بر طرف نمودن چند راه نفوذ به کامپیوتر شما

Spooki

عضو جدید
بر طرف نمودن چند راه نفوذ به کامپیوتر شما [هک و کامی]

بر طرف نمودن چند راه نفوذ به کامپیوتر شما
وقتی به اینترنت متصل میشوید یک شماره به شما اختصاص داده میشود (IP) و تا مادامی که به کار خود ادامه میدهید این شماره هرگز تغییر نمی کند. نفوذگران (Hackers) میتوانند به وسیله ی این شماره به کامپیوتر شما نفوذ کنند، ویا حتی میتوانند آنرا به دیگران هم بدهند. اگر از Windows XP استفاده میکنید، حل این مشکل ساده است. فقط کافیست به Control Panel بروید و چند جارا تیک بزنید، باور کنید به همین سادگی میتوانید راه های نفوذ به کامپیوتر خود را مسدود کنید.
  1. <LI dir=rtl>از منوی Start، کنترل پانل را انتخاب کنید.
    <LI dir=rtl>بر روی Network and Internet Connections کلیک کنید.
    <LI dir=rtl>سپس Network Connections را انتخاب کنید.
    <LI dir=rtl>حال بر روی اتصال اینترنت خود، کلیک راست کرده و از منوی باز شده Properties را انتخاب کنید.
    <LI dir=rtl>از Tab, Advanced گزینه ی Internet Connection Firewall را فعال کنید.
  2. بر روی OK کلیک کنید.
به همین سادگی میتوانید امنیت را به کامپیوتر خود هدیه کنید.

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال؟
اگه بخوام یک سیستم رو به شبکه مدرسه وصل کنم . با اینکه میدونم سیستم ها ویروسی هستند. چجوری می تونم جلوی ورود اونها رو بگیرم؟ بدون در نظر گرفتن آنتی ویروس.
می خوام پورتها رو قفل کنم . راهی داره؟

Spooki

عضو جدید
مدرسه اجازه نمیده اگه اجازه بده یا بخاهید به سیستم نفوذ(هک) کنید اگه بخواهید پورتها رو قفل کنی فقط میتونی اطلاعات کامپیوتر رو ببینی

اما اگه پورتها باز باشند هم میتونی نگاه کنی هم می تونی از اطلاعات سیستم مدرسه کپی برداری کنی هم زمان با کپی ویروس هم به سیستم شما نفوذ خواهد کرد و باید ویروس کش داشته باشید (شاید تازگی برنامه های جدیدی آمده باشه برای هک)

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه نه من منظورم چیز دیگه ای بود. تو مدرسه سیستم کم داریم. من خواستم کامپیوترم رو ببرم مدرسه و اونجا به شبکه وصل کنم تا مشکل کمبود تا حدودی حل شه. اما می ترسم ویندوزم رو به هم برسه. آخه اونجا شبکه هست و از طریق netsupport درس میدن.
می خوام ببینم راهی هست که ویروس نتونه وارد سیستم شه؟
اصلا قصد کیپ برداری رو ندارم . فقط به شبکه وصل شه و به کلاس درس اضافه شه.

Spooki

عضو جدید
خوب برای چی ویروس کش نصب نمی کنی؟
ازش خوشت نمی یاد یا بلد نیستی کار کنی یا...

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه آنتی ویروس دارم و هر روز Update میشه. اما میدونی که تو مدرسه جدیدترین ویروسها هست. گفتم شاید راهی وجود داشته باشه که کلا راه رو ببنده.
البته میدونم میشه کاربری محدود تعریف کرد ولی بازم ویروس وارد نمیشه؟

بالا