به انشای دوره دبستانتان ، امروز که دانشجو هستید چه پاسخی می دهید : علم بهتر است یا ثروت!؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
به انشای دوره دبستانتان ، امروز که دانشجو هستید چه پاسخی می دهید : علم بهتر است یا ثروت!؟

لطفا با ذکر دلیل بگید که دلیلتون از انتخابی که کردید چی بود؟

چرا علم بهتر از ثروت هست ، یا چرا ثروت به علم می ارزه؟

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثروت

علاقه داشته باشی درس بخونی اما پول نباشه واقعا سخته
بخوای در ارتباط با رشته تحصیلی خودت شغلی فراهم کنی بازم پول نیازه

ارزش علم بیشتر از ثروته ولی متاسفانه هزینه ها بالاست

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا گفتید ثروت؟

میتونید برای حرفتون دلیل بیارین و اثباتش کنین؟ من میتونم اثبات کنم که............

اول نظر همه رو میخوام بدونم بعد خودم صحبت کنم. لطفا توضیح بدید چرا ثروت بهتره؟

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثروت......کافیه به زندگی اطرافیان خودتون نگاه کنین.............علم به راحتی با ثروت بدست میاد اما با علم خیییییییلی کم پیش میاد که ثروت بدست بیاریم

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ثروت

علاقه داشته باشی درس بخونی اما پول نباشه واقعا سخته
بخوای در ارتباط با رشته تحصیلی خودت شغلی فراهم کنی بازم پول نیازه

ارزش علم بیشتر از ثروته ولی متاسفانه هزینه ها بالاست

ثروت :d بنا به دلیل فوق :d

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من جفتشون مکمل همدیگن نمیشه گفت کدوم بهتره باید هردوتارو در کنار هم داشت...
هرچند اگر شرایط جوری رقم بوخوره که من بتونم فقط یکی از اونارو داشته باشم قطعا در شرایط
فعلی کشور ثروت رو انتخاب میکنم چون در کشور ما برخلاف کشورهای دیگه خیلی کم میشه از علم تولید ثروت کرد...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثروت
هرکه میگه علم دروغ میگه یا ریاکاره,باثروت علم هم بدست میاد.بچه بودیم ه می گفتیم علم ولی گذشته اون زمان........

علم ثروت ساز خوبه ولی علمی که درکشورمارایجه علم نیست وقت تلف کنیه.پروژه هاوپایان نامه هایی که شایدکاربردش مال 50سال آینده است.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
علم ثروت ساز خوبه ولی علمی که درکشورمارایجه علم نیست وقت تلف کنیه.پروژه هاوپایان نامه هایی که شایدکاربردش مال 50سال آینده است.

اصولا بایستی دید معنی ثروت چیست؟.......آیا سلامتی و خوشبختی و آرامش ثروت نیست؟........بزرگترین ثروت از نظر بنده آرامش روح و روان است......کسب رضای خداوند و .......

آیا پول فقط ثروت است؟
آیا پ.ل سلامتی و خوشبختی میاره؟

به واسطه علم میشود ثروت بدست آورد .........و اصلا ثروتی بالاتر از علم نیست ......این علمی که میگم خود شناسی و خداشناسی هم شامل میشه
و حتی اگر ثروت رو پول در نظر بگیریم با پول شاید بتوان مدرک قلابی خرید ولی علمی بدست نمی آید!

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثروت »»»

چون داشتن علم :
1) نیاز به زمان و تلاش و کوشش داره تا ثمره بده
2) بار مسئولیت پذیری رو میبره بالا ، هم در این دنیا و هم در اون دنیا از تو انتظار دارن و بخشش این افراد (از طرف خدا یا مردم) تقریبا امکان پذیر نیست.
3) ازونجاییکه اکثر مردم خواه یا ناخواه ثروت رو انتخاب میکنن لذا تعداد عالمان بسیار کم،و انسان های بسیار تنهاتری هستند
4) دانستن و داشتن علم،درد و ناراحتی بهمراه داره و چون تنها هستند،افسردگی رو بوجود میاره.

لذا دنیایی رو باید با این شرایط و آخرت رو با اون همه "بار" بگذرونی...

هیچ عقلی در جهان که سود و ضرر رو مد نظر قرار بده این شرایط رو نمی پذیره،لذا برای همینه که فقط 1% جمعیت جهان "متفکر" هستند.

ولی قوانین دنیا و آخرت رو متفکران بوجود میارن و معنی میدن و اون 1% هستند که انسان ها رو هدایت و کنترل میکنن.بصورت غیر مستقیم.

من شخصا دوست دارم متفکر باشم و علم رو انتخاب کنم،ولی سختی و عقده های جوونی و میلیون ها مسائل در ایران،از رسیدن بهش جلوگیری میکنه.

