بهترین IDE برای جاوا

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
به نظرتون بهترین IDE برای جاوا چی هست؟
اگه می شه بگین چون نیاز به یه IDE خیلی خوب برا جاوا دارم.
مرسی ;)

shahab85

عضو جدید
بستگي به نوع كارتون داره
همينطور به سيستمي كه داريد(از لحاظ سرعت)
كلا من با 4 تا IDE براي جاوا كار كردم
بهترينش و سبك ترينش مخصوصا براي برنامه هاي غير گرافيكي(چون تا جايي كه من ميدونم ويزارد نداره) برنامه eClipse هستش
و براي كارهاي گرافيكي jBuilder 2006
البته هر كس يه عقيده اي داره ديگه،من اينطوري فكر ميكنم:w18:

zahra_g30

عضو جدید
salam

NetBeans

NetBeans يك IDE رايگان و OpenSource مي باشد كه تمام كاربرد هاي جاوا مانند Java , J2ee , EJB و موبايل و همچنين زبان هاي برنامه نويسي C/C++ ، Ruby و PHP را پوشش مي دهد كه شامل چندين پكيج مي باشد .

اين پكيج ها عبارتند از :

NetBeans IDE Bundle for Web & Java EE :
اين پكيج شامل ابزارهاي لازم براي ساخت تمام كامپونت هاي J2ee كه شامل EJB ، JSP ،Servlet و وب سرويس ها مي باشد
اين پكيج به گونه اي طراحي شده است كه براحتي مي توان در آن عملdarg and drop را انجام داد و اين به ايجاد صفحات وب بسيار كمك مي كند. سورس اين پكيج نيز به آدرس https://woodstock.dev.java.net/ قابل دسترسي است

NetBeans IDE Bundle for Ruby :
اين پكيج شامل ويرايشگر Ruby ، ديباگر ، Rails به طور كامل و JRuby runtime مي باشد اين پكيج شامل :
• basic editing,
• syntax highlighting for Ruby
• code completion,
• occurrence highlighting,
• integrated documentation pop-ups for Ruby API calls,
• semantic analysis with highlighting of parameters and unused local variables,
• Ruby code debugging.

NetBeans IDE Bundle for Mobility :
اين پكيج نيز شامل ابزار لازم براي توسعه برنامه هاي كاربردي بر روي موبايل و PDA‌ها مي باشد كه براحتي مي توان كد نوشت و ديباگ و تست كرد و Mobile Information Device Profile (MIDP) 2.0, the Connected Limited Device Configuration (CLDC) 1.1, and Connected Device Configuration (CDC) را نيز پوشش مي دهد

NetBeans IDE Bundle for C/C++ :
اين پكيج كه از NetBeans 5.5 اضافه شده است و امكان استفاده از اين IDE براي توسعه دهندگان C/C++ مهيا شده است كه شامل ويرايشگر ، ديباگر و ابزار هاي لازم براي توسعه را مي باشد

NetBeans IDE Bundle for PHP :
اين پكيج در ورژن جديد NetBeans ، 6.5 M1 ‌ قرار داده شده است

NetBeans IDE Complete Bundle :
كه شامل تمام پكيج ها بالا مي باشد كه عبارتند از :
• NetBeans Base IDE
• Java SE
• Web & Java EE
• Mobility
• SOA
• Ruby
• C/C++
• PHP (Version 6.5 M1 and later)
• GlassFish
• Apache Tomcat

براي دانلود ورژن جديد اين IDE به سايت http://bits.netbeans.org/download/6.5/m1/ مراجعه كنيد .

Eclipse

Eclipse كه براساس پلاگين مي باشد و اين خاصيت اين IDE كمك كرده است كه به تواند بسيار سريع مورد توجه توسعه دهندگان جاوا قرار گيرد به گونه اي همكنون Ibm و Adobe براي نرم افزار هاي خود از اين IDE بهره برده اند مانند Rational براي Ibm و Flex براي Adobe .

اين IDE شامل تمام ابزار هاي لازم براي J2ee و ‍‍C/C++ مي باشد اين IDE نيز مانند NetBeans شامل چندين پكيج مي باشد كه عباتست از :

Eclipse IDE for Java EE Developers : كه شامل ابزار هاي لازم براي توسعه نرم افزار هاي كاربردي تحت وب از جمله J2ee ، JSF ، Mylyn و…. مي باشد

Eclipse Classic : شامل ابزار ها و پلاگين هاي لازم براي تو سعه جاوا و مستند سازي مي باشد.

Eclipse IDE for Java Developers : كه شامل تمام ابزار هاي لازم براي توسعه مي باشد از جمله Java IDE ، CVS client ، XML Editor ، Mylyn مي باشد.

Eclipse IDE for C/C++ Developers : شامل ابزار هاي لازم براي توسعه دهندگان C/C++ مي باشد
براي دانلود اين IDE به سايت http://www.eclipse.org/downloads/ مراجعه كنيد.

بر گرفته از سایتhttp://www.ecproject.ir/

sahar482

عضو جدید
سلام بچه ها
من دستور javac رو از کجا بیارم jdk رو نصب کردم ولی نمی شه؟؟؟؟

shahab85

عضو جدید
سلام بچه ها
من دستور javac رو از کجا بیارم jdk رو نصب کردم ولی نمی شه؟؟؟؟
سلام
شرمنده من سرم خیلی شلوغ شده هفته ای یکبار هم نمیام باشگاه
من از سمتم استعفااااااااااااااااا میدم :cry:
خب اما جواب شما
اول برید توی program files و فولدری که فایلهای jdk توش نصب شده رو پیدا کنید بعد فولدر bin رو پیدا کنید و باز کنید خب مسیر این قسمت رو از توی Address bar کپی کنید.
حالا برید رو my computer کلیک راست کنید و این قسمتها رو دنبال کنید
right click on my computer=>properties=>advance=>enviroment variables
بعد توی قسمت system var یه مقداری هست که اسمش path
اونو انتحاب کنید و edit بزنید و توی قسمت variable value برید آخرش یدونه ; اضافه کنید و مسیری رو که کپی کرده بودید حالا پیست کنید
ok کنید و ببندید همه صفحات رو
حالا اگه توی cmd بزنید javac میشناسه
موفق باشید.

miladrahimi93

عضو جدید
IntelliJ
این IDE رایگان نیست، اما چون ما تو ایرانیم، می تونیم از نسخه کرک شده استفاده کنیم، و حالش هم زیاده، پیشنهاد خوبیه!
محیط های Eclipse و NetBeans بی نهایت خسته کننده اند اما محیط IntelliJ واقعا زیبا و برنامه نویسی در اون لذت بخشه، (تا حدودی شبیه MS Visual Studio 2012 هستش، تا حدودی)