان باید کمی صبور باشم ولی نیستم دگه خیلی دعا میکنم به خیال خودم . دگه حالا فک میکنم از عرش هم دعاهام گدشتن ولی جوابی که خودم فک میکنه و دوس دارم رو نمبینم حالا دگه فک کنم عصبانی شدم فک میکنم خدا تنهام گذاشته فک میکنم خیلی تنهام...
ولی من نمیدونم که خدا همیشه باهام بوده و همیشه دوستم دارشته و الان بهم لطف میکنه که دعام رو مستحاب نمیکنه..
نمیدونم چی دارم میگم ولی این عکسو دیدم فقط یاد ....

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه دقت کنین سمت چپ باغه،ولی سمت راست بیابون،من فک میکنم پیامش اینه که انسانی که از خاک آفریده شده،میتونه با اراده خودش و توسل به خالق همون خاک خالی رو به باغ تبدیل کنه

naghmeh raha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دقت کنین سمت چپ باغه،ولی سمت راست بیابون،من فک میکنم پیامش اینه که انسانی که از خاک آفریده شده،میتونه با اراده خودش و توسل به خالق همون خاک خالی رو به باغ تبدیل کنه

خیلی زیبا بود
ممنونم دوست عزیز:w27:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه کم بیشتر دقت کردم:D
سمت راست هوا ابریه ولی سمت هوا صافه،اینکه چرا آدم پشتشو به نعمات کرده جای تامله!!!!!!
در کل گیج کنندس،هزارو یک برداشت میشه کرد از این عکس:confused:

naghmeh raha

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کم بیشتر دقت کردم:D
سمت راست هوا ابریه ولی سمت هوا صافه،اینکه چرا آدم پشتشو به نعمات کرده جای تامله!!!!!!
در کل گیج کنندس،هزارو یک برداشت میشه کرد از این عکس:confused:

واسه همینم بود که این تاپیک و زدم
جون خودمم کامل متوجه نشدم

aghassi69

عضو جدید
نظر من این که زندگی بدون آب پایداری نداره ونشانه لطف خدا به بندگانش
خیلی نظر من رو جلب کرد.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من که نظرات بقیه دوستان رو نخوندم ..ولی به نظر من این عکس تفاوتی درش نیست ..یه مفهوم رو میرسونه :
اگر زیر ادمی که دستاش رو به اسمون هست رو نگاه کنید همه چیزی هست .از درخت گرفته تا دستی که مفهوم خاک رو میرسونه ..در کل به نظر من انسانی که هر کاری میکنه به خودش تنها محدود نمیشه وبه دیگران هم تاثیر میزاره ..

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
اون آدم داخل آب هست .. آب یعنی حیات و زندگی

طرف توی آب حیات هست و غرق نعمت .. ولی فراموش نکرده که با خشک سالی (سمت راست تصویر) و آبادانی (سمت چپ تصویر) فقط یک قدم فاصله داره .. پس دست نیاز به درگاه بی نیازش برداشته

اون دستی که آدم روش هست هم این معنی رو میده که هرچی بهش برسی باید دست رنج خودت باشه و خودت کمر همت برای اهدافت برداری

اما همه اینها بکنار .. قشنگترین جاش میدونی کجاس ؟!!

اونجا که آدمه دستش رو از حباب آبی که دورش هست , بالاتر رفته و چند قطره آب به آسمان چکیده ..

بنظرم این یعنی به خدا بگیم : اگر همه نعماتت رو هم ازمون بگیری .. باز دوست داریم و بندگیت رو میکنیم :redface:

(اون قطره های پرت شده میتونه به این معنی هم باشه که به خدا بگیم .. حاضریم همه چیزهایی که بهمون دادی رو بزاریم کنار و بیاد تو باشیم فقط )

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه ممنون بابت تاپیک خوبت!!!آدم به فکر فرو میبره و جالبه که میتونی با خوندن نظرات بقیه دیدشون رو نسبت به دنیا بفهمی!!!

راستش من فکر میکنم که او دستی که اون حباب روش هست دنیای واقعیه و اون حباب دنیای ذهنی ما آدما(دقت کنین حباب هست و شکننده)..با اینکه اون فرد دستش رو از حباب بیرون آورده و به سمت پرورگار دست بلند کرده حباب نترکیده بلکه از اون آب جاری شده!!این آب میتونه افکار استعدادها ونعمات خدادادی اون فرد باشه که هنوز به اشتراک نذاشتتشون... یعنی با توجه به باری تعالی و استفاده از نعمات و استعدادهامونو خارج از دنیای محدود خودمون(حباب) میتونیم جهان رو سیراب کنیم و دنیای بهتری بسازیم!!!