همون ثروت بهتره

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسلما علم بهتره...اصلا قابل مقایسه نیست
البته من منظورم علم در هر زمینه ایه.نه صرفا فقط شیمی و فیزیک......علوم شناخت حقیقت این جهان واقعا اصلا با پول قابل مقایسه است؟؟؟ من که حاضر نیستم ثروت(یعنی پول زیاد) رو با چنین علمی(اگه داشته باشم منتها) عوض کنم.
فعلا دغدغه من هم شده همین جور علمی که بتونم حقیقت رو پیدا کنم..
البته ثروت هم باید در ی حدی باشه که ادم حداقل بتونه زندگی خودشو اداره کنه.نه اونقدر هم زیاد باشه که ادمو از همه چی غافل کنه.مفت نمی ارزه

آخرین ویرایش:

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
از همون اول دبستان اشتباه جا انداختن خیلی چیزا رو............نه علم بهتره نه ثروت...........بلکه علمی خوبه که تولید ثروت کنه;)

دقیقا مثل جمله :بابا نان داد..........ما توقع داریم همیشه بابا نان بدهد....خخ.........:smile:
در کل تعریفمون از علم مشکل داره.........به لیسانس و فوق لیسانس میگیم علم و مثلا می گیم طرف 5 کلاس سواد داره و nمیلیارد سرمایه و بی سواده...........سواد هیچ ربطی به مدرک نداره و به نظر من اون 5 کلاسیه با سواد تره ;)

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین.گاها جواب هاتون خیلی عمیق و علمی بود!!

اولا باید قبول کنیم که در این شرایط و موقعیت به هیچ کس نباید تکیه کرد و نباید به کسی امید بست و یا منتظر گشایش کارها از جانب دیگران بود چون هرکس به نوبه ی خودش خائن به گفته ها و وعده هاشه. پس نباید پول رو دست کم گرفت ، چون زندگی بدون پول یعنی مرگ. ولی صرفا پولدار بودن هم زندگی سطح بالا و شیرین رو چندان تضمین نمیکنه ، شاید با پول بشه هم شکم خودمون رو سیر کنیم هم شکم گرسنه ها رو ، ولی ارزش مغزها بیشتر از شکمه ، باید توانست که روی مغز ها کار کرد و این نمیشه مگر اینکه قبلش روی مغز خودمون کار کرده باشیم و بعد دیگران رو از خواب بیدار کنیم.

من هم مثل بعضی از دوستان ، علم رو برتر از ثروت میدونم اما ثروت هم لازمه زیستن هست ، از طرفی به قول یکی از دوستان معرفت و انسانیت هم جایگاه بالایی داره ، چه بسا علمی که برای ضایع کردن دیگران بوده یا ثروتی که دیگران رو گشنه تر کرده...

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنی آدمی را از دنیا هیچ برایش نماند جز عملی که خدا دید و پسندید

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در کل جهان علم

اما صرفا در ایران ثروت از علم بهترست

اگر منظور از ثروت و علم درس و پول باشه

در تمام نقاط دنیا

افراد عالم در راس کار قرار دارند و افرادی که کمتر میدانند زیر دستند

اما در ایران هرکس پارتی یا بقول شمالی ها بند و پیش قوی تر باشه در راس کاره و علم را با پول میخره

و ادعای علم میکنه اما کسی به خاطر پارتی نمیاد حرفی بزنه

مثل همون شخص مملکتی که میاد معدن طلا رو میکشه بالا و فلان مبلغ پول تنها به 5 سال حبس محکوم میشه اما اگر شخص عادی بود......

پس صرفا در ایران پول کارساز ترین هاست از نمایندگان مجلس بگیر تا پایین

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو دنیای امروزی ثروت خیلی مهمتر از علمه
جدیدنا با پول میشه راحت ب علمم رسید ولی با علم چی ؟؟علم داشته باشی و بیکار و بدون پول باشی چه فایده ای برات داره

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
علم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط پول
به علم هیچییییییییییییی نمیدن هیچیییییییییییییی
من الان علم دارم اما پول ندارم و این خیلی بده ولی اگر پول داشتم اصلا نیاز به علم نداشتم

آخرین ویرایش:

حامدجعفری

کاربر بیش فعال
فقط پول
به علم هیچییییییییییییی نمیدن هیچیییییییییییییی
من الان علم دارم اما پول ندارم و این خیلی بده ولی اگر پول داشتم اصلا نیاز به علم نداشتم
پویان خان ،اگه پول داشتی،میگفتی کاش وار یوخم رو میدادم تا علم کسب کنم/
الان پول نداری اینو میگی!

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اجازه استارتر محترم .....چون برام جالب اومد خواستم اینو اینجا قرار بدم ....

. . . . . . بدون شرح . . . . .